Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 13:56   #2401
hvala na odgovoru, tako i ja mislim, uplate su bile redovite tromjesečno. Sama ću proslijediti zahtjev, pa ako budu mudrovali onda ću angažirati odvjetnika. Glupo mi plaćati odvjetniku proviziju ako ne bude problema, a ne bi trebalo biti.

p.s. potpis ti je apsolutno u pravu
marulica14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 10:15   #2402
Quote:
marulica14 kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru, tako i ja mislim, uplate su bile redovite tromjesečno. Sama ću proslijediti zahtjev, pa ako budu mudrovali onda ću angažirati odvjetnika. Glupo mi plaćati odvjetniku proviziju ako ne bude problema, a ne bi trebalo biti.

p.s. potpis ti je apsolutno u pravu
ako polica nije bila u slučaju teških bolesti, nisam siguran da će ići isplata.

Obično ide doživljenje ili prirodna smrt, pronađite uvjete i pročitajte. Allianz - M4 polica?

neka me netko ispravi ako griješim...
GuardianOTB is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 16:31   #2403
Quote:
GuardianOTB kaže: Pogledaj post
ako polica nije bila u slučaju teških bolesti, nisam siguran da će ići isplata.

Obično ide doživljenje ili prirodna smrt, pronađite uvjete i pročitajte. Allianz - M4 polica?

neka me netko ispravi ako griješim...
A kakva je to, nego prirodna smrt, ako je od infarkta? Da bude jasno, prirodna smrt nije smrt od starosti, nego, recimo, prirodno uzrokovana(postoji još smrt uslijed nezgode i smrt uslijed prometne nezgode, koji se po, mislim, M5 cjeniku drugačije vrednuju).



Ovo što spominješ je pokriće vezano za NASTANAK teške bolesti(srčani, moždani udar, tumori), ali je dodatno pokriće, i nije "životno" uvjetovano. Zapravo, jest, bolesnik mora preživjeti 30 dana od otkrića teške bolesti, da bi išla isplata po tom dodatnom pokriću.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 21:31   #2404
Ljudovi.. imam pitanje! Ovako imam grawe osiguranje i zelim.to prekinut nemogu izdvojit 700e godisnje.. i sada neznam kazu da mogu odustat al novac propada tj.nisu ka duzni isplatiti.. dal je to moguce.
Anabells is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 00:08   #2405
A koliko dugo već uplaćuješ?

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 10:15   #2406
Ovisi. Dio novca svakako gubiš otkupom(ili sve, ako prerano prekidaš), ali u nekim okolnostima možeš promijeniti neke stvari. Npr način plaćanja, ugovorenu svotu, godišnju premiju i slično.


Trebaš tražiti izračun, je li moguće da plaćaš npr 200 ili 300€ godišnje(što vjerujem da je plativo i obročno, dakle, mjesečne rate od npr 200kn), ako ne ide ispod limita minimalnih uplata/minimalne ugovorene svote.


Napiši tu više, možda netko ima više iskustva baš s Grawe osiguranjem. I preporuka, ako ti se odgovori ne slažu s onima koje ovdje dobiješ, komuniciraj(preporučljivo mailom) s njihovom nadležnom službom. Nekada agenti ne žele neke stvari napraviti, ili nastoje po svaku cijenu zadržati klijenta, pa dobiješ odgovor da nešto ne može, ili da ti svi novci propadaju(što je u nekim situacijama i istina), ili već nešto.


Također, ako misliš prestati plaćati prije isteka osiguranja, ovo ti je najbolji trenutak, jer daljnjim uplatama ćeš dobiti više, prilikom isplate, ali opet, manje nego što si od ovog trena uplatila(zanemarujem sada činjenicu da si životno osigurana za to vrijeme, što ne znam koliko je tebi zapravo bitno u cijeloj priči).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:36   #2407
Generali. 15 godina po 550 eura, redovne uplate.
Isplaćena osigurana svota za doživljenje (naravno manja od zbroja uplata) i dobit. Dobit za 15 godina ukupno 28 eura.
argonautt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:40   #2408
Quote:
argonautt kaže: Pogledaj post
Generali. 15 godina po 550 eura, redovne uplate.
Isplaćena osigurana svota za doživljenje (naravno manja od zbroja uplata) i dobit. Dobit za 15 godina ukupno 28 eura.

Daj ljudi svatite da životno nije štednja,da si se ozbiljno razbolio ili ne daj bože umro bar bi tvoji imali neke koristi od tog osiguranja.
Ja imam kredit i uzeo sam osiguranje slično ko i ti pa bar znam ako mi se nešto desi neće moja djeca biti gladna ili vračati moje dugove a ako doživim bar ću imati lovu (barem 90% uloženog na kraju)
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:54   #2409
Quote:
doljabuka kaže: Pogledaj post
Daj ljudi svatite da životno nije štednja,da si se ozbiljno razbolio ili ne daj bože umro bar bi tvoji imali neke koristi od tog osiguranja.
Ja imam kredit i uzeo sam osiguranje slično ko i ti pa bar znam ako mi se nešto desi neće moja djeca biti gladna ili vračati moje dugove a ako doživim bar ću imati lovu (barem 90% uloženog na kraju)
Ovisi o kojem se osiguranju radi odnosno što pokriva. Rizik da ćeš umrijeti nije velik i ako pokriva samo to tada može biti i štednja.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 15:21   #2410
imam par pitanja ,2008 godine podigao stambeni kredit na 30 godina ,od tada plaćam erste životno osiguranje,igrom slučaja nisam platio rate od 3.mjeseca 2017 godine ,znači platio sam rate za punih 9 godina od 30 ukupno ,dogovorio sam se sa osiguranjem ako platim sve zaostatke do 1.3 2018 ne budu mi kapitalizirali moje uplate (4,700 eura) ,ako ne platim zaostatke ide kapitalizacija i smanjuje se uplata osiguranja,mene zanima (s obzirom da sam sada u gabuli) kad bih prekinuo sada osiguranje dali imam pravo bar na dio isplate osiguranja ili mi je bolje da platim zaostake i pa onda napravim prekid,s obzirom da mi je polica kapitalizirana,hvala unaprijed i sretan božić svima..
dale1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:03   #2411
imam pitanje; kada sam podizao gotovinski kredit, uvalili su mi životno osiguranje kao 'obvezu', odnosno kao instrument osiguranja, kako nisam uplaćivao premiju, došlo je do raskida ugovora o osiguranju života i u jednom pasusu stoji:

"ukoliko vaša polica služi kao instrument osiguranja kredita, napominjemo kako svako neplaćanje obveza prema ugvooru može dovesti do aktivacije odrednica iz ugovora o kreditu vezanih uz naplatu nepodmirenih dugovanja"

kakvo 'neplaćanje obveza'? pa ovo je 'dobrovoljno' životno osiguranje koje su mi uvalili kada sam podizao gotovinski kredit
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 15:56   #2412
Uvjet za kredit je bio i plaćanje polica ž.o.
e, sad, oni te mogu a i ne moraju tražiti potvrdu
o plaćenoj polici.
Uglavnom, plaćaj kredit a ovo ne spominji u banci
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 16:04   #2413
Polica je instrument osiguranja kredita.
Ako ne plaćaš policu banka gubi instrument osiguranja a ti se ne pridržavaš uvjeta ugovora koji si potpisao.
Ako banka skuži, neće baš biti sretni, blago rečeno.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 16:36   #2414
osim šta neće biti sretni, drugih posljedica pretpostavljam nema?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 16:38   #2415
Mogu te tražiti drugi instrument osiguranja, u teoriji ako im ne predaš traženi instrument osiguranja mogu i otkazati kredit zbog nepridržavanja ugovornih odredbi

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:16   #2416
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Mogu te tražiti drugi instrument osiguranja, u teoriji ako im ne predaš traženi instrument osiguranja mogu i otkazati kredit zbog nepridržavanja ugovornih odredbi

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
to znači da bi me ovršili na kompletan iznos kredita i blokadu dok se ne isplati u cjelosti?

p.s. vjerovatno su mi i blokirali onda račun, odnosno, neplaćanje životnog osiguranja od kraja prošle godine + spojile se dvije rate mjesečnog iznosa kredita = turbo ubrzana blokada računa, jedva čekam da se sve to podmiri, nikad više nikakvih poslova s bankama
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:19   #2417
Moguće ali na to se ide tek kad se iscrpe sve druge mogućnosti

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:08   #2418
"obnova raskinutog ugovora moguća je najkasnije do isteka 12 mjeseci od datuma raskida, ali uz dostavu dokumentacije za procjenu prihvata obnove osiguranja života, preslike osobne iskaznice i uplate dužne premije."

šta je to 'procjena prihvata obnove osiguranja života'?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:30   #2419
ako ti se nije drastično pokvarilo zdravlje,
treba platiti neplaćene rate životnog osiguranja da bi se
osig. nastavilo.
Uostalom, najbolje je pitati u osiguranju
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:20   #2420
hvala.

neotplaćene - misli se do onih kada je polica raskinuta ili pak se zaračunava i ono vrijeme do kada sam reaktivirao policu, velika je razlika.
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.