Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 16.02.2017., 16:20   #1
Prekinuti zaruke u trudnoći?

Uopće ne znam kako ovo početi, niti kome se obratiti jer se bojim osude okoline a i onog ''I told you so''.

Ostala sam trudna nakon par mjeseci veze. Budući da smo bili jako zaljubljeni, nisam ni pomišljala ni na što drugo osim na bebu i brak. Sve je bilo ružičasto i idealno. Odmah nakon te vijesti sam se i zaručila i odredili smo datum vjenčanja, s tim da je to više išlo od njegove nego moje strane, ja sam čak i bila za opciju da radimo pir kad se beba rodi, no nisam ustrajala na tome.

Kako vrijeme i zajednički život odmiču, sve manje sam oduševljena idejom o braku, točnije idejom o braku s njim. Svjetonazorski smo dosta udaljeni, o nekim temama uopće ne razgovaramo jer se ne možemo složiti (uglavnom politika), izbjegavam ga voditi kad se nalazim s društvom jer se bojim da će blebnuti nešto i osramotiti me. Što se tiče odnosa, pomaganja i poštovanja prema meni, tu mu stvarno nemam što zamjeriti. Svejedno, nisam sigurna želim li odgajati dijete i provesti ostatak života s njim.

Čak mislim da nije stvar u tome što je nestalo te početne zaljubljenosti, već što sam u par mjeseci zajedničkog života otkrila da sa svojim možda budućim suprugom i nemam previše toga zajedničkog što se tiče pogleda na svijet. I to me strašno guši i deprimira, ali možda pretjerujem pod utjecajem hormona i rutine.

Jedan dio mene govori mi da bih sada trebala misliti na dijete i ne donositi nikakve nagle odluke prije njegova rođenja (a i ne donositi odluke dok mi hormoni divljaju), probati život u braku, pa ako ide, ide.

Drugi dio mene govori mi da pobjegnem glavom bez obzira i ne potpisujem ništa u što nisam 100% sigurna, pa i pod cijenu toga da riskiram ostati samohrana majka.

Ima li ljudi sa sličnim iskustvima?
rita88 is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.