Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2008., 15:32   #21
taksisti su svugdje u svijetu sirotinja...studenti, imigranti, ljudi koji su ostali na burzi, ljudi koji prezivljavaju dan za danom.... samo u hrvatskoj (pardon - zagrebu - za ostlale gradove ne znam) taksist ima bolji status od ucitelja, profesora pa i doktora....istina nas vozaju - "velemajstori" i "igraci"....

sto ces bit kad narastes? taksist ili konobar....e, nes drzave...

samo bi jos kumice na placu trebale bacit belu ili sah i kad im dodjes do standa zakolutat ocima i rec...pa kud si bas sad naletio a imam 50 do asa....

Zadnje uređivanje hrexpat : 06.12.2008. at 15:37.
hrexpat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 16:55   #22
Od zracne luke Pleso do Zagreba TAXI-jem je 150kn, a Germanwingsom od Zagreba do Frnkfurta ili nekog drugog grada u drugoj drzavi vec od 19 eura!
MaxTheBoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 17:14   #23
Quote:
MaxTheBoss kaže: Pogledaj post
Od zracne luke Pleso do Zagreba TAXI-jem je 150kn, a Germanwingsom od Zagreba do Frnkfurta ili nekog drugog grada u drugoj drzavi vec od 19 eura!
ides....a je stari, probaj ti od zagreba do frankfurta - zagrebacim taksijem...
hrexpat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 17:33   #24
ovo je jako lijepa usporedba koje se ja nisam sjetio.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 15:15   #25
U Rijeci je taxi sluzba stvarno super organizirana,imaju dobre vozace,jako su ljubazni i usluzni i pristojni i za zainteresirane uvijek im fali vozaca.
Do prije nedavno je bila cijena za 5km 13kn,a sad su digli na 20 sto jos uvijek nije puno,posebno ako se voze 2je ili vise osoba,a naspram gradskog prijevoza koji je 15 kn 2smjerna cvikalica koja traje 50min,dakle taman dok stignes do odredista,a s obzirom da busevi UVIJEK kasne se itekako isplati taxi!
Nije mi jasno kako Zagreb,metropola,predivan grad se nemoze organizirat pa da svi imaju koristi,i vozaci i korisnici,uostalom to stvara i odredjenu sliku grada.
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 16:08   #26
I onda neki kazu da je zagrebackim taxistima dosta jedva za prezivljavanje, a bezobrazno skuplji od Rijecana... Čiste gluposti, gade mi se ZG taxijaneri
MaxTheBoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 16:17   #27
Quote:
°°°x°°° kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kako Zagreb,metropola,predivan grad se nemoze organizirat pa da svi imaju koristi,i vozaci i korisnici,uostalom to stvara i odredjenu sliku grada.
E vidiš, razlika je u tome što vi imate Obersnela, a mi Bandića.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 09:44   #28
pa normalno da im je bolje kad VIŠE rade
ajde nek tvoj stari skine cijenu za 15% kad je sam svoj šef jer ako je sam svoj šef sam i određuje cijenu
ili možda taxi udruga određuje cijene?
da li ima obrt ili d.o.o.?
troškovi d.o.o. su cca 1500kn mj. (zdr.mirovinsko,ii stup,itd)
cijena auta amortizirana kroz 3 g. nek je 20 000€ (150 000kn ),mjesečno 4170
osiguranje 4500kn godišnje - 375 kn
održavanje mjesečno nek je 1000kn
znači ugurbo je 8000 mj. + benzin (nek troši 10l/100km eurodizela,iako ima puno plinaša)
dolazak 25kn,km 7 kn ,prtljaga 50kn
3 odlaska do zračne luke iz grada je 408knx30dana je 12240 kuna (166kn nek je vožnja kao što tu kažu)
od trga do zračne luke ime 13km vožnje, znači potroši 30kn dizla tamo i natrag
ako im je to puno i cijene moraju biti takve,zašto su digli bunu kad je budget renta-car uveo prijevoz osoba iz/u zračnu luku s svojim vozilima koji su više klase od zg taxi vozila po nižoj cijeni ?
to je onda monopol (da ne kažem kartelno udruživanje koje ne znam zašto je dopušteno)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 08.12.2008. at 09:53.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 09:34   #29
vidim da nam mlijekopija još uvijek nije bacila računice koje nam je obećala.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 23:48   #30
KILLERDOG - oni Peugeoti koji imaju Autopar reklame su za trecinu cijene jeftiniji, mjesecna rata je za trecinu manja zbog reklamiranja.
Nisi racunao na ostale reklame po autima.
Cijena auta mislim da je u prosjeku dosta manja od 20ooo eura.
Taj auto koriste i u privatne svrhe, tako da bi ionako registraciju, osiguranje i dobar dio odrzavanja svejedno placali.
MaxTheBoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 09:59   #31
Ovo što se u Zagrebu dešava s taksijem bi u svakoj normalnoj državi bilo kažnjeno po zakonu protiv monopola ili udruživanja u kartel.
Problem je to što naši taksisti cijeli dan prodaju zjake na stajalištima, a žive od tog da nekog kome je stvarno hitno, ili nekog stranca, oderu.

A budući da mi kolege iz firme često idu na aerodrom, imaju svog taksista koji ih stalno vozi, za zamislite - više nego duplo manje nego što bi
to inače bilo (naravno na crno) - kako mu se zaboga to isplati?!?!?

Za cijeli grad bi bilo bolje da su cijene razumnije, pa da taksiji stalno VOZE - bila bi daleko manja gužva, a puno, puno sigurnije vraćati se noću
doma iz izlaska! A taksisti bi zaradili čak i više, jer bi stalno vozili, a ne stajali kao sad! A trošak goriva, ako puno voziš, te ne zabrinjava ni blizu
kao hladni pogon kad voziš malo kao sada.
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 10:10   #32
Da ne spomenem da u jednoj Finskoj, gdje su i standard i ostale cijene veće nego kod nas, prijevoz taksijem od zračne luke - 17-18 km košta 20€.
Kako zaboga oni jadnici onda prežive, kad im je skoro sve skuplje) (hint: naprave malo više rundi nego naša gospoda...)
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:36   #33
ovo je okvirni izračun,može se njih 10 dogovoriti i uzeti ih zajedno pa je opet jeftinije
ovaj izračun je za auto tipa passat kojih sam par vidio,nikakva uredba njima ne govori koje aute trebaju voziti ,mogu oni i rabljeni auto uzeti
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:55   #34
Ja imam svog taksista, covjek ima licencu i sve, no kada treba naplatiti, on uzme 50% onoga sto pise na taksimetru, nema nocne tarife, i oduzme cijelih onih 19 kuna za start. Kako li se to samo njemu isplati?

No da nebi bilo rasprave u krivom smjeru. Nije toliko bitna sama cijena, nego nacin na koji je odredjena. Nebi imao nista protiv da je taksi i duplo skuplji,ali da je ta cijena trzisna. Dakle da postoji vise pojedinaca, ili tvrtki, koje ce se natjecati u pridobijanju vise korisnika nizim cijenama i visom razinom usluge. Cinjenica je da, trenutno, ja ne mogu legalno voziti nekoga za 50% cijene udruge Radio taxi, iako u tome nalazim svoju ekonomsku racunicu. Dakle, moram naplacivati isto kao i ostali da bi mogao obavljati posao. To je nista drugo nego monopol te udruge.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 16:53   #35
Jadni nemaju para al kupuju pasate i Genschere
MaxTheBoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 02:49   #36
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Ja imam svog taksista, covjek ima licencu i sve, no kada treba naplatiti, on uzme 50% onoga sto pise na taksimetru, nema nocne tarife, i oduzme cijelih onih 19 kuna za start. Kako li se to samo njemu isplati?

No da nebi bilo rasprave u krivom smjeru. Nije toliko bitna sama cijena, nego nacin na koji je odredjena. Nebi imao nista protiv da je taksi i duplo skuplji,ali da je ta cijena trzisna. Dakle da postoji vise pojedinaca, ili tvrtki, koje ce se natjecati u pridobijanju vise korisnika nizim cijenama i visom razinom usluge. Cinjenica je da, trenutno, ja ne mogu legalno voziti nekoga za 50% cijene udruge Radio taxi, iako u tome nalazim svoju ekonomsku racunicu. Dakle, moram naplacivati isto kao i ostali da bi mogao obavljati posao. To je nista drugo nego monopol te udruge.
Bravo! Cijelo vrijeme o to mislim i čitam postove da vidim da li je netko to napisao i evo ga - predzadnji. Slažem se da bi zdrava, tržišna konkurencija ovdje uvelike olakšala stvari. Jednostavno bi se tržišnom utakmicom postigla tržišna cijena, ali bi svejedno u slučaju taxija trebao postojati određeni cjenik, jer u protivnom bi se svaki put kada zelis uci u taksi (a tada bi ih bilo više, mislim na taksiste kao pravne osobe) morao kalkulirati. Uglavnom, u tom slučaju bi se razvilo oligopolsko tržište kao alternativa kartelima ili neka nelegalna udruživanja.
To je za sada neko moje razmišljanje, ali tek sam večeras počeo istraživati o taxijima intenzivnije
i vidim da jos nema računice
pozz
neki_tamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 08:23   #37
kak nema?
a moj post?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 08:58   #38
mi plaćali od novog zagreba (i to dugava) do plesa 180 kuna, al eto plaćala firma

prije jedno pet godina gulikoži od bolnice Merkur (znači praktički od kvatrića) do Gundulićeve platila 100 kuna..i još on plače meni (?!) kako je sve skupo..to je bio zadnji put da sam u zgb platila taksi iz svog džepa, mislim zbilja su bagra

plus što me živciraju reklame na autima, pa me živciraju auti koje voze ( zašto bi ja nekome kroz ogromne naknade financirala luksuznu klasu vozila), a i one njihove fore kartanja i gledanja mini telki po stajalištima...pa ti onda moraš zvati dispečera, a ne bi se oni slučajno vozili po gradu pa da ga zaustaviš usput...
primjerice, u Kilkenyju koji ima 8000 stanovnika, ne možeš proć cestu navečer od masu taksija koji kruže uokolo i razvoze pijane irce doma..očito da stvar hoda i kod nas jer sam istu stvar doživjela i u Rijeci
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 19:37   #39
Bokte, koja bi to revolucija bila!
Kroz centar grada samo taxije vidis. Jos ak su iste boje

Smanjilo bi prometne guzve, bilo bi vise parkinga,.......
Turisti se ne bi morali guzvati u tramvajima (uvijek popizdim kad u prepunom tramvaju debele njemica dovuce torbu 2X1 metar )

Nama su u bivsoj firmi placali taxi prvih par mjeseci do centra grada. Na kraju su skuzili da nam je jeftinije dati sluzbeni auto i placati parking u garazi nego davati harac tim lopinama.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 19:52   #40
ovo sam već bio napisao, možda bi bilo manje nesreća, možda bi ljudi manje pijani vozili kad ih ove gulikože ne bi toliko derali
na zapadu ekipa ide van sa namjerom da se naloču i normalno da ne voze već piče taksijem

bauljao sam dosta po svijetu i nigdje nisam vidio da dokoni taksisti igraju šah i domine, samo mahneš i opa evo ga

ovaj monopol treba rasturiti
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.