Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2008., 14:47   #1
HDZ i HNS smijenili Zorana Milanovića

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan...,20,,109404.jl

hmm, prvom što mi pada na mozak je stara latinska izreka kako kralj kralju ne propisuje pravila. U ovom slučaju pozicija je odlučila što opozicija može ili nemože.

Naslovi koje sam sinoć vidio na teletekstivima su Milanovića označavali gubitnikom i to po mom mišljenju jako tendenciozno.
Čovjek samo nije dobio položaj za koji je smatrao kako mu pripada i na koje bi mogao pokazati svoje (ne)sposobnosti koje ima ili nema.

Međutim pažljivi promatrač bi mogao doći do zaključka kako je HDZ ovim postupkom pokazao koliko se stvarno boji Milanovića (više nego Vesne Pusić).
Isto tako bi mogao vidjeti tu nekakav početak divnog prijateljstva koje bi u budućnosti moglo dovesti do koalicije

Tko je pravi gubitnik?
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 14:56   #2
vise mi se cini da je HDZ iskoristio pruzenu priliku nego da je napao iz straha.
__________________
Stop making unboxing videos
Default_user is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 15:07   #3
mislim da nije u pitanju nikakav strah. Prije bi rekao da se radi o stvaranju mogucnosti za dugoročan razvoj dodatnog razilaženje HNS-a i SDP-a,što u konačnici najviše odgovara HDZ-u...
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 15:15   #4
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
mislim da nije u pitanju nikakav strah. Prije bi rekao da se radi o stvaranju mogucnosti za dugoročan razvoj dodatnog razilaženje HNS-a i SDP-a,što u konačnici najviše odgovara HDZ-u...
A čemu je najviše doprinio Milanović osobno.
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 15:17   #5
HDZ je ovo odigrao briljantno. Zapravo, SDP i HNS su se cijelo vrijeme znojili, a HDZ je došao na kraju i - poentirao. Strah s tim nema veze; ukazala se prilika i oni su je zgrabili, takva je politika. I tko to ne bi učinio s guštom, nakon što ovaj okolo brlja kako će nekoga razguziti.

Milanovića mi nije žao, još je jednom platio zbog svoje bahatosti i nepopustljivosti.
Mislim da će Pusić dobro odraditi taj posao u Odboru za EU, ima iskustva i znanja.
Perrault is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 15:28   #6
Sanader i HDZ su ovim potezom pokazali koliko su "ozbiljna" stranka...
A ovaj potez je prokomentirao i Hannes Swoboda:
Izvjestitelj Europskog parlamenta za Hrvatsku Hannes Swoboda izrazio je žaljenje što Hrvatski sabor nije izabrao čelnika najveće oporbene stranke na čelo Nacionalnog odbora za praćenje pregovora s Europskom unijom.

"Za žaljenje je to što, za razliku od prošlog saziva parlamenta, vođa glavne oporbene stranke nije pozvan da predsjedava Nacionalnim odborom", objavio je Swoboda, koji je i potpredsjednik europskih socijalista, druge po snazi stranačke frakcije u Europskom parlamentu.

"Prekid tradicije nije pozitivan znak. Nadam se da će biti uloženo više napora na ponovnoj uspostavi i održavanju potrebnog nacionalnog konsenzusa", dodao je Swoboda.

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan...,21,,109404.jl
BlackHack is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 15:30   #7
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
mislim da nije u pitanju nikakav strah. Prije bi rekao da se radi o stvaranju mogucnosti za dugoročan razvoj dodatnog razilaženje HNS-a i SDP-a,što u konačnici najviše odgovara HDZ-u...


HDZ ovom igrom unosi daljnji razdor među strankama ljevice i usput se elegantno rješava bahatog Zokija.

A to da se HDZ boji Zokija, ta dajte molim vas, ne biti smiješni. Zoki je imao pobjedu na izborima serviranu na pladnju i to je uspio uprskati, a sad je svojim bahaćenjem izgubio i mjesto predsjednika Nacionalnog odbora za EU. Pa taj čovjek kao da ima želju da bude što veći luzer. Doslovno sve što je htio ostvariti je popušio.

Da, da... reći ćete SDP se podigao sa 34 na 56 zastupnika, to je najviše do sad itd... Ali to je više rezultat bipolarizacije stranačke scene i zasićenošću HDZ-om, a ne Zokijeva zasluga. Uvjeren sam da bi on i to nekako sjebao, ali nije stigao u tako kratko vrijeme, polako, stigne on i to nadoknadit...
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 20:42   #8
hmmm
Nisam skroz siguran što misliti o ovom odabiru.
Ne znam ako ste primijetili, ali zar vam nije makar trunčicu čudno što su apsolutno svi mediji u neku ruku protiv Milanovića.
Pa ni prema Đapiću, Glavašu i ratnim zločincima se mediji nisu odnosili kao prema Milanoviću.

U svim medijima (elektronskim i tiskanim) samo ga kude i kude. Iznimke su jedino Globus (koji je prema mišljenju velikog broja ljudi najozbiljnija novina na prostoru Hrvatske) i Feral (dobro...tu su mali drukčiji razlozi ).

Istina, imao je on mnogo grešaka, ali objektivno gledano, ne čini li Vam se kako ga ipak mediji malo previše napadaju.

Zar nije čudno kad su mediji više okrenuti napadima na oporbu nego na vlast?

Sam sebi pokušavam to ovako objasniti:

1. Na čelu informativnog programa HTV-a je Hloverka Novak-Srzić (nema se šta dodati)

2. NOVU TV uglavnom uređuju kadrovi kojima je jedina svrha služiti svojim korporativnim gospodarima.

3. Dok RTL je relativno politički najneobojeniji (pa su tamo donekle i objektivno prikazani svi), osim što se previše pouzdaju u političkog analitičara Davora Gjenera (koji BTW nema ni diplomu!)

4. Večernjak je odavno glasilo HDZ-a postao

5. A Jutarnji...do prije neki dan sam smatrao Jutarnji (zajedno sa čitateljstvom) prilično liberalnim, ali onda sam vidio neku prilično uznemiravajuću anketu (ne sjećam se oko čega je bilo, možda oko pobačaja...uglavnom neke ljevičarske teme, gdje se pokazalo da su njihovi čitatelji ipak PRILIČNO konzervativni 80 %). Jedino bi to mogao biti razlog Jutarnjeg skretanja udesno
boskobuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 20:58   #9


Milanović je ovime pokazao koliko je ograničen, a htio je biti premijer.
Da je bio pametan jedno potpredsjedničko mjesto dao bi HNSu, a uzeo ovo u odboru.

Ovako ko je kriv budali.
Niko pametan i normalan ne bi očekivao sva tri mjesta. Kad se osoba koja se još ne može pomirit s gubitkom izbora hoće igrati velikog kombinatora i sebi probiti put u europu.

Onda je HDZ donio odluku i ima sasvim dobre argumente. A protivnici mu u stranci još jače za smjenu.

Bit će tu još svašta.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 21:03   #10
A

Quote:
boskobuha kaže: Pogledaj post
hmmm
Nisam skroz siguran što misliti o ovom odabiru.
Ne znam ako ste primijetili, ali zar vam nije makar trunčicu čudno što su apsolutno svi mediji u neku ruku protiv Milanovića.
Pa ni prema Đapiću, Glavašu i ratnim zločincima se mediji nisu odnosili kao prema Milanoviću.

U svim medijima (elektronskim i tiskanim) samo ga kude i kude. Iznimke su jedino Globus (koji je prema mišljenju velikog broja ljudi najozbiljnija novina na prostoru Hrvatske) i Feral (dobro...tu su mali drukčiji razlozi ).

Istina, imao je on mnogo grešaka, ali objektivno gledano, ne čini li Vam se kako ga ipak mediji malo previše napadaju.


Zar nije čudno kad su mediji više okrenuti napadima na oporbu nego na vlast?

Sam sebi pokušavam to ovako objasniti:

1. Na čelu informativnog programa HTV-a je Hloverka Novak-Srzić (nema se šta dodati)

2. NOVU TV uglavnom uređuju kadrovi kojima je jedina svrha služiti svojim korporativnim gospodarima.

3. Dok RTL je relativno politički najneobojeniji (pa su tamo donekle i objektivno prikazani svi), osim što se previše pouzdaju u političkog analitičara Davora Gjenera (koji BTW nema ni diplomu!)

4. Večernjak je odavno glasilo HDZ-a postao

5. A Jutarnji...do prije neki dan sam smatrao Jutarnji (zajedno sa čitateljstvom) prilično liberalnim, ali onda sam vidio neku prilično uznemiravajuću anketu (ne sjećam se oko čega je bilo, možda oko pobačaja...uglavnom neke ljevičarske teme, gdje se pokazalo da su njihovi čitatelji ipak PRILIČNO konzervativni 80 %). Jedino bi to mogao biti razlog Jutarnjeg skretanja udesno

A šta reći o čovjeku koji izjavi ˝razguzit ćemo debelog šupka˝i to nikom drugom nego radio Milevi Pukaniću? To je osoba od povjerenja koja može voditi opoziciju ili biti glavni u nekom važnom odboru? Njemu je mjesto u glavnom odboru sela Glavice.


Tek kada oporba riješi svoje probleme tek onda može zaslužit naklonost medija, jer kako podržati Milanovića koji se bori za sve moguće fotelje a birači ljevice izlaze na proteste u Puli radi cijena a njega to ne zanima.
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 21:19   #11
dugo te ne vidjeh

Quote:
Seven of Nine kaže: Pogledaj post
A šta reći o čovjeku koji izjavi ˝razguzit ćemo debelog šupka˝i to nikom drugom nego radio Milevi Pukaniću? To je osoba od povjerenja koja može voditi opoziciju ili biti glavni u nekom važnom odboru? Njemu je mjesto u glavnom odboru sela Glavice.
Što imaš protiv Glavica?

Quote:
Seven of Nine kaže: Pogledaj post
Tek kada oporba riješi svoje probleme tek onda može zaslužit naklonost medija, jer kako podržati Milanovića koji se bori za sve moguće fotelje a birači ljevice izlaze na proteste u Puli radi cijena a njega to ne zanima.
Koja naklonost medija, pa jebate ovi se kolju za fotelje, a nijedan medij to ne prezentira kako je prezentirao dogovor vladajuće koalicije.
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 21:39   #12
Quote:
Seven of Nine kaže: Pogledaj post
A šta reći o čovjeku koji izjavi ˝razguzit ćemo debelog šupka˝i to nikom drugom nego radio Milevi Pukaniću? To je osoba od povjerenja koja može voditi opoziciju ili biti glavni u nekom važnom odboru? Njemu je mjesto u glavnom odboru sela Glavice.
To o 'debelom šupku' je veoma dubiozno s obzirom da dolazi od cijenjenog gospona Pukija (s totalno 'neupitnim' kredibilitetom). Iskreno čisto sumnjam da je on to rekao. Da citiram nekog forumaša: 'Ako ga Puki ovako napada,onda mora da ima nešto dobro u njemu!'

Quote:
Seven of Nine kaže: Pogledaj post
Tek kada oporba riješi svoje probleme tek onda može zaslužit naklonost medija, jer kako podržati Milanovića koji se bori za sve moguće fotelje a birači ljevice izlaze na proteste u Puli radi cijena a njega to ne zanima.
Zaboravio si da se u našoj banana republici naklonost medija obično ne zaslužuje, nego kupuje. Što se tiče borbe oko fotelja mislim da se ZM tolko grčevito drži svojega, čisto u svrhu unutarstranačkih izbora.
boskobuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 21:54   #13
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
mislim da nije u pitanju nikakav strah. Prije bi rekao da se radi o stvaranju mogucnosti za dugoročan razvoj dodatnog razilaženje HNS-a i SDP-a,što u konačnici najviše odgovara HDZ-u...
Na jos duzi rok, ovo razilazenje odgovara i SDP-u.
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 22:05   #14
Ako se SDP i HNS nisu nikako mogli dogovorit oko ove tri fotelje, zamislite samo kako bi tek izgledala njihova koalicija na vlasti.
Demonkrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 01:44   #15
Quote:
Perrault kaže: Pogledaj post
HDZ je ovo odigrao briljantno. Zapravo, SDP i HNS su se cijelo vrijeme znojili, a HDZ je došao na kraju i - poentirao. Strah s tim nema veze; ukazala se prilika i oni su je zgrabili, takva je politika. I tko to ne bi učinio s guštom, nakon što ovaj okolo brlja kako će nekoga razguziti.

Milanovića mi nije žao, još je jednom platio zbog svoje bahatosti i nepopustljivosti.
Mislim da će Pusić dobro odraditi taj posao u Odboru za EU, ima iskustva i znanja.
HDZ je odigrao vrlo korektno, za oba potpredsjednika Sabora je glasao za SDP, a za predsjednika Odbora za HNS. To što je Milanović potpuno poludio i smatrao da sva 3 mjesta pripadaju samo SDPu, to je njegov problem.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 07:08   #16
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
HDZ je odigrao vrlo korektno, za oba potpredsjednika Sabora je glasao za SDP, a za predsjednika Odbora za HNS. To što je Milanović potpuno poludio i smatrao da sva 3 mjesta pripadaju samo SDPu, to je njegov problem.
Da je HDZ htio igrati korektno uopće se ne bi miješao u izbor, jer sva mjesta pripadaju oporbi.

ZM nije poludio i nije nimalo naivan, zbližavanje HDZ i HNS ide na ruku jedino SDP, jer birači HNS sigurno neće glasati za HNS blizak HDZ, već za SDP.

Da je on htio fotelju mogao je povući kandidaturu za jednog potpredsjednika, i bio bi sigurno to što je sad VP, ali nije, jer želi dugoročno uništiti HNS kao što je HDZ pojeo HSP.

S VP na čelu HNS mislim da bi u tome uspjeo, s RČ ne vjerujem, on je ipak puno sposobniji od nje koja samo zna mlatiti praznu slamu.

SDP odgovara da se pozicionira kao jedina oporba, uz IDS, prema tome ovakve neprincipijelne suradnje HDZ-HNS dugoročno na ruku idu SDP.

Sva ta 3 mjesta su politički potpuno nebitna, Odbor za praćenje pregovora Već sam naziv mu je besmislen, jer pregovori EU-HR ne postoje, postoje samo njihovi uvjeti i naše ispunjavanje, kakvi pregovori, dajte...

Ovo je bila samo jedna mala politička igra, u kojoj je VP pokazala da joj je fotelja draga i uz glasove mrskog joj HDZ, a HDZ da se boji ZM čak i na tako nebitnom mjestu.

Umro sam od smijeha kad je Hebrang sinoć hvalio VP, proguglajte malo šta je o njoj govorio zadnjih mjeseci i godina
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 07:27   #17
Quote:
boskobuha kaže: Pogledaj post
3. Dok RTL je relativno politički najneobojeniji (pa su tamo donekle i objektivno prikazani svi), osim što se previše pouzdaju u političkog analitičara Davora Gjenera (koji BTW nema ni diplomu!)
DG nije politički analitičar, nego kvazianalitičar ili samozvani analitičar.

Drugo, DG je Sanaderov plaćenik, na plaći u Vjesniku
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 07:28   #18
Quote:
Perrault kaže: Pogledaj post
HDZ je ovo odigrao briljantno. Zapravo, SDP i HNS su se cijelo vrijeme znojili, a HDZ je došao na kraju i - poentirao. Strah s tim nema veze; ukazala se prilika i oni su je zgrabili, takva je politika. I tko to ne bi učinio s guštom, nakon što ovaj okolo brlja kako će nekoga razguziti.

Milanovića mi nije žao, još je jednom platio zbog svoje bahatosti i nepopustljivosti.
Mislim da će Pusić dobro odraditi taj posao u Odboru za EU, ima iskustva i znanja.
Kao osoba, koja ne voli HDZ i koja ne voli ni Pusićku, moram stopostotno potpisati cijeli tvoj post.
Samo Milanović još nije shvatio s kim "igra". A bojim se da ni neće jer je previše umišljen!(ili ima loše savjetnike, na pr. Linića!)
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 07:56   #19
Ma Milanović je svojom bahatošću, smjenio sam sebe.
Sam sebi se posrao u usta i prilikom predizborne kampanje, a i nakon izbora (bezbroj puta), i naravno i tada i sada mu je kriv HDZ.

Jebeš mulca koji si nije uspio srediti da bude predsjednik barem jednog Saborskog odbora, a k tome još "lider", najače oporbene stranke.
To samo potvrđuje koliko je glup, nesposoban i bahat, a on nek se i dalje čudom čudi, što mu se dogodilo.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 10:29   #20
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
To samo potvrđuje koliko je glup, nesposoban i bahat, a on nek se i dalje čudom čudi, što mu se dogodilo.
Scenarij je jasan

Jesi li ti baš siguran kako se Milanović čudi?
Sabor ti je jedna velika pozornica.

ZM se lukavo izvukao od ekponiranosti vezane uz Euro integracije u trenutku kad su te integracije došle na klizak teren i još je HDZ za to zaslužan.
Za bilo koje probleme će netko drugi biti odgovoran, a za uspjehe će se moći spomenuti savez za Europu.
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.