Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2007., 15:07   #61
"ime" sve govori čovjek sa neopisivo bolesnom maštom i odličnim knjigama
inglorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 16:57   #62
Quote:
Tko voli Kinga?
Na ovo pitanje je vrlo lako odgovoriti - forumaš Deimos (oprosti što odgovaram umjesto te, ali nisam mogla izdržati )
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 21:25   #63
ne, ja obožavam njegove knjige i način pisanja

pročitao sam sve njegove knjige i zbilja ne mogu reć da ima i jedna knjiga koja mi ne valja. ima par slabijih, ali sve su bar zanimljive
__________________
HR

Winter is coming
Deimos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 22:52   #64
Volim Stephena Kinga, ali stvarno ne bih mogla reći da li je najbolji jer ne čitam toliko horor knjige i slično. Neka od dražih djela su mi Different Seasons i Rose Madder. Filmske adaptacije baš i ne volim, najgora mi je bila ona za Dreamcatcher. Užas.
__________________
I would love to be the lucky one on chill avenue
Who could keep your heart warm when ice has turned it blue
Pressure Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 19:02   #65
King je zaista fantastičan pisac i nekad mi je žao gledat ekranizacije njegovih knjiga koje su uglavnom jezovite jer ih režiraju žblj redatelji sa gnj produkcijom! Za knjige tipa "Talisman" potreban je nekakav Peter Jackson jer je riječ o fakat epskim razmjerima! S druge strane, za neke nije ni potrebna tolika lova jer će dobar redatelj od jedne sobe i svijeće napravit jezu.
Btw,King je ikona u svijetu horrora i to je činjenica!

Long live the King!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 19:31   #66
On je ustvari i jedini dobar pisac nezahvalnog žanra kao što je horor..
Volim ga čitati..
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 19:55   #67
Quote:
-ParadoX- kaže: Pogledaj post
Jeli najveci pisac horora..
Meni je H.P. Lovecraft bolji, a i Barker

zapravo najbolji horor priča mi je od Barkera- "U bregovima gradovi", jel ko možda pročitao?
__________________
Moja prodaja
Big Al is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 20:01   #68
Volim čitati Kinga. Prva knjiga koju sam pročitala bili su "Langolijeri" budući da sam se pitala koji je ono film bio prije na tv-u i onda doznala i brže bolje pročitala knjigu. U stvari to je knjiga "Četiri iza ponoći" u kojoj su 4 novele. "Godišnja doba" su mu također odlična stvar iako nije horor. Sve u svemu, "Langolijeri" i ta tematika s vremenom me oduševila.
__________________
"From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more--to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible."
iLoveYouJay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 20:30   #69
Quote:
Big Al kaže: Pogledaj post
Meni je H.P. Lovecraft bolji, a i Barker

zapravo najbolji horor priča mi je od Barkera- "U bregovima gradovi", jel ko možda pročitao?

Yup, to je o ona dva pedera u Srbiji

Jedino nisam siguran je li točan prijevod naslova "U bregovima gradovi" ili "U bregove, gradovi!". Enivej, Barker mi je draži od Kinga. Draži mi je i Lovecraft, ali mislim da je King objektivno bolji pisac od njega (kao, tehnički bolji).

Nego, Deimos, zar ti je i "Eyes of the Dragon" dobra knjiga? Meni je ta bila prilično loša... ono, dosadnjikavi krimić u fantasy settingu. Jedino je fora što se pojavljuje Flagg.
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 14:33   #70
Quote:
PERLA-zd kaže: Pogledaj post
On je ustvari i jedini dobar pisac nezahvalnog žanra kao što je horor..
Volim ga čitati..
A na osnovu kog si to uvida sebi uzela za pravo pokopavati horor kao žanr?
Jesi li možda renomirani kritičar, ili pisac, ili profesor književnosti? I koliko horor pisaca si pročitala u svom životu?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 19:07   #71
i meni je King odličan. Rose Madder, Langolijeri, Ono...sve jedno djelo bolje od drugog. ali koliko izvrsnih romana ima, toliko ih ima i onih jaako slabih (Djevojčica koja je obožavala Toma Gordona mi je očajna).

i kod njega mi je uvijek malo nedorečeno ono čudovište na kraju (pod čudovištem smatram bilo kakvo utjelovljnje zla). sve lijepo razradi, ali čudovište nikad nije dovoljno razrađeno.
karenjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 19:22   #72
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A na osnovu kog si to uvida sebi uzela za pravo pokopavati horor kao žanr?
Jesi li možda renomirani kritičar, ili pisac, ili profesor književnosti? I koliko horor pisaca si pročitala u svom životu?
Na osnovu toga što sam pročitala sve njegove knjige..
Moj post si krivo pročitala..
Veze nema s Kingom, to što si komentirala..Ja smatram i da je komedija nezahvalah žanr..
Uvijek je lakše napisati tragediju..
Tim više cijenim Kinga..
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 21:42   #73
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Yup, to je o ona dva pedera u Srbiji

Jedino nisam siguran je li točan prijevod naslova "U bregovima gradovi" ili "U bregove, gradovi!". Enivej, Barker mi je draži od Kinga. Draži mi je i Lovecraft, ali mislim da je King objektivno bolji pisac od njega (kao, tehnički bolji).

Nego, Deimos, zar ti je i "Eyes of the Dragon" dobra knjiga? Meni je ta bila prilično loša... ono, dosadnjikavi krimić u fantasy settingu. Jedino je fora što se pojavljuje Flagg.
ee ono polje polu mrtvaca i kad ide onaj lik i uskračuje muku djeci!!
ja čitao srpsku verziju U bregovima,gradovi" se zove.
Možeš preporučit neš dobro od Lovecrafta? Čitao sam Planine ludila al mi nije neš, dosadilo mi je. Čitao sam dosta njegovih horora. Znaš možda kak se zove jedna priča o kući u nekom selu gdje su biljeke počele venut i sve se raspadalo od neke radijacije?
__________________
Moja prodaja
Big Al is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 10:25   #74
Quote:
Big Al kaže: Pogledaj post
Možeš preporučit neš dobro od Lovecrafta? Čitao sam Planine ludila al mi nije neš, dosadilo mi je. Čitao sam dosta njegovih horora. Znaš možda kak se zove jedna priča o kući u nekom selu gdje su biljeke počele venut i sve se raspadalo od neke radijacije?
"Planine ludila" su meni najslabije Lovecraftovo djelo koje sam čitao. Uglavnom, ako ideš po zbirkama priča nećeš fulati - uglavnom su odlične.

Mislim da su kod nas izašle dvije zbirke priča: "Reanimator" i još jedna.

Ta priča koju ti spominješ je vjerojatno "The Color Out of Space".

Zadnje uređivanje zoran k : 01.05.2007. at 10:26. Reason: tipfeler
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 11:34   #75
Za moj ulaz u svijet horrora bila je zaslužna ona beogradska zbirka "Horror", gdje su bile priče "Pacovi u zidovima" od Lovecrafta, "Pacovi u zidovima 2" od Kinga (skužit će ekipa koja poznaje opus, nek mi oproste private joke) i "U brdima, gradovi" od Barkera.
Normalno, dmaho sam si stavio zadatak pročitati što više od navedenih autora. I, kako sam krenuo, najranije sam odustao od Barkera - jer sam valjda očekivao ponavljanje "Brda..."
Tako da mi je King na kraju ostao najbolji - ali uglavnom tamo gdje a) piše kratke priče a'la Lovecraft i b) tamo gdje opisuje raspade sistema (Stand ili Mist). U tom smislu mi je Cell nevjerojatno dobar "comeback", tim više što mi njegova zadnja zbirka priča bila razočaravajuća.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 11:51   #76
Quote:
PERLA-zd kaže: Pogledaj post
Na osnovu toga što sam pročitala sve njegove knjige..
Moj post si krivo pročitala..
Veze nema s Kingom, to što si komentirala..Ja smatram i da je komedija nezahvalah žanr..
Pročitala sam ga ovako kao što si ga napisala:

Quote:
On je ustvari i jedini dobar pisac nezahvalnog žanra kao što je horor..
Ako tvrdiš da je King jedini dobar pisac horora podrazumjeva se da si pročitala sve što u tom žanru napisano, ili barem ono najrelevantnije, inače kako to možeš znati? To što si pročitala sve što je napisao King ne čini tebe stručnjakom za horor.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 11:58   #77
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Pročitala sam ga ovako kao što si ga napisala:



Ako tvrdiš da je King jedini dobar pisac horora podrazumjeva se da si pročitala sve što u tom žanru napisano, ili barem ono najrelevantnije, inače kako to možeš znati? To što si pročitala sve što je napisao King ne čini tebe stručnjakom za horor.
cini mi se da perla-zd pod "nezahvalan" podrazumijeva "tezak za napisati dobro", a ne nesto lose.
__________________
It's like a finger pointing at the moon. Don't look at the finger, or you will miss all that heavenly glory.
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 12:15   #78
Quote:
rompepe kaže: Pogledaj post
cini mi se da perla-zd pod "nezahvalan" podrazumijeva "tezak za napisati dobro", a ne nesto lose.
Hvala..
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 15:17   #79
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
Za moj ulaz u svijet horrora bila je zaslužna ona beogradska zbirka "Horror", gdje su bile priče "Pacovi u zidovima" od Lovecrafta, "Pacovi u zidovima 2" od Kinga (skužit će ekipa koja poznaje opus, nek mi oproste private joke) i "U brdima, gradovi" od Barkera.
Normalno, dmaho sam si stavio zadatak pročitati što više od navedenih autora. I, kako sam krenuo, najranije sam odustao od Barkera - jer sam valjda očekivao ponavljanje "Brda..."
Tako da mi je King na kraju ostao najbolji - ali uglavnom tamo gdje a) piše kratke priče a'la Lovecraft i b) tamo gdje opisuje raspade sistema (Stand ili Mist). U tom smislu mi je Cell nevjerojatno dobar "comeback", tim više što mi njegova zadnja zbirka priča bila razočaravajuća.
e da , čitao sam too zbirku horora! Lovecraft bio super! ee Onaj "Pickmanov crtež(kak već se zove?) je zakon! Pacovi u zidovima isto, od Barkera je dobro još Knjiga krvi a ona svinja mi je bezveze. Kinga sam počeo i nije mi se dao , neki Kamijoni...
__________________
Moja prodaja
Big Al is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 23:51   #80
je čitao tko Vrežćću Kostiju ? jer sam je predneki dan nabavio pa me zanimaju komentari o toj knjizi
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.