Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2015., 14:38   #3801
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Sad je ipak malo jasnije o čemu se radi,... prvo testiraj IR diodu tog blastera šalje li kakve impulse (kamerom mob-a recimo) kad pritišćeš CH UP ili DOWN tipku na daljinskom (na samom kraju setup-a).
Ako šljaka, vidi gdje je točno IR senzor na samom maxtv prijemniku pa jednostavno pozicioniraj taj IR blaster na 10 cm ispred njega i probaj ponovo... ak opet neće, možda "IR-kod" tog receivera nije raspoloživ u software-u telke (u tom bi slučaju update software-a možda riješil stvar).
Hvala na pomoći.
Nakon što sam sve pokušao zovem HT gdje mi kažu da taj reciever ima opciju IR (istina, piše na njemu) međutim da HT tehnološki ne podržava još tu mogućnost tako da max tv nije moguće povezati preko IRa.
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 05:45   #3802
jedino mozes posetirat daljinski koji ti je dosao sa maxtv-om da ti pojacava/smanjuje ton telke i gotovo.
ako si u ST mogu ti pokazati, a ako si negdje dalje slijedi upute koje su ti u maxtv-u, ides na opciju manualnog pretrazivanja svih brojeva neovisno o modelu tva
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 16:14   #3803
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Dakle, imal sam tu grešku prije dosta godina (srećom zapisana je) a oslabio je tantal kondenzator C352/0,22μF-25V koji se nalazi u sklopu vertikalnog oscilatora (ide na pin 29 sinhroprocesora IC501),… provjeri također i kondenzatore C351/0,47μF-50V i C353/2,2μF-50V koji su također dio vert.osc.
Svi navedeni su izvađeni i ispitani i svi su ispravni, zatim sam išao sve oko čipa ispitati dok na kraju nisam ispitao kompletnu matičnu ploču, doslovce svaki element kao na onom Telefunkenu i ništa nisam našao, sve je ispravno.

Jedino što sam vizualno mogao uočitije da su na velikim elektrolitskim kondenzatorima malo nabubrio lim s gornje strane između "X" linija s gornje strane, ali ne jako te na C-metru svejedno pokazuju dobre rezultate. ESR metrom nisam mjerio.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 19:13   #3804
Koja je šasija u pitanju ?

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 09:22   #3805
Zamijeni taj C352 bez obzira na rezultate mjerenja,... pošto se tu radi o televizoru starom 28 godina, ja bih zamijenio i preostala 2 u sklopu vert. oscilatora (naveo sam ti već koji su to),... ne bude li promjene na bolje preostaje ti potenciometar za vertikalnu sinhronizaciju (v-hold) ili, što je vrlo rijetko sinhroprocesor IC501 (provjeri i njegov napon napajanja na pin-u 2, trebaš imat +12V).

@Nikako: šasija je P54S Samsung.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 11:11   #3806
Stara kanturina, Predsjednice prije nego krenes bilo sta raditi promjeni sve elektrolite u mrezi (ako nisu mjenjani), primar/sec prije releja.
Iz horizontale izlaze neki naponi, lupi i tamo nove kondenzatore, vjerovatno se i vertikala od tuda napaja.

KD pitanje, nisam toliko u toku, dali i ova nova plosnata gown@ imaju oznaku po sasiji ili je svaki model prica za sebe.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 00:26   #3807
Unhappy Problem Audio oprema

imam Thrust GXT 38 speaker set
jedan zvučnik kada god slušam glazbu uvijek zuji, pa sam mislio da zvučnik nevalja, no onda sam iskopčao taj zvučnik i stavio ga u input gdje je drugi zvučnik i radio je dobro, ali drugi zvučnik je zujio, pa milislim da je problem u inputu, kako se to popravi ?
Inputi se nalaze na subwooferu ne na kompjuteru
ScottBikeRider is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 07:26   #3808
Pošto se pojačalo nalazi u subu, onda bi po tome greška bila na tom izlaznom kanalu pojačala.
A tu može biti više uzroka.
Treba netko stručan to pogledati, dakle servis i sl.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 08:39   #3809
probaj zamjeniti donja dva činča na pojačalu ( gornja dva su za zvučnike), ako tada proradi taj zvučnik a drugi bude zujao bi značilo da je pojačalo OK ali da ti signal ne dolazi do pojačala tj. ili je kabal ili PC kriv.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 23:54   #3810
http://i58.tinypic.com/289y3xw.jpg
ima li tko iskustva s ovakvim kvarom tv-a? radi se o grundig lcd tv-u i kad ga uključim pojavi se takva slika,bez obzira da li je priključena antena,pc ili ništa. ako ostavim da tako radi te linije se jako sporo pomiču gore-dole i lagano se mijenja boja(iz plave prema blago sivoj) i nakon desetak minuta tv se samostalno isključi. ima li šanse za popravak ili se tako nešto ne isplati?
qaywsxedcrfv is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 09:06   #3811
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
...KD pitanje, nisam toliko u toku, dali i ova nova plosnata gown@ imaju oznaku po sasiji ili je svaki model prica za sebe.

pozdrav
Imaju oznaku po šasiji,... većina.

@gaywsx: odgovor si dobio na AV-u, ak je panel onda se ni ne isplati.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 14:26   #3812
Budem zalemio testne žice pa onda mjerio voltmetrom na spomenutim punktovima što se događa, upalio televizor i očitavao ima li promjena u naponu kada je hladan i kada se zagrije i počne putovati slika, pa javim što je bilo.

Onda tek idem metodom zamjene kondenzatora ako ne bude rezultata.

Uglavnom ovi što su malčice napuhani to su C658 2200uF 25V, C826 i C827 100uF 160V.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 16:41   #3813
Koji si ti sizif, napone mjeri na diodama i promjeni ta tri jadna konda.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 17:47   #3814
problem s nekim programima

pitanjce, možda netko može pomoći:

imam problem sa gledanjem određenih programa - živim u zgradi nedavno smo doselili.
Imam LCD televizor koji je prije radio i lovio sve potrebne programe, bilo na vanjsku bilo na sobnu antenu, dakle nije u njemu problem.

OVdje se dešava da jedno tjedan dana rade svi programi uredno, cijeli dan (nemamo nikakve dodatne programe kablovsku i sl. već osnovne).

Onda dođe npr. tjedan dana kada mi je HRT 1 i 2, RTL i NOVA samo crni ekran (ne oni pikseli da se gube već crni ekran - uvijek je to predvečer/navečer).

Domu, HRT 3 i 4, te RTL2 gledam i dalje normalno bez apsolutno ikakvih smetnji.

Prvo smo pomislili da je do televizora, ali onda ne bi mogli gledati ove druge programe, nego bi sve bilo sa smetnjama.
Instalirali smo ponovo sve programe i ništa se nije promijenilo.
Ako je do antene, čudno da se to dešava samo u drugom dijelu dana
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 18:59   #3815
Dali primaš signal preko sobne antene ili kabelska u zgradi ?
Ako je ovo drugo pitaj susjede imaju li slične probleme.
Možda se nešto događa sa sistemom kad proradi nekakva oprema u zgradi pred mrak.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 19:05   #3816
hvala na brzom odgovoru

antena je za cijelu zgradu, priključak je u zidu.
susjede uopće ne znamo još, ali pitat ću kad nekog ulovim.

imam negdje staru sobnu antenu, pretpostavljam da bi mogli riješiti ovaj problem prebacivanjem na nju...
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 19:41   #3817
Ništa od popravka Samsunga dok ne nabavim ESR metar jer ovaj klasični digitalni C-metar pokazuje da je sve u redu, a nešto ipak nije. Sad gledam po ebayu ESR metre i nemogu se odlučiti, nudi se sve i svašta i neznam na što moram obratiti pažnju. Ciljam na modele sa gotovim kućištem jer ne želim ove gole u kitu bez kućišta. Recimo ciljam na ovaj:

http://www.ebay.com/itm/MK-328-TR-LC...item2a4d8779d1

Mišljenje?
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 20:47   #3818
S kućištem ili bez radi se o jedno te istoj stvari,... ovi koje sam ti prije predložil ne dolaze u obzir?,... MESR-100 ti bi bio sasvim zadovoljavajući.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 19:16   #3819
Oprosti što tako kasno odgovaram jer nisam pri računalu do danas. Ma preskupi su, ali kad malo bolje promislim kupuje se doživotno. Znači ti ne bi uzeo onoga kojeg sam predložio, zar je toliko nepouzdan, znači ispod 1000KN da ni ne gledam?

Kakvog ti imaš u radionici/laboratoriju?
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 15:23   #3820
Kad si već tako zagrizao kupi osciloskop i riješio si sve probleme.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.