Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2010., 23:47   #41
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
yup, osobni treneri su zapravo voodoo majstori koji onda provode neke rituale i seanse i tako ubrzavaju rezultate...
Ne,krivo si shvatio;iskusni osobni trener ce ti pokazati pravi put kako do dađes do cilja, pravilnom prehranom,treningom i stilom zivota uopce
mrcina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 10:53   #42
Quote:
mrcina7 kaže: Pogledaj post
Ne,krivo si shvatio;iskusni osobni trener ce ti pokazati pravi put kako do dađes do cilja, pravilnom prehranom,treningom i stilom zivota uopce
Tražim osobnog tenis trenera, jel zna netko nekoga u Maksimiru?
morska riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 14:24   #43
Quote:
mrcina7 kaže: Pogledaj post
Ne,krivo si shvatio;iskusni osobni trener ce ti pokazati pravi put kako do dađes do cilja, pravilnom prehranom,treningom i stilom zivota uopce
Quote:
mrcina7 kaže: Pogledaj post
S osobnim trenerom ce rezultati doci brzo bilo da se radi o dobivanju misicne mase ili redukciji potkoznog masnog tkiva
da samo što si upotrijebio prilog BRZO , a tog ovdje i općenito nigdje u fitnessu/sportu nema (izuzevši dopingiranje...)

Zadnje uređivanje Sheeva : 10.05.2010. at 22:49. Reason: prilog, jel :D
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 01:44   #44
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
da samo što si upotrijebio prilog BRZO , a tog ovdje i općenito nigdje u fitnessu/sportu nema (izuzevši dopingiranje...)
Da,brzo,s obzirom koliko bi tebi kao laiku trebalo da napravis bilo sto ne poznavajuci,koliko vidim"fitness/sport" uopce nego ti je jedini izvor informacija google..
mrcina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 01:58   #45
Thumbs up

Quote:
ZenWebMaster kaže: Pogledaj post
U doba Gugla i Jubitoa, osobni trener jest stvarno bacanje novaca u vjetar (dugorocno gledano!). Puno bolja opcija je ulaganje u svoje znanje i pravilnu ishranu ... i najvise - vlastitu volju, jer nece biti osobnog trenera u subotu u 3 sata ujutro u kebabnici.


Na internetu ima sasvim dovoljno dobrih izvora informacija, iako ih zna biti manjkavih/nepotpunih/ne sasvim tocnih. Moja preporuka je - osobni biolog (zna puno vise o ljudskom tijelu i procesima u ljudskom tijelu od nekog difovca).
Biolog???mozda ti ne radi Gugl i Jubitou ili ti krivo izbacuje jer si totalno fulao?!
Probaj ukucat "fiziologija",pa si malo vidi jer ocigledno nisi difovac.

Zadnje uređivanje mrcina7 : 12.05.2010. at 02:05.
mrcina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 07:28   #46
Quote:
mrcina7 kaže: Pogledaj post
Biolog???mozda ti ne radi Gugl i Jubitou ili ti krivo izbacuje jer si totalno fulao?!
Probaj ukucat "fiziologija",pa si malo vidi jer ocigledno nisi difovac.
Ok, nisam bio precizan, ali fiziologija covjeka se predaje i na biologiji na PMF-u (cura mi je sa biologije, navika, jbg ).
ZenWebMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 09:39   #47
Quote:
chiva`s kaže: Pogledaj post
evo šta se tiće osobnih trenera u Splitu:

www.klp.hr
http://www.wix.com/osobni_trener/dinos
Ah krasni su:

Quote:
Posebice za vrijeme svog rada s rekreativcima ne dopustam uzimanje nikakvih dodatnih oralnih medikamenata i suplemenata kojima bi u kratkom roku
dosli do određenih rezultata, ali ne i konačnog cilja a to je prije svega zdravlje!!!
Osobni treneri u Hrvatskoj su za početak "prekvalificirani", "profesorske" titule čine ih previše umišljenima da bi ih trpila osoba od koje se očekuje da ih plaća u nekom višemjesečnom ili godišnjem ciklusu treniranja.

Kao drugo, ne shvaćaju, da većina klijenata ne traži trenera da bi bila zdravija, nego da bi bolje izgledala i bila seksipilnija. Dakle trener koji isključuje u startu sve ono zbog čega klijent želi trenerske usluge (da u što u kraćem vremenskom razdoblju postigne što dramatičniju promjenu vanjskog izgleda, pa i supplementima) jednostavno ne zna posao koji bi trebao raditi.

Neka radi u kao učitelj tjelesnog u školama i trener u specijaliziranim sportskim klubovima - ali neka zaboravi na uspjeh u sektoru privatnog osobnog treniranja, jer u startu - baš kao i ovaj citirani gore - uopće ne razumiju potrebe klijenta.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 11:19   #48
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ah krasni su:



Osobni treneri u Hrvatskoj su za početak "prekvalificirani", "profesorske" titule čine ih previše umišljenima da bi ih trpila osoba od koje se očekuje da ih plaća u nekom višemjesečnom ili godišnjem ciklusu treniranja.

Kao drugo, ne shvaćaju, da većina klijenata ne traži trenera da bi bila zdravija, nego da bi bolje izgledala i bila seksipilnija. Dakle trener koji isključuje u startu sve ono zbog čega klijent želi trenerske usluge (da u što u kraćem vremenskom razdoblju postigne što dramatičniju promjenu vanjskog izgleda, pa i supplementima) jednostavno ne zna posao koji bi trebao raditi.

Neka radi u kao učitelj tjelesnog u školama i trener u specijaliziranim sportskim klubovima - ali neka zaboravi na uspjeh u sektoru privatnog osobnog treniranja, jer u startu - baš kao i ovaj citirani gore - uopće ne razumiju potrebe klijenta.
Radio si (ili radiš) kao osobni trener?
Ili si samo nezadovoljan klijent koji nije napredovao koliko je mislio da treba, a bio je na punih 10 treninga?

miješaš teoriju i praksu... što bi ljudi tebali napisati na službenoj stranici? Slažemo steroidne kure najjeftinije u gradu!?
Napredujte strelovito bez puno muke, ali riskirajte zatajenje srca/bubrega itd.!?
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 12:02   #49
Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
Radio si (ili radiš) kao osobni trener?
Ili si samo nezadovoljan klijent koji nije napredovao koliko je mislio da treba, a bio je na punih 10 treninga?

miješaš teoriju i praksu... što bi ljudi tebali napisati na službenoj stranici? Slažemo steroidne kure najjeftinije u gradu!?
Napredujte strelovito bez puno muke, ali riskirajte zatajenje srca/bubrega itd.!?
Ne radim i nisam nezadovoljan... upravo suprotno - iznimno sam zadovoljan, ali sam trenera sa kojim sam zadovoljan našao izvan Hrvatske. Onaj iz Hrvatske (teretana FIT kod Velesajma) je super momak i 25 puta školovaniji i stručniji od ovog iz Engleske, ali problem je što i on (a i svi njegovi kolege koliko sam skužio) previše filozofiraju i opterećeni su nekim svojim fiksacijama što žele postići, a previše malo slušaju klijenta.

S druge strane ovaj u Engleskoj osim iskustva vlastitog treniranja i 6-mjesečnog kursa temeljem kojeg je dobio licencu osobnog trenera nema ništa drugo: ni kineziološki faks, ni titulu profesora ni ambicije da trenira englesku nogometnu reprezentaciju - ali je neusporediv sa svojim školovanijim i stručnijim hrvatskim kolegama u onom najbitnijem elementu: savršeno sluša mušteriju, zanima ga samo i isključivo ono što klijenta zanima i jedino se na to fokusira. I ne piše gluposti po službenoj stranici.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 12:20   #50
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
S druge strane ovaj u Engleskoj osim iskustva vlastitog treniranja i 6-mjesečnog kursa temeljem kojeg je dobio licencu osobnog trenera nema ništa drugo: ni kineziološki faks, ni titulu profesora
Zanimljiv posao i po kratkom postupku,a za posao nebi trebao brinuti pošto sve više ljudi ima problema sa težinom a forsiraju se standardi ljepote sve više i više Postoje li takvi neki tečajevi i u hrvatskoj i dal se to stvarno isplati ovdje raditi jer smo ipak siromašna zemlja ?
Abi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 12:23   #51
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ne radim i nisam nezadovoljan... upravo suprotno - iznimno sam zadovoljan, ali sam trenera sa kojim sam zadovoljan našao izvan Hrvatske. Onaj iz Hrvatske (teretana FIT kod Velesajma) je super momak i 25 puta školovaniji i stručniji od ovog iz Engleske, ali problem je što i on (a i svi njegovi kolege koliko sam skužio) previše filozofiraju i opterećeni su nekim svojim fiksacijama što žele postići, a previše malo slušaju klijenta.

S druge strane ovaj u Engleskoj osim iskustva vlastitog treniranja i 6-mjesečnog kursa temeljem kojeg je dobio licencu osobnog trenera nema ništa drugo: ni kineziološki faks, ni titulu profesora ni ambicije da trenira englesku nogometnu reprezentaciju - ali je neusporediv sa svojim školovanijim i stručnijim hrvatskim kolegama u onom najbitnijem elementu: savršeno sluša mušteriju, zanima ga samo i isključivo ono što klijenta zanima i jedino se na to fokusira. I ne piše gluposti po službenoj stranici.
Odlično da si našao trenera koji ti odgovara...

taj Englez je neki inteligentan tip i radi ono što je najbolje za SEBE.
Puno je manje zainteresiran za klijenta, nego ovi za koje pričaš da su lošiji od njega... jedino što ima dobar pristup.

Super mi je kad kažeš da je lošije da trener ima puno znanja i naprosto 'širu' sliku, jer to samo šteti..

Trener bi trebao biti pametan 'za dvojicu', a to znači da kad mu dođe laik sa krivom predođbom vježbanja i napretka, pouči ga strpljivo i odgovori od gluposti (za njegovo dobro, ali i za svoju mirnu savjest), no to nije uvijek lagano..

lakše se pravit Englez..
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 12:45   #52
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
ali je neusporediv sa svojim školovanijim i stručnijim hrvatskim kolegama u onom najbitnijem elementu: savršeno sluša mušteriju, zanima ga samo i isključivo ono što klijenta zanima i jedino se na to fokusira. I ne piše gluposti po službenoj stranici.
Ovo definitivno mogu zamisliti.Taj osobni trener bi se trebao postaviti niže i shvatiti da je on tu da ''robuje'' mušteriji koja ga za to plaća i želi za 30 dana vidjeti rezultate,a ne da se postavlja s visoka sa nekim manje bitnim stručnim frazama i pričama a od rezultata šta bude,glavno da je on ispao pametna teoretska faca i bogat znanjem a u praksi je u klincu - ovo fakat zvuči tako poznato hrvatski

U prijevodu radije praktičan lik sa 70% znanja ,nego brbljavi štreberko sa 90% znanja kojim će samo zbuniti mušteriju i od nečeg više manje jednostavnog napraviti stol za svoj ego što mušterija i kuži.Mislim klijentu je muka i onog osnovnog se pridržavati kad vidi što ga čeka i još da mu neki lik tu filozofira o nečem nebitnom dok se on znoji izvodeći vježbe.Ima da mu jebe sve po spisku a ne da ga plaća

Zadnje uređivanje Abi : 15.05.2010. at 12:57.
Abi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 12:57   #53
Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
Super mi je kad kažeš da je lošije da trener ima puno znanja i naprosto 'širu' sliku, jer to samo šteti..
Gle, ja to nisam rekao i ne znam čemu ta želja za svađom?


Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
Trener bi trebao biti pametan 'za dvojicu', a to znači da kad mu dođe laik sa krivom predođbom vježbanja i napretka, pouči ga strpljivo i odgovori od gluposti (za njegovo dobro, ali i za svoju mirnu savjest), no to nije uvijek lagano..
Trener ne treba uopće biti "pametan" osim ako klijent to od njega izrijekom ne traži. No ako klijent ima jasnu ideju što želi postići, trener mu jedino treba reći može ili ne može, a ako može u kojem roku i po kojoj cijeni... sve drugo klijentima u pravilu ide strašno na živce...

I čini mi se da je to možda i jedan od razloga zašto je u Hrvatskoj bitno manja ekonomska uspješnost osobnih trenera - možda neki od vas vjeruju da je to zbog drukčije kulture, ekonomske krize - no meni se čini da je to zbog pristupa klijentu: Onaj koji ide u teretanu i spreman je plaćati trenera jednostavno ne želi za svoje novce još jednog liječnika ili odvjetnika u svom životu, odnosno tip osobe koja će mu se obraćati ex-cathedra stilom ...
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 13:04   #54
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Gle, ja to nisam rekao i ne znam čemu ta želja za svađom?




Trener ne treba uopće biti "pametan" osim ako klijent to od njega izrijekom ne traži. No ako klijent ima jasnu ideju što želi postići, trener mu jedino treba reći može ili ne može, a ako može u kojem roku i po kojoj cijeni... sve drugo klijentima u pravilu ide strašno na živce...

I čini mi se da je to možda i jedan od razloga zašto je u Hrvatskoj bitno manja ekonomska uspješnost osobnih trenera - možda neki od vas vjeruju da je to zbog drukčije kulture, ekonomske krize - no meni se čini da je to zbog pristupa klijentu: Onaj koji ide u teretanu i spreman je plaćati trenera jednostavno ne želi za svoje novce još jednog liječnika ili odvjetnika u svom životu, odnosno tip osobe koja će mu se obraćati ex-cathedra stilom ...
Gle, radi se samo o tome da laik koji unajmljuje trenera NE MOŽE znati što mu treba realno.
on ima samo neku ideju koju je stvorio na potpuno krivim temeljima.. mediji, šprehice od iskompleksirane ekipe koja masno laže, itd.

Ja to zovem zaključivanje na osnovu ničeg. A to je opasno.

ti trebaš doći treneru i reći mu svoje želje, ciljeve.., a onda samo slušati i učiti.
JER NE ZNAŠ NIŠTA.

Na treneru je da bude moralan, uslužan poslovno i ugodan kao osoba, jer ga ti plaćaš.

Previše sam se nagledao i naslušao ljudi koji imaju neku svoju viziju, a apsolutno sve krivo im je posloženo u glavi...

I takvi su najgori.
njima treba dati što žele, jer to redovito nisu ljudi na koje treba trošiti energiju.
Oni sve znaju u startu.. njima je znanje dano s neba.
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 13:12   #55
Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post

Previše sam se nagledao i naslušao ljudi koji imaju neku svoju viziju, a apsolutno sve krivo im je posloženo u glavi...

I takvi su najgori.
OK - shvaćam te, ali onda i u svom i u interesu klijenta to reci i odbij uzeti takvu osobu, a nemoj ulaziti u poslovni odnos sa planom "preodgajanja" - jer od toga ništa neće biti.

Jer ako ti misliš o mom zdravlju i kako ću "doživjeti stotu" a meni je jedino bitno da dobro izgledam u sportskom automobilu i na plesnom podiju i živo mi se fućka za sve drugo - onda će naš poslovni odnos neizbježno završiti na razočaravajući način.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 13:33   #56
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
OK - shvaćam te, ali onda i u svom i u interesu klijenta to reci i odbij uzeti takvu osobu, a nemoj ulaziti u poslovni odnos sa planom "preodgajanja" - jer od toga ništa neće biti.

Jer ako ti misliš o mom zdravlju i kako ću "doživjeti stotu" a meni je jedino bitno da dobro izgledam u sportskom automobilu i na plesnom podiju i živo mi se fućka za sve drugo - onda će naš poslovni odnos neizbježno završiti na razočaravajući način.
eto, skužili smo se...

a ti se furaš na neki RockNrolla stil života?

nije ni to loše...
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 13:48   #57
Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post

a ti se furaš na neki RockNrolla stil života?

nije ni to loše...
Pa eto , recimo da me moj brazilac trener u Londri puno bolje skužio od mog Hrvata u FIT-u... a to je s jedne strane malo i žalosno, jer je lik iz Zagreba neusporedivo stručniji i kad bi bio mentalno fleksibilniji nebo bi mu bilo granica, no dobro... svakoj budali njegova zabava
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 14:05   #58
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Pa eto , recimo da me moj brazilac trener u Londri puno bolje skužio od mog Hrvata u FIT-u... a to je s jedne strane malo i žalosno, jer je lik iz Zagreba neusporedivo stručniji i kad bi bio mentalno fleksibilniji nebo bi mu bilo granica, no dobro... svakoj budali njegova zabava
Ovo boldano se podrazumijeva, ako govorimo o uspješnom treniranju ljudi, jer je to u prvom redu interakcija između ljudi, socijalni kontkat, bla, bla..

Individualan pristup je ključ, ali ipak s rezervom.
Vrlo brzo ljudi kad se desi sranje dolete i s tužbom.. stradao sam jer mi je trener tako rekao ,a ne zato jer sam lud i nisam htio slušati..
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 14:31   #59
Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
Vrlo brzo ljudi kad se desi sranje dolete i s tužbom.. stradao sam jer mi je trener tako rekao ,a ne zato jer sam lud i nisam htio slušati..
Ma te idiote što tuže trenera trebalo bi batinati bez da plaču.... tu je možda rješenje ona polica osiguranja od profesionalne odgovornosti - ali to štima samo kod ovih trenera koji rade "štreberski" i koji mi se u startu ne dopadaju, za ostale rješenje je da im na prvom treningu klijenti poptpišu da sve što rade čine na njihovu odgovornost i da trenerovi savjeti nisu obvezujući i onda si miran..
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 14:55   #60
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ma te idiote što tuže trenera trebalo bi batinati bez da plaču.... tu je možda rješenje ona polica osiguranja od profesionalne odgovornosti - ali to štima samo kod ovih trenera koji rade "štreberski" i koji mi se u startu ne dopadaju, za ostale rješenje je da im na prvom treningu klijenti poptpišu da sve što rade čine na njihovu odgovornost i da trenerovi savjeti nisu obvezujući i onda si miran..
Ok, ti si racionalan, tj. preuzimaš odgovornost za svoje postupke i to je lijepo, no u praksi je jako malo takvih ljudi.

Davno sam gledao jednu emisiju o plastičnoj kirurgiji.. koje su to horor priče..

ženskica dolazi doktoru u kliniku sa fix idejom i ovaj ju odgovara... 5 puta ju uspije odbiti, ali 6. put više izgubi živce i napravi joj što želi.

Naravno, ne ispadne dobro, a još manje kako si je ona zamislila.. pa ide na slijedeću operaciju.. i tako par puta... dok joj faca ne počne groteskno izgledat (o nosu se najviše radilo).

i tko je kriv?
Doktor, naravno.

Tužila ga je i sad se nadjebavaju po sudu... a argument kokoši na svako pitanje je, nisam ja ništa kriva, on je doktor, sva odgovrnost je na njemu.
On je mene nekako ipak trebao odgovorit.

Što takvima radit?
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.