Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2005., 09:53   #81
Quote:
Mag kaže:
Hoćeš li se tući a?
Koja si ti kategorija?
književna
a, boksačka?
laka, djevo draga.. padam na najnježnije udarce

sirotan, što da ti kažem?
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 09:54   #82
Quote:
prometej kaže:
Vi'š ti Mag, a? Razbaškarila se i udarila po autoritetima. Neka, neka... nek se malo prokrvi ovaj podforum Elesiume. Potakni ovo! Analajz dis.
topic je chick literature..
pa dok je djevojaka, prvi dio topica je ostvaren..

chat ovdje nije moguć
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 09:55   #83
Quote:
Mag kaže:
Draga chick , ovdje se ne radi o Nick Caveu (koji nije spomenut do sada) već o John Cageu...dakle Nick Cave nije John Cage, John Cage nije Nick Cave. Nick je Nick, John je John.
Oprosti, draga Mag, ali nisam se u svom postu doticala tvog udjela u diskusiji, nego sam Nicka Cavea i Luku Nižetića izvukla iz postova Lali Pune:

Quote:
Lali Puna kaže:
...idem na koncert nicka cavea, a ne na koncert luke nižetića!
Prema tome, Nick Cave se jest spominjao na topicu, i to u postovima s kojima se ja možda osobno ne slažem, ali su zanimljivi i dobro sročeni.

Tvoje se rasprave o Johnu Cageu nisam doticala jer mi nisu privukli preveliku pažnju, s čime, doduše, John Cage nema nikakve veze.

Dopusti, dakle, da sama biram svoje ilustracije u raspravi, referiram se na postove koji su meni zanimljivi i ne obraćam pažnju na one koji nisu. Ne budi toliki attention seeker, OK?
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 09:59   #84
Svaki put kad se spomene chick lit, dođe do chick fighta.

Žene su žene su žene sužene. Suženih li žena.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:02   #85
Quote:
Elysium kaže:
da Cyn..
znaš Cagea i onu njegovu poznatu:
Dolazim, sto dukata donosim,
i kašmirsku maramu, čudesnih boja...


Nda.

Htjedoh samo napomenuti da mi je fascinantna jedna činjenica, dragi moderatore - ja sam napisala vrlo ontopičan post koji OGROMNIM dijelom govori upravo o chick lit, što je tema ove diskusije, zar ne?

A onda uleti raspravljačica čija se mogućnost koncentracije gubi čim netko ne raspravlja direktno s njom i s onim što je ona napisala i optuži me em za nerazlikovanje Johna Cagea i Nicka Cavea ( ), em za offtopičnost.

Kul, jebateled. K'o da sam uletila među raspomamljenu gomilu onih pretencioznih whores of MENSA iz Woody Allenove humoreske
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:04   #86
Quote:
walter kaže:
Svaki put kad se spomene chick lit, dođe do chick fighta.

Žene su žene su žene sužene. Suženih li žena.
Kakav ti svađalački tip žena preferiraš? Do sad sam mislio da od Cyn bolje nema - autoritativna, odriješita, beskompromisna, stoji iza svojih riječi pa makar i klečala, a kad ti ga "sukne" ne znaš što te snašlo i dugo ti i treba da se oporaviš - a ona već nestala, odjahala u suton.
S druge strane ova Mag obećava, zaista obećava, a?
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:05   #87
Quote:
Cyn kaže:

Nda.

Htjedoh samo napomenuti da mi je fascinantna jedna činjenica - ja sam napisala vrlo ontopičan post koji OGROMNIM dijelom govori o upravo o chick lit, što je tema ove diskusije, zar ne?
Moram reći da ti najviše napisala ontopic ovdje. Ali nisam to imao potrebu isticati jer ti uvijek kad se javiš preneseš mnogo informacija i jasan stav, pa bih ja onda morao svaki put da te hvalim, a pošto štedim postove, ne mogu to učiniti.

Ali, pošto ne čitam (još ) chick lit, možeš li napisati otprilike neku definiciju? Ili recimo, spada li Erica Jong u chick lit, ili je ona chick with dick literatura?

Je li recimo, Goga Bjondinka chick lit?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:06   #88
Quote:
Cyn kaže:

Nda.

Htjedoh samo napomenuti da mi je fascinantna jedna činjenica, dragi moderatore - ja sam napisala vrlo ontopičan post koji OGROMNIM dijelom govori o upravo o chick lit, što je tema ove diskusije, zar ne?

A onda uleti raspravljačica čija se mogućnost koncentracije gubi čim netko ne raspravlja direktno s njom i s onim što je ona napisala i optuži me em za nerazlikovanje Johna Cagea i Nicka Cavea ( ), em za offtopičnost.

Kul, jebateled. K'o da sam uletila među raspomamljenu gomilu onih pretencioznih whores of MENSA iz Woody Allenove humoreske
Cyn, dozvoli minimalnu dozu "forumaške" neposlušnosti. Moraš uzeti u obzir da se Mag na topicu zakačila sa plavvom i da je još u zanosu.
To su oni trenuci...kad ti trnci uhita uzbibaju mlado tijelo uslijed izvojevane pobjede. Shvatit ćeš
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:07   #89
Quote:
Cyn kaže:
Obožavam Bridget Jones, oba dijela. I mislim da je Helen Fielding neka vrsta satiričkog genija. Međutim, svrstavanje nje u chick lit mi je otprilike isto kao svrstavanje Azre u (hrvatski) novi val. Kao što je Štulić bio pogonsko gorivo novog vala u Hrvatskoj, ali mu glazba (niti išta drugo) nije imala blage veze s time - tako je i Helen Fielding pokrenula trend chick lita u (pretežno britanskoj) književnosti, ali de facto ne spada u taj "žanr". Vidjele cure na njenom primjeru da može biti zabavno pisati (i čitati) o "ženskim" opsesijama hranom, težinom, muškarcima, self-help literaturom itsl., pa umislile da je dovoljno pokupiti taj sadržajni kostur ne bi li emulirale Bridget Jones.
nisam čitao chic literature, mislim da uopće
pa ne smijem potvrditi nešto u čemu sam laik..

ali ako je točno ovo što tvrdiš, a nijesam imao razloga da ti ne povjerujem,

odlično rečeno!
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:11   #90
Quote:
Cyn kaže:
tako je i Helen Fielding pokrenula trend chick lita u (pretežno britanskoj) književnosti, ali de facto ne spada u taj "žanr". Vidjele cure na njenom primjeru da može biti zabavno pisati (i čitati) o "ženskim" opsesijama hranom, težinom, muškarcima, self-help literaturom itsl., pa umislile da je dovoljno pokupiti taj sadržajni kostur ne bi li emulirale Bridget Jones.

Pretpostavljam da je rijetko koja takva sljedbenica (a bogami i rijetko koja čitateljica) primijetila svojevrsnu satiričnu citatnost BJ, iako su hintovi prije bili "šaka u oko" nego hintovi. Recimo, Bridget radi u Pemberly Pressu, muškarac oko kojeg se sve vrti zove se Mr. Darcy, glavni je zaplet satkan od Bridgetinih predrasuda prema dotičnome, izgrađenim na zlobnome traču njegova nekadašnjeg prijatelja i pokvarenog zavodnika, momak je preponosan da bi se sam od sebe branio od tračeva, ukočen je i ljubav joj izjavljuje kao da drži završnu riječ pred porotom... Čak imamo i legendarnu rečenicu: It is a truth, universally acknowledged... that a moment one area of one's life starts going well, the other one turns to shit. Mislim, helou? Jane Austen, anyone? Jel' i to šund/chick lit? Ili je šund bilo kakva satirična ekstrapolacija (znam, znam, bljuje vam se od mojeg pseudointelektualiziranja ovakvim izrazima ) klasičnog djela. Da nije onda šund i, ne znam - Coppolina Apokalipsa?

Odličan post!


Po pitanju Jane Austen, ipak mislim da je većina čitateljica primijetila...ako već nisu čitale Ponos i predrasude, sigurno su gledale...zato mi je bilo odlično kad su Colin Firtha stavili da glumi Marka Darcya. I baš sam se pitala kako će u drugom dijelu izvesti onaj legendarni interview (nikako).
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:12   #91
Quote:
Cyn kaže:
...Nicka Cavea i Luku Nižetića izvukla iz postova Lali Pune:
Prema tome, Nick Cave se jest spominjao na topicu...

Moj grijeh, moj grijeh, moj prevelik grijeh...
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:22   #92
Quote:
prometej kaže:
Moraš uzeti u obzir da se Mag na topicu zakačila sa plavvom i da je još u zanosu.
To su oni trenuci...kad ti trnci uhita uzbibaju mlado tijelo uslijed izvojevane pobjede. Shvatit ćeš
Nakon ovoga moja mi otuđenost pada u vodu.
Ne znam sad da li da te volim ili mrzim zbog toga.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:26   #93
Quote:
Cyn kaže:
ul, jebateled. K'o da sam uletila među raspomamljenu gomilu onih pretencioznih whores of MENSA iz Woody Allenove humoreske
podsjetila si me na onaj njegov roman i dijelu kada priča o tipu koji se volio naginjati u kazalištu, sve dok jednog dana nije pao s balkona.
a kako je bio izrazito principijelan čovjek, odnosno čovjek koji NE MOŽE priznati da mu se nešto slučajno dogodi, već je uvjeravao one oko sebe da nije slučajno pao.. štoviše, da je pao s razlogom.
a kako mu nisu vjerovali, naredne dane se namjerno bacao s balkona da potvrdi svoju datu tvrdnju



jel' se sjeća netko toga? kako bješe ime tom romanu?


i samo da pripomenem: ovaj offtopic je zarazan, ali nadam se poučan
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:27   #94
Quote:
Mag kaže:

Ne znam sad da li da te volim ili mrzim zbog toga.
Kao da je to stvar izbora

__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:28   #95
Quote:
Mag kaže:
[B]Chick lick goes on...

Prvo: kada me već citiraš onda citiraj s mozgom, a ne tako da mijenjaš kontekst. Dakle moja rečenica koju si uspješno skratila glasi: “Ja pročitam svašta zato što sam znatiželjna, ali i iz navedenog razloga da kad pljujem po nečemu “znam o čemu pričam”.
A kontekst je promijenjen kako???
Kad se već furaš na ljutitu pametnjakovićku, probaj se ponekad služiti argumentima. Pa kad ti već treba crtati, draga: onda moja rečenica glasi:
Ja poslušam svašta zato što sam znatiželjna, ali i iz navedenog razloga da kad pljujem po nečemu znam o čemu pričam.


Quote:
Drugo: Zlatka draga, drago mi je da si bila na koncertu Cagea (šteta karte i mjesta);
Ne, šteta mojih ušiju...

Ne znam koliko godina imaš, ali po stilu i tonu rasprave podsjećaš na curku iz prvog srednje, npr. sedme gimnazije (ili je to druga?) koja je ''otkrila sebe'' i zapalila se za prvog avangardnog umjetnika koji je naišao, te nepoštivanje/neobožavanje istog od strane drugih doživljava kao osobnu uvredu.

Ili malo banalnije - pankerica iz 1.c kojoj su svi ne-pankeri debili i idioti.

I za kraj, prestani se toliko pjeniti, nismo na topicu o sapunicama.

p.s. ma John Cage je stvarno super, najbolji je! OK?
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:29   #96
Elisium, Elisiume i kad dopuštaš ćetovanje, ti si konsterniran...ti dvojiš... zamišljen si nad moralnošću svojih odluka...
Ma opusti se malo čovječe, nisi ti Vojky. A nalet će i koja koka, bez brige
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:31   #97
prometej, jesi li ti žensko? (dobro, zanemari Proročicu)
jel' doprinosiš razvoju ovog topica?
ili doprinosiš samo mogućnosti da Mag počini nevjerojatnu pogrešku, ovaj, blud..?

banat ću te!

ček samo da pitam Vrhovništvo imam li te poteze u svojim rukama..
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:38   #98
Quote:
prometej kaže:
Elisium, Elisiume i kad dopuštaš ćetovanje, ti si konsterniran...ti dvojiš... zamišljen si nad moralnošću svojih odluka...
prometeju, ti si Đav'o!
DebelK piše o takvima poput tebe

navlačiš ne samo djeve na zao put, već i moderatore!
ajd' dobro, banat ću te sutra..
danas sam dobre volje
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:39   #99
Quote:
walter kaže:
Je li recimo, Goga Bjondinka chick lit?
doista, tko je u nas predstavnik chick lit??
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:59   #100
Elisiume, banaj me još jedared i krvce ću ti se nalokati
A sad na topic, kod nas je toliko malo spisateljica da je teško praviti selekciju i neke od njih krstiti teškom stigmom rodonačelnika chick lit. Al' eto, ako se mora onda ipak Goge i Vedrana (?)
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.