Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2004., 00:41   #1
Question Preseliti je u drugu školu???

Vidim da su na ovom podforumu uglavnom oni s manjom djecom, ali ne znam gdje drugdje da stavim topic.
Mala mi ide u 7. razred
Jučer bio roditeljski i raska je naširoko objašnjavala da je to daleko najgori razred na školi, da nitko s njima ne može raditi, da su užasno bezobrazni, prosti, ometaju nastavu, da su svi profači digli ruke od njih itd....
Jedan dio nas se naljutio, da šta oni imaju dić ruke! Ako ima djece koja prave nered, onda se tu treba valjda angažirati, pedagog, ravnatelj, zvat te roditelje često u školu na razgovor.. Većina je šutila i tako, završilo bezveze, kao trebamo svi doma s njima razgovarat i opet se nać za mjesec dana.

No kad sam poslije razmislila, zaključila sam da ako profači već imaju takav stav da oni tu ne mogu ništa napraviti, vjerojatno će tako i ostat. I prije je bilo problema, vidjela sam da u školi jako slabo išta nauče, a sad je to eskaliralo.
Pa sad razmišljam da je pod hitno preselim u drugu školu. Ne predaleko, zbog putovanja, ali da je maknem iz te sredine. Ipak su to sad zadnja dva kritična razreda.
Ona se dosta buni, da se neće selit, ali tako se i inače postavlja za svaku stvar, sve apriori ne valja, glupo je, dosadno, gnjavimo je itd. Tako da je teško procijeniti stvarni stupanj odbijanja te ideje.

Znam da moram pod hitno odlučit ali nisam niti baš sigurna kakve su škole u okolici.
Dolaze u obzir J.Klovića u Novoj cesti, D.Trstenjaka na Savskoj i T.Ujevića u Koturaškoj. Ima tko kakve informacije koja je od njih bolja?

I što uopće mislite o takvom preseljenju?
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 01:17   #2
I šta ćeš postići prebacivanjem u drugu školu? Znaš li uopće u čemu je problem?
Jesi li ti jedna od onih mama koje misle da joj mangupi kvare djete?
Kako znaš išta o problemu? Iz samo jednog roditeljskog?
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 01:46   #3
Postici ce to da ce joj dijete biti u razredu od kojeg profesori nisu digli ruke... Poanta nije kvare li mangupi dijete vec moze li dijete nauciti ista u razredu kojeg profesori zaobilaze u sirokom luku.

Sparkice, ja bih porazgovarala s razrednikom i ravnateljem trenutne skole i vidjela moze li se nesto spasiti, ali ako su profesori zaista dignuli ruke od tog razreda svakako bih trazila drugu skolu. Nije prihvatljivo da profesori dizu ruke od djece. S druge strane, teba uzeti u obzir osjecaje tvoje kceri. Nije lako sklapati nova prijateljstva i napustati stara u 7. razredu. Procijeni koliko je situacija s treutnom skolom ozbiljna. Sretno.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 08:21   #4
Mort, ne kvare oni nju, nego toliko ometaju nastavu i nerviraju profesore, da oni nemaju nikakve volje predavat u tom razredu (a inače su demotivirani plaćama i uvjetima rada). I odakle ti ideja da ne znam ništa o problemu, da je to odluka na bazi jednog roditeljskog sast??
Već me to dugo muči i više puta sam o preseljenju razmišljala, ali uvijek me bilo strah da ne postignem kontraefekt. Uostalom nije ni ona savršena, ali dosadašnji trud i rad s njom ne daje dovoljno rezultata.
Ja nekako ne mogu prihvatit da u školi ne nauči praktički ništa i da doma moram sve s njom učiti ispočetka. Više nemam snage za to. Naime ja se dosta s njom bavim i namjeravam i dalje tako ali bi više voljela da to vrijeme provodimo u ljepšim aktivnostima. Ne želim da vikende provodimo u učenju da bi nadoknadili ono što je trebala naučit u školi.

Starfish, vidim da si uhvatila bit mog problema. Mene je zbilja strah da ne napravim više štete nego koristi jer se ona dosta opire. S druge strane i inače ima vrlo buntovan stav, za sve je treba dosta uvjeravati, pa bi to mogla biti samo njena uobičajena reakcija.
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 08:26   #5
J. Klovic je nekad bio jako, jako dobra skola. Onda su dosle godine jednog jako, jako loseg ravnatelja, koji je ucinio sve da tu skolu unisti. I skoro da je uspio.

Ove je godine dosao novi ravnatelj, jedan izvrstan predavac i sjajan covjek. Drzim mu fige da uspije dovest skolu tamo gdje je bila prije 15 godina kad sam ja isla u nju i kad smo redovito bili medju najboljim OS u Zagrebu.

Vidim da je vec dobro poceo...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 08:28   #6
Evo ti moje iskustvo:
I moj razred je bio najgori na školi...doduše, bilo je to prije 15 godina pa nije bilo baš vrijeđanja profesora, ali bili smo uvjerljivo najlošiji razred. Bilo je brdo učenika koji nisu bili zainteresirani za bilo kakvo znanje pa čak i onih koji nisu ni čitali kako spada u 8.razredu. Profesori nas nisu voljeli-za neke bih čak mogla reći i neku težu riječ.
No, međutim, nekolicina koja je željela učiti-ovi lošiji ih nisu smetali i kasnije su uspješno pozavršavali srednje škole, pa čak i fakultete. Onaj problematičniji dio razreda se nije ni upisivao u srednju ili ju nije završavao.
Dakle, sve opet ovisi o tebi i tvojoj kćerki-procjeni koliko je njoj stalo, i ukoliko je-mislim da se ne moraš pretjerano brinut.
Ukoliko pokazuje ne baš zavidnu zainteresiranost, a ti smatraš da ona može i puno više-tek, onda pokušaj sa preseljenjem. Samo, napominjem da je to vrlo teška odluka i djetetu teško pada (vlastito iskustvo).

Evo, napisala sam esej, ali se nadam da će ti malo pomoći.
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 08:29   #7
Postoji velika sansa da tvoja djevojcica, bez obzira koliko ona dobra bila, bude stavljena u isti kos kao i ostali "mangupi" u razredu. S druge strane moras je razumjeti da bi za nju prelaz u drugu školu bio veliki sok. Ipak je sada ona sada u najosjetljivijim godinama.
Kazes da se jedan dio vas roditelja naljutio, pa se lipo vi skupite i organizirajte. Razgovarajte sa razrednikom, ravnateljem, pedagogom, psihologom i stajaznam s kim. Sa tim se problemom treba uvatiti u kostac i dati im do znanja da vam je stalo do djece, a ako bi oni dizali ruke od djece neka fino daju otkaz i traze posal tamo gdje ne treba odgajat djecu!
Ima svakakve djece al ipak su oni tu jednim dijelom odgovorni za njihov odgoj i socijalizaciju! Nisu smjeli dopustiti da se takva situacija u razredu razvije do te mjere kada oni moraju "dici ruke od njih"!!
__________________
... protiv snage ljubavi u vrtovima ne raste lijek ...
Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 09:12   #8
Hvala svima!
Eto lomim se između tih problema s preseljenjem i varijante da je ostavim ovdje, pa da još više s njom radim i probam nešto s drugim roditeljima i ravnateljem da probamo popraviti stanje.

Hvala kemik, drago mi je da nešto čujem o J.Klović.

Enivej, ako netko još nešto može napisat o nekoj spomenutoj školi bilo bi dobrodošlo.
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 10:11   #9
Nisam iz Zagreba i ne mogu ti stvarno pomoci oko tih skola...ali imas moralnu podrsku, nisi sama....

Ali smatram da bi roditelji poput tebe trebali probati jos jedanput dati vlastitoj djeci sansu da ostanu u istoj skoli i da njihovi profesori i nastavnici dobiju sansu za odraditi svoj posao.....

Meni je uporavo nepojmljivo da su oni prvi koji dizu ruke, sta su oni time pokazali toj djeci u cijeloj toj skoli, da kad dodje problema, treba dici ruke od njega,pobjeci, okrenuti mu ledja, pomesti ga pod tepih i svima im dati prolaznu ocjenu samo da ih se rijese na kraju osnovne, stvarno , lose neke zivotne lekcije iz te skole.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 10:17   #10
Quote:
happygoose kaže:
Meni je uporavo nepojmljivo da su oni prvi koji dizu ruke, sta su oni time pokazali toj djeci u cijeloj toj skoli, da kad dodje problema, treba dici ruke od njega, stvarno , lose neke lekcije iz te skole.
Zakaj? Meni je to logicno.
Problematicna djeca nisu svoje probleme pobrala u skoli, nego su ih donijela od doma.
Vlastiti roditelji su dopustili da im djeca postanu takva, ali zanimljivo da njima nitko ne predbacuje da su digli ruke od odgoja...
Nastavnici bi valjda i roditeljski posao trebali raditi?

Ne ide autoricu topica, govorim generalno.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 10:25   #11
Pa baš smo o tome na sastanku govorile nas par. Da treba roditelje problematične djece stalno obavještavat, zvat na razgovore i natjerat ih da se više angažiraju oko njih. Ne mislim ja da te klince treba izbacit ili im dati ukor, nego problem je što njihovi roditelji najrjeđe dolaze na informacije, a to škola ne smije dozvolit. Smatram da školski pedagog tu ne radi svoj posao.

Evo pricala ja malo s ravnateljem J.Klović. Kaže da nema problema, neka samo dođem i upišem je. Al mene naravno najviše muči kako nju uvjeriti.

Čak razmišljam, s obzirom da je njena najfrendica isto OK dijete i njeni roditelji šize na situaciju u razredu, da ih možda obje prebacimo? Tako bi puno lakše podnijela promjenu.
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 10:29   #12
Zaprav, trebala bih preformurlirati i reci, da su oni drugi po redu digli ruke od te djece......

Ne, ne trebaju nastavnici rjesavati probleme koja djeca nose od doma, ali imaju funkciju da ih mogu detektirati i to pokusati rijesiti sa roditeljima, ostalim nastavnicima i strucnim osobljem...jer u jakoj su vezi losi odnosi u kuci i necije ucenje....

Svi su oni cekali sedam godina(roditelji,skola,strucne sluzbe) da problem ispliva na povrsinu.

Meni je skola uza sve probleme oko mene i doma uvjek bila utociste, ali ponajvise zbog nekih pedagoskih odlika i ljudskosti koje sam nasla u pojedinim profesorima.....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 10:32   #13
Quote:
sparkica kaže:
Pa baš smo o tome na sastanku govorile nas par. Da treba roditelje problematične djece stalno obavještavat, zvat na razgovore i natjerat ih da se više angažiraju oko njih. Ne mislim ja da te klince treba izbacit ili im dati ukor, nego problem je što njihovi roditelji najrjeđe dolaze na informacije, a to škola ne smije dozvolit. Smatram da školski pedagog tu ne radi svoj posao.

Nasi pedagozi imaju pravo i odgovornost prijaviti slucajeve zanemarivanja roditeljske duznosti, socijalnim sluzbama, ali na zalost kod nas vlada ona dobra stara "ne bih se ja stel mesat"
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 10:34   #14
Quote:
Gospon Pes kaže:
Nastavnici bi valjda i roditeljski posao trebali raditi?

Ne ide autoricu topica, govorim generalno.
Pa ispada da sam ja generalizirala samo u jednom smjeru(skola), sorry, slazem se, ide to i roditelje....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 10:36   #15
A možemo znati koja je to škola da mi malo pripazimo kad upisujemo svoju djecu?
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 10:44   #16
hmh..problem je u profesorima..jer ako oni ne znaju obuzdat djecu u skoli tko ce..problem s roditeljima je sto nisu sam naucili djecu nekom kucnom odgovju..ali samo tako dici ruke od ucenika jer su oni nezainteresirani za nasatavu je sramota..to im je posao ..i to neka rade..ja sam isla u gimnaziju..a osnovna skola je bila savim nesto drugo..bilo nas je malo i pouno smo bili prisnije medjusobno i sa profesorima..ali u gimnaziji gdje se djeca vec starija..gdje nas je bilo 37 u razredu gdje su znali ljudi minirati nastavu..svsta se dalo i nauciti i srediti..jer nitko ti nece dati prolaznu ocjenu ako ne znas nista..istina tamo su djaci stariji pa si vise razmisljaju o sebi
no ugl sto sam htjela reci..premjestaj skole je sok..ali pokusajte se organizirat i vidjeti da li se sto da srediti...drugog rjesenja nema..
Daemona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 12:00   #17
Quote:
afro kaže:
A možemo znati koja je to škola da mi malo pripazimo kad upisujemo svoju djecu?
Škola "Kralja Tomislava" na Novoj cesti
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 15:46   #18
Nisam mama , ali nisam ni tako davno izasla iz skole

Mislim da je prebacivanje u ta zadnja dva razreda blesavo, pa sto ima veze sto su najgori razred na skoli (i mi smo bili), vazno je to da je ona s tim ljudima vec 6 godina i sigurno osjeca neko zajednistvo sto je IMO u njenim godinama najvaznije.
Unistavati to zajednistvo kontra njene volje i smjestati je u novu zajednicu da bi udovoljili vlastitom hiru mi se cini malo bezobrazno.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 16:03   #19
Quote:
sparkica kaže:
Čak razmišljam, s obzirom da je njena najfrendica isto OK dijete i njeni roditelji šize na situaciju u razredu, da ih možda obje prebacimo? Tako bi puno lakše podnijela promjenu.
meni se najvise svidja ova ideja
ajde pokusaj sazvat sastanak, vas dva para roditelja i dvije curice pa vidite da li se tako moglo

stvarno steta da djeci strada obrazovanje i time mnoge mogucnosti u zivotu jer je skola (razred) opcenito los i kadar je digao ruke.
btw, ja sam puno puta mijenjala skole. najbolje prijatelje nisam time izgubila, evo najbolja prijateljica mi je iz osnovne i vec preko 20 smo si najbolje. nije nas omelo niti to sto sam zivjela u drugoj drzavi
iskreno, covjek, narocito djeca, se lako priviknu na novu sredinu (osim ako nije neki uzas u pitanju, a normalna skola mi se ne cini kao uzas). dakle, prijatelje iz starog razreda, ako su stvarno dobri, ce ionako zadrzati. ako su prijatelji samo zato jer su u istom razredu, onda ce iste takve naci i u novoj skoli. mislm da je obrazovanje prevazno da bi se odluke donosile nepromisljeno...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 16:09   #20
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Nisam mama , ali nisam ni tako davno izasla iz skole

Mislim da je prebacivanje u ta zadnja dva razreda blesavo, pa sto ima veze sto su najgori razred na skoli (i mi smo bili), vazno je to da je ona s tim ljudima vec 6 godina i sigurno osjeca neko zajednistvo sto je IMO u njenim godinama najvaznije.
Unistavati to zajednistvo kontra njene volje i smjestati je u novu zajednicu da bi udovoljili vlastitom hiru mi se cini malo bezobrazno.
Pitanje je što je važnije - pustiti dijete da se dobro osjeća u buntovničkoj zajednici ili ga smjestiti negdje gdje će bolje učiti - jer ocjene su ključne za daljnji upis?

Ono što sparkica nije rekla je s kakvim ocjenama joj dijete prolazi. S peticama ili s dvojkama? Ako se dobro sjećam, za srednju nema prijemnih nego se samo gleda prosjek. Tako da ako ima petice, preseljenje i nije tako bitno - osim ako joj se stvarno ne stvaraju rupe u znanju, a profesori pišu ocjene reda radi.

O poštovanju volje djeteta:
Da bi se i to ubacilo u jednadžbu, sparkica treba sjest sa kćerkom i objasnit joj cijeli problem - što ju muči i zašto? Zašto su znanje i ocjene bitni? (za početak, upis u srednju po izboru. Ima li mala već neke želje ili planove po tom pitanju - ili nije uopće o tome razmišljala?)

Možda se cura, nakon što razmisli, predomisli. A možda i ustraje u svom. Tu dolazi _pravi_ test poštovanja volje djeteta - ako je to uopće sparkičin plan.
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.