Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2016., 21:33   #1
Gorenje mesoreznica - razočaranje

Prije par mjeseci sam kupio mesoreznicu Gorenje R606E i mogu reći da je totalno razočaranje. Uz to što sam nezadovoljan izvedbom primjetio sam da tu mesoreznicu reklamiraju sa snagom od 180 W dok na natpisnoj pločici stoji snaga od 150 W.

Po meni je to čisto varanje kupaca. Zanima me Vaše mišljenje.

P.S.
Žalio sam se i Gorenju i dućanu u kojemu sam kupio ali se jedni i drugi izvlače s lošim opravdanjima pa sam žalbu proslijedio udruzi potrošača.
acr84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 14:49   #2
Izgleda baš dobro. Di je problem?
Moja Bosch je kupljena 1994. Nikada nije oštrena šajba, sve što se da skinut perem u suđerici, reže savršeno kao i prvog dana. Režem polusmrznuto meso, sve vrste kuhanog/pečenog mesa, nareske, sireve, kruh. Ne znam kolika joj je snaga.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 19:00   #3
Problem je u tome što samo lijepo izgleda i ništa više od toga.
Kad se reže sir na njoj počne pucketati nešto u konstrukciji, sa stražnje strane struže čistač po nožu pa npr, narezani sir izgleda zaprljano od tih čestica plastike. Lako gubi snagu kad se reže bilo što. I ono što sam rekao REKLAMIRAJU JE SA 180 W A NA NATPISNOJ PLOČICI PIŠE DA IMA 150 W.
Problem je što danas puno toga od tih uređaja samo izgleda baš dobro i ništa drugo. Nema više prave kvalitete kao nekada.

Pretpostavljam da ima i drugih ljudi koji su primjetili da se Gorenje jako srozao s kvalitetom.
acr84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 19:54   #4
Ja vec dugo vremena imam ideju da kupim nesto tako ali po iskustvima ljudi koje poznajem za kvalitetnu stvar stvarno treba dati par tisuca kuna. Meni nista ne znaci ako na njoj ne mogu rezati prsut a to vecina ovih jeftinijih ne mogu odraditi bez problema.
Nekako mi se cini da bi najbolje bilo kupiti nesto rabljeno profesionalno no tu je problem sto se ne zna da li je vec pri kraju a i dosta su velike pa nastaje problem u kuhinji gdje sa tim.
Novo profesionalno je jednostavno preskupo i ne mislim davati toliku lovu za uredjaj koji mozda necu koristiti previse.
Ove sto vidim za par stotina kuna jednostavno mi ne ulijevaju povjerenje, nekako lomljivo to izgleda.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 21:04   #5
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Ja vec dugo vremena imam ideju da kupim nesto tako ali po iskustvima ljudi koje poznajem za kvalitetnu stvar stvarno treba dati par tisuca kuna. Meni nista ne znaci ako na njoj ne mogu rezati prsut a to vecina ovih jeftinijih ne mogu odraditi bez problema.
Nekako mi se cini da bi najbolje bilo kupiti nesto rabljeno profesionalno no tu je problem sto se ne zna da li je vec pri kraju a i dosta su velike pa nastaje problem u kuhinji gdje sa tim.
Novo profesionalno je jednostavno preskupo i ne mislim davati toliku lovu za uredjaj koji mozda necu koristiti previse.
Ove sto vidim za par stotina kuna jednostavno mi ne ulijevaju povjerenje, nekako lomljivo to izgleda.
Slažem se :klap:, i sam sam odlučio da više nekanim gledati ovo što se prodaje do 1000 kn jer su to najobičnije igračke, rabljeno profesionalno je najbolja opcija, bar po mom mišljenju
acr84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 22:46   #6
Ja odnesem u prsutoreznicu, sve mi vakumira za 23 kn kg, iako imam nashunu za rezanje
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 23:24   #7
Quote:
acr84 kaže: Pogledaj post
Prije par mjeseci sam kupio mesoreznicu Gorenje R606E i mogu reći da je totalno razočaranje. Uz to što sam nezadovoljan izvedbom primjetio sam da tu mesoreznicu reklamiraju sa snagom od 180 W dok na natpisnoj pločici stoji snaga od 150 W.

Po meni je to čisto varanje kupaca. Zanima me Vaše mišljenje.

P.S.
Žalio sam se i Gorenju i dućanu u kojemu sam kupio ali se jedni i drugi izvlače s lošim opravdanjima pa sam žalbu proslijedio udruzi potrošača.
Zašto je nisi vratio u roku 8 dana i uzeo pare natrag?

Mi smo tako kupili el. roštilj/gril za more i skužili da ne može ni srdele ispeć pa smo ga vratili, ne sjećam se koje marke je bio.

Sljedeće sezone kupili smo ponovno, ovaj put Gorenje, ista stvar, vratili odmah drugi dan.

Svaki put smo uredno novce dobili natrag i treću sreću više nismo isprobavali, već koristimo australski vertikalni gril star skoro 40 godina, nažalost takvih nije bilo na našem tržištu.

Inače, nema šanse da će ti ikakva rezalica tog tipa i marki ala Gorenje i sl. rezati profi kak spada, jednostavno nemaju snage i slabašne su (plastične) pa nema šanse rezati pršut il bilo što ozbiljno.

Mi smo prije dosta godina u Metrou uzeli ful metalnu profi rezalicu i platili je preko 2000 kn. To je već ozbiljan stroj, al zauzima puno mjesta. Bez takvih cifri nema prave rezalice.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 17:06   #8
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Zašto je nisi vratio u roku 8 dana i uzeo pare natrag?

Mi smo tako kupili el. roštilj/gril za more i skužili da ne može ni srdele ispeć pa smo ga vratili, ne sjećam se koje marke je bio.

Sljedeće sezone kupili smo ponovno, ovaj put Gorenje, ista stvar, vratili odmah drugi dan.

Svaki put smo uredno novce dobili natrag i treću sreću više nismo isprobavali, već koristimo australski vertikalni gril star skoro 40 godina, nažalost takvih nije bilo na našem tržištu.

Inače, nema šanse da će ti ikakva rezalica tog tipa i marki ala Gorenje i sl. rezati profi kak spada, jednostavno nemaju snage i slabašne su (plastične) pa nema šanse rezati pršut il bilo što ozbiljno.

Mi smo prije dosta godina u Metrou uzeli ful metalnu profi rezalicu i platili je preko 2000 kn. To je već ozbiljan stroj, al zauzima puno mjesta. Bez takvih cifri nema prave rezalice.
Pokušao sam treći dan nakon kupnje ali mi nisu dali u Elipsu da vratim. Rekli su mi ''vi ste tu mesoreznicu koristili, šta da mi sada radimo s njom''
Toliko o brigi za zadovoljstvo kupaca u Elipsu.

Uglavnom, poslao sam prigovor na potrosac.hr pa čekam od njih odgovor.
acr84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 17:43   #9
To ti je politika gorenja.
Ja sam kupio njihov protocni bojler. Spojim ga, a iz njega doslovno prsti voda cim otvorim slavinu...
Odnesem ga opet u trgovinu i prodavac mi objasni da gorenje de dozvoljava povrat novaca/zamjenu predmeta nego se salje na servis da oni odluce sto ce poduzeti.
Obzirom da mi je bilo hitno radi tople vode odnio sam ga kuci i sam ga otvorio. Nije bio dobro odlijan u kalupu i cijev nije sasvim ulazila u njega. Morao sam prepravljati tvornicku gresku.
Uglavnom prodaju poluproizvode i to za lijepe novce.

Tako da ubuduce svakako dobro razmisli hoces li ista kupiti sto ima naziv gorenje.

Dakle nije ti do elipsa definitivno
Da si kupio onaj jeftini vivax bolje bi prosao, a mogao bi ga vjerojatno i vratiti u slucaju neispravnosti.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 20:28   #10
Quote:
yucatan kaže: Pogledaj post
To ti je politika gorenja.
Ja sam kupio njihov protocni bojler. Spojim ga, a iz njega doslovno prsti voda cim otvorim slavinu...
Odnesem ga opet u trgovinu i prodavac mi objasni da gorenje de dozvoljava povrat novaca/zamjenu predmeta nego se salje na servis da oni odluce sto ce poduzeti.
Obzirom da mi je bilo hitno radi tople vode odnio sam ga kuci i sam ga otvorio. Nije bio dobro odlijan u kalupu i cijev nije sasvim ulazila u njega. Morao sam prepravljati tvornicku gresku.
Uglavnom prodaju poluproizvode i to za lijepe novce.

Tako da ubuduce svakako dobro razmisli hoces li ista kupiti sto ima naziv gorenje.

Dakle nije ti do elipsa definitivno
Da si kupio onaj jeftini vivax bolje bi prosao, a mogao bi ga vjerojatno i vratiti u slucaju neispravnosti.
Prekrižio sam Gorenje što se tiče bilo kakve daljne kupnje. Prije cca 2 god sam kupio njihov uređaj za vakuumiranje i nakon nepunih godinu dana je prestala radit kako spada, nije više automatski odrađivala varenje nakon što izvuče zrak nego moram ručno stisnuti ''sealing''. Uglavnom pokazalo se da nisu ništa kvalitetniji od najjeftinijih marki uređaja, možda su čak i lošiji jer se šlepaju na ''ime''
acr84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 13:21   #11
Ja kupio upola jeftiniji excello nakon gorenja i radi makina bez pogovora vec par godina.
Dakle upravo to sto kazes - slepaju se na ime ili pak nam cak s namjerom prodaju robu s greskom koju im je zao baciti.
"Za Hrvasko ni ceneje, ampak im je vseeno dobro"
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 21:08   #12
Quote:
yucatan kaže: Pogledaj post
Ja kupio upola jeftiniji excello nakon gorenja i radi makina bez pogovora vec par godina.
Dakle upravo to sto kazes - slepaju se na ime ili pak nam cak s namjerom prodaju robu s greskom koju im je zao baciti.
"Za Hrvasko ni ceneje, ampak im je vseeno dobro"
:klap:
acr84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 08:51   #13
Quote:
yucatan kaže: Pogledaj post
To ti je politika gorenja.
Ja sam kupio njihov protocni bojler. Spojim ga, a iz njega doslovno prsti voda cim otvorim slavinu...
Odnesem ga opet u trgovinu i prodavac mi objasni da gorenje de dozvoljava povrat novaca/zamjenu predmeta nego se salje na servis da oni odluce sto ce poduzeti.
Obzirom da mi je bilo hitno radi tople vode odnio sam ga kuci i sam ga otvorio. Nije bio dobro odlijan u kalupu i cijev nije sasvim ulazila u njega. Morao sam prepravljati tvornicku gresku.
Uglavnom prodaju poluproizvode i to za lijepe novce.

Tako da ubuduce svakako dobro razmisli hoces li ista kupiti sto ima naziv gorenje.

Dakle nije ti do elipsa definitivno
Da si kupio onaj jeftini vivax bolje bi prosao, a mogao bi ga vjerojatno i vratiti u slucaju neispravnosti.
To nema veze sa gorenjem, nego sa time šta ne znate svoja prava. Tvorničke greške kao i naknadne kroz transport se dešavaju svima u određenom postotku. Ako je proizvod imao nedostatak po zakonu o obveznim odnosima bili su dužni na vaš zahtjev ili vam vratiti novce ili dati drugi proizvod. Budući da se je trgovac htio izvuć kao šta se uvijek žele trebalo je samo napisati pismeni prigovor ili direkt se obratiti mjerodavnoj instituciji budući da i usmena obavijest ima pravnu težinu. Jest da nakon toga postoji određen rok gdje su dužni da vas ispoštuju i jest da je to "kompliciranje", opet ne sumnjam da bi uopće do toga došlo. Kada trgovac vidi da ste upućeni u svoja prava i samo spomenete šta je on dužan da uradi, priča se mijenja za 180 stupnjeva i dobivate šta vas pripada. Imao sam osobno nekoliko sličnih situacija, i baš su me one primorale da se informiram o tome šta se može učiniti kada budeš zakinut. Nijednom se nije desilo da sam trebao čekati njihov odgovor. (s tim da normalno da se ne može vratiti bilo šta, tj u bilo kakvom stanju i bilo kad od dana kupnje, no ako je greška/nedostatak prilično jasna nije ni par mjeseci problem ako prođe, i to redovite uporabe)




Po pitanju mesoreznica iz iskustva ću reć da profi od dvije tisuće kuna će teže rezati primjerice sir, zato je malo suludo očekivati od kućne da to radi kao od šale. Isto tako ta profi jeftinija će također teže i pršut rezat ak je onaj kupljen, jeftin i prisilno sušen na dijelovima koji su tvrdi.



Gorenje vjerojatno ima svega u svojoj ponudi, i kao šta svim markama se događa da padaju sa kvalitetom u današnje vrijeme u koju god industriju pikneš, ipak osobno sa njima imam prilično pozitivna iskustva. I to nova, jer da trebam govorit kako su nekad radili proizvode moglo bi ih se komotno u rang svjetski poznatih, da ne kažem razvikanih proizvođača stavit od kojih bi neke sigurno prešišali u kvaliteti, a pogotvo vezano za npr štednjake, veš mašine, frižidere i upravo bojlere (tiki) koji su isto spomenuti.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 09:11   #14
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
To nema veze sa gorenjem, nego sa time šta ne znate svoja prava. Tvorničke greške kao i naknadne kroz transport se dešavaju svima u određenom postotku. Ako je proizvod imao nedostatak po zakonu o obveznim odnosima bili su dužni na vaš zahtjev ili vam vratiti novce ili dati drugi proizvod. Budući da se je trgovac htio izvuć kao šta se uvijek žele trebalo je samo napisati pismeni prigovor ili direkt se obratiti mjerodavnoj instituciji budući da i usmena obavijest ima pravnu težinu. Jest da nakon toga postoji određen rok gdje su dužni da vas ispoštuju i jest da je to "kompliciranje", opet ne sumnjam da bi uopće do toga došlo. Kada trgovac vidi da ste upućeni u svoja prava i samo spomenete šta je on dužan da uradi, priča se mijenja za 180 stupnjeva i dobivate šta vas pripada. Imao sam osobno nekoliko sličnih situacija, i baš su me one primorale da se informiram o tome šta se može učiniti kada budeš zakinut. Nijednom se nije desilo da sam trebao čekati njihov odgovor. (s tim da normalno da se ne može vratiti bilo šta, tj u bilo kakvom stanju i bilo kad od dana kupnje, no ako je greška/nedostatak prilično jasna nije ni par mjeseci problem ako prođe, i to redovite uporabe).
Nažalost, teško da ćemo svi znati svoja zakonska prava, nisu svi u mogućnosti proučavati tu problematiku, već bi se trgovac morao ponašati po zakonu, a ne gledati kako će prevariti kupca. No, za to nam društvo treba evoluirati pa ćemo se načekati.

Prije par godina mi se na novoj cipeli nakon kratkog nošenja rasturio stražnji dio koji pokriva petu (najčvršći dio cipele) pa sam reklamirala i tražila povrat novca. Rekli su mi da ne znam obuvat cipele. Reko, kako znam lijevu obuti, a desnu ne znam, a bome se obuvam desetljećima i to su prve cipele koje ne znam obut. Pa sam ih zamolila pisani odgovor na moj prigovor kako bih se mogla dalje obratiti nadležnim institucijama. Odjednom su priču promijenili, prihvatili prigovor, uzeli cipele i vratili pare.


Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Po pitanju mesoreznica iz iskustva ću reć da profi od dvije tisuće kuna će teže rezati primjerice sir, zato je malo suludo očekivati od kućne da to radi kao od šale. Isto tako ta profi jeftinija će također teže i pršut rezat ak je onaj kupljen, jeftin i prisilno sušen na dijelovima koji su tvrdi.
Bilo je preko 2000, ne sjećam se koliko, i to definitivno nije ni približno najjača profi, al je dovoljno profi da reže sve, i sir i pršut., za kućnu upotrebu. No, to je minimum minimuma koliko je u to vrijeme trebalo platiti da dobiješ upotrebljivu mašinu (ne znam kakve su cijene trenutno).

Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Gorenje vjerojatno ima svega u svojoj ponudi, i kao šta svim markama se događa da padaju sa kvalitetom u današnje vrijeme u koju god industriju pikneš, ipak osobno sa njima imam prilično pozitivna iskustva. I to nova, jer da trebam govorit kako su nekad radili proizvode moglo bi ih se komotno u rang svjetski poznatih, da ne kažem razvikanih proizvođača stavit od kojih bi neke sigurno prešišali u kvaliteti, a pogotvo vezano za npr štednjake, veš mašine, frižidere i upravo bojlere (tiki) koji su isto spomenuti.
Gorenje prodaje kineski (il čiji već) shit koji ništa ne valja (nedavno sam kupovala ručni mikser i umrla od smijeha kad sam to vidjela). Nema to veze s Gorenjem, to je smeće od miksera koje izgleda kao da je par desetljeća staro, na kojem stoji naziv Gorenje.

Što se rezalica tiče, uopće ne razumijem čemu služe plastične rezalice na kojima valjda jedino možeš rezat nešto meko kao parizer. Čini mi se to kao totalno bacanje novca.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 09:38   #15
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Nažalost, teško da ćemo svi znati svoja zakonska prava, nisu svi u mogućnosti proučavati tu problematiku, već bi se trgovac morao ponašati po zakonu, a ne gledati kako će prevariti kupca. No, za to nam društvo treba evoluirati pa ćemo se načekati.
Naravno, samo nemreš niš kad su bezobrazni i oće izvarat. Čast iznimkama.

Evo nekoliko zadnjih aparata šta sam kupovao, trgovac nije ni slučajno zaboravio napomenut ak šta nebi valjalo da ne nosim njemu neg direkt na servis. Jer bit će brže i sl. Šipak, samo se ogradi da ne mora on o svom trošku to furat i poslije eventualno namirivat štetu. A ti ako se javiš nakon šta prođe šest mjeseci i odeš u servis moš se slikat čak i ako nije tvoja greška ako su oni bezobrazni (a rijetko koji servis nije) jer nakon tog vremena teret dokazivanja kvara je na kupcu kojeg naravno to često ispadne daleko više od cijene samog proizvoda, plus čekanje.




Quote:
Bilo je preko 2000, ne sjećam se koliko, i to definitivno nije ni približno najjača profi, al je dovoljno profi da reže sve, i sir i pršut., za kućnu upotrebu. No, to je minimum minimuma koliko je u to vrijeme trebalo platiti da dobiješ upotrebljivu mašinu (ne znam kakve su cijene trenutno).
Nisam htio reć da ne reže, nego da nejde to tak glatko kak bi ljudi očekivali. Ko na npr onim automatskim po trgovačkim centrima na programator. Sir je mastan i štopa motor, baš kao i "zbijeni" pršut od stanića.
A opet npr moji su imali neku siemens jeftinjaru komplet plastičnu (ova gorenje je većinom konstrukcije metalna) i opet mogao si rezat i sir i neš tvrđe, al polako, sa pažnjom, sa pridržavanjem distancera da ne pobjegne šnita u širinu i sl.


Quote:
Gorenje prodaje kineski (il čiji već) shit koji ništa ne valja (nedavno sam kupovala ručni mikser i umrla od smijeha kad sam to vidjela). Nema to veze s Gorenjem, to je smeće od miksera koje izgleda kao da je par desetljeća staro, na kojem stoji naziv Gorenje.
Mislim da mikseri idu iz turske ak nisam neš pomiješao. No opet nije to mjerilo, neke vrlo kvalitetne stvari dolaze iz najomraženije kine i sl. Dobro je to uzet kao oprez, ali opet je najvažnije šta dotična firma izbacuje na tržište kroz konačan proizvod kontrolom i testiranjem jer ima i stvari proizvedenih u švabiji i sl i opet se uradi loša serija itd. Al da su se svi proizvođači generalno srozali, apsolutno jesu.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 10:12   #16
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Naravno, samo nemreš niš kad su bezobrazni i oće izvarat. Čast iznimkama.

Evo nekoliko zadnjih aparata šta sam kupovao, trgovac nije ni slučajno zaboravio napomenut ak šta nebi valjalo da ne nosim njemu neg direkt na servis. Jer bit će brže i sl. Šipak, samo se ogradi da ne mora on o svom trošku to furat i poslije eventualno namirivat štetu. A ti ako se javiš nakon šta prođe šest mjeseci i odeš u servis moš se slikat čak i ako nije tvoja greška ako su oni bezobrazni (a rijetko koji servis nije) jer nakon tog vremena teret dokazivanja kvara je na kupcu kojeg naravno to često ispadne daleko više od cijene samog proizvoda, plus čekanje.
Yes, to uredno rade tj. šalju na servis, koma. Ak novi proizvod nije ok, imaš povrat love ili zamjenu, a ne servis. Koji crni servis. Užas.


Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Nisam htio reć da ne reže, nego da nejde to tak glatko kak bi ljudi očekivali. Ko na npr onim automatskim po trgovačkim centrima na programator. Sir je mastan i štopa motor, baš kao i "zbijeni" pršut od stanića.
A opet npr moji su imali neku siemens jeftinjaru komplet plastičnu (ova gorenje je većinom konstrukcije metalna) i opet mogao si rezat i sir i neš tvrđe, al polako, sa pažnjom, sa pridržavanjem distancera da ne pobjegne šnita u širinu i sl.
Apsolutno ne ide ko na automatici, a za meke sireve ne znam jer kupujemo zrele (polu)tvrde. Naresci se režu ful brzo, tu nema frke, a ako je pršut jako suh, onda polako zbog velike površine i eventalno tvrdih dijelova.


Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Mislim da mikseri idu iz turske ak nisam neš pomiješao. No opet nije to mjerilo, neke vrlo kvalitetne stvari dolaze iz najomraženije kine i sl. Dobro je to uzet kao oprez, ali opet je najvažnije šta dotična firma izbacuje na tržište kroz konačan proizvod kontrolom i testiranjem jer ima i stvari proizvedenih u švabiji i sl i opet se uradi loša serija itd. Al da su se svi proizvođači generalno srozali, apsolutno jesu.
Gledala sam u Metrou, izgledalo jadno, ko igračka, fakat jadan mikser koji mi nije ulijevao povjerenje, mislim PRC, al svejedno odakle je, stvar je u tom srozavanju.
Proizvode aparate sa što kraćim rokom trajanja (čitaj do isteka garancije) da stalno moraš kupovati novo jer im tako radiš promet. Al tako se troše resursi i gomila smeće.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 10:26   #17
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
To nema veze sa gorenjem, nego sa time šta ne znate svoja prava. Tvorničke greške kao i naknadne kroz transport se dešavaju svima u određenom postotku. Ako je proizvod imao nedostatak po zakonu o obveznim odnosima bili su dužni na vaš zahtjev ili vam vratiti novce ili dati drugi proizvod. Budući da se je trgovac htio izvuć kao šta se uvijek žele trebalo je samo napisati pismeni prigovor ili direkt se obratiti mjerodavnoj instituciji budući da i usmena obavijest ima pravnu težinu. Jest da nakon toga postoji određen rok gdje su dužni da vas ispoštuju i jest da je to "kompliciranje", opet ne sumnjam da bi uopće do toga došlo. Kada trgovac vidi da ste upućeni u svoja prava i samo spomenete šta je on dužan da uradi, priča se mijenja za 180 stupnjeva i dobivate šta vas pripada.
Gledaj, situacija je bila ovakva:
Vracam bojler (baumaxx je bio u pitanju). Ona teta na reklamacijama zove trgovca koji radi na tom odjeljenju i on govori da izricito gorenje uredaje moraju preuzeti i slati na servis da onivide sto je, kad od servisa dobiju povratnu informaciju tad daju novi ili vracaju novce.

Do tada sam bez problema sve druge stvari mjenjao u baumaxxu i ne sumnjam u istinitost toga sto je covjek govorio.

Jasno ja sam rekao da cu se zaliti udruzi za zastitu prodavaca (u nadi da cu uspjeti iskamciti drugi bojler), ali mi je on ljubazno odgovorio da slobodno i da on ima vezane ruke.
I sto sam mogao napraviti?
Jedino ga scepati preko pulta za gusu, a bojler mi je trebao isti dan. Ili kupiti jos jedan, a nad ovime pokusavati istjerati pravdu?
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 18:42   #18
Quote:
acr84 kaže: Pogledaj post
Prije par mjeseci sam kupio mesoreznicu Gorenje R606E i mogu reći da je totalno razočaranje. Uz to što sam nezadovoljan izvedbom primjetio sam da tu mesoreznicu reklamiraju sa snagom od 180 W dok na natpisnoj pločici stoji snaga od 150 W.

Po meni je to čisto varanje kupaca. Zanima me Vaše mišljenje.

P.S.
Žalio sam se i Gorenju i dućanu u kojemu sam kupio ali se jedni i drugi izvlače s lošim opravdanjima pa sam žalbu proslijedio udruzi potrošača.

http://www.gorenje.hr/proizvodi/mali...e/r606e/377479

pise da ima 150W
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 20:51   #19
Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
a elipso kaže da ima 180 W
http://www.elipso.hr/mali-kucanski/r...GORENJE-R606E/



I na orginal kutiji od Gorenja piše 180 W i pokraj toga ''max'' malim slovima.
acr84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 07:19   #20
Quote:
yucatan kaže: Pogledaj post
Gledaj, situacija je bila ovakva:
Vracam bojler (baumaxx je bio u pitanju). Ona teta na reklamacijama zove trgovca koji radi na tom odjeljenju i on govori da izricito gorenje uredaje moraju preuzeti i slati na servis da onivide sto je, kad od servisa dobiju povratnu informaciju tad daju novi ili vracaju novce.

Do tada sam bez problema sve druge stvari mjenjao u baumaxxu i ne sumnjam u istinitost toga sto je covjek govorio.

Jasno ja sam rekao da cu se zaliti udruzi za zastitu prodavaca (u nadi da cu uspjeti iskamciti drugi bojler), ali mi je on ljubazno odgovorio da slobodno i da on ima vezane ruke.
I sto sam mogao napraviti?
Jedino ga scepati preko pulta za gusu, a bojler mi je trebao isti dan. Ili kupiti jos jedan, a nad ovime pokusavati istjerati pravdu?
Reć da je time uložen usmeni prigovor, ostaviti podatke i prijaviti ih. Imaju rok čini mi se 15 dana da pismeno obavijeste o rješenju pritužbe, u vašem slučaju dobivate povrat novaca ako to želite. U suprotnom ako se ne odazovu (zato možda bolje pisani prigovor ostavit na pultu iako zakonski usmeni je jednako valjan) imaju prilično visoke kazne za platiti. (naravno ne vama)


U tim situacijama moj savjet je tražiti nadređenu osobu, a ako ona isto zavlači (a često da, ako je npr voditelj odjela) tražiti voditelja poslovnice/poduzeća. Već na tom koraku pogotovo ako ste malo ljuti (a često jeste jer ste oštećeni, poželjno i namjerno nabiti nervozu, pogotovo spominjanjem medija i objavom dotičnih osoba) ta osoba će se raspizditi jer mora riješavati stvari koje su trebali ljudi "ispod" i moguće da ćete u 90% slučajeva sve riješiti. Ne sumnjam da taj trgovac nije imao direktive da tako otpile kupca, stvarno ih često prisiljavaju da svašta govore i to svjesno muljaju i lažu, a ti imaš samo taj posao i dvoje djece doma i tri kredita pa misli šta ćeš reć i hoće li te slučajno čut nadređeni, - no to ne znači da je čovjek govorio istinu jer nije. Ne da mi se tražiti ukucajte zakon o obveznim odnosima, ima možda desetak minuta za čitat, sve piše vezano za takve situacije koje su obveze prodavatelja. Čak da ste htjeli tjerati mak na konac, dužni su vam i dat naknadu štete za dane kad bojler nebi bio u uporabi. Jer obvezuje ih ne samo da zamjene ili daju povrat, nego i da namiru svu neposrednu štetu koja proizlazi iz nedostatka njihovog proizvoda. (a to može kod nekih stvari biti prilično opsežan trošak) Sam ljudima se neda u to ulazit ako nemaju vremena i živaca, pa bolje ovo osnovno namirit. Konkretno da, uzet drugi bojler (jbeno ako se nema za njega novaca, no i bez žalbe je ista stvar), a ovaj iznamirit naknadno.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.