Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2012., 13:41   #241
Quote:
vedra kaže: Pogledaj post
a gdje kupite braunov ušni??u kojoj god sam apoteci pitala nemaju ga!
jesu vani jeftiniji??
Kako nema, mora biti... Ja svoj kupila u apoteci... u ZG.
(Ne znam dal su vani jeftiniji, nisam imala vremena proučavat...)
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 19:04   #242
zanimaju me iskustva sa digitalnim toplomjerom za čelo?? malo mi je to čudno,pa me zanima jel ga netko ima,za ušni sam se uvjerila da nije pouzdan za male bebe,a moja kad zakuri par dana..nadam se da više neće...jednostavno mi je muka stalno ju gnjaviti s tim u guzu,koliko god on brz bio...em čepiče dobiva i sve joj je iziritirano,pa mi se ovaj više sviđa,kod mene u apoteci je 200 i nešto malo kn...čak i nije previše
__________________
happiness
Neksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 20:24   #243
Quote:
bacaneks kaže: Pogledaj post
zanimaju me iskustva sa digitalnim toplomjerom za čelo?? malo mi je to čudno,pa me zanima jel ga netko ima,za ušni sam se uvjerila da nije pouzdan za male bebe,a moja kad zakuri par dana..nadam se da više neće...jednostavno mi je muka stalno ju gnjaviti s tim u guzu,koliko god on brz bio...em čepiče dobiva i sve joj je iziritirano,pa mi se ovaj više sviđa,kod mene u apoteci je 200 i nešto malo kn...čak i nije previše
ima ga moja šogi.. nije pouzdan.. u roku minute pokaže temp. 35, a oda 39..
ja sam imala nekoliko klasičnih digitalnih i ni jedan nije valjao.. svaki je imao prevelika odstupanja..

onda sam odustala i vratila se na živine. mjerim pod pazuhom
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 09:47   #244
Apsolutno najgori je iz naših iskustva toplomjer za uho. Svaki put pokazuje drugu temperaturu, a nije bio jeftin. Bačen novac..

Sad koristimo digitalni i mjerimo rektalno, a uskoro planiramo prijeći na živin i mjeriti ispod pazuha..
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 17:55   #245
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Apsolutno najgori je iz naših iskustva toplomjer za uho. Svaki put pokazuje drugu temperaturu, a nije bio jeftin. Bačen novac..

Sad koristimo digitalni i mjerimo rektalno, a uskoro planiramo prijeći na živin i mjeriti ispod pazuha..
kaj znaci da svaki put pokazuje drukciju temperaturu? pa meni je normalno da kad temperatura padne ili naraste, da pokaze da je pala ili narasla, a ne da ju uvijek na 36,8



ak je bio neispravan, onda ga reklamiras

inace, meni je usni definitivno najbolja investicija, pogotovo kad dijete ima uz sva sranja proljev (nema sanse da joj ista guram u ionak iziritiranu guzicu, a uz to, to je lijep nacin sirenja zaraze)
po noci ju nemoram skidati, nego izmjerim odmah
isto tak, kad se tem vrti oko 38,1-2-3 onda mogu cesce mjeriti da vidim jel moram nesto dati ili ne

sada kad sma ja bila bolesna, par puta sam kontrlirala sa zivinim, pokazuje isto.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 18:24   #246
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Apsolutno najgori je iz naših iskustva toplomjer za uho. Svaki put pokazuje drugu temperaturu
Vidiš, ja ga koristim cijelo desetljeće i prezadovoljna sam s njim. Istina je da skoro svaki put pokaže drugačiju temperaturu, ALI, razlika između nekoliko uzastopnih mjerenja je u 0,1-0,3°.
Naime, s vremenom se izvještiš u mjerenjima, u pravilnom "natezanju" uške i namještanju toplomjera, ali okvirna temperatura koja se mjerenjem dobije i jest ono što treba. Mislim, tako mi je, što se preciznosti tiće, svejedno jel temperatura 37,4 ili 37,6...baš kao što mi je svejedno jel 39,8 ili 39,9 - u prvom slučaju ne dajem antipiretik, a u drugom dajem i odmah znam koji. Kad je temperatura granična (oko 38,5°), onda pak češće mjerim i opet mi sve štima.
Jedna od boljih investicija i jedan od korisnijih poklona za novorođenče.

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pogotovo kad dijete ima uz sva sranja proljev (nema sanse da joj ista guram u ionak iziritiranu guzicu, a uz to, to je lijep nacin sirenja zaraze)
Točno. Mjerenje u guzi nakon godine dana mi je (čak i kad nema proljeva) onako, zlostavljajuće Mislim, uz toliko drugih načina mjerenja, uz poneki čepić koji će ponekad morati dobiti, nema Boga da klincima u guzu trpam još i toplomjer.

Quote:
sada kad sma ja bila bolesna, par puta sam kontrlirala sa zivinim, pokazuje isto.
Meni ne pokazuje isto, ali je razlika konstantna (0,3°) pa mi je lako vidjeti gdje sam.
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 05:47   #247
Slažem se da je digitalni toplomjer za uho najbolja investicija. Imam Braunov i ne bi ga mijenjala za ništa drugo. Kako sam se prije kupnje naslušala negativnih komentara, ipak se nisam dala, ali onaj mali crvić nije mi dao mira pa sam jednom prilikom mjerila djetetu temperaturu digitalnim u uhu, nakon toga živinim pod pazuhom i opet u guzi (malo sam maltretirala dijete, ali sam se tješila da je to za njegovo dobro). Razlika u temperaturi bila je točno onakva kako piše u uputstvima koja se dobe s toplomjerom i kako mi je rekla pedijatrica. Znači, temp izmjerena u uhu umanjuje se za 0,2 i to je temperatura mjerena živinim toplomjerom.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 10:25   #248
Quote:
Isabella kaže: Pogledaj post
Slažem se da je digitalni toplomjer za uho najbolja investicija. Imam Braunov i ne bi ga mijenjala za ništa drugo. Kako sam se prije kupnje naslušala negativnih komentara, ipak se nisam dala, ali onaj mali crvić nije mi dao mira pa sam jednom prilikom mjerila djetetu temperaturu digitalnim u uhu, nakon toga živinim pod pazuhom i opet u guzi (malo sam maltretirala dijete, ali sam se tješila da je to za njegovo dobro). Razlika u temperaturi bila je točno onakva kako piše u uputstvima koja se dobe s toplomjerom i kako mi je rekla pedijatrica. Znači, temp izmjerena u uhu umanjuje se za 0,2 i to je temperatura mjerena živinim toplomjerom.

Braunov toplomjer je najbolji na trzistu i jedini kojeg priznaju u Klaicevoj i zaraznoj
Mi smo ga kupili prije 5 godina i koristi ga cijela obitelj, smao mogu rec da je najbolja investicija
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 12:01   #249
jel zna tko di je najjeftiniji taj braunov..znam da su bili po 400kn..def moram kupiti ili toga ili onaj za čelo ,al mi se onda taj ušni čini bolje pouzdan nego za čelo..a sigurno mjeri točno bebi od 9mj..sa 2mj joj je u bolnici izmjerila temp sestra al nije točno pokazao..moguče da je ona krivo izmjerila ili da ja onaj nastavak predebeli za njezino uheko bilo ,?? negdje sampročitala da nije pouzdan za tak male
__________________
happiness
Neksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 12:21   #250
Quote:
bacaneks kaže: Pogledaj post
jel zna tko di je najjeftiniji taj braunov..znam da su bili po 400kn..def moram kupiti ili toga ili onaj za čelo ,al mi se onda taj ušni čini bolje pouzdan nego za čelo..a sigurno mjeri točno bebi od 9mj..sa 2mj joj je u bolnici izmjerila temp sestra al nije točno pokazao..moguče da je ona krivo izmjerila ili da ja onaj nastavak predebeli za njezino uheko bilo ,?? negdje sampročitala da nije pouzdan za tak male
J sa time mjerim klincima od kad su imali cca 3 mjeseca
Samo ga treba pogurnut dobro u uho (nema bojazni da cs ostetit nesto). I to je najpouzdaniji toplomjer

Bilo bi dobro nazvat par ljekarni pa vidjet jer se cijene znaju razlikovat, a znam a ga ima i u Nami
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 12:40   #251
thnx
__________________
happiness
Neksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 16:29   #252
Quote:
bacaneks kaže: Pogledaj post
moram kupiti ili toga ili onaj za čelo ,al mi se onda taj ušni čini bolje pouzdan nego za čelo..
Navodno postoje (bar) dvije vrste ovog za mjerenje temperature čela - jedan koji se prisloni na kožu i drugi, koji mjeri bez doticanja tijela i taj je, kaže moj doktor, daleko najpouzdaniji. Sličan je onom što se koristi u građevini , ali je, navodno, najpouzdaniji (i samim time) i najskuplji od toplomjera za mjerenje temperature tijela...

Quote:
a sigurno mjeri točno bebi od 9mj..sa 2mj joj je u bolnici izmjerila temp sestra al nije točno pokazao..moguče da je ona krivo izmjerila ili da ja onaj nastavak predebeli za njezino uheko bilo ,?? negdje sampročitala da nije pouzdan za tak male
Hm, male bebe imaju male zvukovode
Samim time je šansa da se krivo izmjeri veća. Ja sam svojim klincima Braunov za uho koristila negdje od prvog rođendana, ali važno je paziti da pravilno potegneš ušku, kako se ne bi dogodilo da umjesto temperature bubnjića, ustavri očitaš temperaturu zvukovoda...
Osim toga, uši se razlikuju pa tako i zvukovodi i vjerojatno ćeš vidjeti u kojem ti je uhu lakše mjeriti i gdje ti temperatura ispada veća. Svako moje dijete ima svoje uho za mjerenje...
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 09:46   #253
najskuplji.??..kod mene u ljekarni je taj bez doticanja 200 i nešto kn...neki njem proizvođač
__________________
happiness
Neksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 11:52   #254
. imam jedno pitanje, samo vas molim ne tjerajte me da citam od a do ž forum jer sam vrlo zaposlena mama radi se o tome da imam djete koje je nekoliko puta imalo febrilne konvulzije ( i vjerojatno ima apsans epilepsiju) i naravno doma imamo oko 10 - ak toplomjera, 3 zivina, 4 digitalna , dudu toplomjer, toplomjer za uho i celo ( koji nije bio skup pa isto tako i ne valja ) te one trakice, posto moramo jakooooo paziti na temperaturu zanimam me koji bi ušni toplomjer bio najpouzdaniji, premda je meni najbitnije da nocu ne budim djete nego samo okvirno provjerim temperaturu, tj dal raste ili pada ?
malo sam prosvrljala i zakljucila da hvalite braunov najvise - pa molim iskustva???
HVALA
__________________
LUCIJA - 08.07.2009. i PATRICIJA - 13.03.2012. -mamini anđeli :)
zekip is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 12:13   #255
Quote:
zekip kaže: Pogledaj post
. imam jedno pitanje, samo vas molim ne tjerajte me da citam od a do ž forum jer sam vrlo zaposlena mama radi se o tome da imam djete koje je nekoliko puta imalo febrilne konvulzije ( i vjerojatno ima apsans epilepsiju) i naravno doma imamo oko 10 - ak toplomjera, 3 zivina, 4 digitalna , dudu toplomjer, toplomjer za uho i celo ( koji nije bio skup pa isto tako i ne valja ) te one trakice, posto moramo jakooooo paziti na temperaturu zanimam me koji bi ušni toplomjer bio najpouzdaniji, premda je meni najbitnije da nocu ne budim djete nego samo okvirno provjerim temperaturu, tj dal raste ili pada ?
malo sam prosvrljala i zakljucila da hvalite braunov najvise - pa molim iskustva???
HVALA
Mi smo u istom probemu sa febrilnim... Ja sam kupila Braun Thermoscan 6022 (navodno najboji Braunov model za kućnu upotrebu) i dosta sam zadovoljna, jer ponekad mi pokaže u uhu točno onoliko koliko ima aksilarno. S tim da mjerenje digitalnim ušnim dosta ovisi o vanjskim utjecajima: ako je dijete spavalo na tom uhu u kojem se mjeri, da li ima upalu uha i sl. pa zato nama taj digitalni služi samo kao orjentir i da na brzinu mogu provjeriti okvirno stanje. A živin nam je zakon.
Usput, prije par dana smo završili na zaraznoj i tamo isto mjere ušnim Braunovim Thermoscanom, samo naravno profesionalnim. Malo sam istraživala i našla da bi to mogao biti ovaj

http://www.media-instrumenti.hr/proizvod.aspx?rbr=82

Samo ne znam koliko košta, niti da li ga fizička osoba može kupiti. Ako netko slučajno zna neka podijeli info...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 20:27   #256
Nemam previše povjerenja u digitalne toplomjere i gotovo uvijek posežem za klasičnim sa živom...ili ne vjerujem modernizaciji ili je to profesionalna deformacija...u mojoj zdravstvenoj ustanovi gdje radim...ovaj sa živom je jedina opcija...
jadra1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 22:57   #257
Quote:
jadra1833 kaže: Pogledaj post
Nemam previše povjerenja u digitalne toplomjere i gotovo uvijek posežem za klasičnim sa živom...ili ne vjerujem modernizaciji ili je to profesionalna deformacija...u mojoj zdravstvenoj ustanovi gdje radim...ovaj sa živom je jedina opcija...
Definitivno profesionalna deformacija proizašla iz pripadništva hrvatskom zdravstvu . Ja "obožavam" sve sa živom, posebno tlakomjere koji nisu baždareni od 2004. npr. Taj me skoro koštao enklaptičkog napadaja i gubitka djeteta i žive glave, al glavno da se meni tjedan dana patologije trudnoće guslalo kako sam ja kao i ostatak kardiovaskularnih bolesnika koji doma imaju zglobne digitalce u zabludi i da se zapravo šikaju lijekovima bezveze

Imam i živin i digitalni (DM vulgaris) i digitalni ušni (Omron) termometar i u pravilu mi svi pokažu isto, s odstupanjem 0,1 do 0,3 stupnja.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 10:34   #258
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Definitivno profesionalna deformacija proizašla iz pripadništva hrvatskom zdravstvu . Ja "obožavam" sve sa živom, posebno tlakomjere koji nisu baždareni od 2004. npr. Taj me skoro koštao enklaptičkog napadaja i gubitka djeteta i žive glave, al glavno da se meni tjedan dana patologije trudnoće guslalo kako sam ja kao i ostatak kardiovaskularnih bolesnika koji doma imaju zglobne digitalce u zabludi i da se zapravo šikaju lijekovima bezveze

Imam i živin i digitalni (DM vulgaris) i digitalni ušni (Omron) termometar i u pravilu mi svi pokažu isto, s odstupanjem 0,1 do 0,3 stupnja.
potpisujem - i ja sam u trudnoci iste frke imala .. potpuno iste..

naravno, svatko ima pravo na svoje misljenje, i naravno da je zivin klasika i pouzdan.. mi smo kupili jucer braun onaj stariji model 4020 i za sad zadovoljna,a posto ja ne koristim usni toplomjer za mjerenje temperature nego za orijentaciju,za to mi je 100 % ok, temperaturu uvijek mjerim ili zivinim, a najcesce digitalcem ( onim iz dm.a za 30mkn ) koji nam je tocan ko i zivin, a usnim se sluzim tokom noci da vidim jel raste il pada il stoji na mjestu itd.. mame koje imaju djecu sa epilepsijom i febrilnim konvulzijama znaju o cemu pricam..

- a koliko sam uspjela jucer usporedit, digitalan kojim inace mjerim i usni su ili 100 % tocni ili eventualno 0,1 - 0,2 razlike a to je zanemarivo,i to mjereno pod ljevom rukom i u ljevom uhu, dok se izmedulj ruke i desnog uha razlikuje i za 1 stupanj, al treba mjerit u uhu koje je najslicnije izmjerenom aksilarno, isto sam usporedila i na sebi i mm i skuzila sam da braunovog treba stavit u uho i izmjerit bez pritiska u uho, nego lagano, dok smo ovog AEG kojeg imamo morali stisnut u uho skoro dok nije zaboljelo.. cuda tehnike

***a da podijelim iskustva, jucer smo posjetili oko 10 - ak ljekarni i redom svi preporucaju braun ili omron, a cjene variraju u zg je braunov 460 - 475 kn,omron 430 - 450 kn, u zaboku braun 450, omron 380 a kod nas braun 400 a omron 350 ... a ja mislila kako je u zg jeftinijer nego kod nas, al prevarila se..
__________________
LUCIJA - 08.07.2009. i PATRICIJA - 13.03.2012. -mamini anđeli :)
zekip is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 22:47   #259
Ive7, Vaš post premješten je na temu Kad se razbije živin toplomjer....

Zahvaljujem chocolatecookie na opservaciji o postojanju odgovarajuće teme.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 10:23   #260
-infracrveni bezkontaktni toplomjer
https://kvantum.infusionsoft.com/app...22fb1737fbb938

Molim vas, jel ima tko iskustva s ovakvim tipom toplomjera. jel su točni?
Bitno mi jer mali 2,3 g poludi na bilokakvo mjerenje temperature. Imam i ušni, nije bio jeftin, pa se ne bih opet zalijetala i davala lovu.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.