Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2017., 14:40   #741
Nightfall jeli ti lakške sada kada si stavila POtpis?

Vrtić je primio svu djecu i nikome nismo uzurpirali mjesto. Nije svugdje isto u HR da nema mjesta.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 14:42   #742
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Nightfall jeli ti lakške sada kada si stavila POtpis?

Vrtić je primio svu djecu i nikome nismo uzurpirali mjesto. Nije svugdje isto u HR da nema mjesta.
Je, lakše mi je

Meni ne bi palo na pamet paničariti hoće li mi Centar oduzeti djecu na temelju bilo čega.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 14:48   #743
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Nightfall jeli ti lakške sada kada si stavila POtpis?

Vrtić je primio svu djecu i nikome nismo uzurpirali mjesto. Nije svugdje isto u HR da nema mjesta.
Jel grad/mjesto sufinancira smještaj djeteta? Kako god bilo, meni ni u džep ni iz džepa, ali nemoj se praviti fina da ti ne bi uzimala ono što tvom djetetu ne treba.
kofilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 14:50   #744
Dobro ajde neka je

Ja koliko god volim HR toliko ne volim imati posla sa nekim institucijama kao policija, czss i sl.. Dok recimo zdravstvo mi je super, školstvo, vrtići isto tako odlično.. Ali pak zbog nekih profesora korz moje školovanje i moga muža kojeg su isto tako maltretirali želim samo malo dijete poštedjeti nekih stvari.

Jer obajsni ti djetetu od 6 godina, kao meni kada sam bila u 1 razredu zašto meni učiteljica spočitava moje prezime ili ime? Ili zašto su moga muža učitelji nazivali prljavim dalmatincem? Ne nema veze sa pranjem i kupanjem.

Svi mi imamo strahove racionalne i neracionalne.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 14:53   #745
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Jer obajsni ti djetetu od 6 godina, kao meni kada sam bila u 1 razredu zašto meni učiteljica spočitava moje prezime ili ime?
Ja sam imala istih problema kao i ti. Moje dijete je rođeno krajem trećeg mjeseca i išlo je u školu s nepunih 6 i pol. Nisam požalila tu odluku.

Edit: tvoj neracionalan strah je strah od škole, a ne od czss.
kofilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 14:56   #746
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Dobro ajde neka je

Ja koliko god volim HR toliko ne volim imati posla sa nekim institucijama kao policija, czss i sl.. Dok recimo zdravstvo mi je super, školstvo, vrtići isto tako odlično.. Ali pak zbog nekih profesora korz moje školovanje i moga muža kojeg su isto tako maltretirali želim samo malo dijete poštedjeti nekih stvari.

Jer obajsni ti djetetu od 6 godina, kao meni kada sam bila u 1 razredu zašto meni učiteljica spočitava moje prezime ili ime? Ili zašto su moga muža učitelji nazivali prljavim dalmatincem? Ne nema veze sa pranjem i kupanjem.

Svi mi imamo strahove racionalne i neracionalne.
Kao što sam i ranije na ovom topicu rekla, smatram da je odgoda smislena ako dijete u tu godinu dana ima prilike razvijati vještine koje će mu omogućiti da lakše prati nastavu ili dostigne vršnjake (ako u nečem kasni).

Koje to vještine vaše dijete treba razvijati i na koji način će to raditi? Hoće li mu još jedna godina u vrtiću koristiti u tom smislu?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 14:56   #747
Financira i to svima i besplatni uđbenici i marenda u školi. Tako da ja se ne pravim fina već je to tako uređeno otprije.

Ne uzimam nikome jer su svi upisani, u redu? Hello anybody there?

A czss dava pomoć djeci sa poteškćama i ili invaliditetom, u tu kategoriju moj sin ne spada.

Daj čitaj malo bolje
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:01   #748
Hoće ta godina više će mu olakšati školovanje. Ne samo sa mog aspekta nego sa aspekta odrađene procedure koju smo prošli.

Neće postati wunderkind zbog toga, ali biti će mu lakše.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:02   #749
Koje vještine vaše dijete još treba razvijati?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:03   #750
Govor, ali nije za logopeda. Te razigranost, nije ADHD u pitanje. Nego je jednostavno dijete.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:07   #751
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Govor, ali nije za logopeda.
Kakve to veze ima s odnosom učiteljice prema imenu i prezimenu djeteta?
kofilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:10   #752
Jeste li okusili samo izrugivanje zbog vašeg imena i prezimena ili su vas maltretirali do faze mucanja, teško učenje i dr...?

Eto meni je bilo i jedno i drugo.

Mali ne muca kada govori.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:11   #753
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Govor, ali nije za logopeda.
Zašto nije za logopeda? Ako je stručna komisija na upisu za školu dala preporuku odgode radi govora onda obično daju i preporuku da se dijete vodi logopedu koje bi mu pomogao da se govor razvije u tu godinu dana i da dijete što više napreduje.
Ako su dali preporuku na toj osnovi, onda dijete zaista ii ima govornih poteškoća koje su za logopeda, inače se na temelju samo blagih govornih poteškoća dijete upisuje u prvi razred i šalje logopedu.

Ali mogu vjerovati da su vam išli na ruku ( ako ste ispoljili kod komislije ovakav stav koji ste ispoljili na forumu) i dali preporuku odgode.

Ne poznam vaše dijete, ali ako su govorne poteškoće blage i jedina slaba točka djeteta, djetetu bi bolje bilo u školi gdje bi se našlo u stimulativnoj okolini i brže bi napredovalo, uz logopeda.

Edit: pošto ste nadopunili svoju poruku razigranošću...sva su djeca u prvom razredu razigrana . Ako nije u pitanju poremećaj koncentracije, to je normalno.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:17   #754
Ići će logopedu u vrtić i besplatno u jednu udrugu koju grad financira i sva djeca na području grada imaju pravo na besplatnog logopeda, prof rehabilitatora defektolg, pomoću učenju i dr..

Zaboravila napisati nisu dali prijedlog jer ne smatraju to problemom. Zato će ići kako sam napisala gore.

Ne nije poremećaj koncentracije, sa time pak nema problema skoncentrira se jako dobro kad treba i brzo uči. Ali dijete je, igračke ga više zanimaju nego knjiga.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:23   #755
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Jeste li okusili samo izrugivanje zbog vašeg imena i prezimena ili su vas maltretirali do faze mucanja, teško učenje i dr...?

Eto meni je bilo i jedno i drugo.

Mali ne muca kada govori.
Bilo je uvreda, ismijavanja, ignoriranja... Ali, sve ono što se dogodilo meni ja ne projiciram na vlastito dijete. To bi bilo štetno za njega.

Budući da se priča stalno mijenja i dodaju novi elementi, ja se povlačim iz rasprave.
kofilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:26   #756
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Zaboravila napisati nisu dali prijedlog jer ne smatraju to problemom. Zato će ići kako sam napisala gore.
Super za logopeda.
No onda mislim da bi djetetu bilo bolje da je krenulo u školu s vršnjacima.Uz odlaske logopedu.

Vi ste dobili što ste željeli, odgodu.
No kako će druge godine situacija u pogledu Vašeg negativnog odnosa prema školi/učiteljima biti drugačija? Dijete će biti starije od vršnjaka, ali Vaš odnos prema svemu će ostati isti. Iste dvojbe ćete imati i tada, isti komunisti/pedofili će i tada raditi u toj školi. Imat ćete iste strahove što se tiče maltretiranja u školi, ništa se neće promijeniti .
Kako je u svemu tome dijete profitiralo s jednom odgodom?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:27   #757
Quote:
kofilica kaže: Pogledaj post
Budući da se priča stalno mijenja i dodaju novi elementi, ja se povlačim iz rasprave.
upravo sam to i ja pomislila.
vise se uopce ne zna sto je istina, a sto nekakva iskonstruirana prica.
kako god okrenem, zao mi je djeteta.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:33   #758
Ne mijenja se priča odgodu smo tražili odgodu smo dobili. Czss je radi davanja izjave. Nismo niti prvi niti zadnji koji su to napravili.

Ja ne projiciram strahove na moje dijete, jer bi inače odselila u Njemačku kod rodbine od muža i tamo ga školovala.

Naše školstvo je kako je, u većini slučajeva zaostalo. Pa i neki ljudi koji rade u njemu.

Imala sam prilike okusiti kako radi školstvo u Velikoj Britaniji i u Njemačkoj. Mi smo srednji vijek za njih. Ukratko.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:38   #759
Odustajem. Ne vidim koja je svrha te odgode koju ste ishodili.
No ionako to nije moja briga.Vi ionako nećete shvatiti da možda i niste u pravu.Treba raditi u korist djeteta, ne liječiti na djetetu svoje strahove i frustracije.

Isključujem se iz rasprave.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:41   #760
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć od onih koji su prošli proceduru odgode.

Dakle mi smo dobili odgodu. Moj sin sada ima 6,5 god. Krenuo bi u školu sa 6,10 izbog toga smo tražili odgodu. A i nije još za školu što su potvrdili i u školi. Uglavnom zanima me da li ste i vi bili pozvani od socijalne službe da date neku izjavu i o čemu se točno radi, ako mi netko može reći?

Jer sve mi se čini da su se namjerili na nas. Ali ako je to procedura i svi to prolaze onda u redu. Samo ja na spomen Socijalne dobijem napad panike da će mi reći tko zna šta i da će mi malte ne oduzeti djecu. Znam da zvuči paranoično ali ne mogu si pomoći.


@Lady, nekako mi se cini da se udaljavas od pocetnog posta.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.