Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 20:46   #8101
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Što s kapitalizmom? Zašto mene pitaš o kapitalizmu, ne kužim?
.. jer ne znam nikog ko bi vjerovao u to .. da ne kažem sranje .. više od tebe ..

.. ako tržište nije pouzdano .. ako ga treba kontrolirali .. ako treba postojati neka država koja kontrolira privredu da se ne bi dešavala sranja .. treba li planska privreda .. ? .. treba li onaj stari .. izanđali .. socijalizam .. ?
alim is offline  
Old 25.03.2017., 21:21   #8102
Ne znam ja što je kapitalizam, svaki put gledam u wikipediju kad dođe do te rasprave da vidim što je to. I uvijek opet zaboravim.

Što se tiče tržišta, to podržavam,tu se radi o racionalnom i slobodnom postupanju. Uloga države u tome se može razumjeti preko odnosa igre i pravila igre. Eto nogomet, pravila se povremeno mijenjaju, skuži se da mogu biti bolja. To što se pravila povremeno unapređuju ne znači da treba ukinuti cijelu igru i dati partijskom komesaru da odlučuje tko će kad kome dati gol. Funkcija države je da popravlja pravila tamo gdje se pojave anomalije koje ugrožavaju slobodno tržište, ne da se bavi proizvodnjom juha u kesici i prodajom mljevenog mesa.
nitko drugi is offline  
Old 25.03.2017., 23:53   #8103
Quote:
RAND PAUL
OVO JE ČOVJEK KOJEG DANAS SVI MRZE - I TRUMP I DEMOKRATI, A MOŽDA NAJVIŠE - CRNOGORCI! Upoznajte najneobičnijeg političara u Americi ...
http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...erici/5816259/
arthura is offline  
Old 26.03.2017., 10:42   #8104
Quote:
Američki Senat idućeg tjedna glasa o ulasku Crne Gore u NATO

SENAT SAD-a će idućeg tjedna glasati o ratifikaciji pristupanja Crne Gore NATO savezu, najavio je vođa senatske većine Mitch McConnnell nakon što je Trumpova administracija zatražila da od zastupnika da zaključe to dugo odgađano pitanje.

Agencija Reuters je u utorak izvijestila da je državni tajnik Rex Tillerson uputio pismo čelnicima Senata u kojem je poručio da je članstvo Crne Gore u NATO-u "snažno u interesu Sjedinjenih Država".

Očekuju da će odobriti članstvo
http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...to/958832.aspx
arthura is offline  
Old 26.03.2017., 12:08   #8105
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ne znam ja što je kapitalizam, svaki put gledam u wikipediju kad dođe do te rasprave da vidim što je to. I uvijek opet zaboravim.

Što se tiče tržišta, to podržavam,tu se radi o racionalnom i slobodnom postupanju. Uloga države u tome se može razumjeti preko odnosa igre i pravila igre. Eto nogomet, pravila se povremeno mijenjaju, skuži se da mogu biti bolja. To što se pravila povremeno unapređuju ne znači da treba ukinuti cijelu igru i dati partijskom komesaru da odlučuje tko će kad kome dati gol. Funkcija države je da popravlja pravila tamo gdje se pojave anomalije koje ugrožavaju slobodno tržište, ne da se bavi proizvodnjom juha u kesici i prodajom mljevenog mesa.
.. jebiga .. upravo se o tome radi .. o pravilima i tržištu .. o temeljnim pravilima .. .. nije tomić baš tako glup ..
.. ovo sada sa svijetom i dalićkom izgleda kao .. igrati ćemo i dalje nogomet ali bez nogu .. .. i .. recimo .. bez lopte .. .. i malo počekajte .. pravila ćemo smisliti usput ..

.. zašto spašavati .. zašto dirati .. .. todora ili opel ili banke .. ?
.. tamo gdje je jedan todor usrao doći će drugi .. koji bude sposobniji pa neće usrati ..
.. zašto bi opel bio problem .. ? .. ima drugih proizvođača .. koji jedva čekaju da opel ode u kurac ..
.. zašto nešto tako jednostavno sjebavati zakonom jedne tako glupe ženske kao što je dalićka .. ?
.. neće bez todora propasti svijet .. .. propao je pevec pa smo opet živi .. i nikom ništa ..

.. ali .. još jebenije pitanje .. pa dokle .. bre .. .. i koga .. koga spašavati ..
.. kako sad stvari stoje .. spašavaju se najbogatiji .. najjači .. .. nekakva se sitna raja .. prepušta .. tržištu ..
.. težnja ka veličini .. meni izgleda prirodna .. kad si najveći najmanje trpiš opasnosti od konkurencije .. a tada se oko tebe .. prirodno skupljaju .. jaki .. i linići i dalićke ..

.. ono što se moglo vidjeti .. lokalno .. je .. .. najjači i najkurviniji sinovi .. su postali carevi ..
.. država je izgledala kao da je sa njima potpisala memorandum o prijateljstvu .. .. ovi su pomagani najviše .. za uzvrat su .. ponešto .. davali kurvinim sinovima na vlasti .. ali .. nešto još značajnije od ovog .. ovi su bili zaduženi za jebanje raje ..
.. radna mjesta su .. bog sa nebesa .. todori ih imaju .. ona pune proračun .. a sitne plaće i neplaćeni prekovremeni su .. nužno zlo .. danak prosperitetu ..

.. ja nemam ništa protiv da se taj smjer .. takav napredak .. naziva .. kapitalizam .. samo mislim da treba jasnije reći .. po ovim pravilima igramo ..
.. recimo .. pokradeno .. je bilo prilično jasno i očito .. i prilično je jasno bilo da se to neće talasati .. .. ali mislim da je polako došlo vrijeme da ove dalončine i linončinbe smisle zakone .. koji će to ozakoniti .. i urediti ..
alim is offline  
Old 26.03.2017., 13:17   #8106
Suglasan sam s time da se ta sprega politike i velikih firmi - gdje velike firme financiraju svoje političare, a političari čuvaju te firme jer su "prevelike da propadnu" - naziva kapitalizam. Svejedno mi je što će se nazivati kapitalizam. Ali to svakako nije nešto što podržavam.

Ja podržavam da su pravila unaprijed zadana i jednaka za sve (a ako su situacije iznimne, onda također mora postojati javna procedura kako se pravila mijenjaju, i kad su jednom promijenjena onda takva nadalje imaju vrijediti opet za sve). Podržavam da ljudi slobodno odabiru čime će se baviti u životu, da to što rade nude drugima ako ih zanima, da ljudi slobodno odabiru žele li nešto što im drugi nude ili neće. Itd. Dakle, podržavam slobodno tržište. Podržavam odvojenost tržišta i politike, kojoj nije zadaća baviti se gospodarstvom nego zakonima, ne privatnim nego javnim poslovima.

Naravno, znam da postoji ona sprega politike i firmi, kao i da se države međusobno nadmeću za moć, pa podržavaju "svoje" firme na međunarodnom tržištu. Tako Europska banka za obnovu i razvoj podržava Lidl i Kaufland u nas, daje im kredite uz nikakve kamatne stope: http://www.bilten.org/?p=8170 Naravno da je Todorić bijesan zbog toga i da misli da njega RH treba podržavati na sličan način. Možda je to i pametno s nekog stajališta. Ali to nije nešto što mene zanima. Mene zanima ono što sam gore napisao, i to podržavam, a ne miješanje Merkel i Plenkovića u trgovanje ili da Petrov određuje tko će biti na čelu Agrokora. (A još manje podržavam da Partija određuje što će tko raditi i koliko će biti plaćen za to.)
nitko drugi is offline  
Old 26.03.2017., 14:04   #8107
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Suglasan sam s time da se ta sprega politike i velikih firmi - gdje velike firme financiraju svoje političare, a političari čuvaju te firme jer su "prevelike da propadnu" - naziva kapitalizam. Svejedno mi je što će se nazivati kapitalizam. Ali to svakako nije nešto što podržavam.
.. da .. plus smrt gadafija .. i to je kapitalizam .. .. jer neka politika određuje da nekim parama smeta ..

Quote:
Ja podržavam da su pravila unaprijed zadana i jednaka za sve (a ako su situacije iznimne, onda također mora postojati javna procedura kako se pravila mijenjaju, i kad su jednom promijenjena onda takva nadalje imaju vrijediti opet za sve). Podržavam da ljudi slobodno odabiru čime će se baviti u životu, da to što rade nude drugima ako ih zanima, da ljudi slobodno odabiru žele li nešto što im drugi nude ili neće. Itd. Dakle, podržavam slobodno tržište. Podržavam odvojenost tržišta i politike, kojoj nije zadaća baviti se gospodarstvom nego zakonima, ne privatnim nego javnim poslovima.
.. ljudi da slobodno odabiru čime će se baviti .. ? .. ali ne na nivou pojedinca .. ?
.. ljudi koji će prihvatiti zakone .. države .. takozvane .. daljićkine zakone .. .. a ti će zakoni odrediti koliko ljudi mogu slobodno odabrati čime će se baviti u životu ..

Quote:
Naravno, znam da postoji ona sprega politike i firmi, kao i da se države međusobno nadmeću za moć, pa podržavaju "svoje" firme na međunarodnom tržištu. Tako Europska banka za obnovu i razvoj podržava Lidl i Kaufland u nas, daje im kredite uz nikakve kamatne stope: http://www.bilten.org/?p=8170 Naravno da je Todorić bijesan zbog toga i da misli da njega RH treba podržavati na sličan način. Možda je to i pametno s nekog stajališta. Ali to nije nešto što mene zanima. Mene zanima ono što sam gore napisao, i to podržavam, a ne miješanje Merkel i Plenkovića u trgovanje ili da Petrov određuje tko će biti na čelu Agrokora. (A još manje podržavam da Partija određuje što će tko raditi i koliko će biti plaćen za to.)
.. da .. moglo bi se pričati i o tome što tebe zanima .. ali mislim da to i nije potrebno ..
.. društvo kakvo tebe zanima ne postoji niti će više ikad postojati .. tako da bi to zanimanje moglo spast u umjetnost .. ili sport ..

.. pada mi na pamet .. komunizam ima .. daleko veće šanse na postojanje .. od društva koje tebe zanima .. .. a komunizam je nemoguć ..
alim is offline  
Old 26.03.2017., 14:19   #8108
Quote:
Zakon o Todoriću: Prezaduženi će dobiti prisilnu upravu Vlade
.. savršeno nenormalno ..
.. društvene firme treba privatizirati jer država nije dobar gospodarstvenik ..
.. ali .. kad se privatne sjebu .. država spašava ..
.. pa koji kurac čekati .. zar ne bi bilo lakše spasiti prije nego se totalno sjebu .. dakle .. uzeti sve od privatnog .. ? .. nacionalizirati sve .. i postaviti ćiće i hercegovce za direktore .. ?
alim is offline  
Old 26.03.2017., 14:51   #8109
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. ljudi da slobodno odabiru čime će se baviti .. ? .. ali ne na nivou pojedinca .. ?
Zašto ne na nivou pojedinca? Tko tebi smeta da se baviš čime želiš, ne kužim?
Quote:
.. ljudi koji će prihvatiti zakone .. države .. takozvane .. daljićkine zakone .. .. a ti će zakoni odrediti koliko ljudi mogu slobodno odabrati čime će se baviti u životu ..
Ljudi će zajednički donijeti zakone, tako zvane zakone Republike, dakle, zajedničkih poslova.
Quote:
.. da .. moglo bi se pričati i o tome što tebe zanima .. ali mislim da to i nije potrebno ..
.. društvo kakvo tebe zanima ne postoji niti će više ikad postojati .. tako da bi to zanimanje moglo spast u umjetnost .. ili sport ..
Sasvim moguće, ali nije da se ja bavim nekim aktivizmom pa da me to pogađa.
nitko drugi is offline  
Old 26.03.2017., 15:16   #8110
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Zašto ne na nivou pojedinca? Tko tebi smeta da se baviš čime želiš, ne kužim?
.. zakoni ..
.. postoji još dosta .. stupnjava slobode .. možeš još mnogo toga šta bi mogao željeti .. ali ako imaš muda ..

Quote:
Ljudi će zajednički donijeti zakone, tako zvane zakone Republike, dakle, zajedničkih poslova.
.. koji će odrediti da se todorić spašava ..

Quote:
Sasvim moguće, ali nije da se ja bavim nekim aktivizmom pa da me to pogađa.
.. naravno .. tek kad čovjek povjeruje u boga .. tek onda mu istina postaje zakon ..
alim is offline  
Old 26.03.2017., 16:21   #8111
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. zakoni ..
.. postoji još dosta .. stupnjava slobode .. možeš još mnogo toga šta bi mogao željeti .. ali ako imaš muda ..
Mogao bih željeti svašta, ali ne mislim da bi sve to što bih mogao željeti bilo dobro. Ne znam što ti želiš, meni ne pada na pamet ništa što želim a da bi me zakoni sprečavali u tome.
Quote:
.. koji će odrediti da se todorić spašava ..
Pa ne, to je "zakon" za jedan pojedinačni slučaj, što očito ide protiv smisla zakonitosti uopće. Osim toga, vrlo je upitno bi li takav zakon dobio podršku da su stvari postavljeni tako da javnost ima izravniji upliv na odlučivanje. A ako bi, ako je većina građana doista za to, onda ok.
Quote:
.. naravno .. tek kad čovjek povjeruje u boga .. tek onda mu istina postaje zakon ..
Istina meni jest zakon, ali niti mogu niti bih htio nametati svoje viđenje istine drugima. Osobito se slobodarske ideje ne mogu nikome nametati. Koga zanima, tome kažem što mislim, ali da je na meni da idem naokolo i vučem ljude za rukav da bi povjerovali u moja nepouzdana mišljenja, to ne vjerujem.
nitko drugi is offline  
Old 26.03.2017., 16:41   #8112
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Mogao bih željeti svašta, ali ne mislim da bi sve to što bih mogao željeti bilo dobro. Ne znam što ti želiš, meni ne pada na pamet ništa što želim a da bi me zakoni sprečavali u tome.
.. jebiga .. to možda znači da si buržuj ..
.. u srbiji se ljudi masovno ubijaju od nemaštine ..
.. zakon daje samo onima koji nešto imaju ..
.. bila pre par godina na nekom tečaju koji je organizovao srpski zavod za nezaposlene .. jerbo sam dala otkaz lihvaru .. pa sam bila privremeno pri zavodu ..
.. kao .. država daje pare da započneš mali biznis ..
.. odeš na tečaj .. trebaju ti početne pare trebaju ti dva žiranta ..
.. i tako .. na tom konkursu bila neka čiji tata drži neku poznatu autoperionicu .. i neka druga s tatom koji ima .. i one su dobile te pare .. za započinjanje nečega ..
.. ko nema ništa .. njemu ništa ..
.. mogućnosti za bilo kakve želje su zakonski .. gola nula ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 26.03.2017., 18:25   #8113
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Mogao bih željeti svašta, ali ne mislim da bi sve to što bih mogao željeti bilo dobro. Ne znam što ti želiš, meni ne pada na pamet ništa što želim a da bi me zakoni sprečavali u tome.
.. ja želim bogu .. za to trebam o kolinkama i linićima misliti kao o govnima .. to uzimam kao slobodu misli .. i nadam se da mi to zakon omogućava ..

.. u kapitalizmu je .. imati .. dobro .. .. rekao bih .. vrhovno dobro .. .. recimo .. kapitalistički se ljudi ponašaju tako da biti zdrav nije tako dobro koliko .. moći do najboljeg zdravstva ..
.. mogu zamisliti mnoge koji žele imati .. i koje u tome sprečavaju zakoni .. .. kad bi se moglo krast i ubijati mnogi bi lakše do .. imanja ..
.. zašto ne ukinuti te zakone pa da ima onaj ko ima muda krast ili ubijat .. ?

Quote:
Pa ne, to je "zakon" za jedan pojedinačni slučaj, što očito ide protiv smisla zakonitosti uopće. Osim toga, vrlo je upitno bi li takav zakon dobio podršku da su stvari postavljeni tako da javnost ima izravniji upliv na odlučivanje. A ako bi, ako je većina građana doista za to, onda ok.
.. vidjeti ćemo .. ako .. javnost .. zaista neće .. taj zakon i neće biti donijet ..
.. javnost .. nije htjela živjeti u jugi .. a to je .. priznati ćeš .. bila želja jebenija od sudbine todora .. a ostvarena je ..

Quote:
Istina meni jest zakon, ali niti mogu niti bih htio nametati svoje viđenje istine drugima. Osobito se slobodarske ideje ne mogu nikome nametati. Koga zanima, tome kažem što mislim, ali da je na meni da idem naokolo i vučem ljude za rukav da bi povjerovali u moja nepouzdana mišljenja, to ne vjerujem.
.. ne znam koliko se istina može nametati .. ali sam uvjeren da kod istine nema drugih ..
alim is offline  
Old 26.03.2017., 19:42   #8114
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. jebiga .. to možda znači da si buržuj ..
Ne znam u kojem smislu misliš. Ako u smislu kulture, malograđanin, onda svakako, da. Nemam autentičnost narodskog čovjeka, seljaka, proletera ili slobodnog umjetnika, niti profinjenost aristokrata. Niti mi nedostaju. Ako u smislu ekonomije, onda valjda ne, nisam nikakav vlasnik sredstava za proizvodnju, živim od svoje diplome, znanja i rada (i od ženinih isto tako).
Quote:
.. u srbiji se ljudi masovno ubijaju od nemaštine ..
Ne znam kako to ima veze s onim što sam napisao. Nije da sam mislio da je Srbija uzor pravne države i slobodnog tržišta. Ili Hrvatska.
nitko drugi is offline  
Old 26.03.2017., 19:45   #8115
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. ja želim bogu .. za to trebam o kolinkama i linićima misliti kao o govnima .. to uzimam kao slobodu misli .. i nadam se da mi to zakon omogućava ..
Svakako.
Quote:
.. zašto ne ukinuti te zakone pa da ima onaj ko ima muda krast ili ubijat .. ?
Zato što ubijati i krasti nije dobro.
Quote:
.. ne znam koliko se istina može nametati .. ali sam uvjeren da kod istine nema drugih ..
A ono, ne znam zašto onda govoriš drugima. Što govoriš, neistine?
nitko drugi is offline  
Old 26.03.2017., 20:47   #8116
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Zato što ubijati i krasti nije dobro.
.. zavisi .. robin hud je dobar .. .. lav ubija .. ali nije loš ..
.. ubiti onog koga bog mrzi .. dobro je .. .. ali to je zato što vjerujem u boga ..
.. ubijati srbe zato što ih franjo mrzi .. sumnjivo je .. .. kao uostalom i svi zakoni država .. sumnjivi su .. .. i to nije jedino njihovo zlo .. murjak ne može biti skriven iza države .. .. dozvola oružja kod amera je zamišljena kao zadnja linija obrane od režima ..

Quote:
A ono, ne znam zašto onda govoriš drugima. Što govoriš, neistine?
.. uvjek tražim .. eho .. ono .. zvuk koji se odbija .. .. nema ničeg što bi ličilo na čovjeka toliko koliko drugi čovjek ..
.. ja slušam samo sebe .. kada mi nešto postane jasno više ne govorim ..
alim is offline  
Old 26.03.2017., 22:01   #8117
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Zato što ubijati i krasti nije dobro.
Ali ovo prema Kolbergu ne stoji.

"Ubijati i krasti nije dobro" nije univerzalno primenjivo na sva ubijanja i sve krađe.
Dalaj Sanja is offline  
Old 26.03.2017., 22:20   #8118
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ne znam kako to ima veze s onim što sam napisao. Nije da sam mislio da je Srbija uzor pravne države i slobodnog tržišta. Ili Hrvatska.
Pa ima veze s tim da ne znaš ni jedan zakon koji bi te sprečavao u onome što želiš.

Ovi ljudi koji se ubijaju su zakonski bili sprečeni da imaju minimum za egzistenciju.
A valjda je egzistencijalni minimum nešto što je normalno želeti, jebiga.
Dalaj Sanja is offline  
Old 26.03.2017., 22:33   #8119
Pa ja nisam ti ljudi. Kažem "meni ne pada na pamet ništa što želim a da bi me zakoni sprečavali u tome". Mene zakoni ne sprečavaju u tome da zaradim za život.

U vezi ovog ubijanja, pročitaj što piše alim, i vidi na što ja odgovaram. Ako uzmeš bilo koji iskaz izoliran od konteksta u kojem je rečen možeš ga učiniti besmislenim.
nitko drugi is offline  
Old 27.03.2017., 09:41   #8120
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
... ubiti onog koga bog mrzi .. dobro je .. .. ali to je zato što vjerujem u boga ..
To je onomad bio glavni moto Inkvizicije a ustvari je - apsurd, ... jer Bog ne mrzi nikog, obzirom da smo svi ustvari - 'Njegove ekstenzije' ..... dakle, ubijati "nekog" je ubijati Boga (u sebi) ..... stoga, ne vjerujete Bogu već, nesvjesno, Njegovom najvećem protivniku - Sotoni !
Quote:
.. .. nema ničeg što bi ličilo na čovjeka toliko koliko drugi čovjek ..
Eto, sad Bog govori kroz vas .. unatoč vašem (svjesnom ili nesvjesnom) ne-vjerovanju u Njega.
Quote:
.. ja slušam samo sebe ..
Treba ostaviti, barem malo, sluha/mjesta i za druge (Njega).
arthura is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.