Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2011., 09:08   #41
Unhappy

Quote:
HSP_HOS kaže: Pogledaj post
Ta politička opcija je "luzerska" za slavoserpske jugoslavenčine poput tebe dok za Hrvate ta opcija nikad neće biti luzerska jer je dala jednog i jedinog Oca domovine Antu Starčevića, genijalca E. Kvaternika, književnike poput Matoša, Kumičića, Kovačića, zatim povjesničara poput Šufflaya, sve do Paradžika i Kraljevića koji su s Paragom kroz HOS organizirali obranu Hrvatske i BiH od tvoje velikosrpsko-četničke bande i majčice mu JNA.
Druga je stvar što su se tvoji vukovi ufiltrirali u SP počevši od Folnegovića, ludog Mileta Starčevića, pa sve do Đapića, Srba, Tomašićke, Kovačevića, K. Pavelića ali nije vam pomoglo.
Stoga odjebi Vuče.
Ma niste luzeri nego malo ljudi glasa za vas, a svaka stranka/opcija koja dobije malo glasova misli da su krivi glasači a ne oni i njihovi programi & lideri & liderice
ja tarzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 11:28   #42
Quote:
Bastrado kaže: Pogledaj post
Slažem se (iako po mojemu skromnom sudu beatifikacija je vezana za djelovanje kardinala Stepinca u očuvanju digniteta života kroz bilo koji sustav vladanja), ali i dalje ostaje samo subjektivna pretpostavka kakav bi stav imao Stari o djelovanju KC.

Na sve gledaš crno-bijelo? Jesu li Radić, Frank, Vidrić isto bili huligani (samo ću te podsjetiti da pogledaš komentar poviše)? Bili njihov čin osudio? Bili osudio Kvaternika? Očuvanje kuće koja stoji na trulim temeljima samo je produljenje agonije. Nju treba srušiti i ponovno graditi, na čvrstim temeljima. I prije no što počneš cijepidlačiti, kuća je sinonim za vlast.
Volio bih čuti tvoj komentar kad bi parkirao automobil pokraj kojeg prođu "prosvjednici" pa ti razbiju stakla, bili i tad za tebe bili pozitivci ?? A kad pitaš za moje mišljenje, svako tko ničim izazvan od te osobe uništava tuđu imovinu zaslužuje da ga vlasnik napuca kao psa bez obzira da se radi i o meni ili mom djetetu danas sutra, i to ti je moj stari demokracija,protestiraj ,galami , ruši Vladu ali prste k sebi ...
duliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 13:23   #43
Quote:
Manowar kaže: Pogledaj post
postavljam jedno pitanje; u kojem je političkom srazu HSP ikad pobjedio?

protiv narodne stranke u 19. st.?
protiv Hrvatsko-srpske koalicije početkom 20. st.?
protiv HSS-a 1920.tih?
protiv HDZ-a 1990.tih?
kada?

Narod vas ne želi jer ste luzeri.
a meni je najjače tvoje nepoznavanje povijesti. pa ću ja tebi postaviti jedno pitanje. iz svih ovih izbornih srazeva i okršaja tko je izgubio svaki put? hrvatski narod. stoga je starčević izvrsno napisao neke stvari o svom narodu i one stoje dandanas.
u propast nas nisu odveli pravaši bilo oni iz 19. ili 20 stoljeća već razni biskupski jugo masoni, oportunistički seljaci, komunisti i udbaši koji su devedesete postale hrvatine i rimokatolici.
tako da je bolje reći da je hrvatski narod luzerski i slijep a ne pravaški nauk.
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 18:29   #44
Quote:
HSP_HOS
opet ti

Quote:
Ta politička opcija je "luzerska" za slavoserpske jugoslavenčine poput tebe dok za Hrvate ta opcija nikad neće biti luzerska jer je dala jednog i jedinog Oca domovine Antu Starčevića, genijalca E. Kvaternika, književnike poput Matoša, Kumičića, Kovačića, zatim povjesničara poput Šufflaya, sve do Paradžika i Kraljevića koji su s Paragom kroz HOS organizirali obranu Hrvatske i BiH od tvoje velikosrpsko-četničke bande i majčice mu JNA.
Druga je stvar što su se tvoji vukovi ufiltrirali u SP počevši od Folnegovića, ludog Mileta Starčevića, pa sve do Đapića, Srba, Tomašićke, Kovačevića, K. Pavelića ali nije vam pomoglo.
1.točno, ja sam slavosrpska jugoslovenčina i velikosrpsko-četnički bandit i obožavatelj JNA
2.kako nam nije pomoglo kad ste potpuno propali? vidiš da sam vas uspio uništit. di ti je HSP 1861?

Quote:
Stoga odjebi Vuče.
tako ti vuk na grobu tužno zavijo prije nego jaca popuši na izborima
Manowar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 18:34   #45
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
a meni je najjače tvoje nepoznavanje povijesti. pa ću ja tebi postaviti jedno pitanje. iz svih ovih izbornih srazeva i okršaja tko je izgubio svaki put? hrvatski narod. stoga je starčević izvrsno napisao neke stvari o svom narodu i one stoje dandanas.
u propast nas nisu odveli pravaši bilo oni iz 19. ili 20 stoljeća već razni biskupski jugo masoni, oportunistički seljaci, komunisti i udbaši koji su devedesete postale hrvatine i rimokatolici.
ja nisam rekao da su ovi drugi bili dobri, nego da su pravaši luzeri

a vidjeli smo gdje su nas odveli ti pravaši 1941.

Quote:
tako da je bolje reći da je hrvatski narod luzerski i slijep a ne pravaški nauk.
tako je, NAROD ne valja a političari znaju
NAROD - to su huligani i neradnici a JACA i HDZ znaju
Manowar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 18:50   #46
Quote:
Manowar kaže: Pogledaj post
ja nisam rekao da su ovi drugi bili dobri, nego da su pravaši luzeri

a vidjeli smo gdje su nas odveli ti pravaši 1941.



tako je, NAROD ne valja a političari znaju
NAROD - to su huligani i neradnici a JACA i HDZ znaju
Meni se čini da ti brkaš pravašku ideologiju sa ustaškom. Kakve veze pravaši imaju sa 1941.? Ne možeš zbog jednog čovjeka (Pavelić) optuživati pravaše da su odveli hrvatski narod tamo gdje su ga odveli. Uostalom parlamentarizma što je jedan od stupova pravaškog nauka 1941. u NDH nije bilo. A nije bilo ni HSP-a. Uostalom vodeći čelnici HSP-a (Prebeg i Horvat) nisu ni sudjelovali u ustaškom pokretu. Dakle jedina veza HSP-a i 1941. je Pavelić kao bivši tajnik HSP-a. E sad to što je on i danas neki želi izjednačiti pravaštvo i ustaštvo je druga priča i za drugu temu.
Tako je narod ne valja. Samo ću ti citirati Starčevića: "Do Hrvata i Hrvatske ne ima kukavna naroda ni nesretne zemlje. Ovaj narod nije za drugo van da čim prije propadne ter da ne bude samo na neprilici sebi i drugima. Tu ne ima ljudi, ne ima značajeva: ne ima ništa osim hrđe...Gdje su tri Hrvata, tu je barem pet mnijenja i stranka u istom predmetu i pogledu. Hrvati ludi i sebični, mijenjaju se naglije neg primorsko vrijeme. Nas nekoliko stalnih značajeva služimo ostaloj hrpi samo za smijeh. Stoga vam i trpimo. Hrvatska je prava dolina suza, pravi pakao na zemlji."
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 22:14   #47
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
Meni se čini da ti brkaš pravašku ideologiju sa ustaškom. Kakve veze pravaši imaju sa 1941.? Ne možeš zbog jednog čovjeka (Pavelić) optuživati pravaše da su odveli hrvatski narod tamo gdje su ga odveli. Uostalom parlamentarizma što je jedan od stupova pravaškog nauka 1941. u NDH nije bilo. A nije bilo ni HSP-a. Uostalom vodeći čelnici HSP-a (Prebeg i Horvat) nisu ni sudjelovali u ustaškom pokretu. Dakle jedina veza HSP-a i 1941. je Pavelić kao bivši tajnik HSP-a. E sad to što je on i danas neki želi izjednačiti pravaštvo i ustaštvo je druga priča i za drugu temu.
Tako je narod ne valja. Samo ću ti citirati Starčevića: "Do Hrvata i Hrvatske ne ima kukavna naroda ni nesretne zemlje. Ovaj narod nije za drugo van da čim prije propadne ter da ne bude samo na neprilici sebi i drugima. Tu ne ima ljudi, ne ima značajeva: ne ima ništa osim hrđe...Gdje su tri Hrvata, tu je barem pet mnijenja i stranka u istom predmetu i pogledu. Hrvati ludi i sebični, mijenjaju se naglije neg primorsko vrijeme. Nas nekoliko stalnih značajeva služimo ostaloj hrpi samo za smijeh. Stoga vam i trpimo. Hrvatska je prava dolina suza, pravi pakao na zemlji."
Brkao ne brkao sa ustašama pravašima ostaje taj pečat ustaštva nažalost. Osim toga u stranci je ima dosta ljudi koji su pridonijeli lošem imidžu stranke.
Marko Cajkaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 16:24   #48
AHSP(Autohtona Hrvatska ptranka prava)
HSP (Hrvatska stranka prava)
HSP-1861(Hrvatska stranka prava)
HSPAS (Hrvatska stranka prava-Ante Starčević)
HČSP (Hrvatska čista stranka prava)
HPZ (Hrvatska pravaška zajednica)
HPS (Hrvatska pučka stranka)
HRZ (Hrvatska republikanska zajednica)
HOP (Hrvatski oslobodilački pokret)
HRAST(Hrvatski rast)
HZ (Hrvatsko zvono)
HPB (Hrvatsko pravaško bratstvo)
HIP (Hrvatski istinski preporod)
HZ (Hrvatski zbor)
JH (Jedino Hrvatska)
ND (Nacionalni demokrati)

Ovo su registrirane političke stranke desne provenijencije.

Na ilegalnom tržištu političkih organizacija nalazi se još nekoliko tih desnijih.A to su;
NHD (Nova hrvatska desnica)
ZHO (Zdrug hrvatske obrane)
HNO (Hrvatski narodni odpor)

Ukupno,dojam nije dovoljan da riješi pitanje asfalta u ulici,jer je većina ovih gornjih navedenih negdje na skeli sa Jasenovcem i trabunjanjem o rijeci Drini.
To je neozbiljan skup ljudi koji se iživljavaju nad svojom i tuđom sudbinom.

Ako i postoji itko tko ima zreli karakter,zdravorazumski stav i viziju novog starčevićanca,zašto nitko od njih nije potegnuo i dovršio pitanje pomoći ljudima koji su bili žrtve protivnika ove garniture.

Nastojanja preživjelih mještana i njihovih obitelji da nakon 70 godina ostvare pravo na svoju zemlju u Prijeboju,Zrinu,Španovici,Gvozdanskom i Boričevcu.
Sve je počelo razbuktavanjem rata 1941 godine,kada su ova čisto hrvatska mjesta,nastradala koncem 1945 godine kada su imanja mještana,zemlja i kuće spaljeni,uništeni,a oni protjerani.

Komunistička vlast je zatirala svaki trag njihovog prava na povratak i na vlasništvo,te je zabranjivala žiteljima i pomisao na dom.

Evo to je jedan od primjera gdje bi profitirali ovi desničari,ali oni se bave izbacivanjem čovjeka koji je stao uz prosvjednike,čiji je možda djed iz jednog od tih sela..
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 17:00   #49
Smile

Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
AHSP(Autohtona Hrvatska ptranka prava)
HSP (Hrvatska stranka prava)
HSP-1861(Hrvatska stranka prava)
HSPAS (Hrvatska stranka prava-Ante Starčević)
HČSP (Hrvatska čista stranka prava)
HPZ (Hrvatska pravaška zajednica)
HPS (Hrvatska pučka stranka)
HRZ (Hrvatska republikanska zajednica)
HOP (Hrvatski oslobodilački pokret)
HRAST(Hrvatski rast)
HZ (Hrvatsko zvono)
HPB (Hrvatsko pravaško bratstvo)
HIP (Hrvatski istinski preporod)
HZ (Hrvatski zbor)
JH (Jedino Hrvatska)
ND (Nacionalni demokrati)

Ovo su registrirane političke stranke desne provenijencije.

Na ilegalnom tržištu političkih organizacija nalazi se još nekoliko tih desnijih.A to su;
NHD (Nova hrvatska desnica)
ZHO (Zdrug hrvatske obrane)
HNO (Hrvatski narodni odpor)

Ukupno,dojam nije dovoljan da riješi pitanje asfalta u ulici,jer je većina ovih gornjih navedenih negdje na skeli sa Jasenovcem i trabunjanjem o rijeci Drini.
To je neozbiljan skup ljudi koji se iživljavaju nad svojom i tuđom sudbinom.

Ako i postoji itko tko ima zreli karakter,zdravorazumski stav i viziju novog starčevićanca,zašto nitko od njih nije potegnuo i dovršio pitanje pomoći ljudima koji su bili žrtve protivnika ove garniture.

Nastojanja preživjelih mještana i njihovih obitelji da nakon 70 godina ostvare pravo na svoju zemlju u Prijeboju,Zrinu,Španovici,Gvozdanskom i Boričevcu.
Sve je počelo razbuktavanjem rata 1941 godine,kada su ova čisto hrvatska mjesta,nastradala koncem 1945 godine kada su imanja mještana,zemlja i kuće spaljeni,uništeni,a oni protjerani.

Komunistička vlast je zatirala svaki trag njihovog prava na povratak i na vlasništvo,te je zabranjivala žiteljima i pomisao na dom.

Evo to je jedan od primjera gdje bi profitirali ovi desničari,ali oni se bave izbacivanjem čovjeka koji je stao uz prosvjednike,čiji je možda djed iz jednog od tih sela..
Koliko truda, pametnih i dobronamjernih riječi od tebe

Nisam ni znao da ih ima toliko, ja samo pamtim one upečatljive,Švarc,Podrug,Gabelica,Đapić,Pr kačin,Ruža kanađanka,Merčep/Trusić,Tuđman/Domazet-Lošo/Rebić itd.
ja tarzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 17:39   #50
Quote:
ja tarzan kaže: Pogledaj post
Koliko truda, pametnih i dobronamjernih riječi od tebe

Nisam ni znao da ih ima toliko, ja samo pamtim one upečatljive,Švarc,Podrug,Gabelica,Đapić,Pr kačin,Ruža kanađanka,Merčep/Trusić,Tuđman/Domazet-Lošo/Rebić itd.
ček malo, nabrajaš a nisi spomenuo drugog Poglavnika kasnije pacijenta psihijatrije Dobroslava P.(sihu)
Manowar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 17:46   #51
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
Meni se čini da ti brkaš pravašku ideologiju sa ustaškom. Kakve veze pravaši imaju sa 1941.? Ne možeš zbog jednog čovjeka (Pavelić) optuživati pravaše da su odveli hrvatski narod tamo gdje su ga odveli. Uostalom parlamentarizma što je jedan od stupova pravaškog nauka 1941. u NDH nije bilo. A nije bilo ni HSP-a. Uostalom vodeći čelnici HSP-a (Prebeg i Horvat) nisu ni sudjelovali u ustaškom pokretu. Dakle jedina veza HSP-a i 1941. je Pavelić kao bivši tajnik HSP-a.
Pavelić je bio potpredsjednik HSP-a i vodeća ličnost HSP-a.
Prebeg je samo formalno bio predsjednik.
Horvat je umro 1928.
Ustaški pokret je nastao iz HSP-a i njegovog članstva te pravaške omladine.
HSP je stranka od 7% 1992. godine.
HSP je stranka od 3% 2011. godine.
Manowar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 18:02   #52
Quote:
ja tarzan kaže: Pogledaj post
Koliko truda, pametnih i dobronamjernih riječi od tebe

Nisam ni znao da ih ima toliko, ja samo pamtim one upečatljive,Švarc,Podrug,Gabelica,Đapić,Pr kačin,Ruža kanađanka,Merčep/Trusić,Tuđman/Domazet-Lošo/Rebić itd.
Hvala što si ih naveo imenima.

Naime želio bih biti pošten u političkom odnosu.Ne želim više ikad doživjeti da netko zbog svojih političkih stavova strada,pa makar to bio nabiguz Schwartz,bitanga Podrug,hulja Merčep itd..

Prava ljevica nije ništa ako nemaš divljake kao desnicu..
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 19:21   #53
Quote:
Manowar kaže: Pogledaj post
Pavelić je bio potpredsjednik HSP-a i vodeća ličnost HSP-a.
Prebeg je samo formalno bio predsjednik.
Horvat je umro 1928.
Ustaški pokret je nastao iz HSP-a i njegovog članstva te pravaške omladine.
HSP je stranka od 7% 1992. godine.
HSP je stranka od 3% 2011. godine.
I opet, oni su bili pravaši, naglasak na bili. Osnivanjem revolucionarnog ustaškog pokreta i kasniji ustaški režim u NDH nemaju nikakve veze sa pravaškim naukom. Osnivanje nezavisne hrvatske države da, ali ne sa onakvim tipom totalitarnog režima koji je čista suprotnost pravaškim načelima, stoga svi oni koji su i bili u HSP-u od onog trenutka otkada su poduiprali totalitarni režim nisu i ne mogu biti pravaši. Pravaštvo nije za totalitarizam. Naravno oni koji ne razumiju povijest i politologiju to ne razumiju, (ne mislim na tebe, nego općenito), njima je to sve isto i slično, a nije. Političari Gabelica i Schwartz npr. ciljano žele izjednačiti pravaštvo (Starčevića) i ustaštvo (Pavelića) iz samo njima znanih razloga, na svu sreću tu su još uvijek prof. Gross, S. Matković, J. Turkalj, T. Cipek koji ih fenomenalno pobijaju u njihovim analizama.
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 01:05   #54
Talking

Quote:
Manowar kaže: Pogledaj post
ček malo, nabrajaš a nisi spomenuo drugog Poglavnika kasnije pacijenta psihijatrije Dobroslava P.(sihu)
e sad, pa nemam cijeli interplet i vikiliksić u buči, ionako nisam baš bistar
ja tarzan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.