Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2007., 03:11   #21
Quote:
jahhy kaže: Pogledaj post
Ispricavam se sto ne citam RTFM ali zar stvarno gubis pravo na dodatnih 10% ako registriras dionice HT-a kod nekog brokera?

Koliko znam HT ima dobar ROE i jos godine dobrih zarada pa ne vidim zasto bi nuzno vecina odmah prodavala umjesto da drzi na duge pruge.
Pa realno gledajuć ne gubiš nego ne dobivaš dodatnih 10% tj na recimo svojih 10 dionica kao prodaš pije 365 imaš samo 10 ali ako se strpiš onda dobije 1 + onih 10 = 11

Ali ako recimo prije 365 dana tvojih 10 sa ( 2000Kn) skoče na (4000kn) tih 10% i nije toliko značajno ako nisi gramzivo čudovište pa onda lijepo popušiš tako što ti ovih 11 nakon godinu vrijede (3000kn)!

Ukratko ako neznaš matematiku zemi si krampa i kani se ćorava posla!


Napomena ulagačima:
zbog (ovca efekta) svi su počeli prodavat svoje zalihice dionica tako da im cijene lagano padaju jer raja želi imat gotovine za T-H-T pa Vi lijepo sad kupujte te njihove a nam neukima ostavite THT!

Sretno svim budućim ponosnim vlasnicima DOJČE TELEKOMA (firma Vam je od danas lakša za 2,17miljardi kuna)
1-zdrug is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 22:19   #22
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post

1) daj ponudu u FINA, HPB ili ErsTe za koliko hoćeš
2) Ivo odredi cijenu
3) uzmu ti lovu s osiguranih i uplaćenih sredstava
4) dobiješ dionice
5) sda ti šalje račun i tvoj pin (ukoliko već nemaš!!!)
6) javiš se po tebi izabranom brokeru da želiš prodati to i to
7) on se javi sda i napravi zahtjev za registraciju toga i toga na sebe
8) nazoveš, te AKO DOBIJEŠ sda, s pinom prebaciš s slobodne pozicije dionice na brokera
9) u slučaju da si koristio korak 8 GUBIŠ pravo na +10% koje daje Ivo nakon 1 godine
10) rečeš odabranom brokeru da toliko i toliko dionica želiš prodati po toliko i toliko
11) broker stavlja nalog za prodaju
12) nalog se izvrši
13) staviš lovu u džep koja može biti i manja od one koje si dao na početku kod kupnje
Ljudi moji koliko sam nacitao na ovom forumu u zadnjih 10-ak dana pa to nije normalno, al opet imam neka pitanja

Prva 3 koraka su mi jasna. 4. korak - Kada cu dobiti dionice? 5. korak - Kada cu dobiti racun i pin od sda? Prije pocetka trgovanja dionicama 5. listopada?
I zadnja nejasnoca: Odlucim se odma recimo treći dan prodati dionice, odem kod nekog brokera i kazem mu da zelim prodati dionice. Za koliko vrimena cu to moci ostvariti, dan-dva ili za tjedan dana?

E svak li oce trgovat dionicama, jel da?
Al tek mi je 20 god, imam vrimena i volje za nauciti..
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 22:51   #23
Quote:
G.House kaže: Pogledaj post
Prva 3 koraka su mi jasna. 4. korak - Kada cu dobiti dionice? 5. korak - Kada cu dobiti racun i pin od sda? Prije pocetka trgovanja dionicama 5. listopada?
I zadnja nejasnoca: Odlucim se odma recimo treći dan prodati dionice, odem kod nekog brokera i kazem mu da zelim prodati dionice. Za koliko vrimena cu to moci ostvariti, dan-dva ili za tjedan dana?
4) prije 05.10 na svom računu kod SDA registrirane na slobodnoj poziciji
5) kako je najvio Mr. Samodol svi bi trebali dobiti račun i PIN prije tog 05.10 - no to uzmi S REZERVOM!!!
5a) kupi jednu dionicu Croatia Recordsa sutra na burzi i dobiti ćeš račun od SDA i PIN i prije samog listanja T-HT-a na burzi!
5b) odmah, tj. teoretski u roku od par minuta - ako ne padne sustav tvoga brokera, SDA i ZSE, no trebaš prije prebaciti s slobodne pozicije na poziciju brokera te iste dionice koje misliš prodati


i istovremeno!!!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 23:03   #24
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
5b) odmah, tj. teoretski u roku od par minuta - ako ne padne sustav tvoga brokera, SDA i ZSE, no trebaš prije prebaciti s slobodne pozicije na poziciju brokera te iste dionice koje misliš prodati
E covik hvala! A ovo prebacivanje sa slobodne pozicije na poziciju brokera se obavlja telefonom i takoder traje par minuta ili?
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 23:29   #25
Quote:
G.House kaže: Pogledaj post
E covik hvala! A ovo prebacivanje sa slobodne pozicije na poziciju brokera se obavlja telefonom i takoder traje par minuta ili?
Telefonom u SDA ako ih uspiješ dobiti, a to će tih dana biti jako teško
U svakom slučaju, za to ti treba PIN od njih, a prije toga ti se broker kojeg odabereš treba njima javiti da se to prebaci, a ti ih onda nazvati i PINom to potvrditi. Ima li ovdje ljudi koji su bili na IPO Ine da ovo potvrde, jer ja nisam još imao dionice na slobodnoj poziciji

Frend mi je radio taj program za govorni automat kod SDA, kaže da to nije ni blizu predviđeno tolikoj navali Ukratko, očekujte raspad sustava prvih dana u SDA.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 00:11   #26
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
4)
5a) kupi jednu dionicu Croatia Recordsa sutra na burzi i dobiti ćeš račun od SDA i PIN i prije samog listanja T-HT-a na burzi!
ili, recimo, neki brokeri ti automatski otvaraju račun kod sda, dobiš od njih sve a dionice ni vidio ni čuo
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 01:07   #27
Kao prvo, zahvaljujem na dobroj volji svima onima (a ima ih) koji pomažu
onima (meni sličnim) svojim odgovorima.

Pitanje: Ako kupim za max. 38K i za to dobijem npr. 150 dionica mogu li kad prodajem, zadati nalog za prodaju samo 30 dionica iz tog paketa, pa za recimo 3 mjeseca 70 itd. ili mogu samo prodavati cijeli paket?
Zahvaljujem.
Galky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 01:47   #28
Naravno da možeš prodavati koliko hoćeš. Ako hoćeš, prodaji jednu po jednu dionicu.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 08:56   #29
Poštovano društvo s foruma,
pratim vas od početka godine i zahvaljujući vama ušao sam u neke fondove, pa ih promijenio itd., ali nakon svega saldo je +36%.
Sad bih kupio T-HT na IPO-u, i imam jedno pitanje na koje nisam našao nigdje egzaktni odgovor (s pozivom na mjesto gdje to piše). Naime, kupio bih npr. dionice T-HT-a za 100.000,00kn i prodao ih prvi dan trgovanja. Za slučaj da ima dovoljno dionica za sve zainteresirane moje pitanje nema smisla.

Ali, pretpostavimo li da bude velika navala i da vlada skreše pakete za npr. 20%.
Tad su mogući sljedeći scenariji:

1. svima koji su uplatili do 38.000,00kn smanjit će se broj dionica linearno za 20%, a oni koji su uplatili npr. 100.000,00kn smanjit će se i na razliku (62.000,00kn) broj dionica za 20%.

2. svima koji su uplatili više od 38.000,00kn smanjit će se broj dionica za npr. 20% u povlaštenom paketu i za ostatak se neće moči kupiti nijedna dionica (ni po nepovlaštenim uvjetima),

3. svima koji su uplatili npr. povlašteni paket od 38.000,00kn i istovremeno nepovlašteni ostatak od npr. 62.000,00kn broj povlaštenih dionica će se smanjiti za npr. 20%, a na onaj nepovlašteni dio neće biti smanjenja, već će se moći kupiti dionica u cijelom iznosu od 62.000,00kn (naravno po nepovlaštenim uvjetima).

Čini mi se da se u Odluci vlade govori samo o povlaštenim dionicama pa bi trebao vrijediti scenarij pod 3.

S druge strane, ako se želi imati što veći broj učesnika u IPO-u sa što većim iznosom, tad bi vrijedio scenarij pod 2. Na taj način bi došlo do manjeg smanjenja broja povlaštenih dionica, a istovremeno bi bili eliminirani "bogatiji" investitori.

Nadam se da sam bio jasan.

Pozdrav i hvala.

Molim vas odgovor koji će biti interesantan i ostalim forumašima.
LuckyBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 11:42   #30
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
4) prije 05.10 na svom računu kod SDA registrirane na slobodnoj poziciji
5) kako je najvio Mr. Samodol svi bi trebali dobiti račun i PIN prije tog 05.10 - no to uzmi S REZERVOM!!!
5a) kupi jednu dionicu Croatia Recordsa sutra na burzi i dobiti ćeš račun od SDA i PIN i prije samog listanja T-HT-a na burzi!
5b) odmah, tj. teoretski u roku od par minuta - ako ne padne sustav tvoga brokera, SDA i ZSE, no trebaš prije prebaciti s slobodne pozicije na poziciju brokera te iste dionice koje misliš prodati


i istovremeno!!!
E sad si meni malo zakomplicirao zivot

1. To da su dionice na slobodnoj poziciji znaci da nisu prenesene na nekog brokera. I kako onda ljudi koji nemaju brokera prodaju te dionice? Koga trebaju nazvat i rec evo, ja bi danas prodao te HT dionice?

2. Ako vec postoji netko koga se naziva da se prodaju dionice, onda je onima koji ih ne misle cuvati da dobiju od vlade one dodatne bolje da ih prenesu na brokera pa recimo prodaju on-line jer nemaju zajebancije s telefoniranjem i slicno jer bude prvih dana IPO-a ludnica na telefonima. Ali ako dionice mogu prenjeti na brokera, a za to prvo moram zvat SDA, a njima bude tamo ludnica, onda sam u banani kako god da okrenes kaj ne? Jel se moze to napraviti prije? Npr. regas se kod brokera, najavis kupnju dionica HT-a i posaljes im mail, evo, ja sam kupio dionice, dajte ih prenesite na sebe. Jel to njima brze i lakse i jel se to moze prije nego sto dode prvi dan izlaska dionica na burzu?

3. Ovo s Croatia Recordsom je sala, ne? Mislim, jest da je fora dobra da izbjegnes guzvu, ali bas CR...
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 14:26   #31
Vidim nitko me ne doživljava, ali odgovor sam našao na:
http://www.tht-dionica.com.hr/main.php?p=faq
Dakle točan je odgovor 2.
Bok
LuckyBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 14:28   #32
Tvoje pitanje je odgovoreno barem 10 puta dosad. I to samo u zadnjih 7-10 dana.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 15:54   #33
Društvo imam jedno pitanje.
Kako kao fizička osoba mogu uzeti samo jedan povlašteni paket dionica uzeo bi na tatu i mamu po paket (možda još koga ...???), pa me zanima kako ja mogu ostvariti punomoć za naknadno slobodno trgovanje tim njihovim paketima dionica, a da oni ne moraju niš hodati oko brokera, agencija i dr.
Val007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 16:04   #34
Quote:
Val007 kaže: Pogledaj post
Društvo imam jedno pitanje.
Kako kao fizička osoba mogu uzeti samo jedan povlašteni paket dionica uzeo bi na tatu i mamu po paket (možda još koga ...???), pa me zanima kako ja mogu ostvariti punomoć za naknadno slobodno trgovanje tim njihovim paketima dionica, a da oni ne moraju niš hodati oko brokera, agencija i dr.
Ne moraju oni nigdje ....a prebacivanje vrijednosnih papira je komplicirano (darovnica i bla bla bla)...zato ideš na www.rast.hr i ispuniš pristupnicu na svakog pojedinačno i od sda tražiš pin te preko neta naznačiš Rast d.o.o. kao svoju brokersku kuću i čim se upišu možeš preko neta i prodati dionice bez da izađe itko iz stana ,osim da odu do banke i dugnu lovu a i to mogu putem internet bankarstva.
pilula is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 20:22   #35
Mogu li strani drzavljani kupovati dionice HTa?
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 20:34   #36
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
Mogu li strani drzavljani kupovati dionice HTa?
Mogu, ali ne ostvaruju pravo prvenstva niti posebne pogodnosti.
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 08:48   #37
Quote:
Galky kaže: Pogledaj post
Kao prvo, zahvaljujem na dobroj volji svima onima (a ima ih) koji pomažu
onima (meni sličnim) svojim odgovorima.

Pitanje: Ako kupim za max. 38K i za to dobijem npr. 150 dionica mogu li kad prodajem, zadati nalog za prodaju samo 30 dionica iz tog paketa, pa za recimo 3 mjeseca 70 itd. ili mogu samo prodavati cijeli paket?
Zahvaljujem.
Možeš i jednu samo uzmi u obzir da ti na svaku transakciju ide provizija koja je cca min 100Kn ili cca 1%
__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 08:54   #38
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/2770.htm
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 11:34   #39
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Jel se moze to napraviti prije? Npr. regas se kod brokera, najavis kupnju dionica HT-a i posaljes im mail, evo, ja sam kupio dionice, dajte ih prenesite na sebe. Jel to njima brze i lakse i jel se to moze prije nego sto dode prvi dan izlaska dionica na burzu?
Bez papira koji dobiješ od SDA na kojem piše da imaš toliko i toliko dionica ne možeš ništa.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 11:36   #40
http://www.tht-dionica.com.hr/
spy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:50.