Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 19:17   #1
Zašto mladi bježe?

Zašto toliko mladih ljudi bježi iz ove predivne zemlje?Kad završiš školu, neki vrag si po zanimanju, nađeš posao i imaš početnu plaću 4000-5000 tisuća kuna, pa zar to nije dosta jednom mladom čovjeku za početak?Ako nema posla u Slavoniji, preseli se u Istru,Primorje ili Dalmaciju, onaj tko hoće radit uvijek nađe posla.
Recimo za jednu mladu obitelj gdje radi muž i žena i da svatko ima plaću po 5,000 kuna, pa to je 10,000 kuna mjesečno, pa mislim da je to i više nego dovoljno.Još ako imaš stan od roditelja(obiteljska kuća) pa na konju si, kakva crna Njemačka Pa kod nas ovi peraći sudjova imaju po 4000 kuna mjesećno plaću, a za taj posao ti ne treba nikakva škola.Prijatelj ima 25 godina ima ženu,djecu vozi kamion ima plaću blizu 10.000 kuna, želim reć da se sasvim solidno može živjet i kod nas, samo se treba snać.
mazz is offline  
Old 14.11.2017., 20:05   #2
trolaš ili si ozbiljan?
strange quark is offline  
Old 14.11.2017., 20:11   #3
Quote:
želim reć da se sasvim solidno može živjet i kod nas, samo se treba snać.
Ovime si sve rekao, snađi se druže ostalo i još je više izraženo nego u Jugi.
Gustavo is offline  
Old 14.11.2017., 20:17   #4
Zašto bi se selio u Istru ili Zagreb, kad je Bavarska samo malo dalje, a standard 3 puta veći, nezaposlenost ispod 4%, veća prava radnika, nema galame i iživljavanja nad radnicima, nema kašnjenja plaća, veći izbor poslova. Veća socijalna davanja, pa ako i uspiješ izgubiti posao, dobit ćeš od države dovoljno dok se ne snađeš. Odlične mirovine od kojih možeš putovat svijetom, odlično školstvo u kojem ne propadaju stropovi, odlično zdravstvo u kojem ne fali potrošnog materijala. Manje sitnog kriminala jer policija nešto i radi, manje krupnog kriminala jer sudstvo nešto i radi. Nema rođaka, nema nepismenih političara, nema kumova da rade rotor od 200 milijuna kuna dok penzioneri skupljaju boce.
Inicijal is offline  
Old 14.11.2017., 20:17   #5
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
trolaš ili si ozbiljan?
Naravno da je ozbiljan. Pa to je općepoznato, da ljudi iz čiste obijesti iz npr. Slavonije odlaze u Njemačku i Irsku.

U Hrvatskoj im je previše lagodno, a kako su silno željni avantura i izazova, morali su te izazove potražiti negdje drugdje.
ericsson is offline  
Old 14.11.2017., 20:24   #6
Quote:
mazz kaže: Pogledaj post
Zašto toliko mladih ljudi bježi iz ove predivne zemlje?Kad završiš školu, neki vrag si po zanimanju, nađeš posao i imaš početnu plaću 4000-5000 tisuća kuna, pa zar to nije dosta jednom mladom čovjeku za početak?Ako nema posla u Slavoniji, preseli se u Istru,Primorje ili Dalmaciju, onaj tko hoće radit uvijek nađe posla.
Recimo za jednu mladu obitelj gdje radi muž i žena i da svatko ima plaću po 5,000 kuna, pa to je 10,000 kuna mjesečno, pa mislim da je to i više nego dovoljno.Još ako imaš stan od roditelja(obiteljska kuća) pa na konju si, kakva crna Njemačka Pa kod nas ovi peraći sudjova imaju po 4000 kuna mjesećno plaću, a za taj posao ti ne treba nikakva škola.Prijatelj ima 25 godina ima ženu,djecu vozi kamion ima plaću blizu 10.000 kuna, želim reć da se sasvim solidno može živjet i kod nas, samo se treba snać.
Slažem se s ovim boldanim da je to u mnogim slučajevima poprilični plus i mnogima je teško riskirati i ići u podstanare u neku drugu zemlju ili čak grad.

Plaće za mlade,radničke mogu biti i 6000kn,naravno uz koliko sati rada

Ali,moje osobno mišljenje ,zapravo i odgovor zato što spadam u tu grupu mladih i vidim se vrlo brzo vani.

Odgovor je jednostavan:Neizvjesnost!

Neizvjesnost da su poslovi,nakon tvoje 35-40 u privatnom sektoru lakrdija-prestar si.U javnom sektoru (tu mislim i nabrojane na drugoj temi firme kao HEP,ZH,HŽ,HŠ...) su rezervirane za one s popriličnom žnjorom.

E,kada uzmeš neki kredit,uz visoku kamatnu stopu,kada imaš npr 45 godina i nisi neki stručnjak (inženjer s ok CV,liječnik...),djeca krenula u školu,a ti ostaneš bez posla.

Negdje sam čuo podatak( neka me ispravi ako je kriv) da nezaposleni s 50+ godina nađu posao u 10% slučajeva (vjerovatno kao zaštitar i sl).

Vani,u toj crnoj Njemačkoj je dosta gastarbajtera dočekalo punu mirovinu.

Nije isto kad jedan bračni par zajedno ima priliku raditi 60 godina i možda 40 godina kao kod nas,uz neki medijan (znači nekih 4000kn).

To je moje viđenje,uz naravno sve veći dug,manje zaduživanja jer ćemo dostići limit pa ćemo dati drugima sve kojima je cilj još više izvući i td
mgrci43 is offline  
Old 14.11.2017., 20:37   #7
prijatelj ti vozi kamion, kazes ? pazi vako

ulazi uciteljica u razred i pita djecu, sta im roditelji rade i kakav im je standard i tako to. i ustaje prvo jedna mala i kaze :

-moja mama je ku....moja mama je prostitutka. ali meni to nimalo ne smeta jer ona donese kuci puno para i mi imamo dobar standard. i eto.

uciteljica se malo brecnula ali ajd, ima svega ajd sta sad. ajmo sljedeci. ustaje jedan klipan:

-moj tata je mili...moj tata je policajac. on je ovako obicni policajac, ide u patrolu i tako. pise one kazne za parkiranja i to. malo pise za drzavu....malo pise za nas.....ali meni to nimalo ne smeta jer moj tata kuci donee puno para i mi imamo dobar standard. i eto.

uciteljica si vec lagano konta, di sam ja dosla jebote, ali ajd ima svega sta ces. ajmo sljedeci. ustaje jedan mali :

-moj tata....moj tata vozi kamion.....on je kamiondzija, i......i on stalno vozi, nikad ga nema doma, puno radi i tako, stalno je na putu, i......
-i sta, reci ce uciteljica ajmo nastavi dalje, sta ?
-i....
-reci slobodno sta si se stiso
-i....
-i da nema matere od one krave i oca od onog konja tamo i mi bi imali puno para !


eto ti ga na, jebeno kad si okruzen kurvama i milicajcima.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 14.11.2017., 20:37   #8
Quote:
mazz kaže: Pogledaj post
Zašto toliko mladih ljudi bježi iz ove predivne zemlje?Kad završiš školu, neki vrag si po zanimanju, nađeš posao i imaš početnu plaću 4000-5000 tisuća kuna, pa zar to nije dosta jednom mladom čovjeku za početak?Ako nema posla u Slavoniji, preseli se u Istru,Primorje ili Dalmaciju, onaj tko hoće radit uvijek nađe posla.
Recimo za jednu mladu obitelj gdje radi muž i žena i da svatko ima plaću po 5,000 kuna, pa to je 10,000 kuna mjesečno, pa mislim da je to i više nego dovoljno.Još ako imaš stan od roditelja(obiteljska kuća) pa na konju si, kakva crna Njemačka Pa kod nas ovi peraći sudjova imaju po 4000 kuna mjesećno plaću, a za taj posao ti ne treba nikakva škola.Prijatelj ima 25 godina ima ženu,djecu vozi kamion ima plaću blizu 10.000 kuna, želim reć da se sasvim solidno može živjet i kod nas, samo se treba snać.
Ne može se svatko snaći.
Ja radim na aerodromu, a prije toga nisam nikako mogla naći posao. Imam 33 godine. Zaposlila se na aerodromu prošle godine. Sad izračunaj.
I da, ne kasni plaća, točna kao švicarski sat.
Paige the cool is offline  
Old 14.11.2017., 20:43   #9
Quote:
Paige the cool kaže: Pogledaj post
Ne može se svatko snaći.
Ja radim na aerodromu, a prije toga nisam nikako mogla naći posao. Imam 33 godine. Zaposlila se na aerodromu prošle godine. Sad izračunaj.
I da, ne kasni plaća, točna kao švicarski sat.
Nisi napisala da li je taj aerodrom u RH, ili u inozemstvu.
ericsson is offline  
Old 14.11.2017., 20:48   #10
kažu u novinama fali 300 kamiondžija u Hr 7 od 10 kamiona stoje nam na parkingu a nudimo im plaću od 10.000-12.000kn, a ja odem na oglas i nema niti jednog oglasa, frend ima sve papire i iskustvo i nemože naći posao za kamion i imati plaću bar 7000kn ,neeeeeemaaaa, otići će u Njemačku tam su im plaće 2500e-3000e, i zato reci frendu nek ne sere i da nema posla za kamiondžije a pogotovo za plaću od 10-12kkn, a ostala sirotinja ne radi za 5-6kkn već za 3-3,5kkn i prestani lagat ovaj napaćeni narod, ako uopće i nađu posao i ako ga i nađu dal uopće dobiju plaću ili ih krezubi gazda zavalja i šutne na cestu bez plaće , pa ajmo sljedeći naivac da te ženim
Loui is offline  
Old 14.11.2017., 20:55   #11
Boje se Illuminata u vlastitoj Zemlji???
strongenough is offline  
Old 14.11.2017., 21:06   #12
Govorim za Primorje i Istru, ima tu nekoliko dobrih autoprijevozničkih firmi koje su na dobrom glasu.Barem ovdje kod nas malo ljudi radi za 3500 kuna, a to su većinom nkv radnici i trgovci, prosjek kv radnika je 5.000 kuna.Ovo šta ti govoriš to je vjerojatno točno za Slavoniji i manje razvijene županije.
mazz is offline  
Old 14.11.2017., 21:17   #13
većina mladih ljudi oko mene, vss, nema ni 5000 kn
white-light is offline  
Old 14.11.2017., 21:18   #14
nie nego za zg, ajde nađi jedan normalan oglas za kamionđiju
Loui is offline  
Old 14.11.2017., 21:20   #15
Quote:
white-light kaže: Pogledaj post
većina mladih ljudi oko mene, vss, nema ni 5000 kn
Ukratko, ovaj naš jaro Mazz ga sere ko kondor.
ericsson is offline  
Old 14.11.2017., 21:28   #16
Radi ovog i još nebrojeno drugih jebada.
bizon_9 mm is offline  
Old 14.11.2017., 21:29   #17
Quote:
mazz kaže: Pogledaj post
Zašto toliko mladih ljudi bježi iz ove predivne zemlje?Kad završiš školu, neki vrag si po zanimanju, nađeš posao i imaš početnu plaću 4000-5000 tisuća kuna, pa zar to nije dosta jednom mladom čovjeku za početak?Ako nema posla u Slavoniji, preseli se u Istru,Primorje ili Dalmaciju, onaj tko hoće radit uvijek nađe posla.
Recimo za jednu mladu obitelj gdje radi muž i žena i da svatko ima plaću po 5,000 kuna, pa to je 10,000 kuna mjesečno, pa mislim da je to i više nego dovoljno.Još ako imaš stan od roditelja(obiteljska kuća) pa na konju si, kakva crna Njemačka Pa kod nas ovi peraći sudjova imaju po 4000 kuna mjesećno plaću, a za taj posao ti ne treba nikakva škola.Prijatelj ima 25 godina ima ženu,djecu vozi kamion ima plaću blizu 10.000 kuna, želim reć da se sasvim solidno može živjet i kod nas, samo se treba snać.
imaju 4000-5000 TISUĆA kuna???? Upičkumaterinu imaju plaću ko ronaldo a tek pocinju radit, hrvatska je stvarno raj na zemlji
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Old 14.11.2017., 21:31   #18
Ne znam za vas, ali ja sam ugostitelj i mogu vam reć da najmanje plaće imaju kuhinjske radnice dakle, nkv, naberu sa radnim stažom+prijevoz plaću oko 4500 kuna, i onda slušam babe kako se žale da im je mala plaća, a što bi one plaću od 6000 kuna kao kuhar Ono što je sigurno da se naradiš preko 200 sati po sezoni, dok je po zimi neki prosjek oko 170 sati.

Loui ako želiš posao kod boljeg privatnika, to nećeš nikad vidjet u oglasu, nego se većinom dolazi preko preporuka ili poznanstva, zaboravi da će bit u oglasu.Tko još danas traži posao preko oglasa?
mazz is offline  
Old 14.11.2017., 21:32   #19
200 sati mjesecno radit za 4500 kn ili 172 za 2400e.

A uredni dvosobni stan kosta s rezijama oko 3000 kn u zg, varazdinu, rijeci ili puli. S druge strane, uredni dvosobni stan u franfurtu i gradovima u okolici oko 900e.

Jako tezak izbor je bio..
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Old 14.11.2017., 21:38   #20
Quote:
mazz kaže: Pogledaj post
Ne znam za vas, ali ja sam ugostitelj i mogu vam reć da najmanje plaće imaju kuhinjske radnice dakle, nkv, naberu sa radnim stažom+prijevoz plaću oko 4500 kuna, i onda slušam babe kako se žale da im je mala plaća, a što bi one plaću od 6000 kuna kao kuhar Ono što je sigurno da se naradiš preko 200 sati po sezoni, dok je po zimi neki prosjek oko 170 sati.

Loui ako želiš posao kod boljeg privatnika, to nećeš nikad vidjet u oglasu, nego se većinom dolazi preko preporuka ili poznanstva, zaboravi da će bit u oglasu.Tko još danas traži posao preko oglasa?
pa odu za boljom placom nije da bjeze
jer koja je razlika u 200 km dalje,ako ti je time plaća 2x veća
a kuhar s 6000 u hr bi trebao isto razmisliti o odlasku
KILLERDOG is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.