Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2007., 17:20   #41
Quote:
Legion kaže:
Lignje u piteriji ti si ko ja kad sam došao u pivnicu i naručio njoke s gorgonzomo hehe , a baš su mi se jele... ali požalih kad sam vidio kako frendica mlati punjenu pljeskavicu
Ne bih naručio, da nisam vidio za drugim stolom da neki to jedu. Osim toga, bio je petak. O ukusima (ne) raspravljamo.

Quote:
Billi kaže:
kaj napraviti kad vam donesu nejestivu klopu? jel ste vracali, bunili se...
Uglavnom jadni (?) konobar dobije svoju porciju neugodnosti i prigovaranja od mene, dok me draga svom snagom šuta u cjevanicu i utišava me (uglavnom bezuspješno). Jednom se dogodilo da sam jelo poslao natrag na dokuhavanje, ali sam se predomislio, otišao do šanka, platio isključivo popijeno piće i poručio kuharu da si onakvu hranu mami kuha na grobu. Na polumlitave prosvjede konobara za šankom da tko će to sad platiti, izvadio sam mobitel i potražio u imeniku broj sanitarnog inspektora Katića, te mirno izašao van.

BTW, ovo je topik "Kritika restorana, ili gdje smo kaj loše pojeli" a ne gdje smo kaj DOBRO pojeli. S time idite na neki drugi topik.
__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage und fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Yo momma... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 23:26   #42
Quote:
pahuljica289 kaže:
ajmo da cujem znali tko kako i gdje se dobro jede u dubrovniku?dali je tko cuo za restoran proto ili Nautiku dali tko zna kakva je usluga i hrana...
prvo, potpisujem post iznad, a odgovor ti saljem zato sto ne znam kako sve prebaciti na drugi topic (valjda budu moderatori ).

nautika je jedan od najboljih restorana u dubrovniku, a i sire, a proto je malo jeftinija verzija istog (isti vlasnik). oba su odlicni, ali nautika je stvarno skupa. iako ... meni se i to isplati jednom u par godina. dozivljaj je + pogled na lovrijenac, koji se, naravno, isto placa
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:38   #43
ne volim mezzo mezzo u branimir centru. ništa mi tamo nije fino. baš sam neki dan jela neku salatu od tune i preočajna mi je bila. zasitna već nakon prvog zalogaja.
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:43   #44
Quote:
tough_cookie kaže:
prvo, potpisujem post iznad, a odgovor ti saljem zato sto ne znam kako sve prebaciti na drugi topic (valjda budu moderatori ).

nautika je jedan od najboljih restorana u dubrovniku, a i sire, a proto je malo jeftinija verzija istog (isti vlasnik). oba su odlicni, ali nautika je stvarno skupa. iako ... meni se i to isplati jednom u par godina. dozivljaj je + pogled na lovrijenac, koji se, naravno, isto placa
Nautika dobar restoran??? Možda će se englezi složiti s tobom Bezobrazno skupo za totalno bezličnu i neukusnu hranu.
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 20:14   #45
posto sam iz rovinja samo za rovinj mogu i reci - la vela.. limena glazba imala zajendicku veceru, i posto sam clan... odabrala sam mesni meni, dobila totalno desetu stvar nego sto su ponudili - lose!
monte - preskup za ono sto se dobije..
aina_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 22:48   #46
Quote:
Martinn kaže:
Nautika dobar restoran??? Možda će se englezi složiti s tobom Bezobrazno skupo za totalno bezličnu i neukusnu hranu.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 23:53   #47
Quote:
tough_cookie kaže:
nautika je jedan od najboljih restorana u dubrovniku, a i sire, a proto je malo jeftinija verzija istog (isti vlasnik). oba su odlicni, ali nautika je stvarno skupa. iako ... meni se i to isplati jednom u par godina. dozivljaj je + pogled na lovrijenac, koji se, naravno, isto placa
Quote:
Martinn kaže:
Nautika dobar restoran??? Možda će se englezi složiti s tobom Bezobrazno skupo za totalno bezličnu i neukusnu hranu.
Quote:
tough_cookie kaže:


U Nautici guštam u pogledu, atmosferi, no nikad u spizi.

Osim u torti od skorupa.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 09:01   #48
Quote:
tough_cookie kaže:
2 puta bio na poslovnoj večeri sa hrpom ljudi (nije bio moj izbor), većina ljudi ostavljalja jelo u tanjuru, poslije išli negdje drugdje jesti ... hrana je bezukusna, cijeli restoran je unutra smrdio po pokvarenim školjkama. Identično oba puta, jednom u sezoni, jednom izvan sezone. Ne kužim zašto ljudi tamo idu??
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 12:56   #49
Quote:
Glupa krava kaže:
I da, zaboravila sam...

Pizza u Baschieri je definitivno jedna od najgorih koje sam jela...
I meni.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 01:38   #50
Quote:
pahuljica289 kaže: Pogledaj post
ajmo da cujem znali tko kako i gdje se dobro jede u dubrovniku?dali je tko cuo za restoran proto ili Nautiku dali tko zna kakva je usluga i hrana...
u nautici sam jela dvaput. prvi put je bilo dobro, drugi put sam jela neku ogromnu bijelu ribu - brancina koliko se sjećam - ne volim kad je ribetina prevelika, i bila je dosta loša, gnjecava, bezukusna. terasa je dobra, ali ne toliko da bih opet išla.
u protu sam jela par puta i svaki put mi bilo ok -ne senzacionalno, ali korektno.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 22:16   #51
Quote:
Martinn kaže: Pogledaj post
2 puta bio na poslovnoj večeri sa hrpom ljudi (nije bio moj izbor), većina ljudi ostavljalja jelo u tanjuru, poslije išli negdje drugdje jesti ... hrana je bezukusna, cijeli restoran je unutra smrdio po pokvarenim školjkama. Identično oba puta, jednom u sezoni, jednom izvan sezone. Ne kužim zašto ljudi tamo idu??
ja uopce ne kuzim. pa zar pricamo o istoj nautici.

prvi put sam se samo pred kraj pridruzila frendovima koji su tamo vecerali i probala tortu od skorupa. prefino!

drugi put vecera. krasni janjeci kotleti (toga se sjecam i danas, iako smo jos stosta ponjupali tu vecer).

zadnji puta fenomenalan mesni fondue, savrseno meso, dobri umaci, toliko smo uzivali, jos smo se i naslikavali (probat cu naci neku od tih slika - i danas bi mi narasle zazubice da ih vidim).

naravno, tortu sam jela svaki put i svaki put je bila sve bolja.

valjda sam imala srece

(osim kaj je stvarno, ali stvarno SKUPO)
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 23:14   #52
Quote:
MadameD kaže: Pogledaj post
U tom kineskom restoranu u Gajnicama sam dobila uz pohano povrce i pohanu crnu dugu kosu, a i meni nekako to sve skupa tamo izgleda dosta prljavo...
Kineski u Zagrebackoj je isto 50% jeftiniji , ali meni nekako ipak malo vise prihvatljiviji od ovog u Gajnicama.
Potpisujem 100 posto.
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 15:53   #53
U zadnje vrijeme dva puta sam bio gadno razočaran.

Jučer sam bio na Sljemenu... ne znam kak se zove restoran, ali onaj drveni, pri samom vrhu... prvi od žičare prema gore

Pitamo kaj ima za preporučiti i žena veli da ima fine kotlovine. Rekosmo i zažalismo

Hladno, žilavo, bezukusno... to nije imalo nikakve veze sa kotolovinom. Ni činjenica da smo bili gladni ko psi nije mnogo pomogla.

Prije cca mjesec dana bio sam u onom šatro fensi-šmensi restoranu Mu.
Bzvz... kad se neko fura na restoran za neke mlade menagere&uspješne poslovne ljude nek barem nekaj posebno ponudi-osim cijene.
Naručim biftek regular i pole... dolazi mi neki sprčeni komadičak mesa, malo veči od kutije cigareta, a pole su bile za smijati se. Ravno krumpirič i pol...
samo meso bilo je nedovoljno začinjeno a pole tako male (ravno njih 3 ) da sam mislio konobara pitati dali im je možda ponestalo krumpira...

Nikad još nisam iz nekog restorana otišao tako gladan
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 00:58   #54
ja definitivno imam ogromnu kritiku na laganini. prije sam ih stalno hvalila, ali što više tam jedem sve mi se manje dopadaju. konobari su totalna katastrofa. od toga da ne znaju u koje čaše ide vino a u koje voda, do krajnje neljubaznih ispada.
primjetila sam također da im kvaliteta hrane jako varira. nešto što mi je jedan put super, slijedeći je totalna katastrofa.
pola jela s jelovnika nemaju, a pojedine porcije su im užasno male.
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 08:25   #55
Ona špageterija dolje u Branimir Centru. Mezzo nešto?
Zaletjela sam se tamo u pauzi između dvije pressice, sva sretna što ću se malo počastiti (tim više što si nikad to ne priuštim). A i bila sam fakat gladna.

Možda sam pogriješila što sam uzela jelo s dnevnog menija. Razlog je bio samo taj što bih to isto uzela i da nije bilo na meniju, a ne isključivo niska cijena. Uglavnom, valjda te smatraju nižom vrstom kad naručiš nešto s menija.

Uglavnom, odvratniju tjesteninu s plodovima mora nisa u životu jela. Gnjecavo raskuhano tijesto i preloš umak s dvije jadne dagnjice. 2/3 tanjura sam ostavila (gladna!), pojela sam samo salatu od predebelo narezanih krastavaca koju sam zalila acetom sa stola (barem jedan plusić). Pa moj tata (koji ne zna kuhat) milijun puta bolje priprema tjesteninu, a bome i reže salatu Bez pretjerivanja.
Uz jelo sam naručila mineralnu koju su zaboravili donijeti. Ja sjedim i piljim u konobara, a on ko tukac. Na kraju sam ih na to podsjetila, a oni su se krenuli izvlačiti da su mi prvo donijeli jelo kako se ne bi ohladilo.

Uglavnom, vidjela sam da se radi o mladim konobarima, valjda na praksi, ali unatoč tome i dalje ostaje preodvratna tjestenina.
Šteta, nisam očekivala neki luksuz, ali baš su mi pokvarili doživljaj.
Namjerno nisam ostavila napojnicu Čekala sam da mi vrate do zadnje lipe
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 08:28   #56
Quote:
KAELA kaže: Pogledaj post
ne volim mezzo mezzo u branimir centru. ništa mi tamo nije fino. baš sam neki dan jela neku salatu od tune i preočajna mi je bila. zasitna već nakon prvog zalogaja.
E da, to je taj. Očito nisam jedina...
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 17:49   #57
Quote:
Tinchi kaže: Pogledaj post
E da, to je taj. Očito nisam jedina...
nisi jedina. tam mi definitivno NIŠTA kaj sam jela ne valja... a uvijek nadobudno odem i mislim da bu dobro jer ih svi hvale. al meni su 0 bodova.
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 19:10   #58
najgore, ali naj naj najgore mjesto gdje sam ikad jela: mexcantina.
i to dva puta za redom
no vise me tam nitko nece vidjet, a i svima sam rastrubila pricu
uglavnom:
- na klopu se ceka preko sat vremena (nas je oba puta bilo vise za stolom no nije to razlog zasto bi tako dugo cekali).
- jelo dodje hladno
- porcije male (mrsave smo al se nismo najele)
- neljubazno osoblje

__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 22:15   #59
ja sam jeo u nexcantini neka rebrica i proljev dobio od toga ali bed mije bio kaj oni likovi oko mene sviraju a ja nemrem jest jel ih kao moram slušat kak sviraju.i nikad prestat..deri i deri po onim gitarama.....daj se maknite od mene oću jest!!
Kejos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:02   #60
Ja sam tamo jeo nekoliko puta, no zadnji put valjda prije cca 2 godine...
Nisu mi bili loši, no sve se očito kvari
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.