Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2017., 09:36   #2181
@TBF1D: vidim da OP spominje da ima android TV, ali imati android ne znači automatski da svi programi prepoznaju titlove koji u sebi dodatno sadrže akronim jezika, ovisi koji se plejer koristi (mislim da ovi defaultni koji dolaze uz androide - neki podržavaju, neki ne)... to što se s vremenom "prešutno" na sceni uspostavio taj nekakav sustav da se i "ime_filma.jezik.srt" također prepoznaje kao titl koji pripada uz dotični film pa ga mnogi plejer softveri (ali ne svi) podržavaju sigurno nije oduvijek tako, nekada si strikno morao imati isti naziv prije ekstanzije bez dodataka...

hoću reći, to nije stvar androida nego "titl release scene"...neki plejeri koji dolaze s android uređajima su jednostavno korporativni bazični uradci koji su okljaštreni na mnogo načina pa i na taj - ne prate trendove...

nemam ni ja problem s titlovima s .hr. na panju kad ih sevira serviio, on se pobrine za sve
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 07:53   #2182
A gle sve se to svodi na "scenu" a takav sustav označavanja se koristi odavno, koriste ga plex, Kodi, serviio, JAMY, koristio ga je i nekad XBMC tak da tu nema nikaj novog...

Druga stvar je kaj su naši titlovi godinama potpuno krivo označavani, čak i potpuno krivo kodirani...
Pa si na "našim" titlovima imao uvijek šemu da su "und" dakle neprepoznati, pa onda naravno i krive code page stranice i tak to, pa malo UTF, pa malo ANSI i tak to...
Kad player/server dobije informaciju da je titl .hr onda odmah zna i kaj da radi s njim, pa automatski nema pizdarija sa code page stranicom

Tak da je to .hr potpuno ispravno, a ne kontra
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 23:46   #2183
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
A gle sve se to svodi na "scenu" a takav sustav označavanja se koristi odavno, koriste ga plex, Kodi, serviio, JAMY, koristio ga je i nekad XBMC tak da tu nema nikaj novog...

Druga stvar je kaj su naši titlovi godinama potpuno krivo označavani, čak i potpuno krivo kodirani...
Pa si na "našim" titlovima imao uvijek šemu da su "und" dakle neprepoznati, pa onda naravno i krive code page stranice i tak to, pa malo UTF, pa malo ANSI i tak to...
Kad player/server dobije informaciju da je titl .hr onda odmah zna i kaj da radi s njim, pa automatski nema pizdarija sa code page stranicom

Tak da je to .hr potpuno ispravno, a ne kontra
Je, to jest ispravno, samo reci to ovima s metlom u guzici kaj rade plejere za velike firme koji ne žele biti do scene već se pokušavaju boriti protiv nje...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 10:49   #2184
Lightbulb Media player

Kako imam problema puštanja filmova preko kompa odučio sam se za kupnju media playera.
Treba mi media player koji će mi reproducirati 4K HDR filmove i da mi podržava DTS HD master 7.1, Dolby TrueHd i Dolby Atmos.

Koliko sam vidio postoji od takvih playera Zappiti, Nvidia shield tv, Dune( to mi je preskupo) i naišao sam na ebayu na Himedia. Himedia mi po cijeni najviše odgovara jer izađe našto manje od 1400kn sa poštarinom iz Engleske tako da nemam ni porez ni carinu.

Zappiti ima model bez utora za hard i sa utorom za hard, himedia ima utor za hard. Sad me zanima jel ja mogu sadržaj preko utorenta skidati direktno na hard koji je u media playeru i spojen je na mrežu tako da kasnije to puštam direktno sa tog harda u media playeru?

Molio bi vaša iskustva i preporuku za player.

Na prvom mjestu mi je himedia a na drugom zappiti a nvidia je na trećem.
Evo i linkova na zappiti i himediu
http://www.ebay.co.uk/itm/HiMedia-Q1...YAAOSw5cNYOGur

https://edigital.hr/multimedia-playe...player-p482415

https://edigital.hr/multimedia-playe...player-p482414
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:37   #2185
Jesi li pročitao na Topicu " Sve o kućnom kinu...." moj osvrt o Himedia playeru !?

Zapiti je također dobra opcija...
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:42   #2186
A što ćemo s dvostrukim HDMI outputom?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:46   #2187
Splitter...
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:46   #2188
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
A što ćemo s dvostrukim HDMI outputom?
Ima ga ovaj Dune kojeg sam linkal u drugoj temi...
a vrlo skoro će ga ziher imat novi Zapitti, Himedia i Zidoo koji takaj koriste realteka, jer novi Realtek RTD1296 omogućava dual HDMI i dual SATA na svojem SoC-u...

Tak da je u principu trenutno najpametnije pričekat koji mjesec da izađu nove verzije tih playera...
Bilo zbog sniženja postojećih modela kojih ziher bude sa pojavom novih ili zbog konkretnog dual HDMI-a na novima
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 14:28   #2189
Naručio sam novi receiver onkyo TX-NR676 tako da ći imati samo jedan HDMI output jer mi novi receiver podržava HDR i sve što mi je potrebno.

Pročtao sam malo temu o kućnom kinu i shvatio da pitanhe o dva HDMI output nije namjenen meni ali imao sam isti problem pa sam stavio dvije grafičke u komp

Zadnje uređivanje diskus : 14.01.2018. at 14:50.
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 14:30   #2190
@TBF1D: ...koji je timeframe za Zappiti sa RTD1296, to mi izgleda realnije? Dune je $800 i još uvijek nije izišao...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 17:01   #2191
Nemam pojma kad ostali misle izbacit te NAS/Media playere van...
Znam samo da SoC postoji i da očito i nije nekaj suludo skup iako Dune je bolesno skup...

Jer recimo taj isti SoC ti ima Synology NAS DS218 play kojem je cijena vani cca 230$...
Kod nas 1.920,00 + rabat + PDV...i da izašao je i uredno se može kupit.

zakaj na njega nisu stavili HDMI in/2xout kak je moguće nemam pojma
mulci da su ga stavili uređaj bi im se vjerojatno prodavao ko lud...
ja bi ga već ziher kupil

Qunap i Asustor već odavno stavljaju HDMI izlaze/daljinac na hrpu kućnih NAS uređaja...Synology ne iako imaju Soc koji je i više nego dobar za to...
Valjda im se neda zajebavat sa firmwareom iako me to zbilja čudi jer Synology inače ima jako dobru podršku upravo po pitanju softwarea...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 09:12   #2192
LJudi pozdrav!
Nisam u toku s tehnikom pa me interesira jel postoji mozda nesto ako DVD/BlueRay/divx player koji također ima opciju surfanja po netu?
VJerojatno zvuci ako SF ali treba pitat.... :-)
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:41   #2193
Naravno da postoji...
Na svakom android boxu (ili android smart tv boxu) možeš surfat po netu, i isti uredno može prikazivat filmove sa HDD-a/USB-a, tvoje mreže, interneta...
U principu može sve isto što i smartphone osim razgovora i GPS-a jer fizički nema tih modula, ostalo uredno radi i možeš instalirat manje-više sve iste aplikacije na taj box kao i na mobitel...

I to sve ti već uredno rade android boxevi koji koštaju 20-30 dolara...


E sad ako je CD/DVD/BD disk kao fiziči disk uvjet to bu već vjerojatno puno teže, čak i pitanje jel uopće izvedivo, a ako i je pitanje je koliko je praktično
Postoji li uopće neki koji ima fizički BD pogon to baš i nisam ziher...prije da ne nego da da...

Nisam nikad isprobavao (čini mi se da sam negdi imal USB DVD al nemam pojma di je ) no ne vidim razloga zakaj na njemu nebi radil USB BD/DVD pogon...ali to ne znači da automatski to i funkcionira u cijelosti...
USB DVD je uredno šljakao na prastarom popcorn A110 media playeru pa bi po logici svakak morao raditi i na svakom novom media playeru, no ne nužno i na svakom android boxu...

Iako evo koliko vidim radi čak i na mobitelu
https://www.youtube.com/watch?v=Bxod4pIusro
Dakle radi na androidu, što bi reklo da postoje driveri i da skoro pa sasvim sigurno mora radit i na android boxu

No postoji par potencijalnih problema po ovom pitanju, čak i pod uvjetom da box uredno prepozna USB BD/DVD pogon to ne znači da bu sve ok...

a.) vrlo veliko pitanje je hoće li raditi original diskovi, ripani sigurno hoće no kad je original u pitanju moglo bi bit problema oko zaštite
b.) pitanje je ima li android box uopće podršku za BD/DVD ISO, te BD/DVD menu, to uglavnom imaju skuplji playeri koliko znam a onda je upitno koliko se to uopće isplati (jer je vjerojatno jeftinija varijanta neki BD player + android player nego media player od cca 200$ + USB BD pogon)...
c.) pitanje je hoće li to radit automatski ili će trebat tražit fajl putem nekog explorera pa kliktat na njega...a onda je sama funkcionalnost prilično upitna, pretpostavljam da bi te zanimalo da samo ubaciš CD/DVD/BD i da automatski krene play, a ne da kopaš po aplikacijama nebi li ga pokrenul...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 16:19   #2194
Hmmm nemam pojma jel to probleme ima samo Zidoo X10 ili je problem općenito do Realteka
http://www.youtube.com/watch?v=8stE7w1VU1U&t=17m0s
Očito itekak ima problema sa hrpom 4K video materijala...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 16:50   #2195
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Hmmm nemam pojma jel to probleme ima samo Zidoo X10 ili je problem općenito do Realteka
http://www.youtube.com/watch?v=8stE7w1VU1U&t=17m0s
Očito itekak ima problema sa hrpom 4K video materijala...
Gle možda lik vuče video preko wifi-ja, to mi fest zgleda kao tako nešto...to su 4K 60 fps od preko 50 mbps...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 18:06   #2196
ak video makneš malo u nazad (10 sec) onda vidiš da mu se ti test fajlovi nalaze na "Kingston32" što je vjerojatno SD kartica ili USB stick
Čisto sumnjam da mu se tak zove neki mrežni filder...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 09:51   #2197
Mi mozete objasnit razliku između Popcorn Hour c-300 i Dune Base HD 3.0

Zadnje sto sam imao je neki obican playeric ispod TV koji je čitao divx-e, DVD, mp3....koji vrag mogu ovi navedeni a da ovaj moj stari ne moze?
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 10:00   #2198
Ja sam vlasnik Dune Base HD3.0
Jedina stvar mkoja me smeta na njemu je XXX ventilator.

...dakle to je media player pune velicine, u metalnoj kutiji.
Sa zadnje strane osim 3 USB prikljucka se nalazi opticki i coaxialni izlaz za zvuk, komponentni izlaz, rca izlaz za zvuk, HDMI 1,3(mislim) , ulaz za mrezu...

Ima NAS ugraden u sebi.
Ima ugradenu ladicu za ugradnju HDDa (samo otvoris i uguras)

Max reprodukcija je fullHD.

Jednostavan meni, redovito odrzavanje od strane proizvodaca...


Popcorn C300 je u tom rangu, s nekim razlikama, ali je to ccca tu negdje.


I to RADI.
nema trzanja, nema updeta, nema blokiranja, kako za filmove tako i za FLACove (196khz)

To je stroj, a media playeri iz kine su igracke.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:08   #2199
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Ja sam vlasnik Dune Base HD3.0
Jedina stvar mkoja me smeta na njemu je XXX ventilator.

...dakle to je media player pune velicine, u metalnoj kutiji.
Sa zadnje strane osim 3 USB prikljucka se nalazi opticki i coaxialni izlaz za zvuk, komponentni izlaz, rca izlaz za zvuk, HDMI 1,3(mislim) , ulaz za mrezu...

Ima NAS ugraden u sebi.
Ima ugradenu ladicu za ugradnju HDDa (samo otvoris i uguras)

Max reprodukcija je fullHD.

Jednostavan meni, redovito odrzavanje od strane proizvodaca...


Popcorn C300 je u tom rangu, s nekim razlikama, ali je to ccca tu negdje.


I to RADI.
nema trzanja, nema updeta, nema blokiranja, kako za filmove tako i za FLACove (196khz)

To je stroj, a media playeri iz kine su igracke.
Aneglbyu hvala na odgovoru.
Ali molim te ako mi mizes objasnit ko malom djetetu sljedece pitanje:

"Zadnje sto sam imao je neki obican playeric ispod TV koji je čitao divx-e, DVD, mp3....koji vrag mogu ovi navedeni a da ovaj moj stari ne moze?"
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:27   #2200
Quote:
Mrtaljez kaže: Pogledaj post
Aneglbyu hvala na odgovoru.
Ali molim te ako mi mizes objasnit ko malom djetetu sljedece pitanje:

"Zadnje sto sam imao je neki obican playeric ispod TV koji je čitao divx-e, DVD, mp3....koji vrag mogu ovi navedeni a da ovaj moj stari ne moze?"
Ako ne znaš kakve mogučnosti imaju novi media playeri onda ti novi ni ne treba 😀

Glavne razlike su 4K rezolucija, HDR i zvuk DTS-HD 7.1, Dolby TrueHD čak neki podržavaju Dolby Atmos. Da to sve iskorisriš trebaš imati i popratnu opremu
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.