Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2017., 18:50   #21
Opcije ovise o proizvođaču.
Uglavnom su iste, ali neke razlike (tipa ova) ipak mogu biti drugačije.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:30   #22
Stvarno ne znam .

Prvo kaj mi je palo na pamet je da je vjerojatno do verzije Androida. No onda sam isto pomislio da bi moglo biti do proizvođača.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 20:40   #23
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu, no ne treba mi mob, već zamjena za laptop koji polako odlazi. Nadao sam se da će mi onda ovaj tablet poslužiti do iduće nabavke nekog boljeg laptopa. Kupio sam za jeftinjaru onu futrolu s tipkovnicom i zajedno s mišom povezao preko USB huba s tabletom i moram reći da super funkcionira. Samo eto da barem nije cijele ove priče s memorijom. Po iskustvu s Windows mobitelima, mislim da ni Windows tableti nemaju ovih problema kao Android s premještanjem i pohranom aplikacija na SD karticu, samo što onda pak nemaš preveliku opciju aplikacija. Eh kak god okreneš sranje s ovim kompanijama.
Moj muz se pali na Asusov padfone. Proguglaj malo. Odlicna zamjena za laptop bar sto se mojih pojmova i potrebe tice.

Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
OK, taman kad sam mislio kako je cijela priča u vezi premještanja podataka na micro SD karticu gotova, cura si je prekjučer nabavila Alcatel Go Play, zajedno s 32 GB karticom.

Na tom mobitelu se nalazi Android verzija 5.0.2. Naravno morao sam isprobati hoće li se dati i na njezinom smartphoneu aplikacije premjestiti na SD karticu. Instalirao sam igru Dead Effect i u procesu nešto drukčijem nego na Samsung Galaxy Tabu A 9,7", koji na sebi ima Android 6.0.1, pokušao premjestiti igru na micro SD karticu. Kao i u primjeru s tabletom, ponovno se premjestilo svega 35,66 MB na karticu, dok je ostatak od 475 MB ostao na memoriji od mobitela.

Pomirio sam se kako je to sad zaista to, kada sam skužio pod opcijama na Alcatelu, opciju za odabir gdje će se aplikacije, slike i podaci spremati. Kliknuo sam na to pod "Storage" tab - "Default storage location", odabrao "SD card" i spremio. Deinstalirao sam zatim Dead Effect i nanovo ga instalirao. I na moje iznenađenje, većina igre se zaista bila instalirala ovoga puta na SD karticu. Sada je bila obrnuta situacija, 475 MB se instaliralo na SD karticu, a 35,66 MB na memoriju od mobitela.



Međutim i dalje mi ostaje problem s tabletom. Nije mi jasno zašto na Alcatelu na Android verziji 5.0.2 postoji opcija odabira gdje će se automatski pohranjivati aplikacije, slike itd., a na Samsung Galaxy Tabu A koji ima napredniju Android verziju 6.0.1, nigdje nema te postavke kada se ode pod iste opcije. Fakat mi nije jasno.
Zato sto novije verzije iz "sigurnosnih razloga" imaju drukcija dopustenja.
Recimo u starijim verzijama jednim klikom mozes isprazniti kompletan cache, a u novijim ih pjesice jednu po jednu aplikaciju moras prazniti.
Ide i androida i samsunga podjednako.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje assassin : 17.01.2017. at 20:52. Reason: Spojeno- koristi tipku Edit ili Multiquote
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 22:37   #24
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Moj muz se pali na Asusov padfone. Proguglaj malo. Odlicna zamjena za laptop bar sto se mojih pojmova i potrebe tice.
Wooow. Prvi put vidim sad ovako nešto. Zanimljiv koncept, dala si mi razmišljati .
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Zato sto novije verzije iz "sigurnosnih razloga" imaju drukcija dopustenja.
Recimo u starijim verzijama jednim klikom mozes isprazniti kompletan cache, a u novijim ih pjesice jednu po jednu aplikaciju moras prazniti.
Ide i androida i samsunga podjednako.
Misliš li da bi downgrejdanje na prijašnju raniju verziju to omogućilo? Jel tako nešto izvedivo?
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 17:48   #25
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Wooow. Prvi put vidim sad ovako nešto. Zanimljiv koncept, dala si mi razmišljati .

Misliš li da bi downgrejdanje na prijašnju raniju verziju to omogućilo? Jel tako nešto izvedivo?
Nisam sigurna da je moguce namjestiti android na verziju ispod one na tvornickim postavkama.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 17:25   #26
Samo da se malo nadovežem na temu sa svojim problemom. Imam mob Samsung GT-S7580 Galaxy Trend Plus. Imam 4GB memorije u uređaju i 16GB na SD kartici. Za moje potrebe to mi je dovoljno. Ali !
Ne postoji opcija da se sve što se može odjednom premjesti na SD karticu već se mora jedna po jedna aplikacija. Također, ne postoji opcija da se odmah na početku odredi SD kartica kao primarno mjesto pohrane.
Evo, ja npr. uopće ni nemam puno skinutih aplikacija. A i ove što imam, sve sam ih premjestila na SD karticu. I danas hoću skinuti Kodi. I ne mogu. Kaže da ne može instalirati jer nema dovoljno pohrane. Izbrisala sam i slike ( kojih isto nije bilo puno ), izbrisala sve moguće pomoću app Clean Master, obrisala privremenu memoriju svega....ali đabe sve. Ne da mi. A nekih je 15-ak MB veća app od Skype-a, kojeg sam mogla skinuti. I, naravno, odmah premjestila na SD. Tako da je to sve do mobitela, tj. do Samsung Galaxy-ja, koliko sam se išla raspitivat i tražit po netu. Ako ne ide - a ne ide. Za ubuduće ću biti pametnija, a sad je tako kako je.
thinkpinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 10:54   #27
realno, 4gb je premalo... preprepremalo.
cak i one aplikacije koje premjestis na sd karticu, jedan dio ostane u internoj memoriji. s vremenom se toga nakupi. to nije do samsunga nego do googlea
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 18:11   #28
A eto, znat ću za sljedeći put kad budem išla kupovat mobitel. Ovo mi je prvi smartphone pa mogu reći da sam i dobro prošla. Dobili smo ga za produženje pretplate u VIP-u za par kuna. Znači, def više od 4GB interne memorije
Hvala
thinkpinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 21:06   #29
Ja imam 16 GB memorije pa mi je premalo. Taj Galaxy Trend mobitel je jako star model, valjda 3 ili četiri godine. Mogli su vam ponuditi i neki jeftiniji noviji smartphone.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 01:19   #30
Ma nismo to sad dobili, ima to već par god, možda upravo toliko koliko kažete
Evo npr. dečko mi večeras kaže kako razmišlja da bi mu trebao novi mob, njegov je još gori, samo 2GB interne. I kaže da bi si uzeo neki Huawei Honor 7 Premium koji ima 32GB Ono...đizus
Na njega nema da nema da ne stane
E da, i moram dodati da sam uspjela skinuti Kodi
Skoro sve app sam obrisala, a prije toga si zapisala koliko MB koja zauzima prostora i jel se skida na SD ili ne. I onda skinula Kodi, pa polako dodavala sve ostale app po redu : prvo one sa najviše MB pa sve manje,i prvo one koje se mogu premjestiti na SD pa onda na kraju one koje ostaju u internoj. I uspjela sam sve nanovo skinuti. Jedino još moram vidjeti kako da na Kodiju napravim da mogu gledat TV
thinkpinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:12   #31
Pozdrav.
Zna li netko kojo program da skinem preko Trgplay za prebacivanje aplikacija za Htc 816 dual sim?
Koji god da probam nece prebacivati.
A kada pokusam preko kompa onda mi nece pokazat sadrzaj unutarnje memorije.
Pokazuje praznu mapu a na detaljima pokazuje koliko je unutarnja memorija zauzeta..
Neznam u cemu je greska.
Hvala
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 21:33   #32
Instaliraj AirDroid. Provjeri jesu li ti driveri dobro instalirani i je li dozvoljeno spajanje USBom na uređaju.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.