Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 00:20   #9061
Leatherface - tak sam sretna kaj ga na kraju nisam isla gledat u kino. Karanje na lesu i skrivanje u lesinu Barem sam se nasmijala duboko u sebi
__________________
-
Narikača is offline  
Old 22.11.2017., 00:23   #9062
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post

Leatherface - tak sam sretna kaj ga na kraju nisam isla gledat u kino. Karanje na lesu i skrivanje u lesinu Barem sam se nasmijala duboko u sebi


hahahha baš, gledam ono wtf , još žvali se sa lešom, dobro da nisam jeo nešto dok sam gledao xD
inače početak filma mi ok, kasnije ne baš ..
Stranger FX is offline  
Old 22.11.2017., 00:24   #9063
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Leatherface - tak sam sretna kaj ga na kraju nisam isla gledat u kino. Karanje na lesu i skrivanje u lesinu Barem sam se nasmijala duboko u sebi
nie nes extra, al je zabavan,

men je bar bio...
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Old 22.11.2017., 00:28   #9064
Ma najjace je kad molis ubojicu da ti postedi zivot pa mu usput pljujes po mami. Ma daj ajde, dobila sam dva mozdana udara pred spavanje.
__________________
-
Narikača is offline  
Old 22.11.2017., 23:26   #9065
Quote:
emocija kaže: Pogledaj post
Ljubitelji Kinga preporucujem hororac 1922
Pocetak je malo monoton,ali ima zanimljivu pricu. Sve se vraca,sve se placa. Karma
Ej, hvala za ovo. Upravo sam ga odgledao... Gluma je PERFEKTNA. Verovatno cu i knjigu uzeti da citam. Hvala ti, jos jednom.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
Slobodan is offline  
Old 23.11.2017., 01:23   #9066
Quote:
xx..viva..xx kaže: Pogledaj post
Iako spada pod horor po meni je vise psiholoski triler, i vrlo dobar iznenadujuce. Ne znam kako mi je dosad promaknuo.

http://www.imdb.com/title/tt1010271/
Pogledala The Poughkeepsie Tapes odmah u nedjelju... mada inače izbjegavam takve "documentary style-found footage" filmove, ovo je prilično dobro. Ima zbilja uzmemirujućih scena i bila sam na iglama cijelu večer kasnije. Gluma iznenađujuće dobra.


1922.- to sam gledala još prije cca mjesec dana, ali nisam htjela a ni mogla pisati dojmove jer dojmio me se nije. Ravna crta. Ajde, bilo mi je žao onih slatkih kravica u par scena.


Kad sam već tu, spomenula bih i ovaj film, Darovi moje rodjake Marije (1969), od Kadijevića.
Naišla sam na to jedne besane noći i pogledala, ali dvoumila sam se spomenuti ovdje jer u biti to je drama, s elementima horora odnosno nadnaravnog... I odmah da kažem- ovo nije preporuka, ovo bi se možda svidjelo samo 1% ljudi ovdje. A pošto se ja takoreć´ palim na ovakve malo suptilnije stvari, meni osobno se skroz svidio. Prvo što je film crno- bijeli i ima tu starinsku patinu, a to mi uvijek još dodatno pridonosi atmosferi... Sama priča mi je predivna. O jednoj lijepoj djevojci Mariji (i njenom ogledalu), čija je ljepota uz još poneke detalje bila njeno prokletstvo. Dakle, vrlo poznato, sličnih sudbina je oduvijek bilo i biti će, ali način na koji je ovo ispričano mi je odličan.

Glumica koja glumi Mariju (Neda Spasojević) je savršeno odglumila, a sve ostalo, pa tako tako rekla bih, za ono vrijeme ok. Posebno mi se urezala scena gdje ona ponosno hoda selom, svi ju gledaju očarani njom, a njena lijepa duga haljina vuče se po blatnavom putu... I scene s ogledalom, onaj njen pogled i velike tamne oči i svijetli ten ( ježila sam se, kao da sam malo i sebe vidjela)... Plus to što sam ovo gledala u sitne sate, pa mi se sve što u to doba vidim još intenzivnije ureže.
Snimka koju sam ja gledala ima vrlo loš zvuk i na jednom ključnom dijelu kao da je pukao film ili je izrezano, i trajanje toga je samo 47 minuta, a piše da čitav film traje 60 min, i očito nešto fali.
Pa sam ja naravno išla potražiti tu pripovjetku M. Nastasijevića po kojoj je rađen film. I pronašla sam ju, ali na ćirilici pa sam sve to kopirala u konvertor jer ne znam ništa osim da je V- B ... I ta mi je priča, ja ju zovem horor bajka, nešto najdraže i najposebnije što sam "otkrila". Kakvi živi opisi, naježim se svaki put kad se sjetim nekih detalja i rečenica. Npr. kad joj je baba koja ju je odgojila branila da nabave ogledalo jer je prevarno i " na zlo se djevojka u sebe zagleda, pa se čudo izleže" ( tako je meni i seki mama branila da imamo ogledalo u sobi govoreći da je to vrlo štetno... ogledalo u sobu dobila sam tek prije tri godine od tate za poklon).
I opisi tih njenih vezova, koji i jesu u biti ti ukleti "darovi " iz naslova filma/ priče, u koje je utkala svoju nesreću i osjećaj krivnje ( pošto je mladić kojeg je odbila počinio samoubojstvo) ....Vezovi su isprva bili cvijeće i ptice, a kako je vrijeme odmicalo postajali su sve mračniji motivi sa zmijama, ludim gljivama, škorpionima i tako to...
A ima i komičnih elemenata, npr. kad opisuje babu koja plete, a kraj nje glavonja mačor jednako zaposlen prede (e točno tako ja svog sivonju mačora zezam, prvo mi mora malo presti, pa onda kad se "naradi" onda dobije jesti...)Sve u svemu, baš mi je posebna i dojmljiva priča i sretna sam što sam naišla na to sve.

Zadnje uređivanje Hellcat : 23.11.2017. at 01:38.
Hellcat is offline  
Old 23.11.2017., 07:20   #9067
Quote:
Hellcat kaže: Pogledaj post
Pogledala The Poughkeepsie Tapes odmah u nedjelju... mada inače izbjegavam takve "documentary style-found footage" filmove, ovo je prilično dobro. Ima zbilja uzmemirujućih scena i bila sam na iglama cijelu večer kasnije. Gluma iznenađujuće dobra.


1922.- to sam gledala još prije cca mjesec dana, ali nisam htjela a ni mogla pisati dojmove jer dojmio me se nije. Ravna crta. Ajde, bilo mi je žao onih slatkih kravica u par scena.


Kad sam već tu, spomenula bih i ovaj film, Darovi moje rodjake Marije (1969), od Kadijevića.
Naišla sam na to jedne besane noći i pogledala, ali dvoumila sam se spomenuti ovdje jer u biti to je drama, s elementima horora odnosno nadnaravnog... I odmah da kažem- ovo nije preporuka, ovo bi se možda svidjelo samo 1% ljudi ovdje. A pošto se ja takoreć´ palim na ovakve malo suptilnije stvari, meni osobno se skroz svidio. Prvo što je film crno- bijeli i ima tu starinsku patinu, a to mi uvijek još dodatno pridonosi atmosferi... Sama priča mi je predivna. O jednoj lijepoj djevojci Mariji (i njenom ogledalu), čija je ljepota uz još poneke detalje bila njeno prokletstvo. Dakle, vrlo poznato, sličnih sudbina je oduvijek bilo i biti će, ali način na koji je ovo ispričano mi je odličan.

Glumica koja glumi Mariju (Neda Spasojević) je savršeno odglumila, a sve ostalo, pa tako tako rekla bih, za ono vrijeme ok. Posebno mi se urezala scena gdje ona ponosno hoda selom, svi ju gledaju očarani njom, a njena lijepa duga haljina vuče se po blatnavom putu... I scene s ogledalom, onaj njen pogled i velike tamne oči i svijetli ten ( ježila sam se, kao da sam malo i sebe vidjela)... Plus to što sam ovo gledala u sitne sate, pa mi se sve što u to doba vidim još intenzivnije ureže.
Snimka koju sam ja gledala ima vrlo loš zvuk i na jednom ključnom dijelu kao da je pukao film ili je izrezano, i trajanje toga je samo 47 minuta, a piše da čitav film traje 60 min, i očito nešto fali.
Pa sam ja naravno išla potražiti tu pripovjetku M. Nastasijevića po kojoj je rađen film. I pronašla sam ju, ali na ćirilici pa sam sve to kopirala u konvertor jer ne znam ništa osim da je V- B ... I ta mi je priča, ja ju zovem horor bajka, nešto najdraže i najposebnije što sam "otkrila". Kakvi živi opisi, naježim se svaki put kad se sjetim nekih detalja i rečenica. Npr. kad joj je baba koja ju je odgojila branila da nabave ogledalo jer je prevarno i " na zlo se djevojka u sebe zagleda, pa se čudo izleže" ( tako je meni i seki mama branila da imamo ogledalo u sobi govoreći da je to vrlo štetno... ogledalo u sobu dobila sam tek prije tri godine od tate za poklon).
I opisi tih njenih vezova, koji i jesu u biti ti ukleti "darovi " iz naslova filma/ priče, u koje je utkala svoju nesreću i osjećaj krivnje ( pošto je mladić kojeg je odbila počinio samoubojstvo) ....Vezovi su isprva bili cvijeće i ptice, a kako je vrijeme odmicalo postajali su sve mračniji motivi sa zmijama, ludim gljivama, škorpionima i tako to...
A ima i komičnih elemenata, npr. kad opisuje babu koja plete, a kraj nje glavonja mačor jednako zaposlen prede (e točno tako ja svog sivonju mačora zezam, prvo mi mora malo presti, pa onda kad se "naradi" onda dobije jesti...)Sve u svemu, baš mi je posebna i dojmljiva priča i sretna sam što sam naišla na to sve.
Hellcat, nakon ovog tvog posta sam odmah potrazila i pogledala Darovi moje rodjake Marije. Inace jako volim takve starije fillmove, npr. Leptirica mi je nesto slicno tome (mada opet i poprilicno razlicita). Hvala na preporuci, bas sam uzivala. E ono sto me zanima je gdje si nasla pripovjetku? Voljela bih ju procitati. I btw. zna li jos tko slican film, ne mora biti nuzno domaci, ali da je po mogucnosti stariji i slicne atmosfere?
MKay is offline  
Old 23.11.2017., 12:56   #9068
Quote:
MKay kaže: Pogledaj post
Hellcat, nakon ovog tvog posta sam odmah potrazila i pogledala Darovi moje rodjake Marije. Inace jako volim takve starije fillmove, npr. Leptirica mi je nesto slicno tome (mada opet i poprilicno razlicita). Hvala na preporuci, bas sam uzivala. E ono sto me zanima je gdje si nasla pripovjetku? Voljela bih ju procitati. I btw. zna li jos tko slican film, ne mora biti nuzno domaci, ali da je po mogucnosti stariji i slicne atmosfere?
Drago mi je . Da, i mene je impresioniralo ( a istovremeno razvalilo i sravnilo...) . Poslala sam ti ovo za priču na pp .

A što se tiče starijih atmosferičnih filmova, evo možda ovo, ako nisi gledala The Innocents (1961), ja sam taj film najviše zapamtila po ovoj jezivo-divnoj pjesmici.

Onda, ako si gledala Leptiricu onda si već vjerojatno gledala i Sveto mesto (1990), također od Kadijevića, no evo svejedno...

Zatim, od tih starijih Symptoms (1974), taj mi je iskreno bio tako-tako kad sam ga gledala, ali sam ga jako dobro upamtila svejedno , pa to očito nešto znači...

Ovaj nije star The House of the Devil (2009), film iz 2009, ali radnja je smještena početkom 80-ih pa ima taj dašak, i po meni jako dobru atmosferu... meni odličan film.

The Forgotten One (1989)- ovaj nije toliko prastar...ali je u biti... to je prvi horor koji ja pamtim, bio je na tv-u tamo nešto prije sredine 90-ih kad sam bila mala i bio mi je strašno strašan.


I film Događaj (1969), nije horor, ali ima tešku atmosferu i pri kraju postaje grozan, barem je meni ostao takav u sjećanju...

Pa eto izaberi sama ako ti se što čini zanimljivo
Hellcat is offline  
Old 25.11.2017., 14:39   #9069
Koji hororac vas je najvise uznemirio u zivotu?
__________________
-
Narikača is offline  
Old 25.11.2017., 15:06   #9070
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Koji hororac vas je najvise uznemirio u zivotu?
Nakon što sam pogledao Grudge jedno vrijeme nisam gledao horore.
Volunteer is offline  
Old 25.11.2017., 15:09   #9071
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Koji hororac vas je najvise uznemirio u zivotu?
Martyrs i Shutter u pozitivnom smislu, Inside onaj francuski 2007. u polunegativnom jer je film super ali mi je uzasno to bilo gledati, a Silent Hill revelation 3d u potpuno negativnom smislu jer sam dobio vece smece od enormnog koje sam ocekivao. Mislim smije film bit smece sam po sebi, nije zlocin, ali ne mozes mi se posrat onako na prvi dio koji je napravljen presjajno. Morao sam se dobro potruditi pobrisati bilo kakva subliminalna sjecanja na tu gnjusnost koja je napravljena.

Tebe?

Poslano sa mog LG-M250 koristeći Tapatalk
Mel9 is offline  
Old 25.11.2017., 15:18   #9072
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Nakon što sam pogledao Grudge jedno vrijeme nisam gledao horore.
Neda mi u edit jer sam pisao s glupog moba a sad ne pa ću napravit posthunt, boli me briga.

Ne valjda onaj niskobudžetni u kojem se ˝vreća baca po cesti˝?

Taj mi je gori (u smislu bolji, strašniji, jeziviji ) od onog poslije napravljenog kad je lik skupio neke novce za napravit film

Jedino me strašno živciralo, ima dva nastavka ta niskobudžetna iz 2000. i početak drugog dijela je ono što smo vidjeli na kraju prvoga, i to ono dobrih pola sata sigurno, to me užasno naživciralo, ono nisam senilan, još, kužim da nije imao love ali mogao si izostaviti tih pola sata repeata i mir, ili snimit bezveze scene neke tih mjesta, još bi dobio film na mističnosti i jačini, jer je stvarno snimano po meni da su sami prizori jezivi
Mel9 is offline  
Old 25.11.2017., 15:23   #9073
Ovaj: http://www.imdb.com/title/tt0364385/?ref_=nv_sr_4
Nije mi film bio toliko dobar koliko nisam mogao spavati bez da mislim da mi je nekaj ispod deke.
Lakše je danas kad sam u braku pa mogu dijeliti strah.
Volunteer is offline  
Old 25.11.2017., 15:28   #9074
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Ovaj: http://www.imdb.com/title/tt0364385/?ref_=nv_sr_4
Nije mi film bio toliko dobar koliko nisam mogao spavati bez da mislim da mi je nekaj ispod deke.
Lakše je danas kad sam u braku pa mogu dijeliti strah.
Haha ti si onda gledao ful normalnu verziju Ju-on priče, ja sam mislio na ovo, sve ti je isto, samo je kamera ono ko da da su rane 70-te, pa nema neke potrebe gledati to, ali ja sam ih gledao prije ove tvoje normalne verzije pa su mi ostavile daleko jači dojam (osim onih pola sata - 45 min, grrr)

http://www.imdb.com/title/tt0330500/

http://www.imdb.com/title/tt0330501/?ref_=tt_rec_tti

Ne mogu vjerovati btw da ovaj drugi ima 6,2 na imdb, dobar je, ali opet kažem faking ne možeš mi ono napravit s filmom, Takashi srami se, mogo si napisat preko cijelog ekrana nema se jebiga ljudi.
Mel9 is offline  
Old 25.11.2017., 16:08   #9075
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Koji hororac vas je najvise uznemirio u zivotu?
Martys, orginal.. I human centipede

Poslano sa mog Vivax Point X551 koristeći Tapatalk
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Old 25.11.2017., 16:48   #9076
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Koji hororac vas je najvise uznemirio u zivotu?
Kad sam bio mali tad me je više manje svaki horor mogao uznemiriti.

U zadnje vrijeme to je bio Martyrs a posljednji koji me uznemirio je bio Funny Games (original njemački) premda baš i nije horor.
MatejR is offline  
Old 25.11.2017., 18:21   #9077
Mene japanski Krug ubio jer su mi se usred filma otvorila vrata od sobe. Nije bio propuh. Bila sam pred nesvjesticom od straha

Inace me takoder Martyrs uznemirio, odusevio i sokirao u isto vrijeme. To je onaj film koji ti ne da spavati jer stalno vrtis film o videnom. Sramota, nikad nisam gledala Grudge. Morat cu veceras posto nemam pametnijeg posla
__________________
-
Narikača is offline  
Old 25.11.2017., 18:35   #9078
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Mene japanski Krug ubio jer su mi se usred filma otvorila vrata od sobe. Nije bio propuh. Bila sam pred nesvjesticom od straha

Inace me takoder Martyrs uznemirio, odusevio i sokirao u isto vrijeme. To je onaj film koji ti ne da spavati jer stalno vrtis film o videnom. Sramota, nikad nisam gledala Grudge. Morat cu veceras posto nemam pametnijeg posla
Ajmee, suosjecam, ja sam ga gledao sa 12 godina i dan danas mi je to mozda i najdrazi film, za vrijeme gledanja nije mi se u sobi nasrecu dogodio nikakav neobjasnjivi dogadjaj, ali problem je bio sto sam bio vrlo, ne znam kako bih rekao, "dijete u svojem svijetu", i ja sam iskreno povjerovao u tu pricu i micao se tv iz sobe, izbjegavali se bunari, itd dvojka japanskog kruga od hidea nakate iz 2002. mi je isto prebrutalan horor, tako se radi nastavak genijalne jedinice, em se vise nego korektno nadoveze na pricu, em je dodatno razradi i potkrijepi scenama i događajima koji ne samo da preplase gledatelja nego ga i poticu na razmisljanje, iako najcesce prevelikog smisla razmisljanje nema ako je epilog isti

Kletva je super isto meni, nije mi prica tolko kompleksna kao Krug doduse, i preporucam ovaj sta je Volunteer nalijepio link jer je ljepse snimano skroz, budzet sve govori.

Mozda da ako nisi gledala Chakushin ari 2003. razmislis radije to nego Kletvu, jer je, hm, neuobicajeniji dvojka mi je isto stvarno super, s trojkom vec imamo problem ali nije negledljiv

Edit: za Kletvu kad budes gledala, upisi ti ipak u youtube 2000. I onda 2002. ili obrnuto, i pusti si trailer ali nemoj duze od 5 sec, tek tolko da vidis kako je snimano i sta ti vise pase

Poslano sa mog LG-M250 koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje Mel9 : 25.11.2017. at 18:56.
Mel9 is offline  
Old 25.11.2017., 20:51   #9079
Kad sam bila klinka, svašta me traumatiziralo i tjeralo da se osvrnem iza sebe (dok traje film, naravno ) i spavam s upaljenim svjetlom. Sad ništa nema taj efekt.
Krekushka is offline  
Old 25.11.2017., 20:52   #9080
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Koji hororac vas je najvise uznemirio u zivotu?
Nosferatu Phantom Der Nacht ona scena kad se Klaus Kinski naginje izaslaniku nad krevet dok spava

Fakat mi se horori ne urezuju u pamćenje često i najčešće mi se nakon sat vremena brišu iz vizualnog registra u mozgu ali ovo

Btw ja sam kao klinac imao traume od Scooby Doo and the Boo Brothers filma, po meni je prejeziv za djecu. Sad kad imam 22 još uvijek mi ga je neugodno samom gledat u mraku xD
Buraz i ja smo imali tolike traume da smo počupali vrpcu VHS kazete da spriječimo daljnje pokušaje gledanja.
Glazba je bila užas za moje dječje uši, previše creepy likova, pogotovo stari pirat.
I Scooby Doo and the Ghostly Gondolier, meni najjezivija epizoda.

Zadnje uređivanje Malmo : 25.11.2017. at 21:03.
Malmo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.