Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 06:46   #3061
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Da radim i imam otrovne starce; da imam i kredit kod njih koji iznosi 302,40 kn - tristo dvije kune i četrdeset lipa, poslao bih im točno takav iznos i ni lipu više.
da, i autorica za ostatak što je do sada slala, neka krene obavezno na psihoterapiju, da raskine lance krivnje, i shvati poluge i kako i zašto osjeća što osjeća, zašto se mora pravdati na forumima, zašto je žrtva i tko ju je takvom napravio. da bi se toga riješila.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:11   #3062
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
Jel se pita tko od vas slucajno kako bi reagirao / ce reagirati kad bude jednog dana dozivio da mu je otrovni roditelj umro?
Moja je mama srcani bolesnik i cesto, koliko god da mi ucinila losega, ipak mi ja mama koju volim i bila dio mog zivota i nesto mi ipak i dobroga cinila.
Znam, ljudi umiru, i to je tako...ali ja znam nekad da budem okupiran tim mislima iako znam da je to besmisleno...kao da podsvjesno imam potrebu jos nesto reci dok je jos ziva...???

Mislim da nisam jos spreman na smrt roditelja.
Sto se tice oca kojeg je u mom zivotu zapravo bilo malo..
otkad je umro ja se osjecam lagana kao pero!
Kad bi se vidjeli vrijedjao me, omalovazavao bio grub
pa smo prestali komunicirati
Iako se nismo vidjali znao me gusiti osjecaj da bih ga trebala vidjeti, i htjela sam to
no slike prijasnjih susreta s njime bi prevagnule, pa sam odustala.
Mjesec dana po njegovoj smrti bilo je najteze!

Potom sam se smirila i jednostavno si rekoh;: nijedan covjek nije vrijedan tvoje patnje a pogotovo ne ovaj.
Tocka.Amen
Mir.
Ne mislim na njega
Nakon njegove smrti sam upoznala svoju mladju sestru koja nije ni znala da postojim
Gradimo prijateljstvo,
dijelimo iskustva.!
Ko sljivi starog mrzovoljnog tipa koji nas je sve maltretirao svojim kompleksima i grubostima.
Idemo dalje.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:23   #3063
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
Jel se pita tko od vas slucajno kako bi reagirao / ce reagirati kad bude jednog dana dozivio da mu je otrovni roditelj umro?
Moja je mama srcani bolesnik i cesto, koliko god da mi ucinila losega, ipak mi ja mama koju volim i bila dio mog zivota i nesto mi ipak i dobroga cinila.
Znam, ljudi umiru, i to je tako...ali ja znam nekad da budem okupiran tim mislima iako znam da je to besmisleno...kao da podsvjesno imam potrebu jos nesto reci dok je jos ziva...???

Mislim da nisam jos spreman na smrt roditelja.
Sto se tice mame nije mi jednostavno i jos nisam sigurna postoji li nacin da se stvari poboljsaju.
Mislim da je na meni da se pomirim s ogranicenjima u tom odnosu.
Sto ne moze, ne moze
No niti ja nisam vise lako dostupna dobra dusa s kojom moš kako oš!
I uvidja majka da sam vec duge drukcija, vise uz sebe
Ne dam da me mota svojim nemirima i neredom u glavi.
Niti sam kanta za otpatke njenih losih prosudbi.
Prije sam joj pomagala.
No to ne valja.
Ona je hirovita i lako iz milote predje u opakost.
Neka se sama nosi sa svojim mislima.
Ja sebe trebam drzati a ne nju.
No, kako kazes, volim je.
Ali vise ne nasjedam na ucjene kojima zeli dominirati mojim zivotom
Za bliskost imamo prijatelje!

Bit ce kako bude, vazno je da sebe shvatimo kao zrele osobe duzne sebi da budemo dobro.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:23   #3064
Quote:
Sveznadarka kaže: Pogledaj post
Sto se tice suocavanja s roditeljima i otvorenog razgovora s njima o njihovoj otrovnosti - jeste li dobili dojam da su vas roditelji ozbiljno shvatili i mislite li da ih je povrijedilo ili rastuzilo kad su saznali da njihovo dijete o njima nema dobro misljenje?

Meni se cini da ih to moje priznanje nije bas narocito rastuzilo. Zato valjda i jesam jos uvijek ljuta jer mene ta situacija pogadja vise nego njih. To mi je zapravo jos jedna potvrda da im nije stalo do mene. Zapravo sam ljuta i na sebe jer sam dopustila da me takvi ljudi rastuzuju i povrijedjuju.

Nekako mi je lakse kad procitam da je faza bijesa na roditelje kod nekih trajala desetljecima jer sam pomislila da nisam normalna kad to ne mogu prebroditi u nekoliko godina. Naime, ja sam desetljecima negirala svoj bijes i trazila opravdanje za svoje roditelje, pa me sad zadnjih nekoliko godina od kad sam napokon priznala sama sebi da su mi roditelji nepopravljivi otrovni roditelji, bas uhvatila malo zesca ljutnja.
Ovo. Kako komentirati situaciju da sin zivi sa roditeljima i kune neda u kucu? Dakle, jos prošle godine moj dragi braco svu placu trosio na sebe, izlaske, odjecu, u kucu je jedva nekad, kazem nekad kupio kruh. Covjek od 28 godina. Bog mater svaki dan, prijetnje, vrijeđaje roditelja, njihova isprika da oni njemu nemogu ništa. Jeste li imali situaciju da u kuci nemate wc papira, i da se vodi žučna rasprava oko toga tko ce ga kupit? Gospodin je imao dva auta, nikad nije htio odvesti nikoga, jer auto nejde na vodu. Po kisi i snijegu, uredno prolazi kraj vas, i svirne usput. Neki dan sam se toliko iznervirala da sam morala popit da se smirim.

I sta se sad desi? Ljubljeni sin ostao sa svojom milom majkom, njenom zakletvom. Cak su brijali jedno vrijeme da ce mu i imovinu prepisati jer je ispao takav kakav je, a i on je tu sad s njima, a ja sam daleko, pa cu se snaci. Dokaz da doista glupost covjeku donosi ono najbolje. Čak dolazim do mišljenja da sto si vise glup vise te cjene i poštuju

Inace, moj dug je u kunama

MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:06   #3065
Quote:
MaloJa kaže: Pogledaj post


Ponekad mislim da sam ja đubre prema starcima, i da nemam sažaljenja prema njima. Ja nisam sa njima, vani sam, stanarina je vrtoglava, plus hrana i kaj si kupim nekaj odjece. Kupujem na sniženju i gledam akcije A oni..bog zna sto sad rade s novcima svojim kad nemaju, tj. imaju. Imam 30 i spasila sam se od njih ali uviđam sve više da su to ljudi kojima nema pomoci. Stari jos može proci ali stara je koma Zapela u vremenu, nekad mislim da boluje od neke psihicke bolesti ili poremecaja straha od gladi i neimaštine. Mahnito kupuje rižu, tjesto, brašno, prašak za veš..npr. u kuci ima 10 kg praška, ona spozna da to nije dovoljno jer sutra može biti neka katastrofa i nece moci vise nista kupiti, pa kupi jos 20,30 kg. Redovito se vuku vreče pune tjestenine i riže, brašna, secera, kao krtica skuplja, jer glad i siromaštvo mogu doci

Rezultat toga je da za svoje godine ništa si nije priuštila kao žena. Puna zavisti prema ženama koje su dotjerane i drže do sebe. Kronično neuredna, šlampava, hoda majicom polivena sokom od višanja.

Ponudila sam joj svoju pomoc ali je odbila, i našla se uvrijeđena

I sad bi ja trebala biti sa njima, ili sa njom, slusati ispiranje mozga.
No way

Tužno i žalosno
Ovo i moja radi. A nije da nema novaca, ima i apartmane na moru i dosta nekretnina i dva auta. Ali jednostavno je odrasla u teškom siromaštvu i taj princip štednje i bijede je ostao. A to joj je i način da sebe stalno radi žrtvom i patnicom.
Nažalost, mi na to ne možemo utjecati. To je njihov svijet kojeg su kreirali iz bogtepitaj kojeg razloga.
Ti se pokušaj distancirati od njih, nemoj uzimati k srcu što se mama tako ponaša, ti budi bolja i racionalnija od njih i pokušaj shvatiit da ona očito sebi ne želi pomoći.

Ja sam svojoj rekla sve mudrosti, ali i dalje po starom. Oni si ne žele pomoći, preslabi su da bi shvatili kako to nije život, to je robovanje nekim kompulzivnim poremećajima. Oni žive u jednom svijetu prošlosti, boli, ratova. Pokušaj se distancirati. Ako im već šalješ nešto viška love, pusti ju nek troši na što hoće jer ju ti sigurno nećeš preodgojiti, nema tu kruha.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:05   #3066
Postoji li uloga odvratne kceri? Evo ta moja uloga je direktno povezana s obiteljskom patologijom. Bolesna patologija nerazrijesena. Uloga nezasticenog i bespomocnog djeteta do unedogled kod mene. Nisam imala koristi od psihologica jer je terapija bila usmjerena na sada, ne na nekad.

Ako nema te uloge trebali bi ju izmisliti.
Oni imaju i obrambene mehanizme i djeluju kao vrlo normalni ljudi. A ja sam pokupila svu mogucu patologiju i citav spektar psihickih poremecaja u raznim intenzitetima. Netko drugi bio bi bez i jedne ogrebotine a ja sam trula.
Pa valjda vidis ako svaki dan gledas dijete a dijete ti nema interes ni za cim! Kako ono izgleda depresija u ranoj adolescenciji? Tako da bolesno pazis na ocjene ali sve se vise udaljavas od ljudi, razmisljas puno previse o smrti i strahujes. Zivot ti je vec gotov. Nemas aspiracija ne nalazis nadahnuce ni u cemu. Jebena si starica.
Zelim zivit. Zelim biti zdrava. U to ime
__________________
Bring on the misunderstanding!

Zadnje uređivanje Hostija : 24.11.2017. at 12:38.
Hostija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:18   #3067
Quote:
MaloJa kaže: Pogledaj post
Ovo. Kako komentirati situaciju da sin zivi sa roditeljima i kune neda u kucu? Dakle, jos prošle godine moj dragi braco svu placu trosio na sebe, izlaske, odjecu, u kucu je jedva nekad, kazem nekad kupio kruh. Covjek od 28 godina. Bog mater svaki dan, prijetnje, vrijeđaje roditelja, njihova isprika da oni njemu nemogu ništa. Jeste li imali situaciju da u kuci nemate wc papira, i da se vodi žučna rasprava oko toga tko ce ga kupit? Gospodin je imao dva auta, nikad nije htio odvesti nikoga, jer auto nejde na vodu. Po kisi i snijegu, uredno prolazi kraj vas, i svirne usput. Neki dan sam se toliko iznervirala da sam morala popit da se smirim.

I sta se sad desi? Ljubljeni sin ostao sa svojom milom majkom, njenom zakletvom. Cak su brijali jedno vrijeme da ce mu i imovinu prepisati jer je ispao takav kakav je, a i on je tu sad s njima, a ja sam daleko, pa cu se snaci. Dokaz da doista glupost covjeku donosi ono najbolje. Čak dolazim do mišljenja da sto si vise glup vise te cjene i poštuju

Inace, moj dug je u kunama

Kad posaljes novce iz inozemstva u eurima, onda sama biras opciju da odma pretvori eure u kune (online bankarstvo) ili posaljes u eurima pa kad sjedne na racun postanu kune (nisam sigurna koja je povoljnija opcija, ali naknada je 1€ ili 0! samo direkt uplatit na Iban i Swift kod svog racuba trebas znat.
Ti brojevi su na izvodu od banke ispisani.

- Odgojili su te da si zensko i da se tebe nista ne pita i da ti trebas davat pare u kucu, a zlatni sin ne mora nista.
Ti si dobro prosla sta si iz te kuce jer neodrzivo je da osoba sa 30god zivi sa starcima, mozda materijalno on je dobio sve, ali je dobio i obvezu da o njima brine pod stare dane ako ce te razbastiniti onda nemoj na njih pare trosit nego stedi sebi za stan ionako ne zivis vise s njima a u najgorem kucaju mozes si ustedit za kucicu na selu pod stare dane, sta ce ti zidovi, okreni se sebi i pocni zivit novi zivot u inozemstvu, procitaj 4 faze prilagodbe u inozemstvu, jer sad prolazis i kroz taj period, budi jaka.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:48   #3068
Quote:
MaloJa kaže: Pogledaj post
Svaki mjesec pošaljem jedan određeni iznos doma jer imam mali kredit za podmirit i pošto sam svoje roditelje oslobodila doplate u slučaju da zafali, uvijek pošaljem više. Da bi ja sad shvatila da stara sa ostatkom novaca podmiruje kucanstvo, dakle ponaša se kao da je novac njen.
MaloJa, meni ovaj dio nije jasan
jesi ti ikad precizirala što želiš da ona učini sa "viškom" novca?

ono, doslovno rekla:
"rata kredita je 100 kuna, ja ću vam mjesečno poslati 150
kad platite kredit, ostatak stavite kraju, ako slučajno se desi da ja tak mjesec ne mogu poslati -da imate za ratu kredita"

na stranu sva obiteljska patologija, ali otkud neko može znati što ti želiš, ako ti to nećeš jasno i glasno reći?

ovo me malo podsjeća na ono : "ako me dragi stvarno voli - znati će što ja hoću ako mu i ne kažem"
čitajući misli, valjda

nije sad ovo napad na tebe
mislim da u ovom slučaju oko rate kredita samu sebe ždereš, a sudeći po napisanom nisi ni rekla (njoj) što želiš da ona učini sa "viškom"
ti se ždereš, a ona možda nema ni pojma
marulam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:56   #3069
Imali smo dogovor,dogovor koji je okacen macku o rep. Nije meni do jebenih novaca,shvatite,vec do toga da se dobije npr. Placa,placa ode na placanje kazni i prekrsaja,kupi se pice,onda nemaju za ostalo, brat i dalje ne daje dovoljno u kucu,nitko nista tu ne poduzima, dakle zelim jasno reci da mi je pun qurac njihove nekomunikacije,neplacanja njihovih troskova. Jasno sam rekla staroj da ostatak ostane za iduci mjesec i podmiri,ne,ona uzme i placa sta?? Rtv pretplatu,u kuci nema dogovora,nema sloge,nema nista. Dakle kusur ostaje za iduci mj! Ovako sam ispala đubre od kceri,osjecam se odvratno.
Brat dok je izbivao od kuce i radio,također je ostavio staroj karticu i punomoc. Nije mu digla ni lipe!

Rekla mi je dali ja neznam sto treba kupiti u kucu?? Ja koja sam kilometrima moram misliti o speceraju.

Sto puta sam joj rekla neka porazgovara sa bratom ,da pocne davati vise?? Sta je ona rekla na to?? Da ona njega nece traziti,koliko da-da!
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:07   #3070
Dakle najvise me zdere to sto nema apsolutno nikakve komunikacije oko sudjelovanja placanja troskova. Stara je sve preuzela na sebe,tako godinama. Kad zaskripi,uzima od mene. Uzima kad joj brat ne zeli dati. Ali to joj je ok. Da im doista treba novaca nebi ja nista rekla. Ali oni nikad nemaju. Nikad. Dokad tako??
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:14   #3071
Quote:
MaloJa kaže: Pogledaj post
Kad zaskripi,uzima od mene.
Kako mislis uzima od tebe? Zar ona ima pristup tvom racunu?

Quote:
MaloJa kaže: Pogledaj post
Ali oni nikad nemaju. Nikad. Dokad tako??
Bilo bi dobro da zauzmes cvrst stav po pitanju za sto si im spremna dati novce, i jos vaznije, za sto nisi.

Ovakvo stanje ce trajati sve dok dopustas da te iskoristavaju.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:21   #3072
Rekla sam joj,ako bas trebas,kupi si odjece ili obucu. Nije mi zao. Ne,ona si nikad nista nece kupiti. Kupuje ono sto njih svi troje eto kupit nemogu-jer se nemogu dogovorit. Pa sam ispala đubre. Valjda i jesam.
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:26   #3073
Quote:
MaloJa kaže: Pogledaj post
Imali smo dogovor,dogovor koji je okacen macku o rep. Jasno sam rekla staroj da ostatak ostane za iduci mjesec i podmiri,ne,ona uzme i placa sta??
Sto puta sam joj rekla neka porazgovara sa bratom ,da pocne davati vise?? Sta je ona rekla na to?? Da ona njega nece traziti,koliko da-da!

ako ste imali dogovor to je nešto drugo
iz onog tvog prvog upisa nije bilo jasno da li je dogovor uopće postojao ili se radilo o situaciji koju ste vas dvije različito tumačile

a na kontu brata
da li je ona tebe ikad izričito tražila novac?
zašto ne primijeniš njegovu životnu filozofiju "koliko daš - daš"?

jbg, ako te nije tražila, a ti si joj ipak davala (želja da budeš "dobra", "žao ti ih", želje da povratno dobiješ priznanje, da te jednostavno primijete) krivica je jednim dijelom i na tebi

najbolje ti je da poslušaš ovo što su ti drugi savjetovali - uplaćuj novac u točnom iznosu, a za eventualne promjene iznosa traži na uvid papir na kome piše da treba više

ovo što ću sad reći je ružno, ali uplata preko računa jednog dana može biti i dokaz da si svoje obaveze izvršavala

po onoj narodnoj "vuk svoje meso ne jede" svi smo osjetljivi na obitelj, a često se pokažu gori od najgorih

u široj obitelji imam slučaj gdje je jedna sestra od druge sestre kupila kuću, isplatila puni iznos na bankovni račun svoje nećakinje, a po onoj "svoje smo"
nije na vrijeme riješila papirologiju (ugovor, gruntovnica)
sada sestra i nećakinja tvrde da ona kuću nije kupila, novac je uplatila, to ne osporavaju (plaćanje na račun) ali tvrde da je ona te novce dala njima da im "pomogne"
u višegodišnjoj sudskoj parnici njena riječ protiv njihove, papirnato nemaju ništa i "ujeo vuk magare"

ovo pričam samo zato da osvijestiš da ti se lako može dogoditi (ukoliko novce šalješ njoj da ona plaća kredit) da ti novci ne vide banke, osiguraj se
uplaćuj sama tako da jednog dana imaš o tome pisani trag
marulam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:04   #3074
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Ma priznajem da sam se uhvatila ko pijan plota te knjige jer je jedina na tu temu koju sam procitala. Sigurno cu citati i druge. Ali neovisno o knjizi, dodem na temu s namjerom da razgovaram o proradivanju bijesa, a pojedinci savjetuju j... tjelovjezbu ! A ne zelim nista reci da nebi ispala nepristojna prema dobronamjernima.
Ma je, to malo baca na ono kad depresivcu kažeš "razvedri se", ali u nekim slučajevima pomaže. Iako je fizički rad još efikasniji, nakon toga se barem možeš pohvaliti konkretnim rezultatima.

Nekakvi univerzalni ključ za bijes je taj da si dopustiš biti bijesna. I to ne na način da se dereš na nekoga ili da si u glavi ponavljaš sve nepravde koje su ti učinjene, nego si jednostavno dopustiš osjetiti taj bijes, neka udari na najjače. Teško je to sad opisati što točno i kako, ali na taj se način nekako odvojiš od svog bijesa, vidiš da on nije tvoj. Samo neka prolazna pojava. Kao tsunami, recimo.


Quote:
Hostija kaže: Pogledaj post
Postoji li uloga odvratne kceri? Evo ta moja uloga je direktno povezana s obiteljskom patologijom. Bolesna patologija nerazrijesena. Uloga nezasticenog i bespomocnog djeteta do unedogled kod mene. Nisam imala koristi od psihologica jer je terapija bila usmjerena na sada, ne na nekad.

Ako nema te uloge trebali bi ju izmisliti.
To se najčešće naziva identified patient.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 18:12   #3075
Quote:
MaloJa kaže: Pogledaj post
Imali smo dogovor,dogovor koji je okacen macku o rep. Nije meni do jebenih novaca,shvatite,vec do toga da se dobije npr. Placa,placa ode na placanje kazni i prekrsaja,kupi se pice,onda nemaju za ostalo, brat i dalje ne daje dovoljno u kucu,nitko nista tu ne poduzima, dakle zelim jasno reci da mi je pun qurac njihove nekomunikacije,neplacanja njihovih troskova. Jasno sam rekla staroj da ostatak ostane za iduci mjesec i podmiri,ne,ona uzme i placa sta?? Rtv pretplatu,u kuci nema dogovora,nema sloge,nema nista. Dakle kusur ostaje za iduci mj! Ovako sam ispala đubre od kceri,osjecam se odvratno.
Brat dok je izbivao od kuce i radio,također je ostavio staroj karticu i punomoc. Nije mu digla ni lipe!

Rekla mi je dali ja neznam sto treba kupiti u kucu?? Ja koja sam kilometrima moram misliti o speceraju.

Sto puta sam joj rekla neka porazgovara sa bratom ,da pocne davati vise?? Sta je ona rekla na to?? Da ona njega nece traziti,koliko da-da!
Situacija je jasna.
Trebas ih pustiti da sami se snalaze, kad im Hep iskljuci struju i kad im se pokvari uredaj a ne bude tebe da im budes roditelj njima svima, onda ce morat snagu nac u sebi.
dok god ti pomazes novcima tvoj brat ce zivjet zivot teenagera, a onda kad nade zenu i djecu, onda ce te jos vize musti s poklonima za djecu, djeca su gladna, znas mi smo siročići, struja poskupila, a tennager brat sa 30god u guzi fino se zajebava okolo.

Podvuci crtu i pocnu gledat di si u toj cijeloj prici ti i shvati da im ODMAZES.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 18:19   #3076
@Hostija dobro leteca govori.

Vama su se zamjenile uloge.

Zapitaj se zasto ti sa 30godina razbijas glavu kako tvoja mama novce trosi, odrices se i kupujes sve na akciji, u inozemstvu si, otkako si dosla, jesi ista sebi kupila skupo? Jesi sebe nagradila za samostalnost? Pogledaj svoj zivot sada, oni ce se snaci i s tobom ili bez tebe,imas li nova poznanastva, druzis li se s ljudima?
Okreni se sebi, duzna si o sebi brinuti, jednog dana za djecu, a za roditelje kad budu nemoćni i skrooooz stari dok god oni hodaju i u pokretu su, dal ce oni gledat Meksicku sapunicu ili komentirat Nedjeljom u 2 i uvijek istu pricu sto te briga. Ti imas novu sansu sada. Njih nemos prominiti
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 18:57   #3077
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ma je, to malo baca na ono kad depresivcu kažeš "razvedri se", ali u nekim slučajevima pomaže. Iako je fizički rad još efikasniji, nakon toga se barem možeš pohvaliti konkretnim rezultatima.

Nekakvi univerzalni ključ za bijes je taj da si dopustiš biti bijesna. I to ne na način da se dereš na nekoga ili da si u glavi ponavljaš sve nepravde koje su ti učinjene, nego si jednostavno dopustiš osjetiti taj bijes, neka udari na najjače. Teško je to sad opisati što točno i kako, ali na taj se način nekako odvojiš od svog bijesa, vidiš da on nije tvoj. Samo neka prolazna pojava. Kao tsunami, recimo.




To se najčešće naziva identified patient.
Malo sam se predaleko u proslost vratila s tim. Cak sam nesto uspjela i skroz krivo napisati. Kod mene je samo rijec o emocionalnoj boli jer sam ja htjela da nasa familija bude zdrava, a nije mi uspjelo. Idealist. A ovo odvratna? To se odnosi na to da mi se nakupilo malo svega, pa sam zabrijala neki film.
__________________
Bring on the misunderstanding!
Hostija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 20:14   #3078
Quote:
Sveznadarka kaže: Pogledaj post
Ja cesto razmisljam o tome kako cu reagirati kad moji roditelji umru. Moji roditelji su u osamdesetim godinama i, realno gledajuci, mogu umrijeti i danas.

Meni je vazno da sam im pred kraj njihovog zivota rekla sto o njima mislim. Godinama sam stavljala probleme pod tepih i naivno mislila da su s godinama sami shvatili da su grozni otrovni roditelji. Ali kad sam nedavno nakon otvorenog razgovora s njima shvatila sam da oni uopce nisu svjesni koliko su bili losi prema meni, postalo mi je jasno da mi ti ljudi uopce nece faliti u zivotu. Istina je da sam jos uvijek ljuta na njih. Nisam im uskratila svoju pomoc jer su stari i sve nemocniji, ali nemam nikakvu potrebu druziti se s njima. Oni su za mene samo obaveza. Tisucu puta sam u svojoj glavi vrtjela sva svoja sjecanja na njih i uvijek su prevagnula ona losa. Znam da ovo grozno i bescutno zvuci, ali ne vjerujem da cu promijeniti misljenje o njima kad umru.
Nadišla si pseudokršćansku maksimu koja kaže: - ""O mrtvima sve najbolje"". I to je napredak.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 14:38   #3079
Quote:
Hostija kaže: Pogledaj post
Malo sam se predaleko u proslost vratila s tim. Cak sam nesto uspjela i skroz krivo napisati. Kod mene je samo rijec o emocionalnoj boli jer sam ja htjela da nasa familija bude zdrava, a nije mi uspjelo. Idealist. A ovo odvratna? To se odnosi na to da mi se nakupilo malo svega, pa sam zabrijala neki film.
Teško je, ali bit će ti lakše kad se odrekneš nerealnih očekivanja. Obitelj ti je takva kakva jest. Ne možeš je izliječiti, pa čak da sada odeš doktorirati psihologiju jer nitko nije prorok u vlastitom selu. Posveti se sebi i gledaj kako iscijeliti svoju bol, a njih pusti da se bakću sa svojim problemima - ti s time nemaš ništa, ne možeš pomoći, a sumnjam i da su tražili pomoć.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 16:52   #3080
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Teško je, ali bit će ti lakše kad se odrekneš nerealnih očekivanja. Obitelj ti je takva kakva jest. Ne možeš je izliječiti, pa čak da sada odeš doktorirati psihologiju jer nitko nije prorok u vlastitom selu. Posveti se sebi i gledaj kako iscijeliti svoju bol, a njih pusti da se bakću sa svojim problemima - ti s time nemaš ništa, ne možeš pomoći, a sumnjam i da su tražili pomoć.
Znam da tapkaš u mraku, jer nisam dala kontekst. Nemam nerealna očekivanja. Ne očekujem da oni ozdrave jer, ponavljam, oni niti nemaju nikakvh psihičkih poremećaja. Čak ih niti ne žalim. Smiješno mi je sve to. Luđački smiješno. U jednom dijelu je tvoj link spot on. Shame is on me, jer nie bilo nikakvog zlostavljanja učinjenog prema meni, čak niti među njima međusobno. Ne mora patologija biti nasilna, k vragu jako ju je teško uočiti. I samo zato sam odlučila proraditi tu svoju shame tako da sebi učinim da mi bude bolje.
__________________
Bring on the misunderstanding!
Hostija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.