Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2017., 04:11   #41
Prava veza s normalnom osobom ne budi u osobi želju za slobodom. Sama i slobodna sam htjela biti nakon traumatičnih iskustava, osoba koje su u meni pobudile nešto loše i slomile neki dio mene. Toksičnih osoba.
Normalno da želiš biti slobodna ako te partner maltretira, guši, prigovara ti, radi drame, kopa ti po mobitelu, nadzire te, sumnjiči, ignorira, igra se s tobom toplo hladno, zanemaruje tvoje potrebe i stavlja sebe ispred. Zgadi ti se život, gdje neće veze. Jer ne znaš da to nije veza, to je samo veza s bolesnim čovjekom.

Dopuštam da postoje vječiti soleri, ptice koje će se ma koliko ih puta pustio jednostavno jednom ne vratiti jer je žudnja za slobodom jača od njih. Uvijek su postojale osobe koje nisu robovale konvencijama i koje su živjele dijametralno suprotno od većine ljudi i neki normalan građanski život bi ih činio duboko nesretnima. Možda je Perla jedna od takvih, ne znam.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 04:46   #42
Mislim da Perla najbolje zna, a ja ionako pišem glupe metafore na forumu u 4 ujutro. Ako išta ima smisla, it's a win. Ne može uz to još biti i točno .

Inače se slažem s tobom ex.
Again.
It's kinda getting old, don't you think?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 05:22   #43
Jebat ovu ruskinju sto mi svaki dan vrti guzicom kad prolazi pored kancelarije...
Samo to mi jos fali...eto...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 08:56   #44
Mozda ce zvučati čudno, ali mislim da je bolje odraditi "rizične" stvari dok si solo. Kad si u vezi, vise nisi jedina osoba kojoj je tvoje fizičko i psihičko stanje bitno, vec moraš paziti na sebe jer znas da bi se druga strana pojela od brige da radis neke stvari koje ti nisu bile upitne dok di bio solo.
Disclaimer: ovo nije univerzalno, govorim iz vlastitog iskustva.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:12   #45
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Iskustvo nam pomaže, ukratko. Kao mali naučimo se ne zabijati u rub kreveta, ili ne naslanjati se na peć. Kao veliki naučimo koliko nam je iskustvo (ne)bitno. Jer iskustvo je i shvatiti da ti više "iskustva" ne treba.

Nekak se nadam da je tako. Da tog trena znaš da je to to, i da ti zapravo za TO ne treba iskustva, nego da znaš da je tako, da ti je to super, i da tako treba biti


Realno, veća je šansa da će znati što želi. To hoće li varati ipak ovisi o njemu. Ako ne želi, neće varati. Također, ovaj sa 2 možda neće varati jer je zadovoljan, a možda zato što je nesposoban si naći
Svakako si dobro pogodio - iskustvo je poznavati svoje potrebe. Problem je u tome što, prema mojem iskustvu, 90% osoba to ne zna. Pa ponekad čak ni sam ja.
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Mozda ce zvučati čudno, ali mislim da je bolje odraditi "rizične" stvari dok si solo. Kad si u vezi, vise nisi jedina osoba kojoj je tvoje fizičko i psihičko stanje bitno, vec moraš paziti na sebe jer znas da bi se druga strana pojela od brige da radis neke stvari koje ti nisu bile upitne dok di bio solo.
Disclaimer: ovo nije univerzalno, govorim iz vlastitog iskustva.
Rekao bih da je to stvar zrelosti. U partneru treba tražit svoju razinu zrelosti.

Naravno da nije univerzalno, zato i jest toliko zanimljivo.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:25   #46
ovo je najljigavija tema ikad otvorena na ovom forumu. pa jebote ste normalni
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:26   #47
Tesko je definirati zrelost. I ČMŽ i ja (hipotetski) povremeno uživamo u stvarima i aktivnostima koje se mogu okarakterizirati kao rizične, no iz obzira jedno prema drugome, to ne radimo ili radimo iznimno rijetko. Čak i tad ne u onom opsegu kao prije.
Je li to stvar zrelosti, kompromisa ili empatije - nemam pojma. Nismo to jasno definirali i dogovorili, samorazumljivo je.

Valjda je tak kad imas djecu, moraš pazit na sebe zbog njih.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:32   #48
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
ovo je najljigavija tema ikad otvorena na ovom forumu. pa jebote ste normalni
Zašto?

To što veliki dio upisa promašuje temu je sasvim drugi problem, ali ne znam po čemu se tema može proglasiti ljigavom.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:35   #49
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Tesko je definirati zrelost. I ČMŽ i ja (hipotetski) povremeno uživamo u stvarima i aktivnostima koje se mogu okarakterizirati kao rizične, no iz obzira jedno prema drugome, to ne radimo ili radimo iznimno rijetko. Čak i tad ne u onom opsegu kao prije.
Je li to stvar zrelosti, kompromisa ili empatije - nemam pojma. Nismo to jasno definirali i dogovorili, samorazumljivo je.

Valjda je tak kad imas djecu, moraš pazit na sebe zbog njih.
Naravno da jest teško definirati zrelost, ali razinu zrelosti nije. Smetaju nam postupci osobe koja nije na našoj razini zrelosti, zar ne?

ČMŽ?

Zrelost je procijenit rizik ovisno o situaciji u kojoj se nalaziš, nije li?
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:45   #50
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zašto?

To što veliki dio upisa promašuje temu je sasvim drugi problem, ali ne znam po čemu se tema može proglasiti ljigavom.
kako misliš zašto? što nije jasno?

prvo, odabir riječi - skrasiti :zbljuv:

kako se to točno skrašavaš, što to znači? ja sam u vezi ali ne mislim da sam se skrasila niti bi se ikad željela skrasiti

drugo to do lista?!? wtf?!? ne kužim baš ali ok

cijela me tema podsjeća na one lude američke udavače. danas sam se ustala na lijevu nogu pa mi nije smiješno ali da sam bolje volje vjerovatno bi bilo urnebesno
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:48   #51
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Jebat ovu ruskinju sto mi svaki dan vrti guzicom kad prolazi pored kancelarije...
Samo to mi jos fali...eto...
Moj savjet ti je da ju zamoliš za invitejšn letr. I onda taj komad papira ovjeriš kod javnog bilježnika, pa bez problema gledaš kako vrti guzicom dok prolazi pored kancelarije. U suprotnom bi vrlo lako mogao bit optužen za silovanje.

A oš ju jebat il neš, nema veze s temom. Moje kolege s posla, skrašeni i prstenovani, su jebavali zgodne ruskinje. Doduše, to je bilo u rusiji, bez invitejšn letr-a.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:49   #52
odvajam post jer sam konačno shvatila što mi je to uber ljigavo.

cijela tema je postavljena kao da ćeš se zacementirati u nekom odnosu, kao da se trebaš iživiti i što ja znam prije nego uđeš u neki podrum bez prozora.

nemam više vremena tipkat ali dodajte sami...
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:52   #53
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Tesko je definirati zrelost. I ČMŽ i ja (hipotetski) povremeno uživamo u stvarima i aktivnostima koje se mogu okarakterizirati kao rizične, no iz obzira jedno prema drugome, to ne radimo ili radimo iznimno rijetko. Čak i tad ne u onom opsegu kao prije.
Je li to stvar zrelosti, kompromisa ili empatije - nemam pojma. Nismo to jasno definirali i dogovorili, samorazumljivo je.

Valjda je tak kad imas djecu, moraš pazit na sebe zbog njih.
Ja sam znatiželjan
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:05   #54
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Naravno da jest teško definirati zrelost, ali razinu zrelosti nije. Smetaju nam postupci osobe koja nije na našoj razini zrelosti, zar ne?

ČMŽ?

Zrelost je procijenit rizik ovisno o situaciji u kojoj se nalaziš, nije li?

Čovjek Mog Života.

Ne znam odgovore na tvoja pitanja, kao što sam rekla u prethodnom postu.

Zrelost ili iskustvo? No dobro, nije niti bitno na ovoj razini rasprave.

Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ja sam znatiželjan

Kaj te zanima?
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:08   #55
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ovo je bullshit.

Postoje neke stvari koje se ipak trebaju proživit dok nemaš bilo kakav oblik odgovornosti spram nekog.

Primjera radi, mnogi ljudi (makar češće čujem iz muških usta) bi voljeli probati ONS shemu. Po meni je to nešto što osoba koja to želi bi onda to i trebala probat prije "nego se skrasi", ali je definitivno nešto što ne možeš u braku. Bar u onom klasičnom, a ne u nekoj forumskoj verziji gdje su svi ultra pasivni i ležerni i apsolutno nikome nebi smetalo da im se partner pojebe sa random osobom na jednu večer.

Neke stvari poput izlazaka su bolje ako nemaš doma nekog tko te čeka. Činjenica da su ti sve opcije otvorene ne znači da ćeš svaku večer odvest doma nekog drugog, ali baš to možeš ako želiš. E sad, ako nisi solo... Jebiga .

Mislim da se hrpa veza svede na prevaru ili varanje baš zbog toga što se mnogi ljudi prije istih nisu "iživjeli" iz kojeg god razloga i onda im je činjenica da je još netkoobratio pozornost na njih osim partnera rezultirala automatskim spušanjem gaća.

Inače mislim da nema univerzalne "to do before marriage" liste, ali svatko od nas dobro zna što bi htio probat.
Razlog je taj da su muskarci skloniji izivljavanju od zena sto dovodi do toga da im toga i vise fali u zivotu.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:11   #56
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Prava veza s normalnom osobom ne budi u osobi želju za slobodom. Sama i slobodna sam htjela biti nakon traumatičnih iskustava, osoba koje su u meni pobudile nešto loše i slomile neki dio mene. Toksičnih osoba.
Normalno da želiš biti slobodna ako te partner maltretira, guši, prigovara ti, radi drame, kopa ti po mobitelu, nadzire te, sumnjiči, ignorira, igra se s tobom toplo hladno, zanemaruje tvoje potrebe i stavlja sebe ispred. Zgadi ti se život, gdje neće veze. Jer ne znaš da to nije veza, to je samo veza s bolesnim čovjekom.

Dopuštam da postoje vječiti soleri, ptice koje će se ma koliko ih puta pustio jednostavno jednom ne vratiti jer je žudnja za slobodom jača od njih. Uvijek su postojale osobe koje nisu robovale konvencijama i koje su živjele dijametralno suprotno od većine ljudi i neki normalan građanski život bi ih činio duboko nesretnima. Možda je Perla jedna od takvih, ne znam.
Znaci ne dopustas mogucnost da netko moze i ako mu je ok s nekim htjet imat i slobodu, i druga stvar koju navodis, a nije tocna je da ako netko ima slobodu, da ce neminovno jednog dana i trajno odleprsat (moze itekako odleprsat i ako stalno stoji u krletci jer misli da tako pokazuje ljubav prema svom vlasniku).
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:29   #57
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Čovjek Mog Života.

Ne znam odgovore na tvoja pitanja, kao što sam rekla u prethodnom postu.

Zrelost ili iskustvo? No dobro, nije niti bitno na ovoj razini rasprave.




Kaj te zanima?


Zrelost i iskustvo su u mojim razmišljanjima usko povezani. Oboje dovodi do mudrosti.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:32   #58
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
ovisi kako kod koga.
kod mene puna kapa 3 god zanimljivosti.
ovaj zadnji mi je izuzetak.

prevara dolazi iz znatiželje,zanimljivosti prema nečemu novom.
ne toliko da bi ljudi nekoga povrijedili.
Dobro, nebitni su razlozi prevare. Ali ti tvrdis da ce te prije prevariti netko s manje iskustva, partnera, nego netko kome je jebanje i mijenjanje partnera ocito jako zanimljivo.

Nije kriterij dobre veze da si se prije seksualno izivio.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 11:11   #59
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Vidiš, meni to zvuči licemjerno.
Shvaćam te, ne osuđujem te - odmah da se ogradim od toga; ali u kontekstu situacije gdje imaš što želiš i kog želiš ti sve one dobre stvari koje ljubav nosi smatraš nedovoljno vrijednim vlastite slobode. Kolika je to onda i kakva točno ljubav?
ne znam kako bi taj osjećaj objasnila,eto za tebe je to licemjerno,ja se ne osjećam licemjerno,ni prema sebi ni prema drugima,ne znam što bi točno i značilo to licemjerno?!
možda je to od mene nezahvalno,al´jednostavno je to u meni i ja to ne mogu promijeniti.
..ne smatram nedovoljno vrijednima sve ovo što si nabrojala,one su same po sebi predivne,al´ja bi ih sve ponekad zamijenila za taj osjećaj slobode.
gledam danas drugačije na ljubav nego prije.
ljubav je za mene nešto predivno,a istovremeno me i guši.
ja sam neki jebeni paradoks od osobe.
Quote:
Ti me podsjećaš na pticu u krletki.
Imaš naoko sve što ti treba, ali fali ti ono što nemaš - sloboda.
E sad, caka je u tome da je ponekad sloboda za kojom žudimo ustvari predmet iste baš zato što je nedostupno.
Da su ti ikad vrata bila sasvim otvorena, da si mogla "odlepršat" kad si htjela, pa se vratit po vlastitoj volji, mislim da ti onda nebi nedostajala sloboda jer bi ju imala.

Ono, nemoj tražiti nekog tko će te zatvoriti u 4 zida u bilo kojem smislu, već nekog tko će te gledat s guštom kako letiš.
uskladiti osjećaj usamljenosti i slobode nije lako,za mene nemoguće.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Prava veza s normalnom osobom ne budi u osobi želju za slobodom.
u ovoj sad zadnjoj vezi,meni je u početku bilo predivno biti uvezana,s nikim se nisam duže zadržala,11god dijelimo postelju,krov,koru kruha,on je nešto najbolje što mi se u životu desilo, i da se sutra rastanemo voljet ću ga dok sam živa,on je ljubav mog života.
zahvalna sam na svemu u vezi njega.
ne moraš to nazvati pravom vezom,ne moram biti ni normalna, sigurno sam kod nekih i nezahvalna rospija,al´ s vremenom mi se uvijek budi želja za slobodom,i ne da bi šarala s drugima,već jednostavno da budem malo na miru sama sa sobom.

Quote:
Sama i slobodna sam htjela biti nakon traumatičnih iskustava, osoba koje su u meni pobudile nešto loše i slomile neki dio mene. Toksičnih osoba.
Normalno da želiš biti slobodna ako te partner maltretira, guši, prigovara ti, radi drame, kopa ti po mobitelu, nadzire te, sumnjiči, ignorira, igra se s tobom toplo hladno, zanemaruje tvoje potrebe i stavlja sebe ispred. Zgadi ti se život, gdje neće veze. Jer ne znaš da to nije veza, to je samo veza s bolesnim čovjekom.

Dopuštam da postoje vječiti soleri, ptice koje će se ma koliko ih puta pustio jednostavno jednom ne vratiti jer je žudnja za slobodom jača od njih. Uvijek su postojale osobe koje nisu robovale konvencijama i koje su živjele dijametralno suprotno od većine ljudi i neki normalan građanski život bi ih činio duboko nesretnima. Možda je Perla jedna od takvih, ne znam.

Zadnje uređivanje LaPerLa Tagetes : 12.11.2017. at 11:28.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 11:12   #60
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Dobro, nebitni su razlozi prevare. Ali ti tvrdis da ce te prije prevariti netko s manje iskustva, partnera, nego netko kome je jebanje i mijenjanje partnera ocito jako zanimljivo.

Nije kriterij dobre veze da si se prije seksualno izivio.
Ako se mogu ubaciti malo.

Što znači (seksualno) se iživiti ?

Za mene taj pojam iživiti/proživiti ,neću seks samo jer je valjda to jedina stvar u životu uz milijun ostalih problema na ovom Balkanu.

Ako netko već stvara tu listu "to-do" do xy godina i stavlja u nju neke stvari,to znači,za mene,da ima želju probati nešto što prije nije mogao što zbog godina,financija ili nečega trećega.

Npr. skočiti s padobranom,popeti se na neki vrh,zaroniti 10-20 m....

I on to napravi i stavi kvačicu kod toga na listi.

Kada se toj osobi nešto od toga toliko svidi da počne se baviti ( u slobodno vrijeme ili čak profesionalno) tada to više nije nešto za iživit se nego to počinje biti-stil života.

A onda to za sobom povlači određenu ovisnost,navike i ostale stvari koje se teško mijenjaju s godinama.

Ili,ako ćemo na taj jebeni seks.Svatko ima neki razlog zašto je bio u seksualnoj vezi s 3-4 ili 30-40 osoba.Ako netko navede kao razlog da je spavao/spavala s hrpu ljudi da se iživi

Meni to vuče na klasičnu ovisnost,a jedna od bitnijih osobina ovisnika je da svaki puta traži sve više i više.

Samo moje razmišljanje
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.