Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2017., 00:41   #381
I našima će prvo sjedat na plaću al se ima vremena jer je porezna zastara duga.
Za eu ne znam da li sjedaju na nekretnine ali to je ionako problem njihove porezne.
U Hrvatskoj vrijede naši zakoni a ne zakoni eu,pa neka tuži.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 01:04   #382
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
15% dopinosa na plaće za zdravstveno osiguranje je takav porez, pa vidimo u kakvom je stanju zdravsto.
"Riječ je, naizgled, o još jednoj financijskoj injekciji države za pokriće zdravstvenog duga, ali će realno država zdravstvu samo vratiti novac koji mu godinama ne uplaćuje. Upravo je to do kraja ogolio izlazak HZZO-a iz riznice početkom 2015. godine, jer je sada jasno vidljivo tko s koliko novca raspolaže, tko koliko troši i tko kome koliko duguje. Tako je danas javan podatak da država iz godine u godinu zakida HZZO za više od dvije milijarde kuna koje mu je po zakonu dužna uplatiti, dok se prije 2015. godine, kad je HZZO bio u riznici, u zdravstvenu blagajnu posezalo nenamjenski, za potrebe drugih ministarstava. Povratak na takvu matricu vratio bi zdravstveni novac u potpunu netransparentnost, i to na štetu pacijenata, slažu se udruge u zdravstvu i oporba."
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 01:37   #383
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Pa da si čitao, upravo na onoj temi koju spominješ, i to ima već ohoho vremena, pročitao bi da je ovaj porez potpuno suvišan jer već u svojem obliku postoji te da nas država misli zavaljati sa novim povećanim nametom. Da on mijenja samo komunalnu, nema ga smisla uvoditi i plaćati silne milijune za implementaciju, jer to naprosto glupo. Znači, namjere vlade nisu čiste, to je jasno...

No brojke koje su se počele pojavljivati i raznorazni "izračuni" su bili nonsens, kao što je i nonsens raznorazni argumenti sa kojima bi se on kao trebao rušiti. Sa takvim argumentima je bolje ne nigdje izaći. Sa netočnim podacima i lažnim argumentima nema ništa od toga, i to pišem ispočetka, jer nikada neće biti odobreno referendumsko pitanje pod geslom "država ne smije uvesti neki porez jer ga mi moramo platiti". A sve što čitam je zapravo to....
Od državne se uprave očekuju jasne projekcije, nikakve, e sada ovako, a za 5 godina onako. Ovolika javna uprava, a nesređene knjige, prikupljanje podataka od građana, nejasnoće, nenamjensko trošenje, nefunkcionalan pravosudni, ma i svaki drugi sustav, reforme-lol, katastrofalna komunikacija. neka smisle najbolje pitanje koje mogu, i da, idemo na referendum. Da se mene pita, referendumom bi se uvela pravila koja vlast mora poštovati prilikom uvođenja ili mijenjanja bilo kojeg poreza, pa ga, bez reformiranja države u funkcionalnu, ne bi mogli uvesti nikada. Ni taj, niti jedan drugi. Nek se j. s ovim što imaju, kada ne žele radit svoj posao. Kakve su to gluposti, ljudi uopće ne bi plaćali poreze? Ljudi bi plaćali poreze kada bi znali zašto ih plaćaju. Ljudi žele veš mašinu, kupe veš mašinu, žele školu, izdvoje novce za školu. Moji starci su za dalmatinu odvajali novce, ne zato što su morali, u bivšoj državi, jer im je bila u interesu. Naravno, za k. Ovdje ljudi ne žele plaćati poreze zbog netransparentnog, nenamjenskog trošenja njihovih novaca u korumpiranoj državi. No shit, pa da su tako retardirani da to žele, onda ne bi ni bilo poreza za prikupiti. Tako bi se možda i počeo bavit politikom netko koga zanima kako da država preživi, a nesposoban se ne bi niti upuštao.
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 02:35   #384
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Od državne se uprave očekuju jasne projekcije, nikakve, e sada ovako, a za 5 godina onako. Ovolika javna uprava, a nesređene knjige, prikupljanje podataka od građana, nejasnoće, nenamjensko trošenje, nefunkcionalan pravosudni, ma i svaki drugi sustav, reforme-lol, katastrofalna komunikacija. neka smisle najbolje pitanje koje mogu, i da, idemo na referendum. Da se mene pita, referendumom bi se uvela pravila koja vlast mora poštovati prilikom uvođenja ili mijenjanja bilo kojeg poreza, pa ga, bez reformiranja države u funkcionalnu, ne bi mogli uvesti nikada. Ni taj, niti jedan drugi. Nek se j. s ovim što imaju, kada ne žele radit svoj posao. Kakve su to gluposti, ljudi uopće ne bi plaćali poreze? Ljudi bi plaćali poreze kada bi znali zašto ih plaćaju. Ljudi žele veš mašinu, kupe veš mašinu, žele školu, izdvoje novce za školu. Moji starci su za dalmatinu odvajali novce, ne zato što su morali, u bivšoj državi, jer im je bila u interesu. Naravno, za k. Ovdje ljudi ne žele plaćati poreze zbog netransparentnog, nenamjenskog trošenja njihovih novaca u korumpiranoj državi. No shit, pa da su tako retardirani da to žele, onda ne bi ni bilo poreza za prikupiti. Tako bi se možda i počeo bavit politikom netko koga zanima kako da država preživi, a nesposoban se ne bi niti upuštao.
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 09:28   #385
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Da, ali ne mogu mu sjesti ovrhom na nekretninu u kojoj zivi u stranoj zemlji (bolje ostati bez place privremeno nego trajno bez nekretnine), a ako mu sjednu na hrv nekretninu, a ovaj tuzi Hrvatsku, dobio bi spor.
Netočno. Cijeli štos je prepostavljam oko one priče sa javnobilježničkim ispravama koje je neki vanjski sud proglasio da ne mogu biti temelj ovrhe, jer ih sud nije priznao.

To u konačnici nema nikakve veze, jer nakon toga ide sudski postupak, i kada sud dosudi ovrhu nitko više tog građanina EU ne može spasiti, samo će mu biti skuplje.

Imate jednostavno krive informacije i onda ih širiti po forumu kao "istine".

Ili svjesno obmanjujete i lažete, ne znam što je na stvari.

A to je baš lako provjeriti.

Znači, naplata bilo kojeg poreza, ako je zakonski donesen, ide svime ako ide sukladno zakonu i strancima. Tu ide točka.

To da je procedura malo drugačija i da je naravno teže, da, to stoji, ali da se nešto neće naplaćivati je jednostavno laž.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 09:32   #386
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Od državne se uprave očekuju jasne projekcije, nikakve, e sada ovako, a za 5 godina onako. Ovolika javna uprava, a nesređene knjige, prikupljanje podataka od građana, nejasnoće, nenamjensko trošenje, nefunkcionalan pravosudni, ma i svaki drugi sustav, reforme-lol, katastrofalna komunikacija. neka smisle najbolje pitanje koje mogu, i da, idemo na referendum. Da se mene pita, referendumom bi se uvela pravila koja vlast mora poštovati prilikom uvođenja ili mijenjanja bilo kojeg poreza, pa ga, bez reformiranja države u funkcionalnu, ne bi mogli uvesti nikada. Ni taj, niti jedan drugi. Nek se j. s ovim što imaju, kada ne žele radit svoj posao. Kakve su to gluposti, ljudi uopće ne bi plaćali poreze? Ljudi bi plaćali poreze kada bi znali zašto ih plaćaju. Ljudi žele veš mašinu, kupe veš mašinu, žele školu, izdvoje novce za školu. Moji starci su za dalmatinu odvajali novce, ne zato što su morali, u bivšoj državi, jer im je bila u interesu. Naravno, za k. Ovdje ljudi ne žele plaćati poreze zbog netransparentnog, nenamjenskog trošenja njihovih novaca u korumpiranoj državi. No shit, pa da su tako retardirani da to žele, onda ne bi ni bilo poreza za prikupiti. Tako bi se možda i počeo bavit politikom netko koga zanima kako da država preživi, a nesposoban se ne bi niti upuštao.
Da, i to su pravi argumenti, a ne aregumenti tipa porez je štetan, ili porez će nekoga osiromašiti ili država nema pravo oporezivati nešto što je već oporezovano (i automobil je prilikom kupnje oporezovan pa opet plaćaš porez svake godine). Posebno prvi dio su dobri argumenti (neserđenost i nejasnoća, transparentnost)..

Što je u tome da se bojim da će uslijed silnih dezinfornmacija koje i ovdje vidimo, to ispasti u konačnici potpuni debakl i kakofonija.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 09:53   #387
Ključno je iskomunicirati da se ovim:

Postaje zaštićeni najmoprimac (podstanar) u vlastitom domu

Da će se, čim se ne bude moglo plaćati, ostati bez krova nad glavom

Da će se plaćati više nego komunalna naknada i to vrlo brzo

Sve drugo je mućenje vode. I ljudi koji ne prate shvate ovo tek kad im ove tri stvari objasniš
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:10   #388
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Ova današnja "vijest" oko odluke Ustavnog suda Slovenije je potpuno manipulativna i velika laž je, da bi ikada slovenski ustavni sud oko poreza na nekretnine tvrdio i odlučio to, što u tom tekstu piše.

Ustavni sud Slovenije je več davno, ne 2017e ( Miroslav Mozetić već odavno npr. nije više ustavni sudac, kamoli predsednik ustavnog suda; trenutni sastav US RS ) odlučivao o tome, dali je procjena vrijednosti konkretnih nekretnina širom države, koju je pravila u svom popisu geodetska uprava RS prihvatljiv temelj za izračun poreza na nekretnine. I odlučio, da nije.

One generalne tvrdnje u tekstu o tobožnjoj odluci slovenskog ustavnog suda kontra bilokakvog poreza na nekretnine su čista izmišljotina i zapravo glupa manipulacija tog vašeg meni nepoznatog medija.
ako su fejknuze srušile hilary zakaj ne dozvoliš da fejknjuze sruše i porez na nekretnine na brdovitom balkanu? ako i nije ustavno suđe donijelo takvu presudu trebalo je.

svaki porez na nekretnine je zapravo plaćanje najma državi. i tekst tu lažirajući odluku (kako ti kažeš a možda si neki slovenski uhljeb sakupljač poreza) zapravo ne griješi. nego progovara zdravim razumom.

zato uhljebi svih uhljebništava uhljebite se!
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:32   #389
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Netočno. Cijeli štos je prepostavljam oko one priče sa javnobilježničkim ispravama koje je neki vanjski sud proglasio da ne mogu biti temelj ovrhe, jer ih sud nije priznao.

To u konačnici nema nikakve veze, jer nakon toga ide sudski postupak, i kada sud dosudi ovrhu nitko više tog građanina EU ne može spasiti, samo će mu biti skuplje.

Imate jednostavno krive informacije i onda ih širiti po forumu kao "istine".

Ili svjesno obmanjujete i lažete, ne znam što je na stvari.

A to je baš lako provjeriti.

Znači, naplata bilo kojeg poreza, ako je zakonski donesen, ide svime ako ide sukladno zakonu i strancima. Tu ide točka.

To da je procedura malo drugačija i da je naravno teže, da, to stoji, ali da se nešto neće naplaćivati je jednostavno laž.
Di sam to pisala da se nece naplatiti porez strancu? Nigdje. Ti citaj s razumijevanjem.
Naplacivat ce se, ali strancu ovrha moze biti samo nad njegovom placom u zemlji gdje prima placu.
Ne brinem se ja za strance, uspjesni su oni u pronalazenju rupa u nasim zakonima, lakse ce im biti.

Samo sve kritiziras, pocevsi od ref pitanja, nas, a nijedan konstruktivni post nisi napisao, nijedan prijedlog, npr referendumskog pitanja.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 12:34   #390
Evo kako mi moramo doći do informacija

https://dalmacijaplus.hr/imamo-dokaz...dinu-ce-rasti/

Moraš zaista biti idiot i dopuštati ovakve stvari
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 14:11   #391
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Di sam to pisala da se nece naplatiti porez strancu? Nigdje. Ti citaj s razumijevanjem.
Naplacivat ce se, ali strancu ovrha moze biti samo nad njegovom placom u zemlji gdje prima placu.
Ne brinem se ja za strance, uspjesni su oni u pronalazenju rupa u nasim zakonima, lakse ce im biti.

Samo sve kritiziras, pocevsi od ref pitanja, nas, a nijedan konstruktivni post nisi napisao, nijedan prijedlog, npr referendumskog pitanja.
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 15:20   #392
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Tako je. Nisi krivo informiran.
Misija je izvlascivanje Hrvata do kraja.
Pa zašto se to ne priča na sva zvona?

Kao i informacija da Srbija već od 2012 ima porez na nekretnine, to se u RH nije znalo, a i ovo sam slučajno doznao onako više kao sporednu informaciju, a zapravo je top informacija.

Dakle, za one koji ne znaju, treba ponoviti, da stranace iz EU-a ne kači zakon o ovrhama, dak našu hrvatsku sirotinju satiru poluprivatni ovršitelji i fina čim netko ostane bez posla i ne može plaćati svoje račune!

Ako mi i odhebemo porez, nesmijemo više trpiti ov Hanzi-mafijaške namete nad našim najslabijima!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 15:21   #393
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ovaj porez ne da je štetan nego smrtno opasan. Država može uprihodit oko 1,5-2% proračuna (odnosno ide lokalnoj zajednici) što apsolutno nije iznos koji će spasiti HR ili išta promijeniti po pitanju administracije, ali će zato dovesti bar pola milijuna ljudi u situaciju da se bore da ostanu pod krovom i da ne izlete na ulicu - u roku od 10 godina mnogi od njih će izletit. U prvom valu srušit će se cijena nekretnina (osim onih na obali) i prodavat će se u bescjenje - one koje se stignu prodat, a mnoge će biti jednostavno ovršene. Ovaj zakon za razliku od komunalne nema određenu svrhu i može sa vrijednosti iznosa ići u nebo, a komunalna ne može, ovaj porez ukida pojam privatnog vlasništva, oporezuje dvostruko sve ono na što je plaćen i preplaćen porez, podiže cijenu najma podstanarima, podiže cijenu najma kompletnoj industriji i uslugama što se preljeva na proizvodnju i posljedično dolazi do porasta troškova i cijene svega - nekako mi se ne čini da će plaće pratit taj porast, podupire razvoj feudalne ekonomije - ekonomiju land lordstva koja se temelji na vlasništvu velikog broja nekretnina i zemljišta koje onda iznamljuješ podstanarima ili unajmljivačima zemlje - moderno kmetstvo, u HR su već sada veća davanja kroz komunalnu nego su u mnogim zemljama kroz porez, zaboravio sam napomenuti da radi cijenovne balone za obične stanove i kuće koje će u budućnosti s cijenom skočit 500% kao i na zapadu pa ćeš za stan od 150 000 eura platit lijepo500 000 eura - pogledaj cijene kuća i stanova u engleskoj ili njemačkoj pa će ti biti jasno o čemu govorim, nekompatibilan je s povijesnim razvojem Hr ekonomije i ulaganjem ljudi kroz desetčljeća, a možemo reći i kroz stoljeća, a da ne spominjemo činjenicu da je to oporezivanje samo jedne vrste glavnice dok se štednja u banci, dionice, zčlato i umjetnine ne diraju itd.... Mogao bih vam pisati tri dana razloge zašto je ovaj porez smrtno opasan i štetan.

Lijepo pođite na temu porez na nekretnine i tamo vam sve lijepo piše - znate čitat pa pročitajte, ne morate se ovdje pravit blesavi.


SMRT POREZU NA NEKRETNINE!! IDEMO NA REFERENDUM!!
Ovaj porez bi trebalo nazvati: Nemamo više Hrvatsku! Prodano!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 15:25   #394
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Znači, prvo si napisao da će se srušiti cijena nekretnina, a nakon toga si napisao da će cijena nekretnina odjednom skočiti i za 500%

Da ne idem dalje u analizu posta, ovo mi je upalo u oči odmah...
Pa cijena će pasti, jer sirotinja neće imati love za poreze, pa će se morati riješiti nekretnina.

Kad nekretnine dođu u ruke onih koji će ih "staviti u funkciju", dakle nd otetom imovinom naplaćivati će stanarinu, onda će poskupiti nekretnina.


I ostvariti će se krvavi naum, da se Hrvate razvlasti.


Prvi argument uvošđenja ovog poreza je da Hrvati imaju puno nekretnina u privatnom vlasništvu - a to neoliberalizam ne trpi.

EU ne želi da RH ima svoju industriju i Hrvate koji će imati krov nad glavom.

Hrvat mora biti mobilna i jeftina radna snaga -to je zahtjev brisela, i sad imaju premijera koji će to ispuniti!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 12:59   #395
Splitska riva,danas..18.30h građanski prosvjed protiv PNN! Svi ste pozvani
marrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 20:14   #396
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Da, ali ne mogu mu sjesti ovrhom na nekretninu u kojoj zivi u stranoj zemlji (bolje ostati bez place privremeno nego trajno bez nekretnine), a ako mu sjednu na hrv nekretninu, a ovaj tuzi Hrvatsku, dobio bi spor.
A zašto bi mu išli uopće ovrhom na nekretninu? Zaboravljaš da je standard vani ipak malo veći te da će se vrlo vjerojatno naplatiti iz novčane imovine, ako već i dođe do toga. Ne raspravljamo o millijunima.

A ovo zadnje ti je doslovno izmišljeno - zašto bi dobio spor po nečemu što je hrvatski sud dosudio sukladno zakonu, tj. zašto automatizmom pretpostavljati da bi dobio spor, bez ikakvih dodatnih argumenata a ne znamo ni kakav bio koknretno bio sudski spis u pitanju

Tvoja incijalna tvrdnja je ionako bila drugačija - bila je da se strancu ne može naplatiti porez na nekretnine, da ne bi dobio ovrhu. Uopće nije bila spomenuta ovrha nad nekretinom. Prvo se ionako ovršuje ono što je prije pri ruci i što je jednostavnije - a to su novčani računi.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 20:18   #397
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Di sam to pisala da se nece naplatiti porez strancu? Nigdje. Ti citaj s razumijevanjem.
Naplacivat ce se, ali strancu ovrha moze biti samo nad njegovom placom u zemlji gdje prima placu.
Ne brinem se ja za strance, uspjesni su oni u pronalazenju rupa u nasim zakonima, lakse ce im biti.

Samo sve kritiziras, pocevsi od ref pitanja, nas, a nijedan konstruktivni post nisi napisao, nijedan prijedlog, npr referendumskog pitanja.
Gdje si napisala Pa čitaj. S razumijevanjem. Ovo dolje je više nego jasno.

pukovnikz kaže:
Jel istina, da ako ovaj hipotetski harač ne bi plaćao stranac iz EU, da on ne bi
dobio ovrhu, a naš čovjek bi?
Tako načuo, pa da ne budem krivo inforimran?

nasmijenonebo kaže:
Tako je. Nisi krivo informiran.
Misija je izvlascivanje Hrvata do kraja.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 20:22   #398
Dobro, previdjela sam to. Preciznije receno, strancu mogu ovrsiti samo placu, a vecini nas zbog malih placa bi ovrsili nekretninu.

I dalje nisi dao nijedan konstruktivan prijedlog.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 20:34   #399
Mene je zanimalo, postoji li barem malo diskriminacije glede ovrha!

Nismo spominjali sam čin plačanja poreza nego ovrhe u slučaju neplaćanja našeg i stransjog čovjeka!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:31   #400
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Dobro, previdjela sam to. Preciznije receno, strancu mogu ovrsiti samo placu, a vecini nas zbog malih placa bi ovrsili nekretninu.

I dalje nisi dao nijedan konstruktivan prijedlog.
Mislim da je moj prijedlog najkonstruktivniji od svih. A glasi jednostavno: nemojte birati dokazane lopove, dokazane kriminalce te dokazane neznalice i nesposobnjakoviće.

Sve dok hrvatski birač misli da tu i tamo refendumom može nešto promijeniti, pa čak i da uspije neki pojedinačan slučaj, a istovremeno na izborima opet zaokružuju jedno te isto desetljećima bez obzira na rezultate koje prikazuju odabrani, ovakvi "referendumi" spadaju u ono "kruha i igara" kojima se narod zabavlja, a sve zapravo ostaje po starome.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.