Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 01:36   #1
Nemam prijatelja, i ne snalazim se u novom drustvu

Bok svima.

Imam jedan problem koji vucem vec dulje vremena i jako mi je tesko zbog toga. U ranim sam dvadesetima i studiram. Dosta sam intdovertirana i povucena i pomalo sutljiva na prvu i nekako oduvijek imam osjecaj da sam vrlo "awkward" kad je rijec o ljudima i da me ljudi bas i ne vole.
Sve to dovelo je do toga da nemam prijatelja i osjecam se usamljeno. Imam nekoliko poznanika/prijatelja koje vidim s vremena na vrijeme i ne pre cesto.
Takoder imam jednu prijateljicu koja mi je u zadnjih par godina postala ajmo reci bliska. Ona je sada nasla momka i drago mi je zbog nje ali mi je grozno zbog mene jer uopce ju vise ne vidam, a kada ju i vidim prica samo o njemu tako da se nemam ni neku veliku zelju dduziti s njom

To je jedan od razloga zasto bih htjela upoznati nove ljude i sprijatelji se s njima. Na faksu ima par cura koje mi se cine ok i s kojima cak mozda i imam zajednicke interese, ali ne znam kako da im pridem jer kao sto sam rekla socialno sam awkward, a i one su vec formirana grupa i meni kao povucenoj osobi je to jako tesko..

To nije samo problem sa njima vec opcenito imam taj problem da ne znam prici ljudima. Recimo skroz zablokiram i ne znam sto reci doslovno mi nista ne pada na pamet

Imate li neki savjet sto reci kako prici nekome a ne ispasti cudakinja
beyhiveattack is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 02:17   #2
Pa, ako je jako hladno, ili luđački kiši, operi po tome kad priđeš i instant slaganje sa svih strana. Ako slijedi neki naporan profesor koji gazi sa seminarima, operi po tome kad priđeš i instant slaganje sa svih strana. Slično bi se dalo reći i za sezonu gripe i tako neke svima zajedničke teme. A onda kad samo čavrljate već si "na konju".
__________________
"Ave Caesar, morituri te salutant"
Magnus_The_Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 02:44   #3
Opet ti. Nisi u međuvremenu smogla hrabrosti? Vjerojatno tvoj faks ima studentsko savjetovalište i terapeuta koji će ti pomoći oko socijalne fobije. Forum očito ne pomaže niti vidim kako bi osim ako te cure nisu forumašice.
Odi i raspitaj se. Nitko ti ovdje ne može pomoći.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 02:48   #4
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Opet ti. Nisi u međuvremenu smogla hrabrosti? Vjerojatno tvoj faks ima studentsko savjetovalište i terapeuta koji će ti pomoći oko socijalne fobije. Forum očito ne pomaže niti vidim kako bi osim ako te cure nisu forumašice.
Odi i raspitaj se. Nitko ti ovdje ne može pomoći.
bude koristi, budem dobila sada par poziva za kavu od muske populacije, i to je nesto
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 00:53   #5
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
bude koristi, budem dobila sada par poziva za kavu od muske populacije, i to je nesto
Dodji s nama na druzenje forumasa u subotu, i budes vidla sa opce nisi nist vise "awkward" nego ostali...

Imal sam i ja prije problem ko ti, pa sam ga resil, jednostavno ti pun kurac gruntanja kaj si drugi misle o tebi, dal bus dovoljno pametan ispal, i pocnes furati svoj film kak ti najbolje pase.

Pocnes pricat s nekim kad ti se prica - ako te odjebe, ko je cudak - ti ili on?

I vjeruj - vise s vremenom nemas problema kad skuzis da si zapravo u pravilu ok i dobro drustvo drugima.

Da ne znam kak mislis da izgledas ili imas misljenje o sebi - jedan obican smajl i pocni razgovor (ne s ciljem pronalaska drustva, vec radi sebe, radi gusta, radi konverzacije) i prolazi u 90% slucajeva.

I dalje kaj znas s kim se i kak skompas...

I vise ne bus "awkward" i usamljena
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 21:08   #6
Quote:
beyhiveattack kaže: Pogledaj post
Bok svima.

Imam jedan problem koji vucem vec dulje vremena i jako mi je tesko zbog toga. U ranim sam dvadesetima i studiram. Dosta sam intdovertirana i povucena i pomalo sutljiva na prvu i nekako oduvijek imam osjecaj da sam vrlo "awkward" kad je rijec o ljudima i da me ljudi bas i ne vole.
Sve to dovelo je do toga da nemam prijatelja i osjecam se usamljeno. Imam nekoliko poznanika/prijatelja koje vidim s vremena na vrijeme i ne pre cesto.
Takoder imam jednu prijateljicu koja mi je u zadnjih par godina postala ajmo reci bliska. Ona je sada nasla momka i drago mi je zbog nje ali mi je grozno zbog mene jer uopce ju vise ne vidam, a kada ju i vidim prica samo o njemu tako da se nemam ni neku veliku zelju dduziti s njom

To je jedan od razloga zasto bih htjela upoznati nove ljude i sprijatelji se s njima. Na faksu ima par cura koje mi se cine ok i s kojima cak mozda i imam zajednicke interese, ali ne znam kako da im pridem jer kao sto sam rekla socialno sam awkward, a i one su vec formirana grupa i meni kao povucenoj osobi je to jako tesko..

To nije samo problem sa njima vec opcenito imam taj problem da ne znam prici ljudima. Recimo skroz zablokiram i ne znam sto reci doslovno mi nista ne pada na pamet

Imate li neki savjet sto reci kako prici nekome a ne ispasti cudakinja
Teško je uz mišljenje kakvo ti imaš o sebi uopće biti opušten u društvu i voditi neki casual razgovor. Možda nije loše što ti je ex anais predložila, da porazgovaraš s psihoterapeutom, barem će otkriti otkud potiče taj strah od razgovora s novim ljudima. Ovdje na forumu nećeš naći neki bolji savjet, možda jedino na psihologiji. Odi na to druženje forumaša i pusti drugoga da povede razgovor ako zablokiraš. Možda nađeš nove frendove, tu ima stvarno ok likova.
Ako ti je ta prijateljica tako bliska i vrijedna saslušaj je, njoj je ta tema sad ful bitna. I povedi ti razgovor o nečem drugom nakon šta ti sve ispriča.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 18:08   #7
Imam sličan problem samo što ga ja nemam volje riješavati. Dobra je stvar razmisliti zakaj se nalaziš u situaciji straha od ljudi, jel to zbog nasilja među vršnjacima, loših događaja u obitelji, razočaranja u prijatelje, općenito ljude ili nešto drugo. A za vježbu kako priči nekome i započeti razgovor zgodno je hodati po ulici i pričati s prolaznicim ili još bolje ako imaš psa u šetnji s njim, to su više dvije tri rečenici, nešto sitno, ali značajno. Dobra je ideja zaposliti se, volontirati ili otići u neko društvo gdje si prisiljena komunicirati s ljudima. Što se više krećeš među ljudima primjetit ćeš da su svi čudni i ludi. Što god glupog kažeš možeš se izvući sa šalom na svoj račun, a ako ti se netko počne rugati zbog nekog tvog ispada ne uzimaj srcu, to je često način na koji se ljudi zafrkavaju u društvu.
Crna Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:51   #8
Misli na sebe, bavi se sobom svojim hobijima, stvori svoje priče i doživljaje pa ćeš imati više tema za razgovor, jer ubacivati se samo u tuđe i čekati da te netko prihvati nema smisla. Gdje god se nalaziš nemoj biti pokisla i bezvoljna, nitko se ne voli družiti s takvima, zaokupi se nečim, zavoli nešto i sebe, pa ćeš privući ljude oko sebe. Fokusiraj se na svoj život a ne na konstantno razbijanje glave o tuđem mišljenju.
Magali- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 00:08   #9
Quote:
beyhiveattack kaže: Pogledaj post
Bok svima.

Imam jedan problem koji vucem vec dulje vremena i jako mi je tesko zbog toga. U ranim sam dvadesetima i studiram. Dosta sam intdovertirana i povucena i pomalo sutljiva na prvu i nekako oduvijek imam osjecaj da sam vrlo "awkward" kad je rijec o ljudima i da me ljudi bas i ne vole.
Sve to dovelo je do toga da nemam prijatelja i osjecam se usamljeno. Imam nekoliko poznanika/prijatelja koje vidim s vremena na vrijeme i ne pre cesto.
Takoder imam jednu prijateljicu koja mi je u zadnjih par godina postala ajmo reci bliska. Ona je sada nasla momka i drago mi je zbog nje ali mi je grozno zbog mene jer uopce ju vise ne vidam, a kada ju i vidim prica samo o njemu tako da se nemam ni neku veliku zelju dduziti s njom

To je jedan od razloga zasto bih htjela upoznati nove ljude i sprijatelji se s njima. Na faksu ima par cura koje mi se cine ok i s kojima cak mozda i imam zajednicke interese, ali ne znam kako da im pridem jer kao sto sam rekla socialno sam awkward, a i one su vec formirana grupa i meni kao povucenoj osobi je to jako tesko..

To nije samo problem sa njima vec opcenito imam taj problem da ne znam prici ljudima. Recimo skroz zablokiram i ne znam sto reci doslovno mi nista ne pada na pamet

Imate li neki savjet sto reci kako prici nekome a ne ispasti cudakinja
Biraj se družit s ljudima koji su komunikativniji nego ti, tako da nećeš morat ti vodit glavninu razgovora. Između ostalog vjeruj mi da ljudi to uopće ne primećuju kad je netko wierd, nego se uglavnom bave sobom.
__________________
“In the very depths of Hell, do not demons love one another?”
TechB0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 12:34   #10
Svatko moze naci prijatelja,samo se treba opustiti.
Jos si mlada i previse razmisljas o tome da se uklopis.
Vjeruj mi iz iskustva ti ovo kazem mozes se druziti sa svime i svakime ali to ne znaci da ce ti svi biti pravi prijatelji.
Pravog prijatelja ces naci jednog ili dva dok drugi ce se udaljavati i gubit ces kontakt sa njima i to je normalno jer ljudi kada su zaljubljeni,u vezi ili imaju obaveze nekih jednostavno posloze drugacije prioritete i stave na prvo mjesto nesto drugo sto im je vise vazno nego druzenje ili prijatelji.
Moja ti je preporuka je da probas biti otvorena,sa time ne mislim da djelis svoju intimu sa svakime nego da se otvoris vise prema drustvu,znaj sta te vise interesira,koji su tvoji interesi,sta volis a sta ne volis i onda kada vidis da netko ima slicne interese kao ti od ljudi na faksu ili u kvartu pocni rszgovarati o onome sto volis.Prvenstveno kada si u vecem drustvu slusaj koja je tema i onda ako imas sta reci na tu temu ubaci se i podjeli svoje misljenje,nemoj se ustrucavati. A ako ti ne odgovara tema suti i pricekaj trenutak gdje ces moci reci nesto pa da postavis pitanje ili na neki nacin promjenis temu o kojoj se prica..Recimo nadovezes se na nesto na toj temi o kojoj se prica..
Recimo imas kolegicu na faksu i ima problema sa ucenjem predlozi da ucite zajedno.
Nikada neces pogrijesiti ako nakon faksa pozoves nekog na kavu,tako se pokrene druzenje pa vidis da li ti netko odgovara.
Svugdje mozes naci prijatelje pa i fitnessu,knjiznici,faksu itd samo treba pokrenuti prvi razgovor,pitas nesto itd..
Probaj i nemas sta izgubiti

P.s.brines se sta reci curama na faksu kada im pridjes,bilo sta da kazes je dobro pa i da pitas nesto banalno,nakon toga se predstavi i tako se pokrene razgovor
__________________
Be a good person

Zadnje uređivanje Xxmen : 27.11.2017. at 12:48.
Xxmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 15:05   #11
ja sam davno bio dosta asocijalan i bio mi je problem veliki da pričam s nekim nepoznatim. svoj problem sam rješio djelomično tako da sam počeo neobavezno pričati s ljudima u gradu, što je i teže kada ne znaš njihove interese. kasnije sam pronašao posao u direktnoj prodaji gdje mi je egzistencija ovisila o komunikaciji. u početku je bilo teško, ali kasnije sam se otvorio u komunikaciji i sada nemam problema sa time. drugim rječima, bacio sam se u vatru, i to na glavu!
__________________
I am king of nothing with a broken crown...
Maybe_zero_cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 22:38   #12
Quote:
beyhiveattack kaže: Pogledaj post
Bok svima.

Imam jedan problem koji vucem vec dulje vremena i jako mi je tesko zbog toga. U ranim sam dvadesetima i studiram. Dosta sam intdovertirana i povucena i pomalo sutljiva na prvu i nekako oduvijek imam osjecaj da sam vrlo "awkward" kad je rijec o ljudima i da me ljudi bas i ne vole.
Sve to dovelo je do toga da nemam prijatelja i osjecam se usamljeno. Imam nekoliko poznanika/prijatelja koje vidim s vremena na vrijeme i ne pre cesto.
Takoder imam jednu prijateljicu koja mi je u zadnjih par godina postala ajmo reci bliska. Ona je sada nasla momka i drago mi je zbog nje ali mi je grozno zbog mene jer uopce ju vise ne vidam, a kada ju i vidim prica samo o njemu tako da se nemam ni neku veliku zelju dduziti s njom

To je jedan od razloga zasto bih htjela upoznati nove ljude i sprijatelji se s njima. Na faksu ima par cura koje mi se cine ok i s kojima cak mozda i imam zajednicke interese, ali ne znam kako da im pridem jer kao sto sam rekla socialno sam awkward, a i one su vec formirana grupa i meni kao povucenoj osobi je to jako tesko..

To nije samo problem sa njima vec opcenito imam taj problem da ne znam prici ljudima. Recimo skroz zablokiram i ne znam sto reci doslovno mi nista ne pada na pamet

Imate li neki savjet sto reci kako prici nekome a ne ispasti cudakinja
Iz mog iskustva, najbolje prijatelje (da se jos uvijek druzimo) sam uvijek našao tamo gdje je moralo biti više ljudi na istom mjestu (npr. vrtic, skola, grupa za predavanje na faksu, udruga, projekt itd...)
Ja osobno volim upoznavat nove ljude zato sto se vec godnama uvjeravam u to (od kada sam skuzio da cu postat skroz asocijalan ako ne poduzmem nesta).

Najteze je krenut, sto god bilo.
Mogu ti rec sto bih ja napravio na tvom mjestu. Pokusao bih se ubaciti u neku udrugu koja je u mojoj interesnoj domeni. Prijavio bih se na Erasmus+, ili za Erasmus buddy-a ako bih imao toliko vremena.
Takodjer ubacivanje na neki fora projekt je uvijek korisno na vise nacina.
U takvim okruzenjima ima dosta ljudi i sanse da ces nac nekog su poprilicno velike.
Erasmus je dosta dobar jer ces izbacit tu misao da si cudak ako pridjes nekom jer ces naucit lakse komunicirat s drugim ljudima (u najgorem slucaju ces vidjet sto pali pa mozes to skopirat).
Ovo sve gore je ciljano da nadjes barem jednu osobu i kada je to ispunjeno ostalo ide lakse. Odete van, upoznas drustvo te osobe, skompas se s nekim vise, s nekim manje.

Nadam se da je barem malo pomoglo.
Leokt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.