Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2008., 23:14   #201
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Ne znam niti ja, ali sigurno nije toliko glup da ako je vec odlucio pobjec cekao presudu i da se pojavi na tjeralici pa tek onda isao bjezat i riskirat.



Pitanje je kad je izdana tjeralica, no ko sto rekoh, siguran sam da je pobjego jos prije.
A čudno je kako nije bio u sudnici kad je izrečena presuda..

Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Znamo obojica kako ide to sa provjerom osobnih/pasosa na granici, hih.
Zato i kažem, propust granične policije.



Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Azil? Pa nema smisla trazit azil u kojoj je ionako drzavljanin, osim ako ga BiH ne zeli zastitit od progona u BiH sto bi bio svojevrsni paradox
To sam mislio u slučaju ako on ne bi imao dvojnog državljanstva, a pobjegao bi u BiH.



Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Koliko znam, niti jedna drzava ne izrucuje svoje drzavljane drugim drzavama (osim ako se covjek sam ne slozi). Nek me Vojky ispravi ako grijesim.
Nisam siguran, pa neću komentirati. Možda Vojky zna.

Hm.. zapravo.. postoji Hrvatska, koja izručuje svoje generale recimo
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:20   #202
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Meni je hrvatska granica posao i stručna specijalnost (kao i zakoni vezani uz tu tematiku), stoga ne drobi brabonjke svojeg primozgića o stvarima o kojima nemaš pojma, nego lupetaš ono što bi htio da bude, ne ono što i znaš da je, jer ne znaš ništa. Nisi pročitao niti jedan zakon, nemaš pojma o ničemu glede toga, stoga bi bilo krajnje vrijeme da se počneš šutjeti i barem tako ne ispadati glupan, a ne stalno zijevati i otklanjati svaku sumnju u to!

Ja se tebi u šibicarenje i skupljanje sekundarnih sirovina ne miješam.
odjebi kretenu.ti mozes samo na granici slusalicu dizati , jebala te tvoja balkanska specijalnost .
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:23   #203
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Glede ostaloga, glupane, ne seri, jer nemaš pojma. Meni je hrvatska granica posao i stručna specijalnost (kao i zakoni vezani uz tu tematiku),
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:31   #204
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Rodni list ne treba biti hrvatski da bi dijete dobilo Domovnicu, tj. bilo primljeno u hrvatsko državljanstvo. Stoga je rodni list temeljno nevažan dokument za primitak u državljanstvo, iako se koristi za određene podatke koje sam već naveo.

I čitaj bolje; ja nisam rekao da nemaju pravo na Domovnicu, već na osobnu iskaznicu! A do tada, do 15.-e godine života, državljanstvo dokazuju samo Domovnicom, koju dobiju odmah poslije rođenja. No, osim Domovnice, idućih 15 godina ne trebaju imati nikakav dokument ili dokaz o državljanstvu osim Domovnice.
jebes drzavu koja ovakve kretene prima u drzavne sluzbu.
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:32   #205
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
A što je on dao konkretno? "Savjet" da odem u argentinsko veleposlanstvo (kojega, BTW, NEMA u Hrvatskoj...)...

To je stvarno konkretno... za mene je konkretno da mi potvrdi koji zakon to određuje, a ne da razgovaram sa portirom na veleposlanstvu... to je stvarno nešto "konkretno"...

A sve i da je tako - zašto bi to bilo obvezujuće za nas?? Svašta...
Gledaj.
Jesam rekao da je veleposlanstvo Argentine u Hrvatskoj? Nije. U Beču je, ali pokriva područje Hrvatske.. ako razumiš.

Konkretno sam ti rekao di možeš provjerit jesu li podaci koje iznosim ovdje točni. Ako te zanima, znaš di kod kojih službenih institucija možeš provjeriti. Ja sam ti dao jedan savjet.

E sad, ako se ne slažeš sa podacima koje iznosim.. pa boli me k za tvoje slaganje il neslaganje. Al mi je glupo što ovdje pametuješ bez argumenata.

a ovo o tome "zašto bi to bilo obvezujuće za nas" stvarno ne razumim.. dok s druge strane želiš da osoba ne smije imat dvojno državljanstvo (dakle argentinski državljan bi se morao odreć argentinskog državljanstva, što nije moguće)..
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 00:51   #206
Quote:
ravednik kaže: Pogledaj post
Ja neznam ni za jedan primjer osim Hrvatske da se svim građanima jedne nacionalnosti ili rasne pripadnosti itd, koji u drugim državama imaju državljanstvo daje i domaće državljanstvo.

Osim toga dvojno državljanstvo je negativno i to zna svaki pravnik. U svim državama postoje zakoni kojima se dvojno državljanstvo isključuje. To ukidanje dvojnog državljanstva je u interesu samog dvojnog državljana.

A ako ćemo pravo, možemo reći da smo neravnopravni građani jer mi koji živimo i radimo ovdje, nemožemo ići glasati u Ameriku ili Australiju itd, dok naši stranci mogu glasati kod nas.

Kad malo razmislimo vidjet ćemo da osim iste nacionalnosti i porijekla ti stranci nemaju ništa zajedničko sa nama. Kako oni sad iz inozemstva mogu određivati tko će meni biti predsjednik ili predstavnik u saboru.
slazem se!
ja sam ponosna hrvatica ciji su preci oduvjiek zivjeli i voljeli i branili ovu lijepu nasu hrvatsku i smatram da samo oni koji tu zive, rade i placaju porez imaju pravo glasa tko ce biti na vlasti i nitko vise...

i nebitno mi je jel to neka zemlja ima ili nema, zasto moramo biti kopija u svemu i svacemu, bas me briga da li i koliko njih (zemlja) to ima..

a kaj se tice dijaspore, ako zelite sudjelovati u biranju vlasti, vratite se u lijepu nasu hrvatsku i birajte, glasajte..., kaj vas sprecava u tome?
ako zelite glas, dodite i podignite nam statistiku, doselite, prijavite se i odmah statisticki postajemo veca zemlja...bla bla..pomognite nam..mislite malo i na hrvatsku statistiku..
a ako to ne zelite, nemojte glasati, jednostavno je, kaj vi znate kak je nama i kaj nama treba
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 00:54   #207
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
slazem se!
ja sam ponosna hrvatica ciji su preci oduvjiek zivjeli i voljeli i branili ovu lijepu nasu hrvatsku i smatram da samo oni koji tu zive, rade i placaju porez imaju pravo glasa tko ce biti na vlasti i nitko vise...
Dakle po tvome stranac koji privremeno radi i živi u Hrvatskoj i plaća (neke) poreze može glasati na izborima.. Fascinantno!

Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
a kaj se tice dijaspore, ako zelite sudjelovati u biranju vlasti, vratite se u lijepu nasu hrvatsku i birajte, glasajte..., kaj vas sprecava u tome?
ako zelite glas, dodite i podignite nam statistiku, doselite, prijavite se i odmah statisticki postajemo veca zemlja...bla bla..pomognite nam..mislite malo i na hrvatsku statistiku..
a ako to ne zelite, nemojte glasati, jednostavno je, kaj vi znate kak je nama i kaj nama treba
Ako ja posjedujem nekretninu u Hrvatskoj, valjda imam pravo glasati.. šta ti znaš kako je meni sa posjedom u Hrvatskoj i što meni (mom posjedu) treba.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 01:15   #208
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
Dakle po tvome stranac koji privremeno radi i živi u Hrvatskoj i plaća (neke) poreze može glasati na izborima.. Fascinantno!

Ako ja posjedujem nekretninu u Hrvatskoj, valjda imam pravo glasati.. šta ti znaš kako je meni sa posjedom u Hrvatskoj i što meni (mom posjedu) treba.
sori, gdje sam ja napisala PRIVREMENO

nemas pravo glasa jer posjedujes nekretninu i radis privremeno u hrvatskoj
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 02:41   #209
[QUOTE=emanuela;15693686]

emanuela, promasila si bit ove teme. ravednik i drugi istomisljenici govore o ukidanju Hrvatskog drzavljanstva Hrvatima koji zive van Hrvatske jer po njegovom misljenju ti Hrvati su fasisti, banda i kriminalci - to su njegove rijeci.

Sto se tice glasanja to je podpuno druga tema - Hrvati van Hrvatske u velikoj vecini i neglasaju na izborima u RH, mislim daje netko vec spomenio nekakvi broj od nesto manje od 3% ukupnih glasova RH.

No, o cemu se tu radi po ravedniku je odricanje Hrvatskog iseljenistva, a on nema nista protiv srba i marsianaca da posjeduju dvojno drzavljanstvo jer su se oni borili za svoje u domovinskom ratu, te nasi generali su krivi i zato su u Haagu jer nisu streljali kriminalce - Hrvatsku vojsku.

No, procitaj malo pa ces viditi namjere ravednika i njegovih istomisljenika, njegovo zastupanje nije nista drugo nego etnicko ciscenje Hrvata.

Ovaj tip etnickog ciscenje nije niti postojalo pod jugoslaviji, a drzavljani jugoslavije su dokazivali svoje drzavljanstvo danasnje RH, nije tocno daje nesto drugo izglasano u RH vec samo kontinuitet zakona jugoslavije. Onaj koji nije ispunjavao zakone o drzavljanstvu u jugoslaviji ili se odrekao jugoslaveskog drzavljanstva nije mogao steci sada drzavljanstvo RH. A sto se tice glasanja, jasno je nama svima da si pod jugoslavijom mogao birati ili glasati samo za tri osobe, Tita, Tita i Tita.

Sto se tice Simica (znam da ti nisi o tome pisala) - tu nije rijec o dvojnom drzavljanstvu vec o propisima BH da neizrucuje svoje gradane, znaci i onome koji posjeduje samo drzavljanstvo BH.

Sto treba - Simic je osuden za kriminal, BH treba imati medjudrzavne ugovore za ovakve situacije.

Kako je simic presao granicu - dali nije malo cudno da RH neoduzima putovnice osobama koji su pred sudom?? Ne samo putovnice BH vec i RH?? Dali nije cudno da imena takvih osoba nije bilo na listi granicne sluzbe??
zdssh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 02:51   #210
Quote:
einfach kaže: Pogledaj post
odjebi kretenu.ti mozes samo na granici slusalicu dizati , jebala te tvoja balkanska specijalnost .
einfach - pazi ovakvi upotrebljavaju izraze sa vise mogucim znacajem, on nije kazao daje u drzavnoj sluzbi RH. On je samo kazao - "Meni je hrvatska granica posao i stručna specijalnost (kao i zakoni vezani uz tu tematiku)". Okolo tave strucne specijalnost i takvu tematiku se bavio i Milosevic i Karadzic.
zdssh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 04:35   #211
Quote:
zdssh kaže: Pogledaj post
einfach - pazi ovakvi upotrebljavaju izraze sa vise mogucim znacajem, on nije kazao daje u drzavnoj sluzbi RH. On je samo kazao - "Meni je hrvatska granica posao i stručna specijalnost (kao i zakoni vezani uz tu tematiku)". Okolo tave strucne specijalnost i takvu tematiku se bavio i Milosevic i Karadzic.
hehehe, ...malo po malo dolazimo do onogo o čemu je riječ,..

mislim da je njegov posao oko hrvatske granice nešto posve drugo, čitajuči njegove postove, lako se može doći do zaključka de se radi o malo ''export-import'' balkan style,..,

a sudeči po njegovom gnjevu prema dijaspori, isto se lako može zaključiti da je se jednom prilikom uvaljao u nešto malo veče pa je ostao bez nešto tisuča kuna, pa mu smeta sve što izgleda kao dijaspora,..
Apple cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 04:39   #212
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
slazem se!
ja sam ponosna hrvatica ciji su preci oduvjiek zivjeli i voljeli i branili ovu lijepu nasu hrvatsku i smatram da samo oni koji tu zive, rade i placaju porez imaju pravo glasa tko ce biti na vlasti i nitko vise...
:
emanuela!

ponosna moja hrvatice i glasovornik hrvatskog prava,
nedostajuti slova na tastaturi da bi tvoj post još više imao značenja i smisla,.

od sada bi bilo dobro da koristimo hrvtaska slova (č,ć,š,ž,đ)...
Apple cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 04:47   #213
Quote:
ravednik kaže: Pogledaj post

Vi ste nacionalisti toliko primitivni i ništa neznate. Kad se ne slažete sa nečijim mišljenjem odmah vrijeđate i nazivate čovjeka SRBINOM itd. Sad mi to namečeš svoje mišljenja kako sam otvorio temu jer ljudi iz drgih republika nisu mogli postati posjednici Domovnise, i sugeriraš da se kao radilo o drugim nacionalnostima što sa ovom temom nema nikakve veze. Jer zakon je dionešen zbog Hrvata, a ne zbog drugih nacionalnosti. Kad će vam postati jasno da nacionalnost nem,a veze sa nacijom.

Dakle ako smo sada raščistili da su straniu u mom pitanju Hrvati koji nisu imali Hrvatsko državljanstvo, a takvih vjerojatno ima i danas, onda bi se mogli početi baviti temom. Jer po meni pitanje je što će onima koji se nisu povezali sa Hrvatskom, tako što bi ovamo prenjeli znatni dio svoje imovine, nego ako dođu dođu samo na odmor, šta će njima naše državljanstvo.

I zašto da oni biraju predsjednika i zastupnike u saboru.
e moj titin mali,...
nemožeš vrijeđanjem nekome staviti do znanja da vrijeđaju tebe, to te čini banalnim.
malo šaraš i skačeš po temici, ali ne ide ti od ruke da prodaš svoju ideologiju,..
KUMUNIZAM PROPAO, gotova priča, laku noč,....
Apple cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 10:39   #214
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
slazem se!
ja sam ponosna hrvatica ciji su preci oduvjiek zivjeli i voljeli i branili ovu lijepu nasu hrvatsku i smatram da samo oni koji tu zive, rade i placaju porez imaju pravo glasa tko ce biti na vlasti i nitko vise...
znači, umirovljenici, nezaposleni i socijalni slučajevi po tebi ne bi trebali imati pravo glasa?
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
i nebitno mi je jel to neka zemlja ima ili nema, zasto moramo biti kopija u svemu i svacemu, bas me briga da li i koliko njih (zemlja) to ima..
OK, nije bitno kako je u svim drugim državama, ajmo mi napravit svoj model . samo, imaš tu jedan veliki problem. nisi se nikada zapitala da od dvjestotinjak država baš nijedna jedina nema takav "sistem glasovanja" kakav ti predlažeš? nije ti nikad palo na pamet da nijedna država nema takav sistem jer ga je nemoguće uvest, tim više što sve ostale države imaju sistem temeljen na sasvim drugim osnovama - državljanstvo kao temelj prava glasa?
narayan001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 10:48   #215
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
sori, gdje sam ja napisala PRIVREMENO

nemas pravo glasa jer posjedujes nekretninu i radis privremeno u hrvatskoj
Citiram:

smatram da samo oni koji tu zive, rade i placaju porez imaju pravo glasa tko ce biti na vlasti i nitko vise...

I onaj koji privremeno živi u Hrvatskoj (4-5 godina..) - ŽIVI u Hrvatskoj..



I pitanje još za tebe (a i sve druge kojima hrvatska dijaspora smeta). Treba li se Hrvatska i hrvatske športske institucije odreći svih odličja i svih (novčanih) nagrada koje su osvojili Hrvati koji imaju prebivalište u Monte Carlu, Italiji, Španjolskoj, Americi, .. ?
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 12:17   #216
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
Citiram:

smatram da samo oni koji tu zive, rade i placaju porez imaju pravo glasa tko ce biti na vlasti i nitko vise...

I onaj koji privremeno živi u Hrvatskoj (4-5 godina..) - ŽIVI u Hrvatskoj..



I pitanje još za tebe (a i sve druge kojima hrvatska dijaspora smeta). Treba li se Hrvatska i hrvatske športske institucije odreći svih odličja i svih (novčanih) nagrada koje su osvojili Hrvati koji imaju prebivalište u Monte Carlu, Italiji, Španjolskoj, Americi, .. ?

Sudeći po rezultatima na Olimpijadi to ne bi trebao biti nikakav problem.

__________________
Registrirani beskorisnik
Dambek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 13:57   #217
Quote:
Dambek kaže: Pogledaj post
Sudeći po rezultatima na Olimpijadi to ne bi trebao biti nikakav problem.

I to ti kažeš koji kukaš za svaku lipu za gorivo na drugojtemi.

Super, ako nije problem.
Neka Hrvatska država, to jest njene državne športske institucije (dakle HHO, HNS, HKS, .. ) vrati sav novac kojeg je stekla preko športaša koji imaju prebivalište u inozemstvu. Milijune i milijune kuna.

Samo znam kako bi ti medju prvima otvorio topic tipa "ueee ueee.. zašto moramo vraćati novac.., u Sloveniji ne moraju vraćati zbog športaša sa prebivalištem u inozemstvu.. ueeeee ueeeeee"

Ili ukratko. Dambek, ne kenjaj.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 14:00   #218
Na kraju krajeva, ja još nisam dobio odgovor na ovoj temi smije li Željko Korpar (djelatnik HRT-a, živi i radi u Bruxellesu) glasati na izborima u Hrvatskoj?
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 15:48   #219
A on ima dvostruko državljanstvo, jedno Belgijsko, a drugo Hrvatsko?
tajni agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 15:55   #220
Evo, baš na primjeru tog poštenog doktora Šimića se pokazalo zašto je dvojno državljanstvo štetno; o troškovima koje će zbog toga imati Hrvatska, da i ne spominjem, pogotovo ako zbrojimo da je sud radio bezveze i badave, jer će tip, zajedno sa svojim ocem "lekarom", nastaviti istu praksu u BiH.

Njegova sestra je rekla da su "pogriješili što su došli u Hrvatsku", a isto bih rekao i za tisuće drugih... pogriješio je jer je došao u neku čudnu zemlju gdje lopove gone i kažnjavaju, umjesto da im daju da se razmašu i rade štogod požele!! Stvarno čudna zemlja!!

A onda neka ide, i on i svi njegovi sunarodnjaci i sudržavljani, u neku treću zemlju gdje će to moći raditi, i gdje je to normalno, gdje će im to tolerirati da kradu, varaju, ucjenjuju i kamatare... takvi nam stvarno ne trebaju!! Samo neka idu, i neka nikada ne dolaze natrag!

Hrvatska bi mu sada trebala oduzeti državljanstvo i dati mu trajan izgon iz zemlje, jer isti ima još BiH i njemačko državljanstvo, pa mu je HR državljanstvo stvarno malo previše... a slične zloupotrebe, samo u manjim opsezima, rade skoro svi oni koji imaju dvojna, trojna i enta-državljanstva...

Pametne zemlje su to riješile odavno jednostavnim stavom; ili mi ili netko drugi, nema istodobno oba! No to je teško kada nam bosančine i hercegovci ovdje vedre i oblače...
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.