Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2013., 16:44   #21
hangar 18

Kupila sam nedavno mob H18 Fresh(duo sim) i za sada sa zadovoljna (za te novce koliko je placen vrijedi).Da se razumijemo kome nije bitno da ima pilu od mobitela i ne pati na marke nego mu mobitel treba za sms,poziv ili mail...mob je solidan.. tko ima vece prohtijeve neka ga ne kupuje.. ...Sto se tice porijekla iz Kine,90% mobitela je iz Kine i nije garancija da ako kupis neki poznati brend da ces imat srece .Ja sam prije ovog imala sonyevu xpiriu mini pro i imam losa iskustava....aparat kao aparat dođe 2000 kn,nakon 2 mj. koristenja je zavrsio na servisu gdje je bio 3 mj jer nisu mogli popravit displej ...nakon toga sam dobila novi aparat..koji isto nije dobro radio...sada sam ga prodala i nekog jako usrecila i kupila si ovaj jeftilen...pa koliko izdrzi izdrzi...
btw imate sada "otoke"ducane u Cityju istok i zapad u Zagrebu...pa i tamo se moze pogledat sta nude.,predat na servis i sl....
mala iz zanziba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 16:44   #22
hangar 18

Kupila sam nedavno mob H18 Fresh(duo sim) i za sada sa zadovoljna (za te novce koliko je placen vrijedi).Da se razumijemo kome nije bitno da ima pilu od mobitela i ne pati na marke nego mu mobitel treba za sms,poziv ili mail...mob je solidan.. tko ima vece prohtijeve neka ga ne kupuje.. ...Sto se tice porijekla iz Kine,90% mobitela je iz Kine i nije garancija da ako kupis neki poznati brend da ces imat srece .Ja sam prije ovog imala sonyevu xpiriu mini pro i imam losa iskustava....aparat kao aparat dođe 2000 kn,nakon 2 mj. koristenja je zavrsio na servisu gdje je bio 3 mj jer nisu mogli popravit displej ...nakon toga sam dobila novi aparat..koji isto nije dobro radio...sada sam ga prodala i nekog jako usrecila i kupila si ovaj jeftilen...pa koliko izdrzi izdrzi...
btw imate sada "otoke"ducane u Cityju istok i zapad u Zagrebu...pa i tamo se moze pogledat sta nude.,predat na servis i sl....
mala iz zanziba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 15:30   #23
HANGAR 18

Ja sam kupio kod njih u City Zapad dva telefona i oba su vrlo loši. Da ne govorim da sam u prvih 7 dana zamjenio jedan uređaj jer se gasio. Dobio sam drugi koji na 50% baterije samo crkne.
Kupio sam i ZOPO 990 koji košta btw 3000 HRK. Od prvog dana mu nije radi GPS, wifi signal dalje od 5 metara od rutera ne radi, 2GB radne memorije se napunilo u prvih mjesec dana nepoznatim sadržajem i nije moguće otkriti zašto.
Poslao sam ga na servis i kod prijema su rekli da će biti gotov za 15 dana, nakon 10 dana sam zvao da provjerim (telefon je 060 ) i tamo pak vele da će tek za 10 dana doći na red. Dakle što god su mi rekli na prodajnom mjestu nije bilo istina. E da, osatli su mi pri kupnji dužni poklopac i za to sam se nahodao 2 mjeseca da bi tek kad sam zaprijetio tužbom dobio i to crne boje umjesto bijele.
Ne može se reći da nisu ljubazni ali dobio sam utisak da bi obečali sve samo da prodaju.
Preporučio bih da zaobiđete HANGAR 18, a ako ne možete odoljeti na licu mjesta provjerite sve funkcionalnosti uređaja. Koliko kužim GSM niti jednom NE RADI.
Slab je mikrofon na svim uređajima pa ga treba koristiti s hands free slušalicom ako ne želite stalno ponavljati sugovorniku kaj ste rekli.

Pun mi je kufer šverc komerc firmi i dilera. Pogledajte samo koliko uređaja imaju za servis ispod pulta.
2g2e is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 15:30   #24
HANGAR 18

Ja sam kupio kod njih u City Zapad dva telefona i oba su vrlo loši. Da ne govorim da sam u prvih 7 dana zamjenio jedan uređaj jer se gasio. Dobio sam drugi koji na 50% baterije samo crkne.
Kupio sam i ZOPO 990 koji košta btw 3000 HRK. Od prvog dana mu nije radi GPS, wifi signal dalje od 5 metara od rutera ne radi, 2GB radne memorije se napunilo u prvih mjesec dana nepoznatim sadržajem i nije moguće otkriti zašto.
Poslao sam ga na servis i kod prijema su rekli da će biti gotov za 15 dana, nakon 10 dana sam zvao da provjerim (telefon je 060 ) i tamo pak vele da će tek za 10 dana doći na red. Dakle što god su mi rekli na prodajnom mjestu nije bilo istina. E da, osatli su mi pri kupnji dužni poklopac i za to sam se nahodao 2 mjeseca da bi tek kad sam zaprijetio tužbom dobio i to crne boje umjesto bijele.
Ne može se reći da nisu ljubazni ali dobio sam utisak da bi obečali sve samo da prodaju.
Preporučio bih da zaobiđete HANGAR 18, a ako ne možete odoljeti na licu mjesta provjerite sve funkcionalnosti uređaja. Koliko kužim GSM niti jednom NE RADI.
Slab je mikrofon na svim uređajima pa ga treba koristiti s hands free slušalicom ako ne želite stalno ponavljati sugovorniku kaj ste rekli.

Pun mi je kufer šverc komerc firmi i dilera. Pogledajte samo koliko uređaja imaju za servis ispod pulta.
2g2e is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 23:58   #25
drago mi je što sam naletila na ovu temu prije nego što sam kupila mob kod njih. baš šteta što tak loše posluju
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 16:30   #26
Cini mi se da je ovdje veci problem sa genericnim kineskim mobitelima nego sa samom firmom.
some_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 10:35   #27
zopo je jednako generican koliko iphone ili SGS.
naravno da ima losih uredjaja, kao i drugi proizvodjaci,ali ne moze se odmah proizvodjac svrstati medju ostale "kineze".

koliko vidim, ipak je problem u njihovom servisu i odnosu prema kupcima. da kazu da se ceka mjesec dana i da daju zamenski uredjaj, ne bi im niko ni rijec rekao...u ostalom to sam nekoliko puta dozivjeo sa tmobile i tele2.
raky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 13:54   #28
Iskustva s trgovinom Hangar 18

Zopo nije niti ce ikada biti generican kao iPhone ili Samsung. Kineska firma sa kineskim mobitelima.

A nazalost,ponasanje trgovine Hangar u navedenom slucaju je praksa vecine trgovaca,ne samo s mobitelima nego i s drugim stvarima.
some_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 15:06   #29
a gdje se rade ajfoni i samsunzi?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 17:30   #30
Nema to veze s lokacijom gdje se rade.

Da je tako,imali bi miljon istih mobitela koji bi svi radili jednako.
some_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 18:41   #31
Molim nastavak rasprave u skladu s imenom teme.
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 17:26   #32
Dobro da sam naletio na ovu temu, skoro sam razmišljao da se "usrećim" jednim od njihovih telefona.
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 17:42   #33
mislim da su se oni malo zaletili sa kineskim mobitelima jer najvjerojatnije nemaju rezevne dijelove nego kad se nekaj pokvari onda njihov servis naručuje dio ili novi mobitel... pa onda logički gledano moraš čekati dosta dugo...
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 18:20   #34
što se čekanja tiče, ja sam čekala dosta (previše) i kod naših servisa za jedan Samsung i jedan SE.
mene iskreno više straše priče o tek kupljenom mobitelu koji uopće ne radi ili punjaču koji je eksplodirao .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 18:39   #35
A baš su mi ovi modeli zapeli za oko H18 Be Smart S45-51 i H18 Be Smart F160. Izgledaju čisto pristojno i po specifikacijama i po izgledu, a povoljni su. Da sam naručujem generike iz Kine kao što neki rade nije mi opcija. Ako netko ima iskustva baš s ovim modelima neka javi (dobrih, a pogotovo ako su loša). Njihove 5 inčne su nahvalili na Mob.hr i Smartphone Hrvstaka stranicama u odnosu na ostale takvog tipa pa mi je ovo napisano neugodno iznenađenje.

Do sada nisam imao većih problema s mobitelima, dobro ih čuvam, a zadnja 2 su bila Sony Ericssoni (oba još rade). Ali za slučaj da se desi nešto dobro bi bilo znati da se može problem riješiti relativno bezbolno. Nije mi jasno što im je problem naručiti unaprijed i kojih desetak komada od rezervnih dijelova za pričuvu ako je problem u trajanju dostave iz Kine. Mislim sretne mušterije su najbolja reklama, pogotovo za male firme.

EDIT:
Baš sam gledao malo po youtubu i njihovim stranicma - neke specifikacije se ne poklapaju s onima koje piše u web shopu, a ženska isto svašta priča u nekim reklamnim filmićima dosta nepovezano. Nadalje čini mi se da je prijevod do pola napravljen prema viđenom - imaš npr. Baterija i onda Battery percentage ispod - meni je to totalno Ili treba prevesti sve kako treba ili ostaviti engleski. A vidio sam i komentare da procesor navodno pregrijava.

Sve sam više skeptičan... mislim da ću ipak zaobići.

Zadnje uređivanje assassin : 08.03.2014. at 20:36. Reason: Spojeno
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 20:25   #36
znaš onu "ako nešto zvuči predobro da bi bilo istinito ...."

mobiteli stvarno imaju dobre specifikacije i nisu loše ni recenzije, ali meni je previše dati 1000+ kn za nešto što će radit dva dana, ako i toliko, a ostatak vremena biti na servisu.
znam da nemam garanciju ni da bi neki poznati brand bio bolji (prva sam imala loše iskustvo sa SE), uvijek mogu naletit na lošu seriju mobitela (kao što je slučaj sa xperiom miro, koliko vidim), ali... ne znam. morat ću još odvagnut za i protiv.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 19:31   #37
Sačuvajte novce i obraz

Javljam se kao bih opisao svoje iskustvo s Hangar 18 trgovinom u City Center One West Zagreb.



Zamolio bih svakoga kome je stalo do vlatitog novca i živaca da se ne petlja s njima, jer požaliti će.

Našao sam Zoppo zp700, sve super sve 5, a onda:

(ovo je mail koji sam poslao njima)

Poštovani,

Moram vam se obratiti zbog neugodnosti koje su mi se proteklih dana dogodile zbog neuslužnosti i upitne stručnosti vaših djelatnika.
Naime, 26.03.2014. sam u vašoj prodavaonici u City Center One West Zagreb kupio uređaj Zoppo zp700. Prvih nekoliko dana je radio normalno, a zatim sam primjetio da je počeo prebrzo trošiti bateriju u stanju mirovanja. Uređaj sam odnio na mjesto na kojem sam ga i kupio kako bi ga poslali na servis. Dobio sam zamjenski mobitel H18 Fresh. U ponedjeljak, 14.04. sam nazvao tel. broj servisa gdje su mi je gospodin rekao kako je na mobitelu starom TJEDAN dana otišla matična ploča. Rekao je i kako će ili mijenjati ploču, ili ću dobiti novi uređaj. Moji problemi počinju 14.04. kad mi se zamjenski mobitel počeo zamrzavati, ekran se počeo nekontrolirano paliti i gasiti. Isti dan oko 12 sati nazvao sam prodajni centar u City Center One West gdje mi je gospodin rekao kako će mi dati novi zamjenski mobitel i da se ne brinem.
Danas, 16.04. oko 09.00 otišao sam u City Center one West gdje je bio i vaš djelatnik. Gospodinu sam rekao da ne želim da mi se na novom uređaju mijenja matična ploča te da želim ili novi uređaj ili novce koje sam za njega platio. Gospodin je nazvao i rekao kako to nikako nije moguće. Nakon toga sam ga pitao može li mi dati novi zamjenski mobitel na što on BAHATO odgovara kakao oni nisu dužni davati zamjenske mobitele i kako je to njihova dobra volja (iako mi je njegov kolega rekao kako mogu doći bilo kada po novi zamjenski mobitel). Na to sam ja gospodinu rekao da bih volio znati njegovo ime kako bih znao s kime pričam. Na to on odgovara; TKO SI TI, ZAŠTO BIH JA VAMA REKAO SVOJE IME, NISTE VI POLICIJA, NISAM VAM DUŽAN DATI SVOJE PODATKE. Gospodin je zatim nazvao u tvrtku te ih pitao je li on dužan meni davati svoje ime i prezime, što je na njihov nagovor i učinio. Ja sam sada bez mobilnog uređaja za komunikaciju, a zbog stresova koje sam proživio razmišljam i o sudskoj tužbi. Nadam se da ću dobiti novi uređaj ili povrat svojeg novca jer ne želim dobiti mobitel koji je nov i kojem je mijenjana matična ploča i biti u strahu ako se opet nešto dogodi zbog prijašnjeg iskustva sa vašim servisom i djelatnicima.
ĐONI 1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 16:27   #38
to je šrot roba kaj ste očekivali ... oni samo preprodaju, nema servisa niti podrške ...

frend kupio jiayu ali preko neta ... isto je bio oduševljen mobitelom i uvjeren kako je super prošao ... dok nije prošlo 2-3 mjeseca od tada ga teško možeš dobit na telefon, veza puca i kučište mu se raspada ...

za te novce ne možete očekivat rang kvalitete nekog renomiranog proizvođača.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 16:39   #39
Sve stoji sto si rekao ali bahatost prodavaca ne ulazi u opis kineskog mobitela.
some_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 14:14   #40
Evo samo ću reći da mi mobitel stoji na servisu već 11 dana (rastavljen i zna se kvar), ali neće na red doći još najmanje 10 dana jer nije još ta serija na redu ahahahaha..

Nisu se udostojili niti odgovoriti na mail, a prošlo je 2 dana..

Radije ću cijelu iduću plaću dati za pošteni mobitel nego više ikada imati posla s takvim šarlatanima..
ĐONI 1234 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.