Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2012., 20:08   #81
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kod sarkoma je pravilo i to sam ti već u više navrata napisala- što prije kirurški odstraniti koliko god se može. Na žalost ne postoje još uvijek dovoljno učinkovite terapije da se stvar riješi bez operacije.
Da, samo kad još nemamo konačnu dijagnozu. Nikako napravit tu punkciju. Bio sam danas i na Rebru - neće me primiti - svi me šalju na Šalatu - al ak dođe tamo, mora odmah pod nož, tako je reko jedan doktor - da se biopsija radi odmah tijekom operacije. A kaj ako nije sarkom? Izrežu te, počupaju sve van, a možda nije trebalo i onda si gotov. Ja bih htio prije svega vidjet nalaze citologije-biopsije. Da se konačno utvrdi nakon 7 mjeseci dijagnoza. Gdje bi to čovjek platio i obavio? Već smo bili u jednoj privatnoj poliklinici, ali nisu dostavili dosta uzorka.......
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 12:32   #82
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
Da, samo kad još nemamo konačnu dijagnozu. Nikako napravit tu punkciju. Bio sam danas i na Rebru - neće me primiti - svi me šalju na Šalatu - al ak dođe tamo, mora odmah pod nož, tako je reko jedan doktor - da se biopsija radi odmah tijekom operacije. A kaj ako nije sarkom? Izrežu te, počupaju sve van, a možda nije trebalo i onda si gotov. Ja bih htio prije svega vidjet nalaze citologije-biopsije. Da se konačno utvrdi nakon 7 mjeseci dijagnoza. Gdje bi to čovjek platio i obavio? Već smo bili u jednoj privatnoj poliklinici, ali nisu dostavili dosta uzorka.......
Znaš šta, ja mislim da ti brineš o stvarima u koje nisi upućen. Pa valjda liječnici znaju svoj posao čovjeće. Neke stvari se ne mogu tek tako lako punkcijom dijagnosticirati, pa vidiš da su ovi imali problema. Kad je otvore, vidjet će kakvo je stanje. Ako je potrebno vaditi, vaditi će, ako nije, neće. Ljudi imaju toliko iskustva da već odokativno znaju procijeniti o čemu se radi. Zaboga, pa ne vade se kosti tek tako! Bezveze ovlačite s tim i briješ šta ako nije sarkom, a ja te pitam šta ako je, a kod takvih dijagnoza je svaki izgubljen dan velika šteta! Imate uopće veliku sreću da se hoće s njom baviti. Kod tako starih ljudi mnogi ne žele ništa poduzimati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 00:05   #83
Niš, sutra idemo vjerojatno kod privatnika na punkciju za phd analizu, pa ako JE sarkom, izgubili smo ne jedan dan, nego godinu dana, dok smo čekali i skupljali nalaze, a konačne dijagnoze još nema. Ovih dana ćemo odlučiti šta dalje. Moramo najzad napraviti tu punkciju, da se zna sastav tkiva-ime i prezime tumora, pa u skladu sa tim će biti lakše donijeti odluku. Pozdrav!
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:35   #84
A ništa, nećemo stići obaviti tu biopsiju ovaj tjedan, a drugi vozim mamu na more. Kad se vratimo s mora, onda ćemo vidjeti dalje. Ako treba pod nož, pod nož. Ali u svakom slučaju prije noža bih volio znati dijagnozu. Da mi mamu ne otvaraju zabadava. Da su bar liječnička mišljenja usklađena, to bi bila druga stvar. Do sada je samo jedan doktor reko da to treba otvorit i izvadit van, dok su drugi rekli da ne operirat. Uglavnom bez biopsije se niti ne može znati o čemu se radi, jer ima tisuću raznih vrsta tumora, a svaki traži poseban tretman. Neki su osjetljivi na zračenje, a većina sarkoma je rezistentna na zračenje....Evo, neki dan je umro jedan moj poznanik, bolila ga noga, otkrili su da je to od metastaze, pa su mu otkrili tumore na mozgu, plućima itd...pa su mu laserom palili poveznicu izm.mozga i noge, pa kemoterapija, pa zračenje i ode čovjek...50 godina...a prije toga ga je bolila samo noga, poslije raznih"tretmana" ga je počelo bolit sve, pa više nije mogao iz kreveta....U nekoliko mjeseci se sve to izdogađalo.... Bog mu daj pokoj duši....

Zadnje uređivanje last day : 17.07.2012. at 12:45.
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 00:32   #85
Napravili konačno biopsiju, ovih dana bi trebali biti nalazi, a onda ćemo vidjeti šta dalje. Zašto spominjem sarkom? Pa zato kaj mi je ženska u Nemetovoj to napisala - kaže: patohistološki odgovara lejomiosarkomu.....pa na Rebru su se isto zgražali veličinom tumora i rekli da misle da je primarni osteosarkom, plus lejomiom maternice.....naravno da bi bio sretan da nije sarkom (to mami izgleda raste dugo - već oko 6 godina pomalo, da bi sada došlo do tog stupnja), a sarkomi rastu jako brzo.....ali neka tvorrba je, pa joj pritišće živce i mišiće i strašno ju boli zadnjih dana. Prije ju je boljela desna strana gdje je taj tumor iznad zgloba kuka obavio ilijačnu (sjednu) kost, a sad od prije desetak dana nakon 4 dana kupanja u bazenu to je više ne boli, nego ju je počela boljeti lijeva noga i lijeva strana...možda je to zato kaj je cijele dane stajala na nogama na toj hodalici, prala, peglala, kuhala, jer ju je tad manje boljelo nego kad sjedi ili leži...velim joj lijepo nek se više odmara, ali ona stalno nešto radi, danas je jedva ustala iz kreveta da dodje do wc-a, izgleda da je navlačila neku glupu "koper-deku" u kadi, koja kad se napuni vodom ima 100 kg....tak me zna naljutiti, a možda je to od tih Tramala koji joj više uopće ne pomažu kod boli, a zbog njih ne može jesti.....kad smo bili sad na moru, nije uzimala Tramale, nego 1 Brufen dnevno, bilo je sve ok...jela je ko da nikad nije vidjela hranu i sve je bilo normalno, ali čim smo se vratili u Zagreb, opet loše....možda zato jer se ne tušira, tj. izostanak vode i sunca - stavio sam joj novi tuš i ručke za držanje, ali u kadi se sad nalazi taj pokrivač koji se kao suši pa ćemo ga sutra kao stavit dalje sušit na balkon - sve joj je važnije od zdravlja - fućka mi se za taj pokrivač i sve ostalo, ja bi samo htio da se njoj stanje poboljša, a za drugo ćemo lako....ne znam šta će dalje biti, vidjećemo, uglavnom ne mogu više bez sedativa jer me drži smrtni strah.....Pozdrav svima.
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:11   #86
Jučer navečer je oko 21h popila 1 Ketonal, ali onda je oko 1 h po noći opet uzela Tramal, jer joj ovo kao nije pomagalo. I sad misli da joj je Tramal pomogao, a jučer je zato i uzela 1 Ketonal jer joj od Tramala nije prolazilo. Meni se čini da joj je to malo bolje od Ketonala, možda ima zakašnjeli učinak. Ne znam. Uglavnom sad sa strahom čekam nalaz PHD-analize, a onda će u bolnicu najvjerojatnije, pa ako se da operirat, nek operira, ak se to da izvadit van, sigurno će je manje boljeti nakon oporavka....Ne znam jel je 12-13cm u promjeru za recimo sarkome malo ili veliko?
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:52   #87
Mislim da tebi u svakom slučaju treba psihološka pomoć. Ovo je dobronamjerno btw.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 12:08   #88
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
- sve joj je važnije od zdravlja - fućka mi se za taj pokrivač i sve ostalo, ja bi samo htio da se njoj stanje poboljša, a za drugo ćemo lako....ne znam šta će dalje biti, vidjećemo, uglavnom ne mogu više bez sedativa jer me drži smrtni strah.....Pozdrav svima.
Tebi se fućka . Najveći problem u svemu ovome nije niti sarkom, niti mamini bolovi, niti deka, kada, sunce, more i držaljke, čak niti biopsija, nego TI, sam sebi, a iznad svega to što radiš svojoj bolesnoj majci ogroman dodatni teret s kojim uz bolove i sve skupa mora dilat. Najveći problem u cijeloj priči je tvoj iracionalni strah od gubitka majke. Ništa drugo nije bitno, samo da ona živi vječno, barem dok si ti živ. Čak nije bitno da ona želi imati fakin deku čistu, da je sama opere i ocijedi u svojoj kadi, svojim rukama, da opegla sama ono što želi i kad želi. Tvoja mama je zaista izuzetna i požrtvovna žena kad te ovakvog uza sve podnosi. Moja pokojna mama, a bogme i ja bih te torpedirala nogom u dupe u bolnicu na skidanje kila i kontrolu tlaka, a onda doma ženi i djeci jer bi ti oni ipak u životu trebali biti broj jedan.
Čovječe, super je što je tako voliš i koliko ti je stalo i što cijeniš sve što je učinila za tebe, ali način na koji to ispoljavaš je skroz ne zdrav, da se ne izrazim još ružnije, bolestan.
U tom smislu se u potpunosti slažem s kolegom flyingappletree, i to zaista dobronamjerno.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 13:45   #89
OFT ali moram, pa me sankcionirajte : Ne mogu niti zamislit našto liči život toj jadnoj ženi koja je umorna od svega i u bolovima još se mora boriti s mišlju da sin u tim godinama neće moći živjeti bez nje, da puca po šavovima, tabletira se i sl sranja. Ja sam s 18g bila dovoljno prisebna da umirućeg oca uvjerim da će sa mnom biti sve u redu. I to je najveći dokaz ljubavi.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 17:23   #90
Nemojte čovjeka osuđivati. Pa on se teže nosi sa situacijom i boji se za mamu. Vi ste se možda sa takvom situacijom bolje nosili. Dajte mu onda neke smjernice. I to da mu je važnija žena nego mama, zašto mu na primjer ne bi bile jednako važne.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 17:49   #91
Ma ne osuđuje ga nitko. Pratimo svi šta piše u zadnjih nekoliko mjeseci i žao nam je što sebe toliko uništava. Ajmo ovo nazvati nekim virtualnim šamarima.
Teško je gledati nekoga koga volimo kako se pati i kako je bolestan bez obzira koliko ta osoba ima godina al vjerujem da ni njegovoj majci nije lako gledati koliko se on ždere zbog svega ovoga. Razbolit će se i on na kraju od silnog stresa i brige i to mu svi pokušavamo reći, da proba možda s nekim stručnim porazgovarati jer mu nije zdravo ovo što si radi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 18:07   #92
Oprosti ali zbilja je glupost reći da se balavica od 18g 'bolje nosila' sa teškom bolesti i posljedično smrti roditelja. S nekim se stvarima MORAŠ nositi bez da dodatno opterećuješ onoga koji je je bolestan i ko se suočava sa smrću. Eto smjernice.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 13:02   #93
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
OFT ali moram, pa me sankcionirajte : Ne mogu niti zamislit našto liči život toj jadnoj ženi koja je umorna od svega i u bolovima još se mora boriti s mišlju da sin u tim godinama neće moći živjeti bez nje, da puca po šavovima, tabletira se i sl sranja. Ja sam s 18g bila dovoljno prisebna da umirućeg oca uvjerim da će sa mnom biti sve u redu. I to je najveći dokaz ljubavi.
Nemamo SVI isti emocionalni sistem. Imam jednog poznanika koji je na dan smrti majke na staru godinu cijelu noć lumpovao, pjevao i svirao gitaru na tulumu a da mu se majka nije niti ohladila....šta dalje reći...
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 13:25   #94
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Tebi se fućka . Najveći problem u svemu ovome nije niti sarkom, niti mamini bolovi, niti deka, kada, sunce, more i držaljke, čak niti biopsija, nego TI, sam sebi, a iznad svega to što radiš svojoj bolesnoj majci ogroman dodatni teret s kojim uz bolove i sve skupa mora dilat. Najveći problem u cijeloj priči je tvoj iracionalni strah od gubitka majke. Ništa drugo nije bitno, samo da ona živi vječno, barem dok si ti živ. Čak nije bitno da ona želi imati fakin deku čistu, da je sama opere i ocijedi u svojoj kadi, svojim rukama, da opegla sama ono što želi i kad želi. Tvoja mama je zaista izuzetna i požrtvovna žena kad te ovakvog uza sve podnosi. Moja pokojna mama, a bogme i ja bih te torpedirala nogom u dupe u bolnicu na skidanje kila i kontrolu tlaka, a onda doma ženi i djeci jer bi ti oni ipak u životu trebali biti broj jedan.
Čovječe, super je što je tako voliš i koliko ti je stalo i što cijeniš sve što je učinila za tebe, ali način na koji to ispoljavaš je skroz ne zdrav, da se ne izrazim još ružnije, bolestan.
U tom smislu se u potpunosti slažem s kolegom flyingappletree, i to zaista dobronamjerno.
Vidim da sam potpuno krivo shvaćen. Rekao sam da mi se FUĆKA za tu koper-deku zato jer to nije uopće NJEZINA deka, nego moja, i rekao sam joj da ću je ja oprati, ali nije dala, nego ju je ona išla natezati u kadi, zato sam bio ljut na nju, jer se NE SMIJE opterećivati, nego paziti malo na svoje zdravlje, jer je ono važnije od te koper-deke (zapravo radi se o onom tvorničkom prekrivaču za klik-klak krevet)
Ja joj samo želim pomoći, masiram joj noge uljem od crnog kima, radim joj napitke na bazi svega mogućeg, tako da je punija vitamina nego ljekarna, donosim joj hranu, mijenjam plahte i radim sve ono što ona ne može....i sad mi neko može reć da sam joj teret..... ja nikad pred njom NE KUKAM da mi je teško, nego naprotiv, hrabrim je i dajem joj poticaj za nastavak života iako znam da je teško bolesna. Zapravo po nekim ljudima ovdje čovjek ne smije voljeti svoju majku. Ja bih bio najsretniji da je NE volim, jer bi mi bilo 1000 puta lakše.....a što se tiče žene i djece, oni nisu ničim zakinuti, jer moja majka živi u stanu do nas, tako da nisu daleko, niti im išta fali....ustvari ja sam najobičnija budala što sam se javio ovdje na forum, jer se samo dodatno uzrujam, a to mi ne treba.....
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 13:41   #95
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
Vidim da sam potpuno krivo shvaćen. Rekao sam da mi se FUĆKA za tu koper-deku zato jer to nije uopće NJEZINA deka, nego moja, i rekao sam joj da ću je ja oprati, ali nije dala, nego ju je ona išla natezati u kadi, zato sam bio ljut na nju, jer se NE SMIJE opterećivati, nego paziti malo na svoje zdravlje, jer je ono važnije od te koper-deke (zapravo radi se o onom tvorničkom prekrivaču za klik-klak krevet)
Ja joj samo želim pomoći, masiram joj noge uljem od crnog kima, radim joj napitke na bazi svega mogućeg, tako da je punija vitamina nego ljekarna, donosim joj hranu, mijenjam plahte i radim sve ono što ona ne može....i sad mi neko može reć da sam joj teret..... ja nikad pred njom NE KUKAM da mi je teško, nego naprotiv, hrabrim je i dajem joj poticaj za nastavak života iako znam da je teško bolesna. Zapravo po nekim ljudima ovdje čovjek ne smije voljeti svoju majku. Ja bih bio najsretniji da je NE volim, jer bi mi bilo 1000 puta lakše.....a što se tiče žene i djece, oni nisu ničim zakinuti, jer moja majka živi u stanu do nas, tako da nisu daleko, niti im išta fali....ustvari ja sam najobičnija budala što sam se javio ovdje na forum, jer se samo dodatno uzrujam, a to mi ne treba.....
A ni meni iskreno nije jasno zadto si se javio,kad nisi spreman prihvatiti tudje vidjenje situacije.
Tvoja dobronamjernost i zelja da joj pomognes je ne dvojbena i to ti nitko ovdje ne osporava,no nacin na koji to radis,sudeci po onom svemu sto si iznjeo ovdje,je u potunosti kriva. U tom smislu nisi ti ne shvacen,nego mi. Ja i ostali ti mozemo samo pozeljeti srecu i tebi i mami,je ovakvim prezentiranim stavom ce vam zaista trebati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 15:09   #96
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
Nemamo SVI isti emocionalni sistem. Imam jednog poznanika koji je na dan smrti majke na staru godinu cijelu noć lumpovao, pjevao i svirao gitaru na tulumu a da mu se majka nije niti ohladila....šta dalje reći...
Da, i? Čudiš se takvoj krajnosti dok ti predstavaljaš drugu.
U konačnici, princip je isti. Mislim da svi oko tebe vide da si natabletiran i dezorijenitran, zbilja bi bilo čudno da baš sve to uspjevaš sakriti od bližnjih i iznosiš samo ovde, na forumu. Uistinu ne znam što tražiš na forumu, iznosiš predrasude o svakom ko ti se obrati, i čime mjeriš koliko neko voli svoje roditelje?!
Meni to iskreno u životu ne treba, vodi svoje životne bitke kako znaš i umiješ, uostalom možeš mi biti otac (po godinama).
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 16:24   #97
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
Da, i? Čudiš se takvoj krajnosti dok ti predstavaljaš drugu.
U konačnici, princip je isti. Mislim da svi oko tebe vide da si natabletiran i dezorijenitran, zbilja bi bilo čudno da baš sve to uspjevaš sakriti od bližnjih i iznosiš samo ovde, na forumu. Uistinu ne znam što tražiš na forumu, iznosiš predrasude o svakom ko ti se obrati, i čime mjeriš koliko neko voli svoje roditelje?!
Meni to iskreno u životu ne treba, vodi svoje životne bitke kako znaš i umiješ, uostalom možeš mi biti otac (po godinama).
Čekaj, jesam li ja tebe ikad tražio nešto? Ovdje sam se načitao ljudskih drama,i to stvarno teških, znao sam se i rasplakati, zato jer sam samo čovjek. Emocije su vrlo gadna stvar. Misliš da bi Mišo Kovač pio dnevno 40 Lorsilana da je lako prijeći preko smrti svojega bližnjeg? Da ima emocije ko ti, ne bi mu trebo niti jedan. I ja sam kao "balavac" od 18 godina ostao tragično bez oca.....i prije toga sam već prošao sličnu dramu kakvu doživljavam danas...ali ne znam zašto me tjeraš da se sada raspravljam sa tobom? Možda si od onih koji uživaju u tuđoj nesreći...ne kužim.....
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 16:44   #98
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
Mislim da tebi u svakom slučaju treba psihološka pomoć. Ovo je dobronamjerno btw.
Sa ovim se u potpunosti slažem i to potpišem ako treba.
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 16:55   #99
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Nemojte čovjeka osuđivati. Pa on se teže nosi sa situacijom i boji se za mamu. Vi ste se možda sa takvom situacijom bolje nosili. Dajte mu onda neke smjernice. I to da mu je važnija žena nego mama, zašto mu na primjer ne bi bile jednako važne.
Da, eto ima i nekog ko me kuži. A to da mi je važnija mama od žene i djece ja nikad nisam rekao, jer nemam "mjerač važnosti" - isto bi mi bilo da mi nedajbože oboli žena ili djeca. Isto, jer gore mi niti ne može biti. Onaj dizajner McQueen il kak se već zvao se objesio isti dan kad mu je umrla majka za koju je bio jako vezan. Nije se mogao sa time suočiti, to je tragično, ali je tako, i ne može nitko sada reći da je taj čovjek zato idiot, budala, bolesnik, kreten ili slično.....
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 17:07   #100
Ok, mislim da ćemo sada stati sa ovim pričama.

Last day mislim da ti cure ništa loše nisu htjele reći, obje već podosta dugo pišu na ovom pdf-u i znam da su dobronamjerne, da uvijek pokušavaju pomoći sa savjetom, podrškom, informacijom... Očigledno je da se nećete međusobno razumjeti šta pričate pa vas molim da sada završite prepisku o ovome.


Last day ne znam šta da ti kažem. Žao mi je što ti je mama bolesna, znam da joj pokušavaš biti podrška najviše što možeš, znam da ti ju je teško ovako gledati i znam da te sve ovo boli. Al mi te ovdje čitamo već mjesecima, vidimo da se ždereš nenormalno i svi ti pokušavamo reći da samo malkoc staneš na loptu jer ćeš se uništiti totalno a trebaju te i tvoja žena i tvoje dijete. I ako se manje živciraš ne znači da ti je manje stalo do tvoje majke ili da je manje voliš. A uostalom čisto sumnjam da bi tvoja majka volila da si uništiš zdravlje zbog brige za nju. Pisao si da imaš tlak, da si zapostavio svoje zdravlje zbog svega ovoga, nemoj to raditi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.