Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2007., 14:37   #1
Kristova navodna loza.-

Zanima me je li moguće da Kristova loza postoji danas?I da je ta loza pozpuno zdrava?
__________________
Kraljevina Hrvatska

Zadnje uređivanje spaljena : 16.12.2007. at 19:09.
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 21:46   #2
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Zanima me je li moguće da Kristova loza postoji danas?I da je ta loza pozpuno zdrava?
Krist nije postojao, tako da, ne moze ni njegova loza postojat.
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 21:48   #3
Znanstveno nije dokazano ni da je postojao ni da nije postojao. Btw, čitala sam i ja Ickea i priču o tome kako su Pizoni i Plinije izmislili i napisali Evanđelja, no nažalost, iako me jako zanimalo, od dokaza nisam našla ni D, sve to uglavnom rekla-kazala
__________________
Živi i pusti druge da žive!
svjetloisjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 13:26   #4
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
Krist nije postojao, tako da, ne moze ni njegova loza postojat.
Postojao je. Nađeni su mnogi spisi iz rimskog vremena koji govore o čovjeku koji se proglasio mesijom i koji je propovijedao mir. Također je naznačeno da je bio opasan čovjek. Mislim da to nije Baraba jer koliko mislim, on nije propovijedao mir
__________________
...
Marquee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 14:54   #5
Quote:
Marquee kaže: Pogledaj post
Postojao je. Nađeni su mnogi spisi iz rimskog vremena koji govore o čovjeku koji se proglasio mesijom i koji je propovijedao mir. Također je naznačeno da je bio opasan čovjek. Mislim da to nije Baraba jer koliko mislim, on nije propovijedao mir
Nije.
Nisu nađeni.
Ako su neke gluposti i nađene to može biti bilo tko iz tog vremena, a ne BAŠ isus krist.
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 15:57   #6
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
Nije.
Nisu nađeni.
Ako su neke gluposti i nađene to može biti bilo tko iz tog vremena, a ne BAŠ isus krist.
Pliny the Younger, Roman governor of Bithynia in Asia Minor around 112 AD:

"[The Christians] were in the habit of meeting on a certain fixed day before it was light, when they sang in alternate verses a hymn to Christ, as to a god, and bound themselves by a solemn oath, not to any wicked deeds, but never to commit any fraud, theft or adultery, never to falsify their word, nor deny a trust when they should be called upon to deliver it up; after which it was their custom to separate, and then reassemble to partake of food--but food of an ordinary and innocent kind." Pliny added that Christianity attracted persons of all societal ranks, all ages, both sexes, and from both the city and the country. Late in his letter to Emperor Trajan, Pliny refers to the teachings of Jesus and his followers as excessive and contagious superstition.


Flavius Josephus (37-97 AD), court historian for Emperor Vespasian:

"At this time there was a wise man who was called Jesus. And his conduct was good and he was known to be virtuous. And many people from among the Jews and other nations became his disciples. Pilate condemned him to be crucified and to die. And those who had become his disciples did not abandon his discipleship. They reported that he had appeared to them three days after his crucifixion and that he was alive; accordingly, he was perhaps the messiah concerning whom the prophets have recounted wonders." (Arabic translation)


Cornelius Tacitus (55-120 AD), "the greatest historian" of ancient Rome:

"Consequently, to get rid of the report, Nero fastened the guilt and inflicted the most exquisite tortures on a class hated for their abominations, called Christians by the populace. Christus, from whom the name had its origin, suffered the extreme penalty during the reign of Tiberius at the hands of one of our procurators, Pontius Pilatus, and a most mischievous superstition, thus checked for the moment, again broke out not only in Judaea, the first source of the evil, but even in Rome, where all things hideous and shameful from every part of the world find their centre and become popular.
__________________
...
Marquee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 17:45   #7
Quote:
Marquee kaže: Pogledaj post
Postojao je. Nađeni su mnogi spisi iz rimskog vremena koji govore o čovjeku koji se proglasio mesijom i koji je propovijedao mir. Također je naznačeno da je bio opasan čovjek. Mislim da to nije Baraba jer koliko mislim, on nije propovijedao mir
Za 2000 godina će biti pronađeni mnogi spisi i video zapisi o čovjeku iz ovog vremena koji je činio dobro i letio u plavom odijelu i crvenom plaštu. Već sada je nemoguće dokazati da on ne postoji.
__________________
DON'T HATE THE PLAYER... HATE THE GAME!
sql is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 00:43   #8
Quote:
sql kaže: Pogledaj post
Za 2000 godina će biti pronađeni mnogi spisi i video zapisi o čovjeku iz ovog vremena koji je činio dobro i letio u plavom odijelu i crvenom plaštu. Već sada je nemoguće dokazati da on ne postoji.
Superman???
Mracnjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 01:09   #9
Navodno ima neku lozu u Zagorju. I to dosta dobro rodi.
Jedino što vino dosta lupi u glavu.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 09:12   #10
Ah,izgleda da je zagorska loza nekima udarila u glavu!

Sve teorije o Kristovim potomcima,imaju najčudnije osnove!
Navodno je jedna od njih,analiza krvi na Torinskom platnu,koja dokazuje da je Krist imao AB neg krvnu grupu.
Pa po tome bi ispalo da su Kristovi potomci svi koji je imaju a to je oko 3 % čovječanstva,svih rasa.
No prije toga bi pak valjalo dokazati da je Krist imao potomstvo...
Što nijedna kršćanska religija ne prihvaća...
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 11:26   #11
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Ah,izgleda da je zagorska loza nekima udarila u glavu!

Sve teorije o Kristovim potomcima,imaju najčudnije osnove!
Navodno je jedna od njih,analiza krvi na Torinskom platnu,koja dokazuje da je Krist imao AB neg krvnu grupu.
Pa po tome bi ispalo da su Kristovi potomci svi koji je imaju a to je oko 3 % čovječanstva,svih rasa.
No prije toga bi pak valjalo dokazati da je Krist imao potomstvo...
Što nijedna kršćanska religija ne prihvaća...

AB krvnu grupu? jel ona uopće postoji 2000 godina?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 13:58   #12
Quote:
Mracnjack kaže: Pogledaj post
Superman???
Dokaži da ne postoji!
__________________
DON'T HATE THE PLAYER... HATE THE GAME!
sql is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 14:02   #13
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Navodno je jedna od njih,analiza krvi na Torinskom platnu,koja dokazuje da je Krist imao AB neg krvnu grupu.
Pa po tome bi ispalo da su Kristovi potomci svi koji je imaju a to je oko 3 % čovječanstva,svih rasa.

Kakva je to logika?!?!? Ako ja imam krvnu grupu AB, onda su za 2000 godina svi koji ju imaju moji potomci?!?
__________________
DON'T HATE THE PLAYER... HATE THE GAME!
sql is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 18:38   #14
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Ah,izgleda da je zagorska loza nekima udarila u glavu!

Sve teorije o Kristovim potomcima,imaju najčudnije osnove!
Navodno je jedna od njih,analiza krvi na Torinskom platnu,koja dokazuje da je Krist imao AB neg krvnu grupu.
Pa po tome bi ispalo da su Kristovi potomci svi koji je imaju a to je oko 3 % čovječanstva,svih rasa.
No prije toga bi pak valjalo dokazati da je Krist imao potomstvo...
Što nijedna kršćanska religija ne prihvaća...
negativac, kazem vam ... slusajte mene, ja imam AB+ (bez zezanja)
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 20:30   #15
Očito nije zgorega pripomenuti da se priče o Kristovom potomstvu izvode iz jednog osnovnog seta laži, a to sa vam rodoslovlja. Negdje u ranom srednjem vijeku bilo je dosta popularno među velikašima da svoje pretke traže po Bibliji i za to plaćaju profesionalce koji bi izmislili ljude između.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 00:35   #16
Mislim da tu treba upotrijebit malo zdravog razuma i zaključit da Isus, ako je uopće postojao, sigurno nije mogao imati nikakve veze s onim kako ga ljudi danas zamišljaju. Prema tome, koga boli đon postoje li danas njegovi potomci.

BTW, navodno se prema popisu stanovnika iz 2001. u Velikoj Britaniji 400.000 ljudi vjerski izjasnilo kao Jedi vitezovi. Volio bih znati kakve će se rasprave o tome voditi za 2000 godina...

Evo šta kažu:
"'Mi imamo dugu tradiciju i bogatu baštinu staru 195.000 godina, kada se rodio prvi jedi, plavooki, plavokosi Kaja Sinis. Kao UN, i mi smo mirotvorci i mislimo da imamo osnovno pravo izražavati svoju religijsku pripadnost noseći svoje odore i da budemo prepoznati kao nacionalna i internacionalna zajednica', navode mladi jediji u svom pismu Ujedinjenim narodima."
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 20:37   #17
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Očito nije zgorega pripomenuti da se priče o Kristovom potomstvu izvode iz jednog osnovnog seta laži, a to sa vam rodoslovlja. Negdje u ranom srednjem vijeku bilo je dosta popularno među velikašima da svoje pretke traže po Bibliji i za to plaćaju profesionalce koji bi izmislili ljude između.
rodoslovlja, krvne linije, bratstva (a nigdje sestrinstava ?) i ostalo:

http://video.google.ca/videoplay?doc...77383139148549

prvi dio filma bi mogao biti malo dosadan onima koji znaju dosta cinjenica
o 9/11 ... ali nakon toga dijela pocinje "festa" koju ne biste trebali da propustite
jer "sviraju" engleska kraljica i njen prsten identican onome iz "lord of the
rings" trilogije i slicna ekipa ehhh ...

drugi dio filma:

http://video.google.ca/videoplay?doc...43376785758889
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 00:24   #18
isus je postajao samo znanost misli da nije radio čuda,nego da je bio obićan ćovjek
kurac 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 00:26   #19
i ona priča o area 51 onaj interviu sa vanzemaljcem isto govori da se oni ne boje smrti nego znaju što ide poslij smrti.
kurac 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 06:43   #20
Gledao sam jedan dokumentarac na Discovery cini mi se u kojemu je receno da je Isus imao veliku konkurenciju jer su mnogi tvrdili da su proroci pa cak i imali brojne sljedbenike. Neki su cak cinili i cuda. Spletom okolnosti, Isus je postao Isusom and the rest is history...
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.