Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2012., 15:42   #1
Tuš za zube

može li mi netko objasniti što je to točno i koja mu je namjena?

inače koristim interdentalne četkice, ali se znam namučiti sa zadnjim zubima pa me zanima jel tuš zamjena za interdentalne četkice ili uopće nemaju istu funkciju. mogu li se tušem čistiti međuzubni prostori kao i s int.četkicom?
zanima me iskustvo nekog tko je probao oboje. i naravno, preporuka (u slučaju da je tuš bolje/praktičnije rješenje od int.četkica)

hvala!
gugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 16:25   #2
Tus je voda pod pritiskom, meni je to odlicna stvar zbog aparatica i definitivno cisti interdentalne prostore (iako je to vjerojatno individualno)- a jos je bitno sto cisti ispod linije desni.
Iskreno, to nije nesto sto bih kupila da nisam isprobala kod frendice i skuzila da je za mene najbolja solucija.
Ako ces kupovati, ulozi u nesto kvalitetno tipa Braun (tj Oral B u suradnji s Braunom).
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 15:55   #3
Waterpick tuš

Može li mi netko reći isplati li se rađe kupiti Waterpick žični ili bežični?
Meni je bežični praktičniji (ovdje je: http://www.waterpik.com/oral-health/...cts/WP-450.png ), ali me zanima što dobivam žičnim koji je ovdje:

Hvala
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 17:21   #4
Arrow Zubni tuš - nastavak za slavinu

Da li znate da li negdje po dućanima ima dentalni ili zubni tuš ali kao nastavak koji se montira na slavinu ili tuš? Svaka čast onim Oral B i sl. tuševima, ali ja nemam kamo sa tom glomaznom kutijom i čemu struja, baterija i sl. kada slavine i tuševi imaju tlak???

Dakle ovako nešto, ali jeftinije - ne dam više od 200kn, jer ne vrijedi više
http://youtu.be/xs-PuKiauxA
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 12:20   #5
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Da li znate da li negdje po dućanima ima dentalni ili zubni tuš ali kao nastavak koji se montira na slavinu ili tuš? Svaka čast onim Oral B i sl. tuševima, ali ja nemam kamo sa tom glomaznom kutijom i čemu struja, baterija i sl. kada slavine i tuševi imaju tlak???

Dakle ovako nešto, ali jeftinije - ne dam više od 200kn, jer ne vrijedi više
http://youtu.be/xs-PuKiauxA
http://www.omc.hr/novosti/sowash-tus...usta-i-zubiju/

Jel to ovo?
luliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 15:25   #6
baš sam gledala taj sowash... probao itko?
cijena je skroz prihvatljiva (malo manje od 200kn) i ne zauzima mjesto, ne treba baterije, struju....
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 08:58   #7
Waterpik je najbolji

Koristio sam Brown tuseve za zube I Waterpik irigatore, skoro citavu liniju Waterpik-a. Najbolje iskustvo imam sa Waterpikom najvecim. Moze se regulirati pritisak jako dobro. I vrhovi puno duze traju neg Brown.
Ja imam tesku, agresivnu paradentozu koju vec petnaest godina kontroliram, uglavnom radi regularnog ciscenja I svakodnevnog koristenja Waterpika.
Nitko mi to nije rekao, sam sam dosao do zakljucka. Ne flosam zube sa trakom, vec poinekada sa zicanim cackalicama.
Nakon temelljitog flosanja, jos uvijek ostaje hrane u ustima za Waterpik.
GoldenRoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 14:33   #8
da, i ja sad razmatram waterpik zbog dobrih recenzija po netu...
Koji waterpik imaš? Ultra 100?
Kako bih htjela koristiti waterpik i za klince (7 i 5 godina) nikako da se odlučim da idem na taj najveći model ili veličina drške igra veliku ulogu pa da uzmem kids model
Ultra je po svemu bolja ali jednostavno ne znam hoće li veličina igrati bitnu ulogu u konačnici
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 01:29   #9
waterpik

Imam najnoviji model, ne znam mu broj, jako je dobar, direct iz Amerike.
Imam I stariji model, kao drugi.
Nemoj kupiti cordless, drugi su svi ok.
Mozes podesiti snagu na svima, rucka je mislim slicnih dimenzija.
I ne koristi zubnu vodicu u rezervoaru - dodatak, jer unisti vrhove brzo.
GoldenRoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 08:57   #10
dobro da si mi rekao za zubne vodice... jer mi je osnovna ideja bila stavljati vodicu pomiješanu s vodom
I da, cordless mi nije ni bio opcija jer kad god postoji opcija s utičnicom ili bez, prevagnut će utičnica
Ovaj kids model je identičan putnom modelu samo je šaren i je, drška, i općenito cijeli model je poprilično malena
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 12:28   #11
Tuš na česmi ? Ako je suština je suština da voda sa mehurićima vazduha čisti šta već, onda tuš na česmi nije rešenje ?
Sa druge strane ako neću da da dam 80e, onda je to solucija ?
Šta mislit eo tome
bobkockalone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 12:05   #12
ima li tko waterpik WP-70, ima ga kupiti u dm-u ? cjena mu je 700 kuna.

WATERPIK WP 70 FAMILY, oralni tuš za cijelu obitelj
Karakteristike oralnog tuša

4 nastavka
Sustav za kontrolu tlaka sa 6 postavki od 5 do 80 psi
Spremnik kapaciteta 90 sekundi +
Gumb za pauziranje protoka vode na ručki
Može se koristiti s vodom ili sa antiseptičkim tekućinom za ispiranje usta


mislim si taj uzeti ali me zanima ima li neki još kvalitetniji do 1000 kuna ??
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 12:54   #13
znam da pitaš za jači model, ali evo mojih iskustava s wp70.
Uglavnom, razbijala glavu i razbijala i na kraju odlučila cijena. U DM-u sam mogla koristiti popust 25% na jedan proizvod po želji+20% popusta za rođendan city-a i na kraju me izašao oko 400kn. I na tome sam bazirala odluku.
Long story short: ne znam kakvi su skuplji modeli ali ovaj je odličan i radi baš sve što bi trebao raditi. Kupila sam dodatne nastavke za sebe i MM-a, djeca imaju svoje nastavke i svi tuširamo zubiće. Klinci koriste najslabiji mod, ja negdje oko sredine. Najjače sam probala ali sam odmah i odustala jer sam imala dojam da mi reže zubno meso (imam osjetljivo zubno meso). Uređaj je glasan (ne zaglušujuć, ali se čuje kad radi) i kao da vibrira, trese se pa me bilo strah da se klinci ne prepadnu ali im ne predstavlja nikakav problem. Jedina zamjerka je prekratkom kabelu pa se trenutno pomažemo produžnim dok ne skemijamo nešto pametnije (nama je utičnica gore, iznad ogledala i kabal ne može doći do umivaonika).
Uglavnom, preporuka od mene za ovaj model jer ne znam što bi više ili bolje trebao raditi skuplji model
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 13:43   #14
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
znam da pitaš za jači model, ali evo mojih iskustava s wp70.
Uglavnom, razbijala glavu i razbijala i na kraju odlučila cijena. U DM-u sam mogla koristiti popust 25% na jedan proizvod po želji+20% popusta za rođendan city-a i na kraju me izašao oko 400kn. I na tome sam bazirala odluku.
Long story short: ne znam kakvi su skuplji modeli ali ovaj je odličan i radi baš sve što bi trebao raditi. Kupila sam dodatne nastavke za sebe i MM-a, djeca imaju svoje nastavke i svi tuširamo zubiće. Klinci koriste najslabiji mod, ja negdje oko sredine. Najjače sam probala ali sam odmah i odustala jer sam imala dojam da mi reže zubno meso (imam osjetljivo zubno meso). Uređaj je glasan (ne zaglušujuć, ali se čuje kad radi) i kao da vibrira, trese se pa me bilo strah da se klinci ne prepadnu ali im ne predstavlja nikakav problem. Jedina zamjerka je prekratkom kabelu pa se trenutno pomažemo produžnim dok ne skemijamo nešto pametnije (nama je utičnica gore, iznad ogledala i kabal ne može doći do umivaonika).
Uglavnom, preporuka od mene za ovaj model jer ne znam što bi više ili bolje trebao raditi skuplji model
puno ti hvala !

baš super što si motivirala i klince da koriste tuš, a koliko su stari ?

meni kratki kabel ne bi smetao jer imam utičnicu dosta nisko, pa ako ti je to jedina zamjerka, onda sam se odlučila za taj model !


ps. i ja ću iskoristiti popust - 25 % plus -15 % na cjelokupnu kupovinu pa će me koštati 450 kuna

.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 16:04   #15
moji su 7 i 5 godina i sad im je pravo veselje tuširati zube. Doduše, ne trebam ni reći da iza svakog tuširanja moram u cijelosti brisati kupaonu ali eto...
Opet kažem da nisam do sad nikad imala tuš za zube pa ne znam u čemu se modeli razlikuju ali nisam požalila kupnju ovog
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 22:40   #16
Kupila sam Oral B OxyJet md20.
Nisam zadovoljna, ocekivala sam puno vise. Nekak pritisak vode nije bas jak. Jel to normalno tak? Jel postoje jaci tusevi?
I mogu li oni uopce zamijeniti zubni konac? Jel ovo kak ovaj radi nije nit priblizno zubnom koncu.
Kupila sam u DM-u. Valjda cu ga moci vratiti?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 23:21   #17
Oxyjet ima puno slabiji pritisak od Waterpika. Meni se Waterpik pokvario nakon malo više od godinu dana pa sam se odlučio za Oxyjet. Prvi dojmovi su bili razočaravajući, ali nakon nekog vremena sam se priviknuo i sad sam zadovoljan. Iako mislim da Waterpik zbog većeg pritiska ipak bolje čisti.
The Storyteller is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 11:26   #18
Koristi li netko dentalni tuš koji se montira na pipu? Razmišljam o QuickBreezu.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 19:51   #19
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
znam da pitaš za jači model, ali evo mojih iskustava s wp70.
Uglavnom, razbijala glavu i razbijala i na kraju odlučila cijena. U DM-u sam mogla koristiti popust 25% na jedan proizvod po želji+20% popusta za rođendan city-a i na kraju me izašao oko 400kn. I na tome sam bazirala odluku.
Long story short: ne znam kakvi su skuplji modeli ali ovaj je odličan i radi baš sve što bi trebao raditi. Kupila sam dodatne nastavke za sebe i MM-a, djeca imaju svoje nastavke i svi tuširamo zubiće. Klinci koriste najslabiji mod, ja negdje oko sredine. Najjače sam probala ali sam odmah i odustala jer sam imala dojam da mi reže zubno meso (imam osjetljivo zubno meso). Uređaj je glasan (ne zaglušujuć, ali se čuje kad radi) i kao da vibrira, trese se pa me bilo strah da se klinci ne prepadnu ali im ne predstavlja nikakav problem. Jedina zamjerka je prekratkom kabelu pa se trenutno pomažemo produžnim dok ne skemijamo nešto pametnije (nama je utičnica gore, iznad ogledala i kabal ne može doći do umivaonika).
Uglavnom, preporuka od mene za ovaj model jer ne znam što bi više ili bolje trebao raditi skuplji model
Vidim da je post star, ali...
Kupila sam ovaj model i sad ga zelim isprobati.
Napravila sam sve po uputama, ali mi ne zeli voda krenuti. Mozda ipak nisam dobro namjetila posudu s vodom.
Gdje kupite nastavke?

Edit: uvijek proradi nakon sto pitam.
Ali za nastavke pitanje ostaje.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:46   #20
Quote:
Liberata kaže: Pogledaj post
Vidim da je post star, ali...
Kupila sam ovaj model i sad ga zelim isprobati.
Napravila sam sve po uputama, ali mi ne zeli voda krenuti. Mozda ipak nisam dobro namjetila posudu s vodom.
Gdje kupite nastavke?

Edit: uvijek proradi nakon sto pitam.
Ali za nastavke pitanje ostaje.

jel bi mi mogli izmjeriti dužinu kabela za struju jer sam dosta ograničena, a s otoka sam, pa kad dođem u DM moram puno toga znati....
hvala
crvena123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.