Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2008., 12:37   #21
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
To je inače točno napravljeno. Tenkovske granate nisu kao u filmovima Chucka Norrisa. Pogotovo što Tiger nije imao HE granatu (imao je frag-zapaljivu) koja bi radila lijepu eksploziju sa vatrom i takvim stvarima. Da se radilo o vozilu sa topom većeg kalibra, recimo Brummbaru ili nečem ruskom sa 122mm ili više, onda bi imalo smisla.

A inače su svi ti "ratni" filmovi iz '70-ih smijurija, tipa Battle of the bulge ili Željezni križ.

Negdje je, vecinom nije, daj pogledaj izmedu 3:28 i 3:31 (mitraljesci) granata im pukne pol metra od njih, polusruseni zid nije ni okrznut a oni pobjegnu bez da su pobrali srapnel......... to sto je puklo bila je steilhandgranate(potato masher) at best, a ne 88 mil granata koja je poprilcna velika gadura kad stanes pokraj nje.

http://www.youtube.com/watch?v=ntSnoVEwYOQ

A ostalo da ne govorim, mogu nabrojit na prste dvije ruke koliko su puta Njemci zapucali(pogotovo pjesadija), kaj im fali municije, ko da igram COD4 na very easy, jedva pucaju, ali zato puno trce
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 12:38   #22
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Uostalom, tko je gradio sve to? Plemeniti Rimljani u togama ili gole i bose tisuće robova? Čime je to financirano? Poštenim radom Rimljana ili pljačkom i ubijanjem stotina naroda?
to si od Maškina pobrao
(čirilićno izdanje, meki uvez - za široke radničke mase)
sve je to vjekovna borba proletarijata. je li?
ostali daleko kvalitetniji i nedostižniji primjeri građevina Starog vijeka su građeni dogovorno u kolhozima

i je li postojala ijedna uspješna proleterska civilizacija?
naravno da nije...
do Sovjetskog saveza

Zadnje uređivanje Tintin : 29.10.2008. at 12:43.
Tintin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 12:48   #23
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
To je inače točno napravljeno. Tenkovske granate nisu kao u filmovima Chucka Norrisa. Pogotovo što Tiger nije imao HE granatu (imao je frag-zapaljivu) koja bi radila lijepu eksploziju sa vatrom i takvim stvarima. Da se radilo o vozilu sa topom većeg kalibra, recimo Brummbaru ili nečem ruskom sa 122mm ili više, onda bi imalo smisla.

A inače su svi ti "ratni" filmovi iz '70-ih smijurija, tipa Battle of the bulge ili Željezni križ.
HE sprgr . 40 .
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 12:54   #24
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post

Nisam gledao film, ali milsio sam da će biti dobar...

Jel može malo više o netočnostima, ne brini,nije ovo pdf film, da te kazne zbog spoilera?
- po filma je proveo ili kao rob ili kao zatvorenik, istina je da je jedno kraće vrijeme bio rob kao dječak
- iz zarobljeništva ga spašava žena akcijom koje se ni cia ne bi posramila... koliko je to netočno ne trebam ni govorit...
- dok se uspinjao, džingis je uz sebe imao par jakih poglavica koji su s vremenom postali neprijatelji... u filmu su napravili džumbus, mislim da se jedan od njih, možda najbitniji, niti ne spominje, a drugi nije vjeran povijesnom liku...
- prikazan je kao topla, prijazna i nježna osoba, pogotovo prema obitelji... prikazan je kao plemeniti vođa... u stvarnosti je bio strog i okrutan...
- najjača njegova strana je bila moć organizacije i na tome je izgradio carstvo, što uopće nije ni dotaknuto u filmu...

nisam stručnjak za njega, pročitao jednu njegovu biografiju i nešto sa strane, al jedva sam se snalazio u filmu i prepoznavao događaje...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 12:54   #25
Nisam čitao Maškina. Sasvim sam sposoban logički zaključivati samostalno, hvala na pitanju.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 13:02   #26
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Nisam čitao Maškina. Sasvim sam sposoban logički zaključivati samostalno, hvala na pitanju.
tako je nabolje

da se vratim na temu
meni je xena baš super
je li i to spada pod povijesni film tj. seriju?
Tintin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 13:22   #27
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Nisam siguran koga smatraš "najsvjetlijom civilizacijom svijeta", ali ukoliko se to odnosi na Rim - što misliš zbog čega je bio tako svijetli? Sigurno ne zbog milijuna potlačenih, porobljenih, pobijenih i opljačkanih - zar ne?


Naravno da ga je nemoguće izgraditi originalnim materijalom kada danas koristimo druge materijale pri gradnji. O čemu ti pričaš? Ukoliko ti se uspoređuju graditeljske sposobnosti, postoje daleko kvalitetniji i nedostižniji primjeri građevina Starog vijeka.
Nije poanta koje matrijale krositimo danas poanta je da je Kolosej nemoguće kopiirati.Ok moguće ga je izgraditi bagerima i kompjuterima itd ali probajmo na drugi način na onaj način na koji je građen.Znači tehikama ljudske snage i ljudskih ruku i snagom ljudske vizije.Ako je današnja civilizacija tako napredna onda to ne bi smjelo pretpostavljati apsolutno nikakav problem.

Pokrali znanje od Grka i Etruščana. Uostalom, tko je gradio sve to? Plemeniti Rimljani u togama ili gole i bose tisuće robova? Čime je to financirano? Poštenim radom Rimljana ili pljačkom i ubijanjem stotina naroda?
Ja volim reći da su nasljedili znanje.Jedna civlizacija padne druga se uzdigne na njezinim temljeima.


Ponovi povijest, malena.
Nisam mala nego mali -veliki
Prikazan kakav je bio? Ostali bili na pola puta? Nije ti palo da je to možda zato jer su bili pod Rimskom okupacijom, porobljeni i opljačkani? Ajmo ovako - plivamo 100 metara. Ti zavezana i s mlinskim kamenom oko vrata, a ja slobodan. Smijem ti se smijati u facu kada "ostaneš na pola puta"?
Okupirani? A to je to bio okupiran?Da li je b ilo u rimsko doba naroda civilizarnijih od Rimljana?Ne baš jer biu u protivnome postao otpor romanizacijia takvog otpora baš i nije bilo previše.
Što se tiče usporedbe Rima s SADom, za to je potrebno ipak malkice više znanja i razumijevanja nego što si pokazala, pa ćeš mi morati vjerovati na riječ. Okej?
Rim i Sad nisu slični.Rimsko društvo je satrurulilo iznutra tako da se nije bilo sposobno suprotstaviti napadačima dok je SAD ugrožen jalom i to ne naroda već pojedinaca koji su najčešće na vlast došli nasilnim putem i time narod pretviorili u svoje roblje bez mogućnosti izbora.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 13:37   #28
Quote:
navy kaže:
Nije poanta koje matrijale krositimo danas poanta je da je Kolosej nemoguće kopiirati.Ok moguće ga je izgraditi bagerima i kompjuterima itd ali probajmo na drugi način na onaj način na koji je građen.Znači tehikama ljudske snage i ljudskih ruku i snagom ljudske vizije.Ako je današnja civilizacija tako napredna onda to ne bi smjelo pretpostavljati apsolutno nikakav problem.
Današnja civilizacija je dovoljno napredna da joj je gradnja kopije Panteona nepotrebna. I ne, nimalo ne sumnjam da bi ga se dalo izgraditi robovskim radom, jednako kao i Rimljani. O sori, rekao sam "robovskim radom"? Ispričavam se, mislio sam reći "snagom ljudske vizije". To što je nakon pada Zapadnog carstva bilo potrebno 1000 godina da se sagradi nova kupola u Europi, ne znači da niti danas to nismo u stanju napraviti. Ma koliko ti trubila o tome.

Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Rim i Sad nisu slični.Rimsko društvo je satrurulilo iznutra tako da se nije bilo sposobno suprotstaviti napadačima dok je SAD ugrožen jalom i to ne naroda već pojedinaca koji su najčešće na vlast došli nasilnim putem i time narod pretviorili u svoje roblje bez mogućnosti izbora.
Jebote, ti si stvarno ozbiljna u ovome.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 14:20   #29
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
- po filma je proveo ili kao rob ili kao zatvorenik, istina je da je jedno kraće vrijeme bio rob kao dječak
- iz zarobljeništva ga spašava žena akcijom koje se ni cia ne bi posramila... koliko je to netočno ne trebam ni govorit...
- dok se uspinjao, džingis je uz sebe imao par jakih poglavica koji su s vremenom postali neprijatelji... u filmu su napravili džumbus, mislim da se jedan od njih, možda najbitniji, niti ne spominje, a drugi nije vjeran povijesnom liku...
- prikazan je kao topla, prijazna i nježna osoba, pogotovo prema obitelji... prikazan je kao plemeniti vođa... u stvarnosti je bio strog i okrutan...
- najjača njegova strana je bila moć organizacije i na tome je izgradio carstvo, što uopće nije ni dotaknuto u filmu...

nisam stručnjak za njega, pročitao jednu njegovu biografiju i nešto sa strane, al jedva sam se snalazio u filmu i prepoznavao događaje...
Ja sam pročitao Mongolski Vuk,dosta dobra knjiga,iako Džingi nije glavni lik,nego njegov prijatelj...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 13:53   #30
Kada sam u 10.000 BC vidio kukuruz, opao sam na guzicu.Piramide, mamute i sabljaste tigrove sam još i mogao provariti ali kukuruz....

Usput, postoji li više od 5 amerčkih filmova koji su povijesno ispravni a da nisu tendeciozno govno koje podilazi neukoj publici?
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 14:11   #31
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja sam pročitao Mongolski Vuk,dosta dobra knjiga,iako Džingi nije glavni lik,nego njegov prijatelj...
jučer sam uzeo dvd "mongol" u videoteci, da osvježim pamćenje...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 15:26   #32
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Današnja civilizacija je dovoljno napredna da joj je gradnja kopije Panteona nepotrebna. I ne, nimalo ne sumnjam da bi ga se dalo izgraditi robovskim radom, jednako kao i Rimljani. O sori, rekao sam "robovskim radom"? Ispričavam se, mislio sam reći "snagom ljudske vizije". To što je nakon pada Zapadnog carstva bilo potrebno 1000 godina da se sagradi nova kupola u Europi, ne znači da niti danas to nismo u stanju napraviti. Ma koliko ti trubila o tome.

Jebote, ti si stvarno ozbiljna u ovome.
Nije bitno je li nam nepotrebno ili ne bitno je da li bi mi danas bili sposobni sagraditi građevinu bezvrmene ljepote i trajnosti uz tadašnje alate i tehnike.Ako smo uspjeli izmisliti sve i svašta rukovanje starniskim tehnikama i alatima ne bi trebo pretstavljati nikakav problem
Ne trebaju nam niti piramide pa se znanstvenici ipak bakću s pitanjem kako su ih sagradili.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 15:43   #33
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Nije bitno je li nam nepotrebno ili ne bitno je da li bi mi danas bili sposobni sagraditi građevinu bezvrmene ljepote i trajnosti uz tadašnje alate i tehnike.Ako smo uspjeli izmisliti sve i svašta rukovanje starniskim tehnikama i alatima ne bi trebo pretstavljati nikakav problem
Ne trebaju nam niti piramide pa se znanstvenici ipak bakću s pitanjem kako su ih sagradili.
Uspoređivati Panteon s piramidama je isto kao uspoređivati Wartburga s Hondom.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 16:27   #34
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Nije bitno je li nam nepotrebno ili ne bitno je da li bi mi danas bili sposobni sagraditi građevinu bezvrmene ljepote i trajnosti uz tadašnje alate i tehnike.Ako smo uspjeli izmisliti sve i svašta rukovanje starniskim tehnikama i alatima ne bi trebo pretstavljati nikakav problem
Ne trebaju nam niti piramide pa se znanstvenici ipak bakću s pitanjem kako su ih sagradili.
Sjećam se dokumentarca otprije par godina kada današnji inženjeri pokušavaju izgraditi obični rimski katapult koji bi izbacivao teške gromade kamenja. Jbt ne znaju ...ma jasan je njima princip ali ljudi se ne mogu domisliti mehanizmu koji bi izbacivao gromade, najviše što su mogli postići je neko kamenje od 5-10 kg. Ostala sam frapirana
I pominjali su izričito Masadu, kako je mjesecima bombardovana iz istih takvih katapulta... Današnja neka vojska ne bi uspjela malo tvrđi caffe bar razbiti s tim. Eto toliko o briljantnosti modernog doba.

A što se tiče historijskih filmova....teško je po stupidnosti prevazići:
"Prvi vitez" (Richard Gere u oklopu, a već mu je tad bilo 100 godina )
"Kralj Arthur" (malkice bolje,ali opet slabo do bola)
"Spašavanje vojnika Ryana" (film i nije toliko loš s tehničke strane koliko je nabijen američkom propagandom i senti-menti shitarijama za pobljuvat se)
"Merlin" (neka od verzija s Christopherom Lambertom gdje mrtve ratnike stavljaju u mrtvačke crne vreće sa zip zatvaračem ooooooooo ljudi moji)
"Uljezov let" Johna Miliusa (taj film ko da su napisali i režirali Kissinger i gen. Custer zajedno).

Ono što mi je zagrijalo dušu je pomenuta mini-serija o Atili,a tek Powers Booth kao Aetius,ahhh

Zadnje uređivanje dalal : 30.10.2008. at 16:35.
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 18:15   #35
Merlina sa nekoć uglednim Sam Neillom i ono smeće sa Lambertom bolje ni nemojte komentirati...

U rangu prosječnog Hrvatskog filma...

PS
Što mislite o našim povijesnim filmovima?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 08:26   #36
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
"Uljezov let" Johna Miliusa (taj film ko da su napisali i režirali Kissinger i gen. Custer zajedno).
Flight of the Intruder? Danny Glover i Willem Dafoe, zar ne? Meni je to bio skroz okej film za pogledati. Mislim, malo akcije s A6 koji je prejeben iako ružan do bola, nikako ne škodi.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 08:38   #37
Preporučam svima toplo "Vrhove Zelengore".
Ovo mi se duboko urezalo u pamćenje:
- tifusari koji kao gubavci lunjaju filmom a svi panično bježe od njih, legendarna je scena gdje se uspinju uz brdo držeći se za telefonsku žicu i tako rastjeraju Švabe
- Švabe usred guste šumetine ubijaju dva partizana tako da ih vežu za stabla i pale bacačem plamena....i vidi vraga ....ni iskrica nije pala mimo tjelesa.....
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 11:14   #38
Quote:
b'elana kaže: Pogledaj post
Preporučam svima toplo "Vrhove Zelengore".
Ovo mi se duboko urezalo u pamćenje:
- tifusari koji kao gubavci lunjaju filmom a svi panično bježe od njih, legendarna je scena gdje se uspinju uz brdo držeći se za telefonsku žicu i tako rastjeraju Švabe
- Švabe usred guste šumetine ubijaju dva partizana tako da ih vežu za stabla i pale bacačem plamena....i vidi vraga ....ni iskrica nije pala mimo tjelesa.....
A što bi tek rekao na Neretvu i Sutjesku?

Nije mi dao vrag mira pa sam pokušao naći nekakve podatke i dobio djelimične informacije:

Neretva: njemački gubitci - 330 poginulih, ustaški gubitci - oko 120 poginulih. Za partizane ne znam ali, činjenica je da su na Sutjesci izgubili preko 6800 ljudi.

A u filmovima? Ginu naši ali ginu i njihovi i to masovno.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 11:31   #39
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
"Uljezov let" Johna Miliusa (taj film ko da su napisali i režirali Kissinger i gen. Custer zajedno).
meni je ovaj film odličan, pače, jedan od dražih, pače, imam ga doma na oriđiđi dvdu...

inače volim miliusove filmove, volim taj njegov epski, mitološki stil pripovijedanja...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 11:33   #40
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
A što bi tek rekao na Neretvu i Sutjesku?

Nije mi dao vrag mira pa sam pokušao naći nekakve podatke i dobio djelimične informacije:

Neretva: njemački gubitci - 330 poginulih, ustaški gubitci - oko 120 poginulih. Za partizane ne znam ali, činjenica je da su na Sutjesci izgubili preko 6800 ljudi.

A u filmovima? Ginu naši ali ginu i njihovi i to masovno.
generalna zamjerka svim filmovima u kojima se bori protiv nijemaca... ispadaju glupi, debilni i tupavi, a tko išta zna o nijemcima zna da su bili odlični ratnici...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.