Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2008., 15:55   #21
kod mene čitava familija ima maniju do 6. koljena pomoz Bože
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 16:26   #22
Quote:
blured kaže: Pogledaj post
kod mene čitava familija ima maniju do 6. koljena pomoz Bože
je li to istina ili zafrkavaš? imaš li ti maniju? samo je za šizofreniju dokazano da može biti nasljedna, a ni za jedno drugo oboljenje nije dokazana nasljednost.
nucleargirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 20:10   #23
Quote:
nucleargirl kaže: Pogledaj post
da, stradava i psiha onih koji su stalno kraj psihički oboljele osobe.....stradava psiha kako god okreneš....pitanje je da li se može stvoriti nekakav obrambeni mehanizam od psihičkih bolesti i s tim bi onda trebalo početi od djetinjstva, ali kako? kad na masu stvari ne možeš utjecati, ne možeš pobjeći u mišju rupu od svih sranja.....mislim da je teža šizofrenija od depresije jer ipak se tu radi o posjedovanju nerealnog svijeta u glavi, šizofreničari teško razlučuju stvarnost od fantazija, ovisi kako kad......mogu misliti kakav je to pakao kad ti se miješa imaginarno s realnošću.....i depresija je gadna na svoj način....ali bar te nitko ne ''proganja'' i ne vidiš ''misteriozna bića'' od kojih umireš od straha........
moze ali je rijetko i slucajevima di to nije na tako dugo razdoblje, ima ljudi koji su po prirodi hladni sto se toga tice ili recimo ljudi koji prste od pozitivne energije, distanciraju se, na jedno uho im udje na drugo izadje, itd..
ali ako covjek ima predispoziciju za psihicko oboljenje, takav rezim zivota ga dokrajci i dovede u psihozu, a da je recimo zivio zdravim zivotom to se mozda ne bi dogodilo, jer predispozicija ne vodi nuzno u bolest
sto se tice odnosa depresija-shizofrenija, to nije za usporedbu, depresija nije psihicka bolest i da se prilicno dobro dovest u red antidepresivima, dok kod shizofrenije kolko god ti nekog zalijecis recidivi se dogadjaju, zyprexa to jos najbolje rjesava al to je opet individualno
i da, brat nije imao halucinacije,ni vidne ni slusne, postoji puno podtipova shizofrenije tako da su manifestacije stvarno raznolike
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 20:11   #24
Quote:
nucleargirl kaže: Pogledaj post
je li to istina ili zafrkavaš? imaš li ti maniju? samo je za šizofreniju dokazano da može biti nasljedna, a ni za jedno drugo oboljenje nije dokazana nasljednost.
mozes li reci gdje si to tocno cula/procitala? za sch znam da je 44% vjerojatnost da ako ju ima jedan od jednojajcanih blizanaca, da ce ju imati i drugi. 12% kod dvojajcanih, 9% za djecu shizofrenicara, 7% za bracu i sestre shizofrenicara. ne znam rezultate istrazivanja za ostale dusevne bolesti pa zato pitam.. kao sto se vidi po ovim rezultatima, sch nije u potpunosti nasljedna. a to se moze zakluciti i po tome sto je se ne zna tocan uzrok.
samonesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 20:48   #25
nije nužno šizofrenija nasljedna....ni za jednu drugu psih bolest nije dokazana nasljednost, to je općepoznato, ali za šizofreniju jest jer je u velikom postotku nasljedna, a u manjem nije.....
nucleargirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 20:55   #26
ovo me rastužilo
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 22:12   #27
Quote:
nucleargirl kaže: Pogledaj post
je li to istina ili zafrkavaš? imaš li ti maniju? samo je za šizofreniju dokazano da može biti nasljedna, a ni za jedno drugo oboljenje nije dokazana nasljednost.
kak ne, ne govorim ja o pretcima nego o živućim rođacima, kužiš?
imaš tih antimaničnih lijekova, a i međusobno se bolje razumijemo
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 00:15   #28
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
svakom je njegovo najgore.
onaj tko ima šizo bi volio imati depresiju,onaj tko ima depresiju bi volio imati bioplarni...
nikad nisam još čula da netko želi imati depresiju, a ni bipolarni ono, bože molim te da dobijem depresiju. molim te molim te dobro , ima iznimaka, npr. ovaj oblak želi imati shizofreniju al to je ono stvarno cool.



Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
jer odrezani ud će zacijeljeti,a bolesna psiha teško zacijeljuje
ovo je jedan od jačih bisera
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
etogac,ja sam isto malo upitnog psihičkog zdravlja,pa se ispričavam što pišem nepovezano..
Veliki pozdrav!!!
hahah primijetili smo,nema veze, oprošteno ti je
Satan_Panonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 09:37   #29
Quote:
blured kaže: Pogledaj post
kaj ti mama ne radi u Plivi, tvornici lijekova koju je kupio Barr ?
wtf
Quote:
blured kaže: Pogledaj post
ti bi se kao djevojka ili žena šta se već smatraš, koja je jela
s ministrom navodno trebala puno finije izražavat
wtf
Quote:
Satan_Panonski kaže: Pogledaj post
nikad nisam još čula da netko želi imati depresiju, a ni bipolarni, ono, bože molim te da dobijem depresiju. molim te molim te, dobro , ima iznimaka, npr. ovaj oblak želi imati shizofreniju, al to je ono stvarno cool.
onak ti loše čitaš ili loše razumiješ??? đizs krajst? rekla sam kad bih morala birat uzela bih depresiju, ali pošto mi je stara shizo i ako me to isto jednog dana uhvati sumnjam da ću moć birat
Quote:
blured kaže: Pogledaj post
ja ti već odavno nisam oprostila ...
kaj je tebi?

jebl'li te da te jeb'li ti emotikoni
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 13:00   #30
Quote:
oblak kaže: Pogledaj post

onak ti loše čitaš ili loše razumiješ??? đizs krajst? rekla sam kad bih morala birat uzela bih depresiju, ali pošto mi je stara shizo i ako me to isto jednog dana uhvati sumnjam da ću moć birat
uff sorry, moja greška. ti bi ipak radije depresiju... samo neznam da se negdje baš može birati između depresije i shizofrenije. dajte mi 5 kila depresije molim , shiza mi ne izgleda dobro
Satan_Panonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 15:05   #31
Quote:
Satan_Panonski kaže: Pogledaj post
uff sorry, moja greška. ti bi ipak radije depresiju... samo neznam da se negdje baš može birati između depresije i shizofrenije. dajte mi 5 kila depresije molim , shiza mi ne izgleda dobro
hvala ti na ovome
baš si neka podrška
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 17:43   #32
Quote:
Satan_Panonski kaže: Pogledaj post
nikad nisam još čula da netko želi imati depresiju, a ni bipolarni ono, bože molim te da dobijem depresiju. molim te molim te dobro , ima iznimaka, npr. ovaj oblak želi imati shizofreniju al to je ono stvarno cool.




ovo je jedan od jačih bisera


hahah primijetili smo,nema veze, oprošteno ti je
ovako,ajde umjesto da vrijeđaš,pročitaj postove od početka.
sve,ne samo moje.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:04   #33
Shizofrenija je naslijedno uvjetovana bolest. Naslijeđuje se predispozicija. Radim ko defektolog i moje iskustvo mi govori da retardirane osobe koje imaju zdrave roditelje puno bolje funkcioniraju , nego iste takve čija majka (češće) ili otac imaju duševnu bolest. Odnosno puno češće imaju poremećaj u ponašanju bez obzira na mentalnu retardaciju i bez obzira na to što mnogi nisu nikad vidjeli svoje roditelje , ali to nije uvijek slučaj.
Alzo , iako imaš veću šansu oboljeti od psihoze ako imaš bolesnog roditelja ( ili još gore oba) , ne mora značiti da ćeš oboljeti. Psihoza obično postaje manifestna u mladenačkoj dobi , ali i prije postoji određena doza čudnog ponašanja .
Ako se bojite za sebe , možete napraviti kod psihologa , privatno , testove u kojima se vidi imate li ličnost koja je podložna psihotočnom reagiranju ili ne. Testiranje košta oko 500 kn.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 02:41   #34
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Shizofrenija je naslijedno uvjetovana bolest. Naslijeđuje se predispozicija. Radim ko defektolog i moje iskustvo mi govori da retardirane osobe koje imaju zdrave roditelje puno bolje funkcioniraju , nego iste takve čija majka (češće) ili otac imaju duševnu bolest. Odnosno puno češće imaju poremećaj u ponašanju bez obzira na mentalnu retardaciju i bez obzira na to što mnogi nisu nikad vidjeli svoje roditelje , ali to nije uvijek slučaj.
Alzo , iako imaš veću šansu oboljeti od psihoze ako imaš bolesnog roditelja ( ili još gore oba) , ne mora značiti da ćeš oboljeti. Psihoza obično postaje manifestna u mladenačkoj dobi , ali i prije postoji određena doza čudnog ponašanja .
Ako se bojite za sebe , možete napraviti kod psihologa , privatno , testove u kojima se vidi imate li ličnost koja je podložna psihotočnom reagiranju ili ne. Testiranje košta oko 500 kn.
Ovo je kraći put za ljude s lovom. Ako i nemaš nikog poremećenog uzmeš uputnicu kod liječnika opće prakse i na Rebru možeš i snimit mozak a i riješiti niz testova i dobiti rezultat. Znači podrazumjeva se da nisi lud već tražiš pomoć, s tim da rezultate testova nećeš dobiti tako brzo kao da si platio 500 kn al recimo tjedan dana. Toliko su moćni naima ja sam bila na tim testovima da ti doktor kaže pa šta vam je to , a ja kažem: pa to. Pa šta vam to predstavlja? Pa tak i tak to što vidite. A ne bi vi to malo dotjerali? Ne. Dobrooooo. Ne treba se bojat biti drukčiji. Ali budimo realni svaki je čovjek za sebe zato postoji HZZO i testovi i stručna pomoć i psiholozi i psihijatri.
Ja bi svakom preporučila psihijatra koji radi psihoterapiju, jer činjenice su s kim si takav si a oni većinu svog radnog vreme provedu u bolnici za duševne bolesti. I tak...


http://www.youtube.com/watch?v=Rpcbimz_si4
gnki2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 14:05   #35
Quote:
nucleargirl kaže: Pogledaj post
Što znači biti pomalo šizofreničan? Kod nekih šizofreničara vidljive su deformacije pojedinih dijelova mozga.....svaka psihoza počinje od neuroze, a neuroza od frustracije.....u današnjem svijetu neprekidnog stresa nitko nije normalan, osim male djece koja još nisu svjesna sebe. čim počneš percepirati svijet oko sebe, doživljavat ćeš i stresova, netko više netko manje, a to odnosi neurone u nepovrat.......teško je izliječiti se od bilo koje psih. bolesti, pa i nemoguće, ali je bitno znati nositi se s tim.........po mom mišljenju, realno gledano, ne postoji jedoobrazna dijagnoza, uvijek se radi o kombinacijama poremećaja, zato je još teže.............mislim da veliku ulogu igra genetika, sve se prenosi,a kad i kako će se manifestirati ono što je genetski nasljeđeno...to je čista lutrija......
imam nekoliko primjera koji govore da se može biti pomalo shizofreničan.
jučer sam pričao s ujakom, i reko mi je da jednom nakon nekoliko dana nespavanja uhvatila ga takva zbunjenost da nije mogao normalno rasuđivati i imao je halucinacije. što je to nego shizofrenija?trebalo mu je nekoliko dana da dođe k sebi al se sve smirilo.
jedna žena ovdje na forumu je rekla da ima dijagnosticiranu shizofreniju, ne pije nikakve lijekove a vidne halicinacije ima samo kad je jako umorna, po meni je ona samo malo shizofrenična.
i još šogorica jednog prijatelja s kojim sam radio ima skroz lagani poremećaj shizofrenije, onda je pila zyprexu 2,5 mg, a ja koji nemam shizofreniju sam ju nekoliko mjeseci pio od 10 mg, sad pijem 5.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 14:09   #36
Quote:
niknejm13 kaže: Pogledaj post
????? psihoza počinje od neuroze?!

da li je depresija uvod u šizofreniju ili točnije rečeno podložno tlo?!
psihoza počinje kao neuroza, ali ne vodi svaka neuroza u psihozu.
shizofrenija i počinje kao depresija. depresija može prerasti u psihotičnu depresiju, maničnu depresiju, shizofreniju, a može se i od nje izliječiti.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 14:17   #37
Quote:
oblak kaže: Pogledaj post
stara mi ima shizofreniju. ja se trudim biti potpuno drugačija od nje. tj. kad mi netko kaže da sličimo u tom i tom ja se prestrašim i nastojim to promijeniti. ali nije baš lako jer se moram boriti s genima i time što sam do 15-te godine živjela s njom. kao osoba sam mirna, povučena i tak to...
jel to znači da sam na dobrom putu da postanem ko ona?
nekad me to muči... od svih bolesti što postoje ove se bojim najviše
gle, meni isto stara ima shizofreniju, tešku, ja imam depresiju,lakšu i ne bojim se shizofrenije. možda zato što pijem zyprexu za koju mi je psihijatar rekao da će me čuvati od psihoze. jednom mi ju je nestalo, nisam mogao spavati, bio sam nemiran, ali ipak normalan.
inače po naravi sam 95% sličan na mamu i volim ju jako, i živim s njom kad nisam u zagrebu.
samo da ti kažem, ti si ti i nisi na putu postaneš kao ona, ali ipak mogućnost postoji, čuvat se moraš.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 14:19   #38
Quote:
nucleargirl kaže: Pogledaj post
nema pravila, sve je to individualno......netko može do kraja života ostati samo neurotičan...međutim svatko tko je postao psihotičan, prije toga je bio neurotičan.....i depresija i anksioznost mogu biti uvod u šizofreniju, a i ne moraju. ne vrijedi strahovati od mogućeg oboljenja jer teško je išta predvidjeti. međutim ako dođe do bolesti, bitno je da sam prihvatiš činjenicu da si bolestan i potražiš pomoć. mnogi šizofreničari teško žive jer ne žele priznati da su bolesni.
jako lijepo
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 14:22   #39
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
Bolest,čim je bolest (bilokoji F) donosi sa sobom puno ružnog,i ja bih da mi radije odrežu ruku nego da mi ponude bilo koji F.
slažem se da su F bolesti teške, možda i najgore, ali se danas ipak relativno uspješno drže pod kontrolom i da se živjeti sa njima.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 14:33   #40
Quote:
nucleargirl kaže: Pogledaj post
da, stradava i psiha onih koji su stalno kraj psihički oboljele osobe.....stradava psiha kako god okreneš....pitanje je da li se može stvoriti nekakav obrambeni mehanizam od psihičkih bolesti i s tim bi onda trebalo početi od djetinjstva, ali kako? kad na masu stvari ne možeš utjecati, ne možeš pobjeći u mišju rupu od svih sranja.....mislim da je teža šizofrenija od depresije jer ipak se tu radi o posjedovanju nerealnog svijeta u glavi, šizofreničari teško razlučuju stvarnost od fantazija, ovisi kako kad......mogu misliti kakav je to pakao kad ti se miješa imaginarno s realnošću.....i depresija je gadna na svoj način....ali bar te nitko ne ''proganja'' i ne vidiš ''misteriozna bića'' od kojih umireš od straha........
šizofrenija je u prosjeku teža ali često i nije tako. 25% shizofreničara se u potpunosti izliječi a neki depresivci nikad.
Quote:
nucleargirl kaže: Pogledaj post
nije nužno šizofrenija nasljedna....ni za jednu drugu psih bolest nije dokazana nasljednost, to je općepoznato, ali za šizofreniju jest jer je u velikom postotku nasljedna, a u manjem nije.....
u većem postotku nije nasljedna, u manjem je
Quote:
nucleargirl kaže: Pogledaj post
je li to istina ili zafrkavaš? imaš li ti maniju? samo je za šizofreniju dokazano da može biti nasljedna, a ni za jedno drugo oboljenje nije dokazana nasljednost
mislim da nije dokazana, neke predispozicije postoje ali vanjski faktori puno više utječu.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.