Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 18:41   #61
Niđe veze
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:51   #62
Eto i ja sam.jedan od tih koji su bili samostalni u tim godinama, koje su budili daleko ranije od škole (no onda sam u drugom razredu počeo koristiti budilicu da me ne jebu s time) i išao sam kod zubara s 8-9 godina sam jer su starci radili pa nisu mogli i jebote od svih tih trauma eto ne bi izbrisao niti sekunde života.
Da, sigurno bi volio da sam nekada nešto odigrao drugčije ali bez brisanja.
Pa može i mali taj. Naravno ne treba se zavaravati da će on to vrijeme provesti korisno, ex je bila uvjerena da njezin mali za to vrijeme ponavlja gradivo a on je cijelo vrijeme do škole igrao igrice na mobitelu. Išao bi na kavu van samo da ga ne moram drukat
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:33   #63
da,nije problem, mali je samostalniji nego ja hahaha - ali tu je drugi problem - šta da netko na ovom zavidnom svijetu počne kvocat kako se mali sam ujutro diže, sprema i ide u školu?

A sa bivšom sam ono - dobar zadnjih pola godine, a ostale je li la. Mislite da mi se ide opet natezati po centru jer će ona prijaviti da to nije ok?

I centar će stati uz mene kao već par puta do sada - ali svaki taj odlazak na centar je slobodan dan koji nitko neće platiti.

Eto - nova firma, plate nema još, banka zove, ja im se neću javiti
Neka čekaju.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:47   #64
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
da,nije problem, mali je samostalniji nego ja hahaha - ali tu je drugi problem - šta da netko na ovom zavidnom svijetu počne kvocat kako se mali sam ujutro diže, sprema i ide u školu?
Ma da, pa kaj misliš kako funkcioniraju druga djeca u toj dobi? Pa nije prvi razred. Navečer spremanje torbe pod obavezno, navijanje mobitela da ga probudi na vrijeme, pripremite zajedno odjeću večer prije i bok.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 21:20   #65
Još si mlad i imaš deficitarno zanimanje koje se u inozemstvu traži, imaš problema sa ženama, sa pronalaskom dobro placenog posla, neotplaceni krediti...nema se tu što puno razmišljati, otiđi u inozemstvo u novi i bolji život...
solinemoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:36   #66
Nije mi se dalo sve čitati, a kaj je s alimentacijom? Ako je mali kod tebe, ona bi trebala plaćati barem zakonski minimum...
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 16:56   #67
Ne odvajaj se od djeteta, tu imas baku i djedu i to je veeelika pomoc, a u inozemstvu bi dijete ostalo bez babe, dide, bez prijatelja iz skole.
Tko ce cuvat dijete u inozemstvu?
Pricekaj da mali naraste i da zavrsi 8.razred osnovne skole/
Onda ce "prirodno" prelazak u srednju skolu mu lakse sjesti ako je ta nova skola u inozemstvu, jer svi prijatelji prelaze u srednju skolu.

Ako planiras njemacku npr. upisi malog na tecaj njemackog ili ako ima kao dodatnu nastavu u skoli neka krene pohadjati, ili ako ima talijanski, koji god dodatni jezik ima, ako dijete ima interes za jezike, podrzi ga. To ce malome dobro doci isao u inozemstvo ili ne.

Ako odes sa sinom kad on ima 14-15godina, tad je vec dovoljno velik da ce moci u inozemstvu i sam ostati u kuci, a sa 16-17 ce moc i pocet raditi kao srednjoskolac.
Mali je vec pretrpio gubitak majke, samo mu jos treba da ga se odvoji od svih prijatelja.
Nije bas da se sva djeca u inozemstvo LAKO prilagode.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:10   #68
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ne odvajaj se od djeteta, tu imas baku i djedu i to je veeelika pomoc, a u inozemstvu bi dijete ostalo bez babe, dide, bez prijatelja iz skole.
Tko ce cuvat dijete u inozemstvu?
Pricekaj da mali naraste i da zavrsi 8.razred osnovne skole/
Onda ce "prirodno" prelazak u srednju skolu mu lakse sjesti ako je ta nova skola u inozemstvu, jer svi prijatelji prelaze u srednju skolu.


Ako planiras njemacku npr. upisi malog na tecaj njemackog ili ako ima kao dodatnu nastavu u skoli neka krene pohadjati, ili ako ima talijanski, koji god dodatni jezik ima, ako dijete ima interes za jezike, podrzi ga. To ce malome dobro doci isao u inozemstvo ili ne.

Ako odes sa sinom kad on ima 14-15godina, tad je vec dovoljno velik da ce moci u inozemstvu i sam ostati u kuci, a sa 16-17 ce moc i pocet raditi kao srednjoskolac.
Mali je vec pretrpio gubitak majke, samo mu jos treba da ga se odvoji od svih prijatelja.
Nije bas da se sva djeca u inozemstvo LAKO prilagode.
To je najgore doba za mijenjanje sredine. Govorim iz vlastitog iskustva. Tada imaš vrlo čvrsta prijateljstva, prijatelji su ti na prvom mjestu, prve ljubavi, svašta ti se dešava jer si u pubertetu i treba ti sigurnost ustaljenosti i poznatog. Nisam se nikad potpuno prilagodila novom okruženju jer sam od početka imala revolt i vratila sam se doma kad sam se mogla zaposliti i živjeti sama.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:27   #69
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
To je najgore doba za mijenjanje sredine. Govorim iz vlastitog iskustva. Tada imaš vrlo čvrsta prijateljstva, prijatelji su ti na prvom mjestu, prve ljubavi, svašta ti se dešava jer si u pubertetu i treba ti sigurnost ustaljenosti i poznatog. Nisam se nikad potpuno prilagodila novom okruženju jer sam od početka imala revolt i vratila sam se doma kad sam se mogla zaposliti i živjeti sama.
sve mi se čini da djecu treba čim prije pripremiti na to da u životu ništa nije sigurno
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:55   #70
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
sve mi se čini da djecu treba čim prije pripremiti na to da u životu ništa nije sigurno
Da, ali ne oduzet im dom i preselit ih negdje drugdje u pubertetu kad su ionako zbunjeni i kad se traže.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:34   #71
Kažeš računalni tehničar, što točno radiš na poslu, možeš malo pojasniti? Ja sam informatičar i meni je to veliko područje. Isto 3D i tamo ili? Može i u inbox ako nije za javnost.
pecamribe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 17:52   #72
Evo još sam živ, iako umjesto na bolje sve je gorje, plaće nema od prosinca još, podnio sam otkaz tj svi su otišli, već tjedan dana doma.

Nisam niti od studenoga dobio sve novce, tako da od prekučer je računčić u blokadi jer nisam platio 2 rate kredita naravno.

Tjedan dana doma je ko smrt, a posla niđe jer svi moji bauštelci su doma radi vremena.

Danas obavio razgovor za posao, 7 km od kuće, 99% idem raditi, plaća isto 4000kn.

I nikako naprijed, samo crnčiš za kredit i račune, nešto malo špeceraja i molit se bogu da dobiješ putne troškove.

Fuša jako malo preko zime, da čovjek zna da ga bude svaki mjesec barem soma i pol, već ti lakše disati.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 18:20   #73
Koliko će trebati da vratis dugove?

Lion Silvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:00   #74
Ako želiš posao u Zagrebu, s plaćom od 7000kn, javi mi se u inbox.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:59   #75
Quote:
Lion Silvach kaže: Pogledaj post
Koliko će trebati da vratis dugove?

hah, dugovi dugovi...ne pričam ovdje na kredit, to je stambeni i to se zna

Nemam nešto previše, oko 7 somova, i to starcima, ali oni znaju u kakvoj sam situaciji i rekli su da pomalo, kak imam tak vračam. (čudo, isto sranje su oni imali dok sam bio srednja, plaće nije bilo itd, pa razumiju).

Ma samo da mi svaki mjesec neka pristojna plaća, ja sam za pola godine na konju.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 22:42   #76
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
hah, dugovi dugovi...ne pričam ovdje na kredit, to je stambeni i to se zna

Nemam nešto previše, oko 7 somova, i to starcima, ali oni znaju u kakvoj sam situaciji i rekli su da pomalo, kak imam tak vračam. (čudo, isto sranje su oni imali dok sam bio srednja, plaće nije bilo itd, pa razumiju).

Ma samo da mi svaki mjesec neka pristojna plaća, ja sam za pola godine na konju.
I ja imam u rangu par tisuca, kao što si napisao to se brzo sredi sa ok primanjima.
Osjećam se uvijek bolje kad se sjetim ljudi koji imaju obitelj i dugove koje neće vratiti cijeli život.

Lion Silvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 23:11   #77
Dobro, ja dug u smislu kredita za kuću ne gledam tako.
Jer nije nam svima ista sudbina, jebiga, nekom su roditelji dobrostojeći i kupili ili sagradili nove kuće/stanove.

Ja ne, sve sam sam napravio, davno prije 30-te.

Taman tam prije 50 budem otplatio to

Kažem, samo da su dobra primanja, ništa me nebi mučilo.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 23:38   #78
snalazljiv si. ako lako nalazis drugi posao onda si dobar i za druzenje. sto je dobra vrlina za opstanak u zajednicama. dosta ljudi je individualno, prakticiraju perfekcionizam, ugledan stav itd.. pa dalje od kuce ne mogu. treba se otvorit i pokazat sto umjes da postanes trazen. dosta prepreka stoje na putu, ali treba ih znat zaobilazit. ljudi su najvece prepreke jer smo socijalna bica. atmosferske ne prilike su najmanji problem.

da sam ja na tvoj mjesu prestao bi bit zrtva. zene vise nema, a sad si osduden do kraja zivota da se brines za sina. tvoj je, mozda ti u zivotu kasnije pomogne vise nego treba ali ja bi ga dao drugom na cuvanje. ona, njeni roditelji ili tvoji. da imas vise prostora za sebe. da se mozes posvetit sebi.

di ces radit sto ces radit.. dobro to je to da radis ekstra poslove. to je velika stvar. nije lako poceti iznova. da puno ne lutas drz se tog sto imas. ako moze lako se prebacit na bolji posao napravi to. ali najbitnije da rjesis te dugove i da imas jos vise vremena za sebe.


sto se tice zenske. nemoj po birtijama je trazit. tamo je 100 njih na jednu konobaricu. izlasci opcenito ista stvar. ne zamar se s tim. ako negdje u prolazu uspijes neku srmirat uzest broj super. internet ti je uvjek otvoreno i klikaj di stignes. posto si slabe platne mogucnosti trazi samo nesto blizu. troskovi su na daljinu da ne nabijes jos problema.

kako se osjecas znam. najgori su problemi koji ti se nabiju a moras cekat da se rijese. i ja sam ih nabio par a nijednog nisam zasluzio. mogao bi sebi rec da sam puno iznad tih problema ali nevjerovatno kako mrzim stvari oko sebe radi tog

vjerovatno si cuo od mnogih kad kazu nemam vise vremena nit snage se bavit s time. puno uspjesnih ima vizije pa te vizije tesko ugledaju pravu svjetlost. tezak je to put i sve je tebi na ledima. na druge se nemoj oslanjat. od drugih nemas nista. da imas savrsenu zenu i famailiju pa da zajedno radite sklad. ali nemoj mislit da takvih nema, ima ali se upitaj sto oni rade za zajednicu? nista, samo gledaju sebe. tako i ti samo radi na sebi

to sto si prodao, dobro si i napravio. to su samo kocnice u zivotu. i kad otvaras svoj biznis uvjek prvo budi traznen na crno i onda kad si tek spreman ides pravnim putem. ljude uce kako da idu direktno u propast
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 23:42   #79
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Dobro, ja dug u smislu kredita za kuću ne gledam tako.
Jer nije nam svima ista sudbina, jebiga, nekom su roditelji dobrostojeći i kupili ili sagradili nove kuće/stanove.

Ja ne, sve sam sam napravio, davno prije 30-te.

Taman tam prije 50 budem otplatio to

Kažem, samo da su dobra primanja, ništa me nebi mučilo.

Tako je, bolje kredit za nekretninu nego najam.

Niti ja nisam ništa nasljedio i morat ću na ovakav način nešto stvoriti.

Baš je jedan forumas pisao na temi Nakon 30-te sve pada kako mu je pravi život počeo u pedesetima.

Lion Silvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 00:08   #80
Quote:
Lion Silvach kaže: Pogledaj post
Tako je, bolje kredit za nekretninu nego najam.

Niti ja nisam ništa nasljedio i morat ću na ovakav način nešto stvoriti.

Baš je jedan forumas pisao na temi Nakon 30-te sve pada kako mu je pravi život počeo u pedesetima.

to kupovanje je zaljecivanje. nikad ne znas sto te sutra ceka. prvo osiguraj dosta tog pa onda idi u kupnju. kad ides u kupnju uvjek kupi nesto sto je upola manje od tvojih primanja/mogucnosti. tako neces nikad zapet. za jedan hr pojam kupanja nekretnine cjene trebaju bit duplo jeftinije nego sto su
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.