Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2006., 13:12   #21
GV sam pročitala u osnovnoj školi, i opet sam je nakon nekoliko godina čitala. Naj mi je bila Tajna Krvavog mosta. Odlično za pubertetlije!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 20:49   #22
ne citam to govno
vanzemaljac92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2006., 04:45   #23
Quote:
Ariston kaže:
Pročitah sve djelove.. to je ujedno i prva knjiga koju je vrli Ariston u životu pročitao. Ne sjećam se koliko sam imao godina, ali sam odmah potom išao čitati bambija.

Kako sam došao do Gričke.. stajale su na maminom ormaru, a imale su tako lijepe, smeđe i zlatne korice
U to vrijeme cito sam Sadako hoce zivjeti. To je dobra knjiga. Ovo o cemu pricas nije doslo na red.

illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 15:02   #24
Quote:
Hella Good kaže:
ne znam je li ova tema već bila, malo bacih oko, čini mi se da ove godine nije.

uglavnom, pa da vas pitam..jeste li pročitali, ako da, koliko ste tad bili stari (obično Zagorku povezuju su romantičnim tinejđericama pa zato...), što vam se, ili nije, svidjelo itd.
osobno, kao nepopravljiva romantičarka, ostala sam fascinirana cijelim zagorkinim opusom,a posebno ovim ciklusom, prije svega načinom na koji je uklopila cijeli povijesni kontekst u fabulu...

Volim Zagorku, procitala sam cijelu Gricku vjesticu i jos uvijek mi se svida na neki poseban nacin. Citala sam i Vitez slavonske ravni, Kci Lotrscaka, a trebala bih jos Kamen na cesti i Gordanu.
Svida mi se kako je odlicno uklopila ljubavnu pricu, zaplete, povijesna zbivanja, intrige i ubojstva u jednu cjelinu, s njenim neizostavnim misterioznim uvodima u pricu, tipa 'visoka silueta se suljala kroz tihu noc, dok se njezin barsunasti plast vijorio za njom, te je neprimjetno nestala iza ugla..', hehe, nije doslovni citat, ali takvi opisi su mi tako tipicni za nju i mene su, kao citateljicu, zaintrigirali
A i imala je sirom otvorene oci i um da primijeti dvolicnost i razvrat svecenstva, lazni sjaj zivota plemenitasa, opcenito je dobro opisala osobe koje se predstavljaju za nesto sto nisu i to mi je drago jer danas, toliko godina poslije, vecina ljudi je jos uvijek slijepa za takve stvari i ne vidi sumu od drveta. Zato, za Zagorku - prst gore
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 10:28   #25
Quote:
Hella Good kaže:
...uglavnom, pa da vas pitam..jeste li pročitali, ako da, koliko ste tad bili stari (obično Zagorku povezuju su romantičnim tinejđericama pa zato...), što vam se, ili nije, svidjelo itd.
osobno, kao nepopravljiva romantičarka, ostala sam fascinirana cijelim zagorkinim opusom,a posebno ovim ciklusom, prije svega načinom na koji je uklopila cijeli povijesni kontekst u fabulu...

Osnovna škola... kod bake na tavanu sam našla hrpu starih knjiga, između ostalih i "Vješticu". Sjećam se da mi od tada više nije bilo dosadno kod bake...
Illana is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 10:35   #26
U petom osnovne, kao i dosta ostalih njenih djela (Kneginja iz Petrinjske, Kamen na cesti, Vitez slavonske ravni...). Za Gordanu više nisam imao snage... Tada sam bio jako impresioniran i ponosan što to čitam, dok moja profa iz Hrvatskog nije bila oduševljena... A možda je trebala, obzirom da ostali "drugovi" iz razreda nisu čitali ništa, pa ni obaveznu lektiru...
balrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 12:29   #27
pročitala sve od Zagorke pod kraj osnovne pa sam joj se povremeno vraćala do neke 17. godine...bila mi je super...živjela Zagorka.
__________________
Život je ono što se događa dok ti planiraš
gwendolynD is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 12:43   #28
Quote:
aktovka kaže:
Još uvijek cekam svog Sinišu. Siniša, gdje si?! Siniša?!? Sinišaaa!!!
upravo tako i ja ga cekam

i Tomu, Crnog Tomu... (Plameni inkvizitori)

citala sam daaavnooo, kad sam bila 2. srednje valjda... i MORAM ponovo, sveeee, cijeli opus....

dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 00:32   #29
topic uređen
a vanzemaljac92 ima Opomenu

~ moderator ~
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 10:50   #30
Quote:
Ahil kaže:
Zagorku su proglašavali šund literaturom
Mislim da je to prestalo. Ne vjerujem da se danas Zagorku smatra šundom. Jedina zamjerka koja joj se može dati jest da je pisala prebrzo, ali na to su ju (kao i Dostojevskog) prisiljavali izdavači. Mislim da bi, da je imala više vremena, bila još bolja. A i ovako je izvrsna.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 11:01   #31
hmmm.. ne sjecam kad sam je citala.. pa mozda nekih 15,16 godina.. al se sjecam da sam na kraju odustala kod 4 knjige.. to mi je bio ono "hepi end".. nisam se zadavala dalje.. jer fakat ne mozes prestat citat a povelika je)))
 
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 02:57   #32
Ja sam to čitao u 6./7. razredu negdje.. Pročitao sam sve nastavke, najdraži su mi bili Tajna krvavog mosta i Malleus Maleficarum. Oni pred kraj su mi bili bzvz, osim Buntovnika ak se dobro sjećam.

Kaj sam još od nje čitao?

Kći Lotršćaka i Malu revolucionarku. Čini mi se da je još nešto bilo, ali sad mi ne pada na pamet...

Zabavno mi je bilo čitati to, ali sad se ničega ne sjećam..
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 22:26   #33
Quote:
Illana kaže:
Osnovna škola... kod bake na tavanu sam našla hrpu starih knjiga, između ostalih i "Vješticu". Sjećam se da mi od tada više nije bilo dosadno kod bake...
ja našla kod starog ( ) Viteza sl. ravni i kod druge bake plamene inkvizitore... bilo je super kad sam imala 14 god.
Err... iii... ne znam volila bih da su joj ženske likice malo više poduzetnije..
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 12:49   #34
ja sam se zagorkom zarazila u petom osnovne kad sam na moru kod babe na tavanu našla ona petparačka izdanja gordane u nastavcima. kad sam skužila da joj fale neki dijelovi posudila sam si kad sam se vratila doma. sljedeće ljeto ubila gričku vještici. i tak. doba idealizma i kretenizma uzrokovanog lošom literaturom.
al jebi ga, da nisam i to prošla ne bi bila tako divna kakva sam danas
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 08:30   #35
Ljetovanje kod bake i Grička vještica...da, - to nekako ide zajedno...9 godina, mislim, uglavnom...ne puno starija
__________________
Mlijeko je zločesto
FreeShampooSample is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 11:16   #36
Pročitala sam sve Zagorkine osim Kamena na cesti. No zanimalo me ak neko zna može li se negdje kupiti Plameni inkvizitori, je li ponovno štamkana kao kaj je grička vještica.
__________________
Ambicioznost je jadan izgovor za one koji nemaju dovoljno smisla za lijenost.
nanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 12:24   #37
Grička vještica,kamen na cesti,Kći Lotrščaka super nema boljih knjiga od hrvatskih autora
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 18:40   #38
Tajnu krvavog mosta i Gričku vješticu sam pročitao početkom ovoga ljeta. Prekasno za moje godine (24 god ). Jako je zanimljivo iako pri kraju već polako postaje podosadno. Mislim da mi nastavci koji još postoje ne bi bili zanimljivi kao taj prvi dio.
Vrata Zapada is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 23:31   #39
sve imam citano sta je napisala Zagorka,sve je super.Samo nemam citano KRALJICU HRVATA da li ju je neko citao?
Agatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 01:18   #40
Ah, Gricka Vjestica, dusu mi je uzela i prepolovila u milijun komadica kao da je bila od papira

da li se vi sjecate cara Josipa,ili je bio princ,sada se vise ni ne sjecam.... to je bila moja prva ljubav a bilo mi je samo trinaest godina a kakve bludne misli su se kovale po mojoj glavi aaah Josip
forvirett is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.