Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2016., 13:56   #1
Friški

Pozdrav,
čitao sam postove i threadove i uviđam da je svaka priča film za sebe. Ja sam trenutno u procesu rastave, na njenu incijativu. Mislim da nema smisla uopće razlagati zašto je do toga došlo. Set razloga je manje više univerzalan, s tim da nisam nikada varao, izlazio van puno, kockao, tukao...Tako da se radi o onom spektru gdje žena pronalazi svoju novootkrivenu vrijednost, jer se nije osjećala voljenom, jer ona zaslužuje više itd.

Ipak, javljam se ovdje da pomognem sebi, odnosno da mi kapne pokoji savjet od ljudi koji su to prošli.

Bili smo 7 godina u braku, i moram priznat da nisam bio super sretan. No, čovjek sam koji ne odustaje od ljudi i bio sam spreman i trpjeti i mijenjati se, iako mi se spočitavalo da se ne mijenjam. Ono što je po mom sudu bio najveći problem je što mi je ona u potpunosti uništila samopouzdanje. 7 godina konstantne kritike i uvjeravanja da nisam dovoljno dobar me je uništilo i praktički onesposobilo za mnogo toga. Bonus je bilo vrednovanje na temelju učinka. Koliko zaradiš toliko vrijediš. Nažalost moji poslovi nikada nisu bili preplaćeni...štoviše.

I evo me sada slomljenog. Osjećam se izdano i pregaženo. Odlučila se za raskid kada sam bio u najnezavidnijem mogućem položaju, tako da sam sada nezaposlen i živim kod svojih. Energija mi je pala u potpunosti, teško mi je izaći iz kuće, a kamoli nešto drugo. Kćer viđam po dogovoru, ali ako nešto krivo napravim odmah su tu prijetnje i kazne. Kada odem do nje zbog kćeri potpuno se slomim kada ugledam kuću i sve što smo zajedno uređivali.

Što se tiče mog promišljanja o svom budućem životu uopće ne vidim budućnost. Sve je crno. Niti kako i gdje ću naći posao s kojim ću plaćati alimentaciju i stan, a niti kako se eventualno upustiti u neku vezu. Osjećam se kao smeće koje ne vrijedi nikoga i koje bolje da niti ne pokušava išta jer će neku ženu džabe unesrećiti.

Znam, treba proći vrijeme....ali, ta me informacija uopće ne ispunjava. Znam i da bi bilo dobro krenuti na neki sport, no nemam ni lipe. Treba izaći van, otići negdje, kretati se, ali energija i novčana situacija mi ne dopuštaju. Nasuprot meni, ona doživljava renesansu svog života.

Oprostite ako je moj thread klišej i zvuči otrcano, no tako to izgleda kod mene. Hvala na svakoj sugestiji i konstruktivnom komentaru.
Mr Wrightwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 14:21   #2
Koliko ti je godina uopće?
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 14:35   #3
Ako je razvod posljedica tvoje dugotrajne nezaposlenosti, ili povremenih loše plaćenih poslova, onda bi ti trebalo biti jasno zašto tvoja žena misli da može bolje.
Nema te ljubavi koja preživljava nedostatak sredstava za život i uzdržavanje truta koji doma sjedi i igra igrice.

Ako ipak nije to razlog, nego si tek od nedavno bez posla, a prije si dao sve od sebe da normalno funkcionirate, onda se tvoja žena vjerojatno zarazila virusom egoizma, koji danas poprima razmjere epidemije - ljudi uredno danas zaboravljaju da su obećali "i u dobru i u zlu", a ne samo dobru i izobilju.
pa čim nastupi loš period, što je najčešće neki minoran i premostiv razlog, kreću u otkrivanje svojih "vrijednosti" i zaključe da nitko više nije dovoljno dobar za njihova veličanstva, jer su, eto, oni zaslužili bolje.

Na tvoju žalost, u oba slučaja, razvod je jedino rješenje. Na tebi je da razmisliš o uzrocima, i da promijeniš ono što možeš promijeniti.

I mani se patetike i samosažaljenja.
__________________
Silence is golden. The duct tape is silver.
Aleta Ogord is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 15:20   #4
Nije baš da sam doma sjedio i igrao igrice. Radio sam cijelo vrijeme, ali nisu mi se ukazale dobre prilike, tako da je lova kapala, katkada više katkada manje.
Imam 35 godina...

Samosažaljenje i patetika.....naravno da se borim protiv toga, no nekako mi se svijet srušio....pa ako i posrnem nije grijeh.
Mr Wrightwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 15:25   #5
Quote:
Mr Wrightwood kaže: Pogledaj post
Sve je crno.
Iako to trenutno iz objektivnih razloga ne mozes vidjeti, isto kao sto i planinari koji se penju na Everest ne vide vrh cijelim putem uspona, period koji je pred tobom biti ce ti jedan od najboljih perioda tvog zivota. Malo emocionalnog pritiska ispast ce vrlo zdravo za tebe.

Samo prihvati situaciju kako je i pocni misliti na sebe. Ona ti vec sedam godina razmislja tako.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 15:39   #6
Quote:
Mr Wrightwood kaže: Pogledaj post
Nije baš da sam doma sjedio i igrao igrice. Radio sam cijelo vrijeme, ali nisu mi se ukazale dobre prilike, tako da je lova kapala, katkada više katkada manje.
Imam 35 godina...

Samosažaljenje i patetika.....naravno da se borim protiv toga, no nekako mi se svijet srušio....pa ako i posrnem nije grijeh.
Pretpostavljam da ne živiš u nekom većem gradu ili?
Uglavnom...ta pomirljivost te koštala braka, nadam se da shvaćaš
I sad kad je došao kraj, ti si skloniji kriviti sudbu kletu nego nešto radikalno promjeniti u životu. Ako tu gdje živiš nema posla, mrdni se, odi tamo gdje ga ima. Moraš biti solventan i brinuti se za svoje dijete, odseli tamo gdje posla ima i pokaži i dokaži da si odgovoran i samostalan. Ovo povlačenje i odlazak u roditeljsko gnijezdo puno govori o tebi
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 17:48   #7
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ne živiš u nekom većem gradu ili?
Uglavnom...ta pomirljivost te koštala braka, nadam se da shvaćaš
I sad kad je došao kraj, ti si skloniji kriviti sudbu kletu nego nešto radikalno promjeniti u životu. Ako tu gdje živiš nema posla, mrdni se, odi tamo gdje ga ima. Moraš biti solventan i brinuti se za svoje dijete, odseli tamo gdje posla ima i pokaži i dokaži da si odgovoran i samostalan. Ovo povlačenje i odlazak u roditeljsko gnijezdo puno govori o tebi
Dakle, da se odselim od djeteta? Mislim da to ne dolazi u obzir.
A povratak u gnijezdo.....ta što sam trebao napraviti? Zaista ne razumijem....pod most uselit, ili na klupu? Intenzivno tražim posao, no svi znamo kakva je situacija u HR, a bome ne biram puno što ću raditi.

Shvaćam da mi treba promjena, no sasut krivicu samo na sebe.......U braku sam bio uvijek persona broj 2, dežurni krivac i onaj koji mora plazit da oraspoloži njeno božanstvo. Mislim da odgovornost leži s obje strane, u najmanju ruku.
Mr Wrightwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 17:59   #8
Quote:
Mr Wrightwood kaže: Pogledaj post
Dakle, da se odselim od djeteta? Mislim da to ne dolazi u obzir.
A povratak u gnijezdo.....ta što sam trebao napraviti? Zaista ne razumijem....pod most uselit, ili na klupu? Intenzivno tražim posao, no svi znamo kakva je situacija u HR, a bome ne biram puno što ću raditi.

Shvaćam da mi treba promjena, no sasut krivicu samo na sebe.......U braku sam bio uvijek persona broj 2, dežurni krivac i onaj koji mora plazit da oraspoloži njeno božanstvo. Mislim da odgovornost leži s obje strane, u najmanju ruku.
Znam da si uzrujan, ali ovo ti ne ide u prilog jer naime, ti si sam na to pristao. A sad zašto je to tako i tomu slično, ipak je preširoko za ovaj forum. Nitko ne mora ništa...shvati to. Ti si to činio iz sebi poznatih razloga, sad je vrijeme da preispitaš te razloge i kreneš dalje. Posao ti je prvi must have....shvati. Znam da je situacija teška, ali to ti na sudu neće pomoći
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 18:18   #9
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Znam da si uzrujan, ali ovo ti ne ide u prilog jer naime, ti si sam na to pristao. A sad zašto je to tako i tomu slično, ipak je preširoko za ovaj forum. Nitko ne mora ništa...shvati to. Ti si to činio iz sebi poznatih razloga, sad je vrijeme da preispitaš te razloge i kreneš dalje. Posao ti je prvi must have....shvati. Znam da je situacija teška, ali to ti na sudu neće pomoći
Ha da, pogreška u startu. Slažem se da je preširoko za forum. Znam zašto je došlo do toga...otprilike, ali došlo je. Situacija je bila posložena tako da kolje samopouzdanje....
Znam da je posao prvo.....Šteta što nemam veza
Mr Wrightwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 09:27   #10
Vježbaj um. Stoički podnosi svakodnevnicu. Bol neće nestati tako skoro, ali se da ukrotiti da ti ne diktira buduće postupke. I da...nisi kriv, nije niti ona. Nitko nije kriv. Ako već hoćeš nekoga kriviti.. krivi Donalda Trumpa. I mani se alkohola. Što se tiče posla...ne prihvaćaj bilo što. I ako možeš odi van. Brže ćeš se oladiti od svega. Mlad si.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 00:09   #11
Možda je offtopic, ali nikad mi neće bit jasno zašto uvijek djeca, kuće, auti, stanovi, novac, kisik automatski pripadnu ženama, a stalno se trubi o nekakvim ravnopravnostima. No dobro.

Imaš 35, nisi dinosaur, niti starac.. Ljudi nalaze nove partnere i sa 55, a u ova teška vremena treba biti sretnik i naći dobar posel.. Traži, drži se, ne daj se.. Nisi star, nisi otpad
Zagrebačkiplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 10:21   #12
Quote:
Mr Wrightwood kaže: Pogledaj post
Dakle, da se odselim od djeteta? Mislim da to ne dolazi u obzir.
A povratak u gnijezdo.....ta što sam trebao napraviti? Zaista ne razumijem....pod most uselit, ili na klupu? Intenzivno tražim posao, no svi znamo kakva je situacija u HR, a bome ne biram puno što ću raditi.

Shvaćam da mi treba promjena, no sasut krivicu samo na sebe.......U braku sam bio uvijek persona broj 2, dežurni krivac i onaj koji mora plazit da oraspoloži njeno božanstvo. Mislim da odgovornost leži s obje strane, u najmanju ruku.
ovo ti je problem...dobar brak je partnerstvo, nema persona, božanstava i dežurnih krivaca...sad još ne kužiš, ali ovo je na dugoročno puno bolje...
trgni se
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 16:25   #13
Quote:
Mr Wrightwood kaže: Pogledaj post

Ipak, javljam se ovdje da pomognem sebi, odnosno da mi kapne pokoji savjet od ljudi koji su to prošli.

I evo me sada slomljenog. Osjećam se izdano i pregaženo. Odlučila se za raskid kada sam bio u najnezavidnijem mogućem položaju, tako da sam sada nezaposlen i živim kod svojih.

Oprostite ako je moj thread klišej i zvuči otrcano, no tako to izgleda kod mene. Hvala na svakoj sugestiji i konstruktivnom komentaru.
prvo i osnovno: nadji si posao!!! bez toga se neces maknuti iz svoje tamnice.
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 19:08   #14
Quote:
Mr Wrightwood kaže: Pogledaj post
Dakle, da se odselim od djeteta? Mislim da to ne dolazi u obzir.
A povratak u gnijezdo.....ta što sam trebao napraviti? Zaista ne razumijem....pod most uselit, ili na klupu? Intenzivno tražim posao, no svi znamo kakva je situacija u HR, a bome ne biram puno što ću raditi.

Shvaćam da mi treba promjena, no sasut krivicu samo na sebe.......U braku sam bio uvijek persona broj 2, dežurni krivac i onaj koji mora plazit da oraspoloži njeno božanstvo. Mislim da odgovornost leži s obje strane, u najmanju ruku.
a najbolje da kreneš na psihoterapiju, razgovor s nekim će ti pomoći (na žalost bolja terapija se plaća ali probaj preko socijalnog, nekima se posreći), ali i shvati da ti se neće baš svidjeti otkriće da si izabrao baš nju takvu, jaču osobu, jer se i prije nje osjećao slabo, slabija ličnost koja bira nekog jačeg , dominantnijeg da ga vodi kroz život, biraš nekog probitačnijeg ali i isto nesvjesnog kao što si i ti, pa ona pak tebe izabrala jer joj je to bilo lako, sigurno, nekog uz koga će ona uvijek biti ona sposobnija, sigurnija, pametnija, bla... Naravno da si joj sada i dosadio,nekog kojeg uvjek vuče kroz život, koga je nadrasla i sl, jbg.
Osvjesti sebe, zašto si izabrao baš takvu osobu, od kakvih si to svojih nedostataka i strahova pobjegao izabravši baš nju, i počni raditi na tim svojim slabostima.
Kreni i na sport, trčanje je besplatno a gradi ti samopuzdanje i smanjuje depresiju u koju si trenutno pao.
sretno
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 10:21   #15
Quote:
Mr Wrightwood kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
čitao sam postove i threadove i uviđam da je svaka priča film za sebe. Ja sam trenutno u procesu rastave, na njenu incijativu. Mislim da nema smisla uopće razlagati zašto je do toga došlo. Set razloga je manje više univerzalan, s tim da nisam nikada varao, izlazio van puno, kockao, tukao...Tako da se radi o onom spektru gdje žena pronalazi svoju novootkrivenu vrijednost, jer se nije osjećala voljenom, jer ona zaslužuje više itd.

Ipak, javljam se ovdje da pomognem sebi, odnosno da mi kapne pokoji savjet od ljudi koji su to prošli.

Bili smo 7 godina u braku, i moram priznat da nisam bio super sretan. No, čovjek sam koji ne odustaje od ljudi i bio sam spreman i trpjeti i mijenjati se, iako mi se spočitavalo da se ne mijenjam. Ono što je po mom sudu bio najveći problem je što mi je ona u potpunosti uništila samopouzdanje. 7 godina konstantne kritike i uvjeravanja da nisam dovoljno dobar me je uništilo i praktički onesposobilo za mnogo toga. Bonus je bilo vrednovanje na temelju učinka. Koliko zaradiš toliko vrijediš. Nažalost moji poslovi nikada nisu bili preplaćeni...štoviše.

I evo me sada slomljenog. Osjećam se izdano i pregaženo. Odlučila se za raskid kada sam bio u najnezavidnijem mogućem položaju, tako da sam sada nezaposlen i živim kod svojih. Energija mi je pala u potpunosti, teško mi je izaći iz kuće, a kamoli nešto drugo. Kćer viđam po dogovoru, ali ako nešto krivo napravim odmah su tu prijetnje i kazne. Kada odem do nje zbog kćeri potpuno se slomim kada ugledam kuću i sve što smo zajedno uređivali.

Što se tiče mog promišljanja o svom budućem životu uopće ne vidim budućnost. Sve je crno. Niti kako i gdje ću naći posao s kojim ću plaćati alimentaciju i stan, a niti kako se eventualno upustiti u neku vezu. Osjećam se kao smeće koje ne vrijedi nikoga i koje bolje da niti ne pokušava išta jer će neku ženu džabe unesrećiti.

Znam, treba proći vrijeme....ali, ta me informacija uopće ne ispunjava. Znam i da bi bilo dobro krenuti na neki sport, no nemam ni lipe. Treba izaći van, otići negdje, kretati se, ali energija i novčana situacija mi ne dopuštaju. Nasuprot meni, ona doživljava renesansu svog života.

Oprostite ako je moj thread klišej i zvuči otrcano, no tako to izgleda kod mene. Hvala na svakoj sugestiji i konstruktivnom komentaru.
Ne znam koliko možeš sam u svom tom jadu u kojem si se našao (praktički na dnu) percipirati udio svoje krivnje i odgovornosti za nastalu situaciju i raspad braka. Naime, nije da nju opravdavam jer način na koji je kritički postupala sa tobom i poražavala te nije niti malo ljudski, partnerski a ponajmanje ugodan. Ono što je problem tvoje karakterne crte jest podređivanje takvoj sudbini. Ne znam što leži ispod podvršine pa sebe stavljaš u ulogu roba ili onog tko nastoji udovoljiti (vjerojatno manjak samopouzdanja i strah od konflikta i gubitka što je i najčešći slučaj). Ukratko trebao si biti dovoljno snažan i odlučan da ženi postaviš jasne granice i ne toleriraš pretjeranu kritiku i poražavanje, a naročito si trebao imati izgrađeno samopoštovanje i brigu za vlastite interese da sebe ne dovodiš u situaciju da o bilo kome ovisiš, a naročito da ovisiš o odobravanju drugih, naročito supruge. Sve ovo što ti se desilo posljedica je tog negativnog stava o sebi. Čak i sada ti kriviš nju i zlu sudbinu za ono što te snašlo u životu bez mogućnosti da sebe kritički pogledaš i trgneš se u životu. To stanje je neprihvatljivo i čeka te jako veliki rad na sebi u psihičkom smislu. Nadalje iz rupe u kojoj si se našao izvući ćeš se tako da na bilo koji način najprije postaneš financijski neovisan, to znači pronaći i raditi bilo kakav posao. Nakon toga slijedi slaganje kockica svog života, promišljanje o sebi, polagana sanacija rana zbog propalog braka, briga o djeci i usmjeravanje svog života na način da postaneš samostalna, jaka i zadovoljna osoba (prvenstveno sobom).
Mislim da si previše mekan, podložan, sklon primanju krivnje i kritike, lošeg samopouzdanja i da sa takvim sklopom ne možeš uspješno ići kroz život, to treba hitno mijenjati jer će te život (ljudi) konstantno satirati...
Inače na primjeru supruge vidiš kako se čovjek bori za sebe i svoju sreću, taj mentalni sklop ti je jako odbojan trenutno jer te unazadio i nanio ti veliku bol, ali činjenica jest da se za sebe moraš boriti, da svoje potrebe moraš iskazati, da svoje nezadovoljstvo trebaš izreći, da se za svoju sreću trebaš boriti ako ne sa jednim parnerom onda naravno sreću potražiti sa nekim drugim. Ona se za to borila na svoj način, istina đubretarski i sebičan ali ili tako ili nikako. Bez obzira što se cijela ova drama loše odigrala za tebe i što imaš jako negativnu percepciju o njoj kao osobi, mislim da od nje možeš dosta toga naučiti, odnosno dobiti percepciju gdje se nalaziš sada a gdje si trebao biti...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 09:18   #16
Quote:
Mr Wrightwood kaže: Pogledaj post
...
Znam da je posao prvo.....Šteta što nemam veza
napiši što bi sve mogao raditi.
možda ti se ovdje netko javi s nekom ponudom
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 20:19   #17
Hvala svima na riječima podrške.

Što se tiče psihoterapije razmišljao sam da krenem, vjerojatno i hoću.
Posve mi je jasno da mi je samopouzdanje stradalo i da su moji životni odabiri usko vezani uz to stanje. Privukli smo se svojim nesamopouzdanjima i stvorili ponor. Ona je izašla iz toga popevši mi se na glavu, a ja moram sam naći načina. I budem, vjerujem. Trebam pronaći vrijednosti unutar sebe.

Humanističke sam struke, ali mogu raditi što god, iako nisam baš siguran da će mi netko se javit s ponudama ovdje
Mr Wrightwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 20:26   #18
stvarno ti se skupilo svega, sigurno ti nije lako.
ali pred tobom je još toliko puno godina i poslova i žena, glavu gore!
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 00:49   #19
Quote:
Mr Wrightwood kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
čitao sam postove i threadove i uviđam da je svaka priča film za sebe. Ja sam trenutno u procesu rastave, na njenu incijativu. Mislim da nema smisla uopće razlagati zašto je do toga došlo. Set razloga je manje više univerzalan, s tim da nisam nikada varao, izlazio van puno, kockao, tukao...Tako da se radi o onom spektru gdje žena pronalazi svoju novootkrivenu vrijednost, jer se nije osjećala voljenom, jer ona zaslužuje više itd.

Ipak, javljam se ovdje da pomognem sebi, odnosno da mi kapne pokoji savjet od ljudi koji su to prošli.

Bili smo 7 godina u braku, i moram priznat da nisam bio super sretan. No, čovjek sam koji ne odustaje od ljudi i bio sam spreman i trpjeti i mijenjati se, iako mi se spočitavalo da se ne mijenjam. Ono što je po mom sudu bio najveći problem je što mi je ona u potpunosti uništila samopouzdanje. 7 godina konstantne kritike i uvjeravanja da nisam dovoljno dobar me je uništilo i praktički onesposobilo za mnogo toga. Bonus je bilo vrednovanje na temelju učinka. Koliko zaradiš toliko vrijediš. Nažalost moji poslovi nikada nisu bili preplaćeni...štoviše.

I evo me sada slomljenog. Osjećam se izdano i pregaženo. Odlučila se za raskid kada sam bio u najnezavidnijem mogućem položaju, tako da sam sada nezaposlen i živim kod svojih. Energija mi je pala u potpunosti, teško mi je izaći iz kuće, a kamoli nešto drugo. Kćer viđam po dogovoru, ali ako nešto krivo napravim odmah su tu prijetnje i kazne. Kada odem do nje zbog kćeri potpuno se slomim kada ugledam kuću i sve što smo zajedno uređivali.

Što se tiče mog promišljanja o svom budućem životu uopće ne vidim budućnost. Sve je crno. Niti kako i gdje ću naći posao s kojim ću plaćati alimentaciju i stan, a niti kako se eventualno upustiti u neku vezu. Osjećam se kao smeće koje ne vrijedi nikoga i koje bolje da niti ne pokušava išta jer će neku ženu džabe unesrećiti.

Znam, treba proći vrijeme....ali, ta me informacija uopće ne ispunjava. Znam i da bi bilo dobro krenuti na neki sport, no nemam ni lipe. Treba izaći van, otići negdje, kretati se, ali energija i novčana situacija mi ne dopuštaju. Nasuprot meni, ona doživljava renesansu svog života.

Oprostite ako je moj thread klišej i zvuči otrcano, no tako to izgleda kod mene. Hvala na svakoj sugestiji i konstruktivnom komentaru.
Hm.
Nasao si se u gadnoj i nezavidnoj poziciji, sada i nikada vise u zivotu. Ovakva prekretnica ne ponavlja se dva put i iz nje ces sigurno nauciti i narasti.

Kako ja vidim stvari, imas dva osnovna problema:

1. druga osoba ozbiljno ti je narusila samopouzdanje i samopostavanje (jer si ti to dopustio)
2. nemas posao i nisi u mogucnosti financijski skrbiti sam o sebi.

Jedno i drugo su medusobno povezani, dok ne dignes samopuzdanje tesko ces naci posao, dok ne nades posao tesko ces dignuti samopuzdanje.

Istovremeno, tvoj post je iznimno dobro napisan, sto je rijetkost u RH i sto upucuje da si inteligentan i pismen i to je jedan razlog zbog cega se moras smjesta poceti bolje osjecati u vezi samog sebe. Ostavljas dojam pristojne i "down to earth" osobe i nisi na egotripu, te je to razlog broj dva.

Tvoja bivsa je "bitch", nema sumnje u to, ali ti si kriv jer si dopustio da ti narusi samopostovanje. Ljudi koji su vrijedni tvog samopostovanja ne bi ti ga nikada niti pokusali oduzeti. S obzirom da ti se takva stvar dogodila, znaci da si podlozan "bitch tipu" ljudi i to ces morati rijesiti inace ces stalno biti njihova zrtva jer oni bas traze takve poput tebe.

Prva stvar koju trebas napraviti je naci posao. Za to ti treba "fake it till you make it". Samopuzdanje nije osjecaj, samopouzdanje je nastup. Ljudi koji djeluju samopuzdano, ljudi koji se ponasaju samopouzdani JESU samopouzdani. Vjezbaj, vjezbaj, vjezbaj, u tome je kljuc. Cvrsto stisni ruku, pozdravi, nasmijesi se, pogledaj u oci, budi pristojan, pitaj ljude kakav im je bio dan, pusti in da pricaju... Vjezbaj! U ducanu, u pekari, u ambulanti...
Blackheartgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 01:16   #20
Quote:
Mr Wrightwood kaže: Pogledaj post
Dakle, da se odselim od djeteta? Mislim da to ne dolazi u obzir.
A povratak u gnijezdo.....ta što sam trebao napraviti? Zaista ne razumijem....pod most uselit, ili na klupu? Intenzivno tražim posao, no svi znamo kakva je situacija u HR, a bome ne biram puno što ću raditi.

Shvaćam da mi treba promjena, no sasut krivicu samo na sebe.......U braku sam bio uvijek persona broj 2, dežurni krivac i onaj koji mora plazit da oraspoloži njeno božanstvo. Mislim da odgovornost leži s obje strane, u najmanju ruku.
Pa ako je dama takva trebaš biti sretan, a ne žalostan. Uzmi lijepo, a ružno zaboravi, racionaliziraj. Zar si ju trebao trpiti cijeli život? Hoće nekog biznismena, uspješnog poslovnog čovjeka........ pa eto joj, sad će svi na valiti na nju tako sposobnu. Nek da krila svojim talentima.

Quote:
Blackheartgirl kaže: Pogledaj post
Hm.
Nasao si se u gadnoj i nezavidnoj poziciji, sada i nikada vise u zivotu. Ovakva prekretnica ne ponavlja se dva put i iz nje ces sigurno nauciti i narasti.

Kako ja vidim stvari, imas dva osnovna problema:

1. druga osoba ozbiljno ti je narusila samopouzdanje i samopostavanje (jer si ti to dopustio)
2. nemas posao i nisi u mogucnosti financijski skrbiti sam o sebi.

Jedno i drugo su medusobno povezani, dok ne dignes samopuzdanje tesko ces naci posao, dok ne nades posao tesko ces dignuti samopuzdanje.

Istovremeno, tvoj post je iznimno dobro napisan, sto je rijetkost u RH i sto upucuje da si inteligentan i pismen i to je jedan razlog zbog cega se moras smjesta poceti bolje osjecati u vezi samog sebe. Ostavljas dojam pristojne i "down to earth" osobe i nisi na egotripu, te je to razlog broj dva.

Tvoja bivsa je "bitch", nema sumnje u to, ali ti si kriv jer si dopustio da ti narusi samopostovanje. Ljudi koji su vrijedni tvog samopostovanja ne bi ti ga nikada niti pokusali oduzeti. S obzirom da ti se takva stvar dogodila, znaci da si podlozan "bitch tipu" ljudi i to ces morati rijesiti inace ces stalno biti njihova zrtva jer oni bas traze takve poput tebe.

Prva stvar koju trebas napraviti je naci posao. Za to ti treba "fake it till you make it". Samopuzdanje nije osjecaj, samopouzdanje je nastup. Ljudi koji djeluju samopuzdano, ljudi koji se ponasaju samopouzdani JESU samopouzdani. Vjezbaj, vjezbaj, vjezbaj, u tome je kljuc. Cvrsto stisni ruku, pozdravi, nasmijesi se, pogledaj u oci, budi pristojan, pitaj ljude kakav im je bio dan, pusti in da pricaju... Vjezbaj! U ducanu, u pekari, u ambulanti...
Pojednostavljeno , tako nekako. Proces je to.
antej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.