Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 21:03   #661
Ako nekoga zanima moje najiskrenije misljenje o Arimedu i kako je bilo, neka se javi porukom.
__________________
Laganini...
NoName94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 12:07   #662
cure, bilo kakav savjet gdje otići na tečaj/edukaciju, imam predznanje neko, tj. ono što sam sama sebe naučila jer me zanimalo , mislim primarno mi je da naučim što više, papir ne toliko. Više bih to radi hobija i kreative neke, ali voljela bi puno svaladati.

Pretrazila sam sve i forum i web, ali i dalje sam u nedoumici: callegari tečaj ( školu sad ne mogu ici tijekom svih 12 mj ), Illamasque, Ministry of Beauty Akademije, Arimed Beauty, Bella Make up, Marija Butković?

Ne znam što je najpametnije! Prednost je ako je moguće individualno pristupiti.
__________________
:)

Zadnje uređivanje Shiney : 11.05.2017. at 12:25.
Shiney is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 14:25   #663
Imala sam priliku prisustvovat jednom satu šminkanja u famoznom Arimedu. Moj savjet je da ga zaobiđete u širokom luku. Iskreno, cijena tečaja za ono što nude je po meni PREvisoka. Tečaj je 5900 kuna, ako se ne varam. Šminka s kojom polaznice tečaja šminkaju je za tu cijenu jadna. Vrh te sve šminke je bio Mac Face&Body koji sam ja vidjela. Korektori s kojima rade su L.A. Girl Pro Concealer (odličan korektor, ali je 5$) i Essence neki korektor. Puder je Catrice HD Liquid coverage koji je komedogen i imaju kao što rekoh Mac Face&Body. Ostatak šminke je uglavnom Essence (maskare koliko sam vidjela su jedno Essence i to ne one hvaljene), Catrice, MUR ili NYX i neke Morphe palete. Nemojte me krivo shvatiti, ti brendovi imaju neku odličnu šminku i sama je osobno koristim, ali za toliko visoku cijenu tečaja (30 sati je tečaj, a u jednom danu odradiš tri sata) mislim da bi trebali biti profesionalniji brendovi. Četkice imaju neke Jessup, neke Bodysoul (brend četkica u Mulleru gde četkica za rumenilo košta 20 kuna) i imaju neke Zoeva. Opet, nekvalitetan pribor za cijenu tečaja. Što se samog predavanja tiče, hm... Mislim da dovoljno govori to što sam piljila u televizor cijelo vrijeme i gledala spotove na TV-u dok je jedan od predavača (neću reći ime makar ga znam) pokazivao kako nanjeti večernji makeup. Nije me uopće intrigirao i imala sam dojam da je htio samo da što prije ispredaje i kaže da sada polaznice krenu šminkati. Neke od polaznica nisu najbolje napravile look i nije bio kako treba, posebice sjenilo, ali svejedno su pohvalili look i rekli su da je dobro dok sam ja fras dobila iskreno. Uskakako je predavač oko nekih stvari i sugerirao, ali iskreno nije bila toliko velika angažiranost kako bi trebala biti. Također sam i za ostale predavače dobila dojam nezainteresiranosti. Oni npr. uopće nisu uskočili u pomoć curama i davali im savjete kako nešto bolje nanjeti, nego im je bilo draže piljiti u strop ili nešto drugo raditi. Sve u svemu, jako sam bila razočarana. Iskreno, nisam očekivala da je to toliki promašaj i bacanje para. Očekivala sam veću profesionalost. Ako su ostali takvi tečajevi, iskreno mislim da sve cure koje bi htjele se baviti sa šminkom radije uštede i uplate si pravu školu za vizazište. Znam da je npr. Profokus 18.000+ kuna, ali imam dojam da bi tamo zaista dobro naučili, imali bi dulje vremena da savladate sve tehnike i detaljnije bi prolazili kroz to (ovdje i ne baš) te bi se susreli s pravom profesionalnošću (ako sam u krivu vezano za te škole, ispravite me).
LittleMissA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 14:39   #664
Quote:
Shiney kaže: Pogledaj post
cure, bilo kakav savjet gdje otići na tečaj/edukaciju, imam predznanje neko, tj. ono što sam sama sebe naučila jer me zanimalo , mislim primarno mi je da naučim što više, papir ne toliko. Više bih to radi hobija i kreative neke, ali voljela bi puno svaladati.

Pretrazila sam sve i forum i web, ali i dalje sam u nedoumici: callegari tečaj ( školu sad ne mogu ici tijekom svih 12 mj ), Illamasque, Ministry of Beauty Akademije, Arimed Beauty, Bella Make up, Marija Butković?

Ne znam što je najpametnije! Prednost je ako je moguće individualno pristupiti.
Moj ti je savjet da odeš kod Marije Butković. Dobit ćeš kvalitetnu edukaciju uz potpuno individualan jedan-na-jedan pristup koji nije moguće u toj mjeri ostvariti nigdje gdje je u grupi više polaznica.
__________________
TBS Webshop TBS Facebook page
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:36   #665
Quote:
LittleMissA kaže: Pogledaj post
Imala sam priliku prisustvovat jednom satu šminkanja u famoznom Arimedu. Moj savjet je da ga zaobiđete u širokom luku. Iskreno, cijena tečaja za ono što nude je po meni PREvisoka. Tečaj je 5900 kuna, ako se ne varam. Šminka s kojom polaznice tečaja šminkaju je za tu cijenu jadna. Vrh te sve šminke je bio Mac Face&Body koji sam ja vidjela. Korektori s kojima rade su L.A. Girl Pro Concealer (odličan korektor, ali je 5$) i Essence neki korektor. Puder je Catrice HD Liquid coverage koji je komedogen i imaju kao što rekoh Mac Face&Body. Ostatak šminke je uglavnom Essence (maskare koliko sam vidjela su jedno Essence i to ne one hvaljene), Catrice, MUR ili NYX i neke Morphe palete. Nemojte me krivo shvatiti, ti brendovi imaju neku odličnu šminku i sama je osobno koristim, ali za toliko visoku cijenu tečaja (30 sati je tečaj, a u jednom danu odradiš tri sata) mislim da bi trebali biti profesionalniji brendovi. Četkice imaju neke Jessup, neke Bodysoul (brend četkica u Mulleru gde četkica za rumenilo košta 20 kuna) i imaju neke Zoeva. Opet, nekvalitetan pribor za cijenu tečaja. Što se samog predavanja tiče, hm... Mislim da dovoljno govori to što sam piljila u televizor cijelo vrijeme i gledala spotove na TV-u dok je jedan od predavača (neću reći ime makar ga znam) pokazivao kako nanjeti večernji makeup. Nije me uopće intrigirao i imala sam dojam da je htio samo da što prije ispredaje i kaže da sada polaznice krenu šminkati. Neke od polaznica nisu najbolje napravile look i nije bio kako treba, posebice sjenilo, ali svejedno su pohvalili look i rekli su da je dobro dok sam ja fras dobila iskreno. Uskakako je predavač oko nekih stvari i sugerirao, ali iskreno nije bila toliko velika angažiranost kako bi trebala biti. Također sam i za ostale predavače dobila dojam nezainteresiranosti. Oni npr. uopće nisu uskočili u pomoć curama i davali im savjete kako nešto bolje nanjeti, nego im je bilo draže piljiti u strop ili nešto drugo raditi. Sve u svemu, jako sam bila razočarana. Iskreno, nisam očekivala da je to toliki promašaj i bacanje para. Očekivala sam veću profesionalost. Ako su ostali takvi tečajevi, iskreno mislim da sve cure koje bi htjele se baviti sa šminkom radije uštede i uplate si pravu školu za vizazište. Znam da je npr. Profokus 18.000+ kuna, ali imam dojam da bi tamo zaista dobro naučili, imali bi dulje vremena da savladate sve tehnike i detaljnije bi prolazili kroz to (ovdje i ne baš) te bi se susreli s pravom profesionalnošću (ako sam u krivu vezano za te škole, ispravite me).

Slazem se 200%, ja sam nazalost dala 10 000 za NISTA!
Nikad necu prezaliti te novce.
Arimed ne bih preporucila ni u najludim snovima.
Da napomenem, kada sam ja bila u Arimedu apsolutno sve maskare su bile osusene, jedan tus je bio oke, nedovoljno pribora i kozmetike, pa se nonstop moras natezati.
Ne prica se o higijeni. Kutija sa rumenilima prljava, rumenila bez poklopaca, neka rumenila razbijena. Cetkicama za lice otpadaju dlake, te ostaju u proizvodu ili se lijepe na lice, te se te iste cetkice peru 1-2x tjedno, takoder uzmimo u obzir da je sminkanje 2x dnevno, 5 dana u tjednu, a bilo je i djevojaka sa raznim problemima koze lica.
Cetkice za oci se peru svaki dan, i peru ih polaznice sa medicinskim benzinom.
Moram jos reci da osim sto placate sve ove gluposti, placate i to da nekome budete model. Radite u paru, vi sminkate Anu(npr), i nakon toga Ana sminka vas.
Grupe prevelike, nikome se ne mogu posvetiti i zaista ga nauciti necemu. Ja sam dosla sa predznanjem, te nisam apsolutno nista novo naucila, a dobila sam diplomu kao i djevojka koja vjerojatno ni dan danas ne zna lijepo iscrtati tus...
Mogla bih do sutra nabrajati... Jako sam se razocarala
__________________
Laganini...
NoName94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 11:05   #666
cure drage, puno hvala svima na iskrenim odgovorima! zaista ste pomogle!
__________________
:)
Shiney is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 11:12   #667
Quote:
Anarniel kaže: Pogledaj post
Moj ti je savjet da odeš kod Marije Butković. Dobit ćeš kvalitetnu edukaciju uz potpuno individualan jedan-na-jedan pristup koji nije moguće u toj mjeri ostvariti nigdje gdje je u grupi više polaznica.
Draga Anarniel, moram reć da mi je ona za sad prva opcija, iako lova je malo tu mač, ali ako vrijedi znanja i tehnika onda
a jel imaš možda kakvu info, ili svoje mišljenje s obzirom da si vizažist :klap: o callegari tečaju za vizažista?
__________________
:)
Shiney is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 11:19   #668
Quote:
Shiney kaže: Pogledaj post
Draga Anarniel, moram reć da mi je ona za sad prva opcija, iako lova je malo tu mač, ali ako vrijedi znanja i tehnika onda
a jel imaš možda kakvu info, ili svoje mišljenje s obzirom da si vizažist :klap: o callegari tečaju za vizažista?
Smijem pitat koliko je tecaj kod Marije Butkovic? Moze i na pp. Meni je ona preporucena takodjer od jedne poznate vizazistice, a za calleghari sam cula da je to sve malo zastarjelo i pomalo prerastegnuto i nepotrebno preopsirno.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 11:29   #669
Kod Marije Butkovic je bilo ranije 10000kn za 50 sati, ako se ne varam, a za cash jednokratno placanje cashom 8000. Kod nje je super jer je program 1 na 1, sto mislim da je svakako prednost.

Sto se Callegarija tice, ja sam zavrsila prije 3/4 godine kad je bila druga profesorica. Ali ne morate upisati godinu dana cijelu, mozete samo prvi semestar koji je baza svega, a to je korektivni makeup i to traje 3 mjeseca. Provjerite cijenu.

Sto se mene tice, nakon zavrsenog Callegarija od godinu dana i prije toga Illamasqua masterclassa, danas da idem bi svakako ili isla van ili radila 1 na 1 sa nekime. Mislim da je bitno pri odabiru kako netko zna prenijeti znanje i zeli li to, jer se nerijetko ucenici gledaju kao konkurencija sto je potpuno glupo.

Callegari dakle 3mj prva su baza za svaki makeup i neki dobar pocetak, a nakon toga dalje ide tv, kazaliste, nesto vrlo malo, te makeup kroz desetljeca. No po meni to se mozes i sama informirati. Dobro je sto nektko kroz duzi period moze pratiti tvoj radi i napredak ali sve je iskljucivo na vama koliko cete se dati u to. Od nas 15 u grupi, ja mislim da smo ja, i jos mozda dvije osobe ostale u tome intenzivnije. Vjezba je kljucna

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:30   #670
12 500 kn je Marija po novoj cijeni, i još uvijek u gotovini daje popust i 50 sati š.k. Moram reć da je bila jako susretljiva i ljubazna i brza!

Neki mi još dan danas nisu ni slovo odgovorili, ko da ih tražim da oni meni plate

da, ja sam za callegari bila zainteresirana baš za tečaj od 3 mj, nije bila škola, nego prvi stupanj korektivni make up, no i to je 6800 kn. Oni imaju 70 sati š.k. , i odrzava im se tečaj radnim danom od 17 - 22 h, trenutno ide proljetni tečaj, a sljedeći je u jesen.
__________________
:)
Shiney is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:37   #671
A gle, cijene su takve kakve jesu. Skolovanje kosta i slaganje kita je ogroman trosak. No po meni bolje uloziti na pocetku kako treba nego dati 3000kn pa ono nista od toga. Sad je cak i on koliki izbor ima, prije 15 godina bi morali ici van, a to su tek bili troskovi

Korektivni makeup je obzirom na broj sati po meni vise nego ok.


Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 13:31   #672
Quote:
NoName94 kaže: Pogledaj post
Slazem se 200%, ja sam nazalost dala 10 000 za NISTA!
Nikad necu prezaliti te novce.
Arimed ne bih preporucila ni u najludim snovima.
Da napomenem, kada sam ja bila u Arimedu apsolutno sve maskare su bile osusene, jedan tus je bio oke, nedovoljno pribora i kozmetike, pa se nonstop moras natezati.
Ne prica se o higijeni. Kutija sa rumenilima prljava, rumenila bez poklopaca, neka rumenila razbijena. Cetkicama za lice otpadaju dlake, te ostaju u proizvodu ili se lijepe na lice, te se te iste cetkice peru 1-2x tjedno, takoder uzmimo u obzir da je sminkanje 2x dnevno, 5 dana u tjednu, a bilo je i djevojaka sa raznim problemima koze lica.
Cetkice za oci se peru svaki dan, i peru ih polaznice sa medicinskim benzinom.
Moram jos reci da osim sto placate sve ove gluposti, placate i to da nekome budete model. Radite u paru, vi sminkate Anu(npr), i nakon toga Ana sminka vas.
Grupe prevelike, nikome se ne mogu posvetiti i zaista ga nauciti necemu. Ja sam dosla sa predznanjem, te nisam apsolutno nista novo naucila, a dobila sam diplomu kao i djevojka koja vjerojatno ni dan danas ne zna lijepo iscrtati tus...
Mogla bih do sutra nabrajati... Jako sam se razocarala
Da, slažem se sa svime. Ja sam skroz zaboravila napomenuti stanje pribora. Iskreno meni se gadilo išta od toga taknuti, a kamoli da mi se koristi na licu. Jako puno djevojaka tamo nije znalo puno o šminci baš i bilo je vidljivo da su početnice i umjesto da se potrude ih što bolje naučiti, kad su već tolike pare platili, njih je baš bilo briga. Ne kažu ništa novo niti inovativno što kao vizazišti bi trebali znati.
LittleMissA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 14:48   #673
Quote:
Shiney kaže: Pogledaj post
Draga Anarniel, moram reć da mi je ona za sad prva opcija, iako lova je malo tu mač, ali ako vrijedi znanja i tehnika onda
a jel imaš možda kakvu info, ili svoje mišljenje s obzirom da si vizažist :klap: o callegari tečaju za vizažista?
Vjeruj mi, ako se misliš ozbiljno baviti šminkanjem, to će ti biti najbolje uložena lova jer ćeš kod nje actually puno toga i naučiti, a s obzirom da se radi o vrhunskoj vizažistici, cijena po satu joj uopće nije velika. Kužim da nadoknadi kroz količinu i relativno velik broj sati, ali svejedno, s obzirom na njeno znanje, cijena je više nego ok. Sve moje iduće edukacije bit će isključivo 1 na 1 kod ljudi poput nje. Škole u kojima se radi u grupama po više ljudi sam odavno prerasla, a isto preporučam apsolutno svima, čak i početnicima (zapravo, pogotovo početnicima) jer se to ne može usporediti s radom jedan na jedan. O Callegariju ne znam puno, osim da se radi u grupama, pa bi ih samo zbog toga osobno otpisala iz gore navedenih razloga.
__________________
TBS Webshop TBS Facebook page
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 10:57   #674
Edukacija

Atelier paris edukacija. Ima 1 na 1,male grupe i na organizirane mastere dolaze internacionalni treneri.
mulan55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 14:13   #675
Mayer tečaj

Bok cure...dugo vec čitam tu o školama/tečajevima za vizažista pa me trenutno zanima da li netko ima iskustva sa Mayer tečajevima?! Imaju dosta povoljne kombinacije tečajeva trenutno i isti se upisuju u RK...
Također sam pokušala kontaktirati Ministry of Beauty međutim nitko mi ne odgovara ni na E-mail ni na FB, da li možda netko zna kad se održava sljedeći tečaj kod njih..koja cijena dal se možda dobije nesto od kozmetike za start?! Hvalaaaa 😃😉
TheIva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 09:42   #676
Pozdrav, cure
dugo pratim ovaj podforum samo sto nisam nikad pisala... treba mi jedan savjet pa se nadam da ce se naci netko od vas.. htjela bih se poceti bavit makeup om profesionalno,tj.biti vizazist..

e sad.. prvo me zanima, koliko se isplati u danasnje vrijeme time baviti profesionalno ? Da li je to rastuca industrija, ima li dovoljno potraznje ? Nalazim se u jednom od 3 najveca grada u Hrvatskoj, tako da ljudi ima.. no naravno,tesko je ocijeniti za pocetak kolika bi bila potraznja.. jer ipak ulog u high end proizvode nije malen.. za pocetak,  naravno ne ocekujem ludu zaradu a ni kasnije kad bih stekla bazu klijenata..znam da sve ovisi o mnogo faktora, vise to gledam kao priliku da radim za sebe i ostvarim svoje potencijale u vidu beauty svijeta,estetike,kozmetike..pa ako se jednom pretvori u nesto vece to je super,ako ne nema veze, no svakako mi treba mjesecni izvor prihoda da pokrijem stanarinu barem..  u ovo bih krenula zbog prihoda ali i interesa i ljubavi prema makeupu..

Kozmetiku u globalu, pratim vec jako dugo,kako dekorativnu tako i preparativnu, radim savjetovanje o njezi koze za jednu europsku kozmeticku kucu gdje sam prosla dosta edukacija iz podrucja kozmetologije poput masaza lica,kratkih tretmana lica, tipova koze,pravilnih rituala njege i pripreme koze,njege kose,higijene..

s makeupom najvise vjezbam na sebi i nesto na drugima, sminkam se svakodnevno...za sebe zaista smatram da imam osjecaja za estetiku i detalje,imam mirnu ruku,smisla za crtanje..ipak svaki pocetak je tezak.. nema smisla da duzim previse, najdrazi MUA su mi Monica Blunder, Patrick Ta..

tezim prirodnom,prozracnom ,zenstvenom makeupu, instagram lookove ne preferiram.. Za mene je dobar makeup onaj koji je prirodan,lagan,koji isitice one najbolje crte lica, a one nesto losije karakteristike dobro prekriva, umjetnost je naci ravnotezu izmedju te trasformacije koju makeup nudi i osobnosti, zadrzati ono sto jesi.. dobar makeup je kao ljepsa verzija sebe.. to je moje glavno nacelo.. 
na hrvatskoj makeup sceni najvise mi se svidja The brush stash.. skolu ili tecaj za vizazista ne bih upisivala jer smatram da sve mogu nadoknaditi kvalitetnim tutorijalima, sadrzajima,istrazivanjem,praksom..ne kazem naravno da nemam puno prostora za napredak,ima,no isla bih u to iskljucivo svojim vjestinama koje bih svakako unaprijedjivala..

Eto ukratko o meni, sad da li uloziti,krenuti ili ne.. znam da ne moze nitko odluciti umjesto mene no neki savjet bih svakako cijenila... Hvala unaprijed na odgovorima !!
Meari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 00:36   #677
Quote:
Meari kaže: Pogledaj post
Pozdrav, cure
dugo pratim ovaj podforum samo sto nisam nikad pisala... treba mi jedan savjet pa se nadam da ce se naci netko od vas.. htjela bih se poceti bavit makeup om profesionalno,tj.biti vizazist..

e sad.. prvo me zanima, koliko se isplati u danasnje vrijeme time baviti profesionalno ? Da li je to rastuca industrija, ima li dovoljno potraznje ? Nalazim se u jednom od 3 najveca grada u Hrvatskoj, tako da ljudi ima.. no naravno,tesko je ocijeniti za pocetak kolika bi bila potraznja.. jer ipak ulog u high end proizvode nije malen.. za pocetak,  naravno ne ocekujem ludu zaradu a ni kasnije kad bih stekla bazu klijenata..znam da sve ovisi o mnogo faktora, vise to gledam kao priliku da radim za sebe i ostvarim svoje potencijale u vidu beauty svijeta,estetike,kozmetike..pa ako se jednom pretvori u nesto vece to je super,ako ne nema veze, no svakako mi treba mjesecni izvor prihoda da pokrijem stanarinu barem..  u ovo bih krenula zbog prihoda ali i interesa i ljubavi prema makeupu..

Kozmetiku u globalu, pratim vec jako dugo,kako dekorativnu tako i preparativnu, radim savjetovanje o njezi koze za jednu europsku kozmeticku kucu gdje sam prosla dosta edukacija iz podrucja kozmetologije poput masaza lica,kratkih tretmana lica, tipova koze,pravilnih rituala njege i pripreme koze,njege kose,higijene..

s makeupom najvise vjezbam na sebi i nesto na drugima, sminkam se svakodnevno...za sebe zaista smatram da imam osjecaja za estetiku i detalje,imam mirnu ruku,smisla za crtanje..ipak svaki pocetak je tezak.. nema smisla da duzim previse, najdrazi MUA su mi Monica Blunder, Patrick Ta..

tezim prirodnom,prozracnom ,zenstvenom makeupu, instagram lookove ne preferiram.. Za mene je dobar makeup onaj koji je prirodan,lagan,koji isitice one najbolje crte lica, a one nesto losije karakteristike dobro prekriva, umjetnost je naci ravnotezu izmedju te trasformacije koju makeup nudi i osobnosti, zadrzati ono sto jesi.. dobar makeup je kao ljepsa verzija sebe.. to je moje glavno nacelo.. 
na hrvatskoj makeup sceni najvise mi se svidja The brush stash.. skolu ili tecaj za vizazista ne bih upisivala jer smatram da sve mogu nadoknaditi kvalitetnim tutorijalima, sadrzajima,istrazivanjem,praksom..ne kazem naravno da nemam puno prostora za napredak,ima,no isla bih u to iskljucivo svojim vjestinama koje bih svakako unaprijedjivala..

Eto ukratko o meni, sad da li uloziti,krenuti ili ne.. znam da ne moze nitko odluciti umjesto mene no neki savjet bih svakako cijenila... Hvala unaprijed na odgovorima !!
Prije svega, veliko hvala na komplimentu, totalno sam se razveselila kad sam pročitala ovo boldano... A sad da ti pokušam odgovoriti, iako je odgovor zapravo prekompliciran, nema uopće pravila i ovisi o sto fakora, ali da barem pokušam.

Najtočniji i najiskreniji odgovor koji ti mogu dati je ovaj - isplati se ako se zaista, ali zaista potrudiš i angažiraš. Industrija jest donekle rastuća, iako je naše kompletno tržište relativno malo u usporedbi s nekim drugim državama. Potražnje ima (ali isto tako i jako, jako puno ponude, pogotovo u velikim gradovima). Bez obzira na to, računaj da će ti trebati poprilično vremena dok izgradiš bazu klijenata. U nekom prosjeku (naravno, nije pravilo) prve dvije godine malo tko od šminkanja može živjeti. Toliko bi ti moglo trebati dok se koliko-toliko probiješ i stekneš stalne klijente, i to pod uvjetom da si stvarno aktivna i angažirana. Računaj i na to da ćeš, ako želiš to ozbiljno shvatiti, morati biti aktivna na svim poljima - imati Fb stranicu, web stranicu, biti aktivna na što više društvenih mreža. Što se tiče samog posla, daleko najviše i najbrže ćeš se ufurati ako asistiraš nekome od iskusnijih vizažista u svom gradu. Javi im se, predstavi se, pitaj da li bi im mogla asistirati. Puno vježbaj, javi se lokalnim fotografima i modelima čiji rad ti se sviđa i organizirajte zajednička snimanja, pa fotke podijelite za portfolio.

Isto tako, računaj da ćeš u početku puno više trošiti, nego zarađivati (jer kit košta i kvalitetna kozmetika je jako skupa, kistove da ne spominjem). Zato ne ostavljaj stalni posao (ako ga imaš) odmah, nego prvo kreni lagano sa šminkanjem - u slobodno vrijeme si najprije napravi stranice/profile na društvenim mrežama gdje ćeš se promovirati, dogovaraj se za snimanja, stvaraj portfolio, šminkaj sve moguće frendice i žene u svojoj okolini, vježbaj na njima. Gledaj što više dobrih tutoriala i vježbaj po njima (kao što si spomenula, osim Monike i Patricka, pogledaj Lisu Eldridge, Rae Morris, Charlotte Tilbury, Dick Page, Jordan Liberty, Hung Vango, Val Garland, Pat McGrath, Mary Greenwell, Kevyn Aucoin i ostali iskusni vizažisti u vrhu industrije). Upijaj od tih ljudi što više možeš, čitaj njihove knjige, proučavaj lookove.

Nije lako, ali može se ako si stvarno odlučila da je to ono što želiš, i ako si spremna zapeti kao konjina. Iz mog iskustva i iskustva mojih poznanika/moje okoline, iz svake grupe od 15ak novih vizažista koje zagrebačke škole izbace, možda dvoje-troje ustraje i "preživi" dulje od dvije godine, odnosno, budu dovoljno uporni da im to postane pravi posao, a ne samo hobi.

Ako te išta drugo zanima, slobodno se javi i sretno!
__________________
TBS Webshop TBS Facebook page
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:30   #678
Već dugo planiram na neki tečaj. Iz Rijeke sam i trenutno su mi opcije:
a) Narodno učilište
b) Iva Berišić
c) pričekat dok ne budem u mogućnosti kod Marije Butković

Nikako ne mogu odlučit pa vas molim za pomoć
-Dee-Dee- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 15:12   #679
Lijep pozdrav svima! Ima li itko iskustva s Sellier škola šminkanja by Mehron?
Cijena mi se čini ok, a i opis tečaja zvuči privlačno.. molim vas za mišljenje/savjet Hvala!
unhappysoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.