Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2017., 15:47   #1
The Invisible Guest / Contratiempo (2016)

Ok, ne znam kako se 'pravilno' ovdje otvaraju teme, no preporučam ovaj film.
Meni se jako svidio. Napet triler s neočekivanim obratima i završetkom. Mislim da Ameri ne bi mogli nešto ovakvo smisliti. Po meni čista desetka ponajviše zbog načina kako je sam završetak filma osmišljen i realiziran.

old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 18:29   #2
Jel mi možeš poslat na pm link za film? Ne mogu ga nigdje naći.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 19:36   #3
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Jel mi možeš poslat na pm link za film? Ne mogu ga nigdje naći.
i meni takodjer.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 20:31   #4
DivxTotal pa kucajte u "buscar".
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 00:22   #5
pogledao.
zanimljiv zaplet no prerano se otkriva sto je na stvari. vrhunskog odvjetnika (a baba bi to trebala biti) ne zanima krivnja ili nevinost klijenta, cim je pocela tulit priznaj, priznaj, odmah sam skuzio i dalje samo gledao hoce li bit kako sam mislio.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 01:12   #6
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
pogledao.
zanimljiv zaplet no prerano se otkriva sto je na stvari. vrhunskog odvjetnika (a baba bi to trebala biti) ne zanima krivnja ili nevinost klijenta, cim je pocela tulit priznaj, priznaj, odmah sam skuzio i dalje samo gledao hoce li bit kako sam mislio.
Pogledao sam film i dobar mi je, no da i nije tvoj mi osvrt nema nikakvog smisla. Odvjetnik mora znati sve detalje da ne bi tužilaštvo izletjelo na sudu s nekom novicom koja bi pokopala optuženika.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 01:43   #7
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Pogledao sam film i dobar mi je, no da i nije tvoj mi osvrt nema nikakvog smisla. Odvjetnik mora znati sve detalje da ne bi tužilaštvo izletjelo na sudu s nekom novicom koja bi pokopala optuženika.
ali ne na takav nacin. k tomu ne smije biti emocija, a baba prsti od emocija, a navodno vrhunski odvjetnik...nejde to.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 09:17   #8
Odmah, doslovno odmah nakon što su predstavljeni svi likovi sam povezao 'ko tu koga i zašto. Barem je meni bilo preočigledno. Na kraju sam se nadao nekom novom prevratu u radnji, no do toga nije došlo. Ipak, uz sve to, radi se o prilično solidnom, zabavnom filmu.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 16:11   #9
Pošto su se roditelji onog dečka upoznali u kazališnoj družbi, dalje je sve bilo jasno Samo smo trebali čekati onaj teatar u sobi s optuženikom i prepustiti se. Ok je film.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 04:30   #10
SPOILER

Haha, odem na imdb (srećom) nakon odgledanog filma i vidim ovo:

Ana Wagener ... Virginia Goodman / Elvira

Ma bravo!

Inače, zaokret na kraju je toliko očit da sam bila uvjerena da nam se to servira kao lažni zaokret i da nekakav divlji slijedi na kraju, no ipak je sve ispalo očekivano.
Ali da, film se vrlo lako gleda i brzo prođe.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 05:39   #11
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
pogledao.
zanimljiv zaplet no prerano se otkriva sto je na stvari. vrhunskog odvjetnika (a baba bi to trebala biti) ne zanima krivnja ili nevinost klijenta, cim je pocela tulit priznaj, priznaj, odmah sam skuzio i dalje samo gledao hoce li bit kako sam mislio.
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Odmah, doslovno odmah nakon što su predstavljeni svi likovi sam povezao 'ko tu koga i zašto. Barem je meni bilo preočigledno. Na kraju sam se nadao nekom novom prevratu u radnji, no do toga nije došlo. Ipak, uz sve to, radi se o prilično solidnom, zabavnom filmu.
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Haha, odem na imdb (srećom) nakon odgledanog filma i vidim ovo:

Ana Wagener ... Virginia Goodman / Elvira

Ma bravo!

Inače, zaokret na kraju je toliko očit da sam bila uvjerena da nam se to servira kao lažni zaokret i da nekakav divlji slijedi na kraju, no ipak je sve ispalo očekivano.
Ali da, film se vrlo lako gleda i brzo prođe.
Preočigledno, očito? Daj nemojte zajebavat. Jedan dio kraja se mogao očekivati/prognozirati, ali baš sve... Teško. Možete u detektive btj.


Btw, vrhunski film. Volim ovakve trilere.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 06:00   #12
Bilo je već takvih filmova tako da ovaj ne nudi ništa novo, a sama konstrukcija filma daje naslutiti o čemu se radi jer je to već viđeno par puta pa se to i očekuje.

Stvarno ne znam po čemu je film vrhunski, pogotovo što likovi prave najgluplje moguće odluke u svakoj situaciji, pogotovo u onoj koja lansira cijelu radnju. Običnu nesreću pretvore u ubojstvo na najgluplji mogući način.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 12:33   #13
Quote:
Mr. Jigsaw kaže: Pogledaj post
Preočigledno, očito? Daj nemojte zajebavat. Jedan dio kraja se mogao očekivati/prognozirati, ali baš sve... Teško. Možete u detektive btj.


Btw, vrhunski film. Volim ovakve trilere.

Zato ja ne komentiram te preseranse ovdje. Na Gledalici je jedno 20 ljudi komentiralo film i svi redom oduševljeni i kraj ih je iznenadio. Samo ovdje ti dolazi valjda krema inteligencije koja ti skuži kraj filma već iz uvodne špice. Toliki egotrip da se nasmijem slatko svaki put kada pročitam "meni je odmah sve bilo jasno", "već viđeno", "JAAAA sam odmah znao da je batler ubojica"
Yeah... right!
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:22   #14
Quote:
nook kaže: Pogledaj post

Stvarno ne znam po čemu je film vrhunski, pogotovo što likovi prave najgluplje moguće odluke u svakoj situaciji, pogotovo u onoj koja lansira cijelu radnju. Običnu nesreću pretvore u ubojstvo na najgluplji mogući način.
Nije ti palo na pamet da je taj tip koji je krivac bio narcisoidni kreten koji nije htio da se dozna da je bio na mjestu nesreće s ljubavnicom zbog čega bi mu propao brak, imidž, te bi možda patila malo i profesionalna karijera!?
On je mislio samo na sebe jer je bio smrad od čovjeka kakvih ima podosta. Stoga, ništa nerealno ili glupo.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:52   #15
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Zato ja ne komentiram te preseranse ovdje. Na Gledalici je jedno 20 ljudi komentiralo film i svi redom oduševljeni i kraj ih je iznenadio. Samo ovdje ti dolazi valjda krema inteligencije koja ti skuži kraj filma već iz uvodne špice. Toliki egotrip da se nasmijem slatko svaki put kada pročitam "meni je odmah sve bilo jasno", "već viđeno", "JAAAA sam odmah znao da je batler ubojica"
Yeah... right!
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 17:02   #16
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Nije ti palo na pamet da je taj tip koji je krivac bio narcisoidni kreten koji nije htio da se dozna da je bio na mjestu nesreće s ljubavnicom zbog čega bi mu propao brak, imidž, te bi možda patila malo i profesionalna karijera!?
On je mislio samo na sebe jer je bio smrad od čovjeka kakvih ima podosta. Stoga, ništa nerealno ili glupo.
Super mi je kad netko zna ili ne zna 'što je meni palo na pamet'.
Pa na mjestu nesreće mi je palo na pamet 5 boljih scenarija kako to odraditi i opet se izvući bez da se sazna za ljubavnicu, ali idiotni scenarij pun idiotnih odluka je morao ići na najidiotniju jer očito misli da su i gledatelji koji gledaju idioti. Lik je očito proračunati sociopat, što je posebno dokazao u situaciji kad je zatvoren u sobi na kraju/početku filma, pa se snašao s pričom, još je bio sav miran i staložen nakon što je ubio ovu, ali u ovako otvorenijoj i kontroliranijoj situaciji postupa najgluplje moguće. Možda je na kraju otkriven kao narciosidni kreten, ali je prezentiran i kao vrlo bogat, pametan i uspješan, tako da onda ne prihvaćam ovo tvoje objašnjenje da je bio smrad od čovjeka koji je mislio samo na sebe, jer čak bi i takav čovjek postupio drukčije. Stoga, vrlo nerealno i glupo, kao i čitav scenarij ovog glupo-zabavnog filma.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 17:59   #17
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Super mi je kad netko zna ili ne zna 'što je meni palo na pamet'.
Pa na mjestu nesreće mi je palo na pamet 5 boljih scenarija kako to odraditi i opet se izvući bez da se sazna za ljubavnicu, ali idiotni scenarij pun idiotnih odluka je morao ići na najidiotniju jer očito misli da su i gledatelji koji gledaju idioti. Lik je očito proračunati sociopat, što je posebno dokazao u situaciji kad je zatvoren u sobi na kraju/početku filma, pa se snašao s pričom, još je bio sav miran i staložen nakon što je ubio ovu, ali u ovako otvorenijoj i kontroliranijoj situaciji postupa najgluplje moguće. Možda je na kraju otkriven kao narciosidni kreten, ali je prezentiran i kao vrlo bogat, pametan i uspješan, tako da onda ne prihvaćam ovo tvoje objašnjenje da je bio smrad od čovjeka koji je mislio samo na sebe, jer čak bi i takav čovjek postupio drukčije. Stoga, vrlo nerealno i glupo, kao i čitav scenarij ovog glupo-zabavnog filma.
Pa je li filmska industrija svjesna gubitka što tebe nema da nam svojim inteligentnim filmskim zagonetkama uljepšaš živote umjesto da nam daju ovakve idiotske filmove?
Iako, moram reći da nedostaje logike u tvom objašnjenju da čovjek koji je vrlo bogat, pametan i uspješan ne može biti smrad ili si htio reći da ne mora biti smrad, već bi postupio drugačije samim time jer je vrlo bogat, pametan i uspješan? Ako mu je bio cilj izvuć neokaljano dupe iz te prometne nesreće, dobro se dosjetio čovjek. Ali pošto sam ja idiot i nasjeo sam na ovakav idiotski film, meni tvoje inteligentno objašnjenje eto nema nikakvog smisla jer bih trebao valjda vjerovati ti na riječ da ono što su tebi "logičke poveznice" u stvari jest logika iako uopće nije, no eto.
Ja se eto nadam da ćeš mi pokušati objasniti što bi u takvoj situaciji napravio bogat, uspješan i pametan čovjek, a da ne želi da ga se otkrije.
PLIIIIIZZZZ???

old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 19:16   #18
Nekoliko stvari.

Ako si ti nasjeo na misteriju ovog filma, to je u redu. Moj upis, upis kolegice earthsea, nije nastao da bi se ismijavali ljudi koji možda nisu sve pohvatali na vrijeme.

Također, ako misliš da smatram da sam inteligentniji od tebe jer mi je u po' filma bilo sve jasno - ne mislim. Samo jako volim ovaj žanr, kako u književnosti tako i na filmu. Pogledao sam, cijenim, više-manje svaki iole vrijedan film koji predstavlja ovaj žanr, a pročitao sam i dosta misterioznih krimića. Kad god gledam ovakve filmove, pažljivo promatram tragove koje autor filma ostavlja. Ovdje, iskreno, nisam morao biti jako pažljiv. Sredinom filma saznajemo da su se otac i majka upoznali u kazališnoj družini. Kasnije, dok je ljubavnica glavnog negativca u kući roditelja ubijenoga momka, redatelj ponovno ponavlja tu informaciju, ovaj put kratkim kadrom fotografije na kojoj se nalaze gore spomenuti roditelji. I da, 'odvjetnica' i majka, bez obzira na šminku, jako su slične. I da, dio drugi, postoji i ona kratka razmjena između 'odvjetnice' i pravog odvjetnika, dok pričaju na telefon, što je još jedan trag. Kako rekoh, jednostavno. Barem meni.

Uz sve to, kako sam naveo u svom prvom upisu, radi se o zabavnom, solidnom filmu.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 19:27   #19
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Zato ja ne komentiram te preseranse ovdje. Na Gledalici je jedno 20 ljudi komentiralo film i svi redom oduševljeni i kraj ih je iznenadio. Samo ovdje ti dolazi valjda krema inteligencije koja ti skuži kraj filma već iz uvodne špice.
gle soul, ne zelim no moram potvrdit tvoju tezu - u liftu, dakle odmah iza uvodne spice kad baba svjesno/nesvjesno rukom pogladi vlasulju i pogleda se u zrcalu pomislio sam "ova osoba nije ona za koju se predstavlja" (a jos nije niti usta otvorila nit znam tko je). i sto dalje reci?
no slazem se s vecinom na ovoj temi da je zabavan film i lako se gleda, casom prodje, ne gnjavi.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 19:54   #20
U redu ako vi tako kažete.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.