Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2011., 04:08   #61
Blago tebi ja a tebi se bar neko sviđa ,a ja ne znam ni kako se zovem.
Kažu klepio me jak stres pa zaboravila.Jedino mjesto gdje se odlično uklapam je matiš.To nisam zaboravila.
Rasturam je.I sudoku odvaljujem.Ali zato se nikako ne mogu sjetiti ko sam i šta mi se dešavalo.Čak sam i ime na forumu otvorila,ali sam ubjeđena da sam i prije bila na forumu samo pod drugim imenom,ali kojim.Kažu da ću se brzo sjetiti ,ali meni se žuri.Kad mi na ulici neko kaže zdravo ,ja kažem laku noć.
Svi bulje u mene ,ali zaboli me.Šta mislite kako se ja uklapam?
animus tera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 04:22   #62
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Upravo tak je i meni. Jedino mi je bitno naći curu koja će mi biti u stanju frend, koja će me voljeti i koju ću ja. Čak mislim da sam je našao, ali sve do sada mi nekako govori da ona to ne misli i za mene baš
onda je nisi još našao .

polako, nije baš lako naći odgovarajuću osobu iz prve .
__________________
I put a piece of paper under my pillow, and when I could not sleep I wrote in the dark.
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 04:28   #63
Quote:
animus tera kaže: Pogledaj post
Blago tebi ja a tebi se bar neko sviđa ,a ja ne znam ni kako se zovem.
Kažu klepio me jak stres pa zaboravila.Jedino mjesto gdje se odlično uklapam je matiš.To nisam zaboravila.
Rasturam je.I sudoku odvaljujem.Ali zato se nikako ne mogu sjetiti ko sam i šta mi se dešavalo.Čak sam i ime na forumu otvorila,ali sam ubjeđena da sam i prije bila na forumu samo pod drugim imenom,ali kojim.Kažu da ću se brzo sjetiti ,ali meni se žuri.Kad mi na ulici neko kaže zdravo ,ja kažem laku noć.
Svi bulje u mene ,ali zaboli me.Šta mislite kako se ja uklapam?
imala sam i ja slična iskustva kao posljedicu stresa. pa su prošla.

a i bez stresa odzdravljam kao i ti.
da, bude smiješnih situacija, tragikomičnih.
ali, možeš se poslije smijati .
__________________
I put a piece of paper under my pillow, and when I could not sleep I wrote in the dark.
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 09:22   #64
Quote:
Sorei kaže: Pogledaj post
onda je nisi još našao .

polako, nije baš lako naći odgovarajuću osobu iz prve .
Ma iz koje prve. Imam 31 godinu
Zapravo, tražim jako puno u ženskoj osobi. Nema to čak veze s kriterijima, već tražim ono što je jako teško naći. Naizgled jednostavno, a nije.
I upoznao sam jednu prekrasnu curu kojoj sam i ja ok, bar po njenim riječima, no što se tiče emocija vjerojatno će biti jednostrano kao i većinu puta

Inače, upoznao dosta cura u zadnje vrijeme i nijedna mi se nije ovak svidjela. I sad mi to stvara opterećenje naravno.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 13:42   #65
Ma svatko se negdje uklapa i svatko ima svoje društvo.
__________________
5times.hr/blog/
matejapavlic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 23:12   #66
Mislim da vasi problemi nisu samo do toga da vam MBTI test pokazuje IN plus nesto.


Vjerojatno vas zeza i vas Enneagram koji definira "zivotnu filozofiju".
Tj ako vam se poklopi da imate IN a na enneagramu vam ispadne 4 ili 5 dobijete ljude/osobu koji se nigdje na moze upasati. Medjutim ako ste IN to ne znaci i da spadate u jednu od ove dvije grupe. (i obrnuto). Ali ako se preklopilo vjerojatnost je da cete imati problema jer se socialna neprilagodjenost multiplicira i to onda stvara one stereotipne introverte/cudake.



Stoga evo vam malo osnovnog materijala za citanje pa provjerite jer vam sto od ovoga pase. 4 su vise kao umjetnicke duse a 5 su vise kao znanstvenici/analiticari.



Enneagram 4


http://www.enneagraminstitute.com/typefour.asp


http://www.enneagraminstitute.com/TypeFourOverview.asp




Enneagram 5


http://www.enneagraminstitute.com/typefive.asp



http://www.enneagraminstitute.com/TypeFiveOverview.asp
Mr. Twilight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 01:47   #67
dobro kažeš, i taj test je zanimljiv.

iako mi nije jasno zašto si izabrao peticu ili samo peticu uz četvorku?
__________________
I put a piece of paper under my pillow, and when I could not sleep I wrote in the dark.
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 08:54   #68
Ima li tko da je ISFP? Ajde umjetnici izađite na vidjelo.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 09:34   #69
Quote:
Sorei kaže: Pogledaj post
dobro kažeš, i taj test je zanimljiv.

iako mi nije jasno zašto si izabrao peticu ili samo peticu uz četvorku?

Zato sto su ta dva tipa po "definiciji" najveci individalisti. Tako da u kombinaciji sa IN to stvara najvecu vjerojatnost da dodje do onoga o cemu se na ovoj temi prica. Tj ne tvrdim da nije moguce imati doticni problem a imati neku drugu kombinaciju. (ako to pitas)
Mr. Twilight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 17:22   #70
Da, ja sam INFP sa enneagramom 4w5 i nigdje se ne uklapam tako da možda ima istine u tome o čemu pričaš.
Kalafina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 18:50   #71
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Upravo tak je i meni. Jedino mi je bitno naći curu koja će mi biti u stanju frend, koja će me voljeti i koju ću ja.(
To je SVIMA bitno i svi to zele. Mi smo svi drustvena bica, koliko god se ponasali nedrustveno. Izolacija moze imati i svoje prednosti, ali dugorocno je neodrziva, unistava cak i individualnost. Idividualnost dolazi do izrazaja samo u zajednici. Moramo se se socijalizirati, makar preko interneta, sutit i buljit u pod je nemoguce. Imati voljenu osobu koja te voli i najbolji ti je prijatelj je vrhunac socijalizacije..nema dalje. Sad jasno je da ako imamo problema vec i u pocetnim oblicima socijalizacije, tesko da cemo lako ostvariti i vrhunac. A i dvije osobe koje se vole ne mogu glumiti da su same na svijetu i one se moraju socijalizirati, jer ce inace kad tad puknuti.
Samokriticnost, kriticnost, gubitak samopostovanja, nepostovanje, netolerantnost..s takvim osobinama se cak i moze uklopiti, ali se ne moze ostvariti dublji odnos.
__________________
My Pain and Sadness is More Sad and Painful Than Yours
Daydream is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 20:35   #72
Quote:
butterfly666 kaže: Pogledaj post
Zanima me jeli itko takav da se nigdje ne uklapa?
Naime,ja otkad znam za sebe ni u jedno društvo se ne uklapam,niti se mogu gdje svrstat...
Nekad osjećam da ni je to i prednost,jer nisam toliko ovisna o ljudima,a nekad se osjećam manje vrijednom
Ta sam. Nisam se nikad nigdje mogla uklopit a htjela sam. A sad sam postala puno izbirljivija tako da se vise niti ne zelim uklopit, jednostavno zelim bit svoja i to je to.
cft is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 21:27   #73
Quote:
Kalafina kaže: Pogledaj post
Da, ja sam INFP sa enneagramom 4w5 i nigdje se ne uklapam tako da možda ima istine u tome o čemu pričaš.

Pa u biti je vrlo logicno.

MBTI- nacin razmisljanja : introverzija , abstrakcije , osjecaji , spontanost

Enneagram filozofija: Idealiziranje svojih osjecaja, vrijednosti i patnje s tendencijom povlacenja od svijeta.


To je u principu ono sto dobijes kada desifriras INFP 4w5.



Tak da uopce nije cudno da imas "problem". Za vecinu ljudi ova je kombinacija naprosto previse daleko da bi uopce pokusali razumjeti. Tim vise kaj se u drustvu preferira upravo sve suprotno.




Quote:
cft kaže: Pogledaj post
Ta sam. Nisam se nikad nigdje mogla uklopit a htjela sam. A sad sam postala puno izbirljivija tako da se vise niti ne zelim uklopit, jednostavno zelim bit svoja i to je to.

Procitaj si moj post koji je malo prema gore o enneagramu 4 i 5 . Mozda pomogne.
Mr. Twilight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 22:37   #74
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Ma iz koje prve. Imam 31 godinu
Zapravo, tražim jako puno u ženskoj osobi. Nema to čak veze s kriterijima, već tražim ono što je jako teško naći. Naizgled jednostavno, a nije.
I upoznao sam jednu prekrasnu curu kojoj sam i ja ok, bar po njenim riječima, no što se tiče emocija vjerojatno će biti jednostrano kao i većinu puta

Inače, upoznao dosta cura u zadnje vrijeme i nijedna mi se nije ovak svidjela. I sad mi to stvara opterećenje naravno.
Hej,a šta ti to tražiš,ako nema veze sa kriterijima.Onda vjerovatno tražiš otvorenu,iskrenu i osjećajnu dušu.
animus tera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 22:46   #75
Quote:
Sorei kaže: Pogledaj post
imala sam i ja slična iskustva kao posljedicu stresa. pa su prošla.

a i bez stresa odzdravljam kao i ti.
da, bude smiješnih situacija, tragikomičnih.
ali, možeš se poslije smijati .
Hvala ti ,malo lakše dišem.I meni se jednom desilo da sam izgubila pamćenje ,ali razlog je bila operacija glave.Kasnije mi se vratilo sjećanje ,ali je ostalo šupljina koje nisu bitne.Mislim da i sad ima neke veze sa glavom,bar imam takav osjećaj jer svi šute i kažu da se moram sjetiti sama.Ma buni me to što neke stvari odrađujem fantastično ,čisto mahinalno.Možda meni treba ovoSjati se,sjeti se...
animus tera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 23:15   #76
Nisu uopce losi ovi testovi, koliko god ih neki smatrali pseudoznanoscu. Na MBTI testu sam INTJ, a sada sam rijesila i Enneagram i naizrazeniji mi je type 5.

Eto, napokon je rijesena velika misterija o tome zasto se ja nigdje ne uklapam. Nije da me to pretjerano opterecuje, ali da je zanimljivo - jest.
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 01:16   #77
drago mi je kad znam da nisam jedina koja se nigdje ne uklapa
a kako stojite sa ljubavi?
butterfly666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 17:08   #78
Quote:
butterfly666 kaže: Pogledaj post
drago mi je kad znam da nisam jedina koja se nigdje ne uklapa
a kako stojite sa ljubavi?
enneagram mi je 4 i 9.

ljubav? ovisi koja ljubav?
ona tzv. erotska, heh, ovisi i to o godinama života valjda.
nekad sam je idealizirala, živjela iluzije i bila relativno zadovoljna dok mi se iluzije nisu razbile o glavu.
odavno znam da nije dobro da se vezujem uz ikoga.
a kako ti stojiš ? s ljubavlju.
__________________
I put a piece of paper under my pillow, and when I could not sleep I wrote in the dark.
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 17:11   #79
Quote:
animus tera kaže: Pogledaj post
Sjati se,sjeti se...
sjeti se, sjeti se... i ja bih se trebala sjetiti puno toga i lijepog i ružnog ali ne znam kako?! ne sjećam se kako?!
__________________
I put a piece of paper under my pillow, and when I could not sleep I wrote in the dark.
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 22:38   #80
Quote:
Sorei kaže: Pogledaj post
sjeti se, sjeti se... i ja bih se trebala sjetiti puno toga i lijepog i ružnog ali ne znam kako?! ne sjećam se kako?!
Sad si me podsjetila na nešto.Znam da sam uvijek govorila kako su ljudi koji se nemaju čega sjećati siromašni.a oni koji se imaju čega sjećati veoma bogati.Pretpostavljam da sam mislila na lijepo sjećanje.
I sjetila sam se da obožavam more.Hvala ti mnogo.
animus tera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.