Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2015., 10:51   #61
apsolutno ništa, ne mogu otvoriti niti jednu internet stranicu, ne radi wpp, viber ništa što ima veze sa internetom preko wi fi-ja ,
jučer sam zagasila ruter, pa je kao radio wi-fi preko mobitela opet, jutros ništa opet ista priča ..isto sam napravila ..izbrisala sam mrezu , ukucala ponovno zaporku !ali ništa
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.

Zadnje uređivanje assassin : 01.04.2015. at 11:05. Reason: Maknut nepotreban citat
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 11:15   #62
Bok.


Kako da na mobitelu Samsung Galaxy Prime Core namjestim da uvijek prvo ispita ima li Wifi-ja u blizini i da se tako spaja na internet, a tek onda da me pita za dozvolu da se spoji na internet uz naplatu (preko bona)?

Stari mobitel je uvijek prvo ispitao ima li bežičnog interneta u blizini, a tek onda se spajao uz naplatu...

Mogu li reći mobitelu da me obavijesti da nisam na WiFi-ju nego da mi naplaćuje promet?

Hvala.
Pilica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 12:17   #63
Pa i obavještava te. To se vidi u statusnoj traci. kad nemaš ikone za wi fi već je aktivna ona od data prometa znaš što je.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 12:27   #64
Quote:
84737 kaže: Pogledaj post
Pa i obavještava te. To se vidi u statusnoj traci. kad nemaš ikone za wi fi već je aktivna ona od data prometa znaš što je.

Aha, ono kao lepeza to je znak da sam na Wifi-ju, a ona kao (okomita) strelica da mi skida Kune?

Ja bih da me još nekako pita za dozvolu: stari mob je uvijek prvo sam tražio WiFi, pa ako ga nema, onda je prvo tražio dozvolu da se spoji preko neke pristupne točke... ja bih da me i ovaj pita...
Pilica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 12:54   #65
Quote:
Pilica1 kaže: Pogledaj post
Aha, ono kao lepeza to je znak da sam na Wifi-ju, a ona kao (okomita) strelica da mi skida Kune?
Upravo tako.

Što se tiče dozvole, ti mu daješ automatikom dozvolu čim imaš uključen data promet. Prioritet ima wireless, no kad odeš van dometa prebacuje se na data promet (koji si ti ranije ili kad već uključila i time dala dozvolu da se spaja i tako).

Pretežno svi mobiteli imaju "prekidače" kojima uključuješ/isključuješ data promet.
Mogu biti i kao widgeti ili ugrađeni kad povučeš status bar dolje. Izgleda ti kao i ona ikona (strelice gore i dolje) pa ga možeš korisititi.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 14:12   #66
Ej, hvala ti puno na odgovoru.

Imam još jedno (blesavo) pitanje.

Kako da mobitel spriječim da mi automatski ažurira svašta nešto (Google + i štajaznam)...

Mislim očito mu je to nekako dozvoljeno, ali sad mu želim to zabraniti samo ne znam kako i je li to uopće moguće. I jel' mi zbog toga popapao puno interneta (inače mi je 1 giga mjesečno i više nego dovoljno, a sad potrošila 1 gigu puuuuno prije roka)...

I hvala još jednom na odgovorima!

Zadnje uređivanje akoj : 07.08.2015. at 18:06. Reason: Maknut nepotreban citat
Pilica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 14:21   #67
Google play (i njegovi servisi se nadograđuju automatski i to nemožeš spriječiti) osim da rootaš mobitel.
Ostale aplikacije (ovisi o verziji androida) možeš čak isključiti odnosno zabraniti im nadogradnju u postavkama mobitela.
A za aplikacije koje skineš sa Google Playa to moraš učiniti u samim postavkama trgovine kad si u njoj da ne traži nove verzije (ili da ih nadograđuje striktno samo preko wirelessa).

No, otišli smo izvan rasprave koja je ipak vezana uz wi fi.
Ako želiš još nešto pitati što se ne tiče wirelessa otvori svoju temu (sa nazivom telefona) u android podforumu.

Usput nema potrebe citirati post ako odgovaraš odmah ispod njega.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 14:38   #68
kad se pokušam povezati opcija spoji mi uopće ne reagira. i prije sam se bez problema spajala, ali ovdje ne kužim što se dogodilo. upisala sam šifru i pisalo je da je neka greška, a nakon toga više uopće mi ne dopušta spajanje.
kad kliknem na mrežu, traži unos šifre, i šifru mogu unijeti ali spoji ne radi.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 00:55   #69
Može malo više informacija?
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 18:40   #70
sad se pojavljuje "došlo je do greške provjere".
ali s tom istom šifrom se spajam na laptop bez problema.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 23:45   #71
ukratko rečeno, odi kod susjeda ili u neki kafić s free wifijem i vidi jeli se tamo spaja, ako se uredno spaja zovi službu za korisnike telefonskog operatera...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 20:45   #72
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
ukratko rečeno, odi kod susjeda ili u neki kafić s free wifijem i vidi jeli se tamo spaja, ako se uredno spaja zovi službu za korisnike telefonskog operatera...
spaja se svugdje, samo na ovu mrežu neće.
a ne sjećam se kad sam imala koristi od službe za korisnike.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 20:49   #73
Da se nadovezem na ovu staru temu i da iznesem problem (btw. slatko sam se nasmijao na prvi post ove teme iz 2008. godine).

Koristim wireles extender u cijim specifikacijama stoji ovo: Wireless Standards IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b.

Moj LG G2 se bez problema spoji i sve radi (Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot)
Dok Huawei G7 se spoji ali nema nikakve funkcije, ne moze nista da se otvori, ne prima poruke... (Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot)

Sta bi mogao biti problem? Ne razumijem se bas u ove standarde wireless mreze cije sam specifikacije prepisao sa neta za extender i oba telefona.
grocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 12:10   #74
More li mi netko dati savjet vezano za moj problem:
Imam Android ZTE,te se na Internet spajam preko besplatnog gradskog Wi-Fi-a Hotspot-bez lozinke,kako na mobitelu tako i na laptopu ASUS-Pentium-Windows 7.Na mobitelu imam snimljen program za dijeljenje signala.Međutim,čim aktiviram dijeljenje signala,automatski se isključi besplatni Wi-fi signal gradskog Hotspota na mobitelu,te se signal sa mobitela nemože niti dijeliti dalje.Što napraviti i ima li lijeka ?
Poka2212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 13:07   #75
WiFi kod mobitela

Pa ne možeš ti dijeliti dalje tuđi wifi. Kad uključiš dijeljenje veze, pretvaraš svoj mob u hot-spot i možeš dijeliti jedino svoj mobilni data promet.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 14:54   #76
Lol. poka.
Inace za tu rabotu trebas AP koji ima repeater mode.

A cijela ta rasprava je za IT (mreze) ne za mobitele.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 16:33   #77
Do sada nisam koristila na mobu internet ni wifi mrežu.
Danas sam prvi put surfala internetom na mobu, skinula si neke aplikacije, čitala vijesti, gledala FB i tako to...
E sad, htjela bih se spajati preko wifi mreže, a ništa mi nije jasno u vezi toga.

Što je wifi? Da li je to neki radijski signal? Da li zrači manje nego internet veza ili je to isto što i internet veza samo može biti besplatna?

Da li moram kupiti neki uređaj ako se želim spojiti na wifi mrežu kod kuće preko moba? Probala sam se spojiti, mob pronalazi neke mreže u blizini, ali kako ja nemam lozinku ne mogu se spojiti, pa brijem da mi nešto fali (neki uređaj) da napravim svoj hot spot u kući?

Na poslu znam da se mogu spojiti preko lozinke od firme (nudili su mi prošle godine tu lozinku u firmi, ali mi nije tada trebalo).

Čula sam za pilot projekt besplatnog wifi-a u vozilima ZET javnog prijevoza, ali to je dostupno za sada tek u nekoliko tramvaja.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:14   #78
wifi je internetska veza koja se dijeli bežično. za više tehničkih detalja morati ćeš guglati ili čekaj nekog stručnog da ti pojasni.

za korištenje wifi signala doma, trebaš imati wifi router. mislim da ga svi provideri po defaultu daju ako imaš ugovoreni kućni internet. najbolje ti je nazvati svog providera (pružatelja telefonske/internetske usluge) da provjeri koju opremu imaš i ako nemaš takav router da ti postojeći zamjene s njim.

za spajanje na wifi mrežu trebaš znati njezinu lozinku. lozinka tvojeg routera piše na papirima koje si dobila s njim, a ako nemaš papire i ne znaš lozinku, mogu ti je zamijeniti u tehničkoj podršci tvog providera.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:21   #79
Super, hvala!
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 21:35   #80
Tek sam nedavno počeo koristit smartfon i s time wifi i kad god sam u Zg vidim na popisu wifi mreža mrežu koja se, kolko se sjećam, zove Grad Zagreb i otvorena je. Šta je to? Jel to neki besplatni wifi koji Zg nudi?

Ako se spajam na neku takvu javnu mrežu jel moram nešto napraviti na mobitelu što se tiče sigurnosti?

Što s ovim ZET wifi-em, jel to besplatni wifi?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.