Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2016., 13:54   #621
Bakerella:klap:

Magenta123, krasno, narocito Marina. Razmisli o Monte u Rovinju. Odlican i skup, slici Marini i Orneli.


Opet nitko nis ne pise. Ni vrag da su za Vazan svi bili doma ili delali i nitko ni klatija po Istri??


Mi po standardnim mjestima, pocelo delo pa manje lutamo. Jedino vrijedno spomena da Viking ima zive skampe. Za ljubitelje carpacia.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 20:05   #622
Ja sam prošli četvrtak bio u konobi Morgan, Brtonigla - Verteneljo.
Pozdrav uz kuhinje uz zečju paštetu, zatim 1 predjelo po pola - taljatele sa crnim tartufom, za glavno jelo uzeli smo bezbroj sati pripremane obraze, jedan prilog restani krompir, drugi sa njokima od cuke, pa za gremline 2x fuži sa petehom i za slatko butamiđu u čaši i čokoladna torta. Sve vrlo ukusno, posebice obrazi i njokići. Dodatni je plus lokacija koja je ono - mega, top, vrh, ekskluzivno, na vrk brda ne... ima i terasa pa mora da kod ljepšeg vremena sada u proljeće to bude spek-takl! Da, račun je bio 450 kuna, klopa i kvarat vina, 0,75 mineralke, ledeni čaj i dve kole od pola litre. Mislio sam da će biti skuplje. Eto!
shtifke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 22:43   #623
Drago mi je da vam je bilo dobro,lipo i povoljno. Nisam dugo bila, pamtim da je bilo hladno, ne bas povoljno. Dobro je da su se popravili.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 12:20   #624
Riva, Plomin Luka

Bistra riblja juha – fina, blaga, lijepi komadi ribe unutra
Salata od rakovice – ufff što volim rakovicu A ova je bila finaaa
Rezanci sa grdobinom i koromačem – sama tjestenina odlična, a kombinacija sastojaka super usklađena; jedno lagano jelo
Rižoto sa škampima i šparugama – kremast, riža i šparuge pripremljene na mjeru, onako lagano “na zub”, a šparuge nisu pokrile okus; malo jače začinjeno od rezanaca
Sladoled od kave s umakom od čokolade i maslinovog ulja – lagani desert za kraj, baš mi je lijepo sjeo + čaša muškata (Prelac, Momjan)
Konobari uslužni i ljubazni, hrana savršeno začinjena i jako ukusna, imaju otvorenu malvaziju od Franca Armana, maslinovo ulje od Negrija, a cijene su normalne... I šta reći, izašli smo zadovolj(e)ni
Preporučujem i vraćam se opet!

I još jedna fotka glavnog jela:

Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 13:07   #625
Daleko su mi. I nemam posla na onu stranu Istre. No ipak pisem na listu.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 13:08   #626
Kod Rina u Momjanu nam opet bio usput. Hrana fina, vino fino, cijene prijateljske, osoblje ljubazno i jos za uspomenu kupili muskat. Odlican. 7 deci 60 kn.

U Rovinju, na danima delicija koji traju, bili u Orki, predjelo, glavno jelo sa salatom, kolac, 3 deca vina, sve za 120 kn po osobi, oba menija fina, obilna, mijenjali 3 deca za bocu vode. Kako traju ti dani do 09.04 mogla bih jos koji dan preskociti kuhanje, jedno 15 restorana ukljuceno, vecina menija ima riblji i mesni, vecina njih ima sparuge. Po u Orci videnom isplati se.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 20:22   #627
Tri nonice stare pred kucon su stale i cakulale. Ups. Mare sama pred ekranom sidi i tipka. Sama.


Istarska konoba Buici

Odlicno otvoreno vino, domaci kukuruzni kruh i bijeli sa maslinama, pasteta od tune i tartufa za pozdrav, pljukanci maremonti (sparuge i skampi) za toplo predjelo, friski listovi sa blitvom, vode, kave platili oko 55o kn za troje. Sve odlicno, radnim danom za rucak puni, posebno pohvaljujem 2 vrste domaceg kruha. Godinam nisu sredivali objekat, sve je cisto i uredno, ima zelenila i slika no vidi se da nije novo. Na ognjistu u restoranu koriste grdele. Nije toliko vazan ambijent koliko je vazna hrana.


Perla Rovinj

Dobro otvoreno vino, kruh iz pekare koji serviraju u papirnatoj vrecici, pljukanci maremonti sa dodanim crnim tartufima koji su smetali, tuna sa blitvom, panacota, voda, kave, 600 kn za cetvoro. Restoran je nedavno preureden. Nema niti jednu sliku na zidu, doslovno su prazni. Niti jedan cvijet, samo 2 suha aranzmana. Dio stolova je bez stolnjak i podmetaca, golo drvo. Ukras na stolovima su casa za zguzvanom stranicom knjige. Na prozorskoj dasci knjige koje je procitao netko prije nego su kupljene na buvljaku. U kutu klavir koji nitko ne zna svirati. Uz ulaz akvarij. Pored zatvorenog modernog kamina koji slabo grije na stolcima su deke. U zatvorenom prostoru. Case za vodu su crne.Neprozirne. Navodno gostima smeta. No ne mijenjaju ih.Vazniji je prostor i dojam od hrane. Previse nekih detalja i premalo drugih. Fali duse.

Mozda sam ostarila.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 21:18   #628
Restaurant Europa, Umag, Trg slobode 1

Nisi sama, evo i mene konačno

Vidjeli smo oglase za dane šparoga i šetajući gradom gledali gdje da ih nađemo. Na lijepoj terasi na Trgu slobode (imaju i krasne bonsaije) je stajao veliki plakat pa smo ušli.

Unutra je lijepo uređeno, žuti zidovi, plavi stolci, onako toplo i domaće. Vrlo ljubazna i srdačna gospođa (vjerojatno vlasnica, nisam pitala) nam je preporučila fritaju sa šparugama i pršutom kao i domaću paštu. Odabrali smo pljukance. Jedno i drugo je bilo BOŽANSTVENO. Jednostavno a beskrajno fino. Uz to smo dobili i domaću, još vruću pogaču. Porcije su velike, svi sastojci friški i domaći.

Fritaja:



Pogača



Pljukanci (na slici je pola od pola porcije, jer se nisam sjetila odmah slikati):



Fritaja, pljukanci i litra mineralne 224 kune. Toplo preporučujem
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga

Zadnje uređivanje Cats : 10.04.2016. at 22:16.
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 22:08   #629
Ovo mi izgleda fant-fant-fantastično !

Preko ekrana miriši po domaćem, a pogača je, nemam riječi...

Pišem u tekicu
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 00:37   #630
Slabo se po Istri jede.

Danijela u Velenikima standardno dobra, puni vikendom i jos bez sezonskih radnika pa malo spori.Nemaju domaci kruh.

Orca U Rovinju standardno dobra. Nemaju domaci kruh.

Istarska konoba Buici standardno dobra. Imaju odlican domaci kruh.

Za nisto kanbijati i zbog Bakerelle, usput iz Rijeke za doma Riva u Plomin Luki.

Imam same pohvale. Odlicni jos zivi skampi, odlicna hobotnica sa sparugama, odlicni njoki punjeni skampima u umaku od sparuga i rakovice, fenomenalne domace lignje punjene skampima i sparugama. Za kraj naravno sladoled od sparuga, odlican. Vidite koliko volimo sparuge. Nemaju domaci kruh. Vino fini otvoreni Franc Arman, aperitiv njegov sampanjac, casa Prelcevog muskata i puno vode i kava ispalo 320 kn po osobi. Ljubazni i upuceni konobari. Ponudili i pice na racun kuce. I meni osim sparuga djeluje fino, ne tako skupo pa smo zakljucili da bi nam iz Rijeke jos koji put moglo biti usput. Pogled nije nesto. Preporucujem radi hrane i osoblja. Mi zadovoljni i siti.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 09:50   #631
Agroturizam MontiĹľel - standardna istarska hrana; sve odlicno.
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 12:06   #632
Zlatica

Sto?Gdje?Koliko?Kakvo........daj koji detalj
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 12:16   #633
To je zaselak blizu groznjana.
http://www.pincin-monticello.hr/

Jeli fuze sa kokoskom, njoke sa divljaci x 2, kobasice sa kapuzom x 2, strudle sa jabukom, krostule, domaci kruh, domaca malvazija - dobra (38kn litra!), mineralna. Bilo nas je cetvero, najeli se posteno - platili 350kn.
Na meniju jos imali sparuge, tartufe, spaleta, prsut/sir. Klasicna istarska hrana.
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 12:16   #634
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Slabo se po Istri jede.

Danijela u Velenikima standardno dobra, puni vikendom i jos bez sezonskih radnika pa malo spori.Nemaju domaci kruh.

Orca U Rovinju standardno dobra. Nemaju domaci kruh.

Istarska konoba Buici standardno dobra. Imaju odlican domaci kruh.

Za nisto kanbijati i zbog Bakerelle, usput iz Rijeke za doma Riva u Plomin Luki.

Imam same pohvale. Odlicni jos zivi skampi, odlicna hobotnica sa sparugama, odlicni njoki punjeni skampima u umaku od sparuga i rakovice, fenomenalne domace lignje punjene skampima i sparugama. Za kraj naravno sladoled od sparuga, odlican. Vidite koliko volimo sparuge. Nemaju domaci kruh. Vino fini otvoreni Franc Arman, aperitiv njegov sampanjac, casa Prelcevog muskata i puno vode i kava ispalo 320 kn po osobi. Ljubazni i upuceni konobari. Ponudili i pice na racun kuce. I meni osim sparuga djeluje fino, ne tako skupo pa smo zakljucili da bi nam iz Rijeke jos koji put moglo biti usput. Pogled nije nesto. Preporucujem radi hrane i osoblja. Mi zadovoljni i siti.
Super, drago mi je da ti se isplatilo potegnuti i do ovog dijela Istre
I ja pred par dana bila tamo i jela isti umak sa šparugama i rakovicama, samo sam ih zamolila da mi stave obične njoke. A taj sladoled sam mjerila ali sam se odlučila za odličan semifreddo od lješnjaka. Znači, moram barem još jednom ići, hehe
Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 13:21   #635
Pozdrav svima!
Molila bih preporuku za restorane i konobe u Motovunu i bližoj okolici
EineKleineMaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 16:56   #636
Imaš ovo u Kostanjici
http://domivrt.vecernji.hr/zlata-vri...gostima-958127
imaju vino sigurno najbolje koje si ikada probala po relativno normalnim cijenama za uzeti doma isto mislim da daju.

U Završju isto jako dobra hrana http://www.pincin-monticello.hr/hr/sve-je-domae.html, možete prošetati starim mjestom...jako je zanimljiva povijest i prekrasan vidik na Motovun!
Ispod mjesta prolazi Parenzana. Sačuvani ostaci stare kolodvorske zgrade.

Za Motovun siguran nisam, ali nedaleko je Zigante u Livadama (nisam probao, nemam tako profinjen novčanik ali vjerujem da je neloše)
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 18:51   #637
Jedanmalimišiću, moja preporuka ti je Konoba Dolina - http://www.konobadolina.hr/hr/
shtifke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 19:11   #638
Restoran Vrh je odličan!
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 21:01   #639
Tesko se u tom kraju moze pogrijesiti
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 23:15   #640
Hvala svima, nešto će već biti

Kakva su iskustva s Mondom?
EineKleineMaus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.