Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2009., 07:03   #1
Osnovna škola Lauder - Hugo Kon

sinoć sam naišla na ovo, vidim da su imali dan torenih vrata , jel bio netko , znate li išta o toj školi
čini se too good to be true

http://www.lauder-hugokon.hr/
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 01:39   #2
Malac mojih prijatelja ide u tu školu. Ispočetka je ravnateljica obećavala brda i doline no istina je slijedeća: 1. Od obećanih izvan nastavnih aktivnosti (sport, jezici isl.) imaju samo taj hebrejski jezik i židovsku kuturu na čemu inzistiraju do maksimuma. To je zato jer su im 3 najvažnija đaka 3 sina zagrebačkog rabina. Ravnateljica ima je kod upisa strogo garantirala da neće biti nikakvog "vjerskog odgoja", no mali sad skače čim čuje za Izrael, zna sve o izgonu židova iz ropstva, sve židovske blagdane, Božić i Uskrs se u školi strogo ne spominju. Od sportova i izvanškolskih aktivnosti tu je svakodnevni odlazak s učiteljicom u obližnji javni park. Najčešće umjesto nastave. Zato se učiteljica često žali kako mali "nije usvojio č i ć ".. itd A u školi su svaki dan 8.15-17!! Ima ih po 5-6 u razredu, sve pametna djeca bogatih roditelja. "Hrana je zdrava"- 1 dan u tjednu obavezno je pizza sa sirom- "jer to djeca vole". Vrlo rijetko jedu meso, manje od 1x mjesečno jer se teško nabavlja košer meso. 1x tjedno dobiju smrznutu ribu. Inače što se tiče povrća, to teta kuharica dost fino sprema, varivo od mahuna i slično. Voća imaju dosta. Jedino što se neki roditelji žale da u kuhinji se zna naći hrane sumnjive kvalitete i starosti, iz Izraela. Sve to košta 3500 EURA za svaku godinu, pa ti vidi... Moji prijatelji će malog ove godine prebaciti u državnu školu. Jedino što su zadovoljni ljubaznošću prema roditeljima. Što, uostalom.. za lovu koju daju...
SophiaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 21:08   #3
Quote:
SophiaX kaže: Pogledaj post
Malac mojih prijatelja ide u tu školu. Ispočetka je ravnateljica obećavala brda i doline no istina je slijedeća: 1. Od obećanih izvan nastavnih aktivnosti (sport, jezici isl.) imaju samo taj hebrejski jezik i židovsku kuturu na čemu inzistiraju do maksimuma. To je zato jer su im 3 najvažnija đaka 3 sina zagrebačkog rabina. Ravnateljica ima je kod upisa strogo garantirala da neće biti nikakvog "vjerskog odgoja", no mali sad skače čim čuje za Izrael, zna sve o izgonu židova iz ropstva, sve židovske blagdane, Božić i Uskrs se u školi strogo ne spominju. Od sportova i izvanškolskih aktivnosti tu je svakodnevni odlazak s učiteljicom u obližnji javni park. Najčešće umjesto nastave. Zato se učiteljica često žali kako mali "nije usvojio č i ć ".. itd A u školi su svaki dan 8.15-17!! Ima ih po 5-6 u razredu, sve pametna djeca bogatih roditelja. "Hrana je zdrava"- 1 dan u tjednu obavezno je pizza sa sirom- "jer to djeca vole". Vrlo rijetko jedu meso, manje od 1x mjesečno jer se teško nabavlja košer meso. 1x tjedno dobiju smrznutu ribu. Inače što se tiče povrća, to teta kuharica dost fino sprema, varivo od mahuna i slično. Voća imaju dosta. Jedino što se neki roditelji žale da u kuhinji se zna naći hrane sumnjive kvalitete i starosti, iz Izraela. Sve to košta 3500 EURA za svaku godinu, pa ti vidi... Moji prijatelji će malog ove godine prebaciti u državnu školu. Jedino što su zadovoljni ljubaznošću prema roditeljima. Što, uostalom.. za lovu koju daju...
Vjerujte nisam razumjela zašto to dijete ide u tu školu, zbog obećanja ravnateljice?
deni007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 18:24   #4
moj savjet je da ideš tamo pogledati. A ovaj odgovor koji je SophiaX napisala- nda, nije to baš tako kako piše. Treba ići tamo i vidjeti.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 09:38   #5
SophiaX hvala, već sam izgubila nadu da će mi netko odgovoriti

U međuvremenu sam bila tamo, pa ovako
Dobre stvari
-čini mi se da im je u interesu upisati što više djece-naravno, pa je moguća individualizacija programa i maksimalan rad, kažem moguća,
-svoje dijete bih prebacila zbog zlostavljanja u sadašnjoj šk, pa mi se ova učinila kao «obećana zemlja»
-dok sam tamo čekala, djeca su se muvala i nešto spremala kao za neku predstavu( toje valjda dramska radionica), neki dečkići su igrali stolni tenis u predvorju, za razliku urlačine i naguravanja u našim školama ovo je bili daleko normalnije
-koriste »normalne» udžbenika, što se sve pisalo o priv školama i to mi je bilo sumnjivo
-drugi jezik francuski, plus latinski i hebrejski
- dijete je do 17 sati u sigurnoj okolini

loše:
-ono što je dobro može biti i loše-malo djece – se može razvući u cendranje roditelja (ne mislim pritom na tvoje prijatelje) nego je vjerojatno svaki od roditelja dosadan na svoj način, a njima je zbog love teško podvući crtu
-malo mi je tu mač hebrejskog znakovlja svuda po zidu
-djeca koja su bila u razredima i kao «radila na projektima» -prema ravnateljici- su u stvari prilično nezainteresirano sjedila tamo

što se tiče klope, nakon nastave bi neke dane išao doma jer popodne ima neke svoje aktivnosti koje bi nastavio, a da je ne znam šta za jelo, to je još uvijek školska menza
što se tiče sportova-nisam ni očekivala neke sad ne znam kakve sportove, ako ih odvedu svaki dan na sat vremena u park, pa to je ok, ako je za vrijeme nastave-pa tamo bar ministarstvo nije daleko, samo produžiš i prijaviš ih

naravno, što je za nekog dobro, za nekog je loše
možda je moj prag snižen skroz jer mi je, nažalost, jedina misao da mi nikada više nitko ne dirne dijete, pa mi se sve čini mizerno u odnosu na to

čula sam i obrnutu priču od ove, pa dajte ljudi javite se, iako je škola mala valjda znate neke čija djece atmo idu, znaju li manje i li više od vaše, znate li neke profesore, navodno u višim razredima rade profesori koji rade u drugom oš
tnx svima!
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 23:06   #6
Question

To da razni roditelji znaju bit na razne načine dosadni u školi Hugo Kon očituje se tako što je ravnateljica od početka ove godine uvela VEGANSKU prehranu za svu djecu, bez da je o tome išta rekla roditeljima, a kamoli ih pitala, žele li svoju djecu lišiti hrane životinjskog porijekla, jer "je mama jedne učenice inzistirala da su mlijeko i mliječni proizvodi i jaja jako loši za djecu, i negdje je pročitala da uzrokuju preuranjeni pubertet" (meso ni prije nisu jeli u školi jer u RH nema košer mesnice). (ravnateljica je neki Indija-harekrišna-makrobiotika-prava krava i drugih živ. freak) Inače, znanstvena medicina vegansku preh. djece mlađe od 18 smatra "sporim ubojstvom djeteta", jer dječji mozak u razvoju lišava esencijalnih tvari, poput esencijalnih aminokiselina i masnih kiselina , potrebnih za izgradnju mozga, i još koječega drugog, proteina, željeza, kalcija, vitaminaB6 i B12, uz to što ne zadovoljava energetske potrebe djeteta u rastu i razvoju. Kad sam to čula nisam mogla vjerovati da neki ljudi još za to i plaća ju, i to kakvu masnu lovu! Kak sam čula, pola roditelja upravo i jesu neki vegani ili barem vegetarijanci koji nigdje u gradu nisu mogli nać školu u kojoj bi tako hranili svoju djecu ,(jer je to zabranjeno!), a druga polovica navodno da niti ne pita što im djeca u školi od 8-17 h jedu, samo im je bitno da znaju gdje su dok oni rade.
SophiaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 14:04   #7
meni se ta prehrana čini super, meso u slobodnoj prodaji (općenito hrana živ. porijekla) krcato je antibiotika i hormona rasta te zaista izaziva preuranjeni pubertet, prekomjerno debljanje, i razne druge poremećaje. Domaće meso (mlijeko, jaja) iz provjerenih izvora je druga priča. A meso općenito nije dobro jesti svaki dan (ma ko ga uostalom i jede) tako da tih par puta tjedno djeca popapaju meseka doma. (vikend, večera, kasni ručak...).
Što se tiče mlijeka po dućanima, krave vidjelo nije, radi se iz praha, OSIM (po zadnjim informacijama koje nisu tako friške, a moglo je samo nagore...) Istarsko, i Velebitskih pašnjaka, to se samo žešće obire, prerađuje, aditira...
Čuvena LGG kultura i sl, uzgaja se NA LEŠEVIMA. Bon apetit!

A sad o školi općenito, čini se dosta ok. Jedini nedostatak i meni bi bio malo to forsiranje hebrejskog, potiskivanje vlastite kulture itd... ili kako se moj muž politički nekorektno našalio, poslije odmah u Mossad. Eto, jedini mali nedostatak, osim toga, natprosječno.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 18:49   #8
Počeli smo o školi...

Netko je dobro rekao, škola "Hugo Kon" je raj za naivčine pune love za bacanje, ili kako je ravnateljica nedavno odbrusila jednom roditelju koji je tražio da mu predoči jelovnike, da zna što mu dijete svaki dan u školi koju skupo plaća (ne) jede; "Ovo je škola za vas stare i bogate roditelje koji se želite riješiti svog djeteta da se ne biste morali njime baviti, i da se možete umjesto svom djetetu posvetiti vlastitom životu. Nikoga od roditelja ove škole osim vas ne zanima što mu dijete od 8-17 h radi ili jede u školi, samo plaćaju da bi vlastitu djecu što manje gledali doma".
Nisam vjerovala, ali provjereno je, žena je zaista tako odbrusila roditeljima koji su se pokušali buniti zbog loše i neadekvatne prehrane , i btw, kršenja ugovora i brojnih predupisnih obećanja. Ravnateljica će svakom roditelju prije nego li uplati upisninu od 500E obećati sve što misli da dotični žele čuti, veganima i vegatarijancima prehranu bez mesa i mlijeka, doktorima puno mesa i mlijeka, inžinjerima puno informatike, sportašima puno sporta, katolicima vjeronauk (istina!), i let vašeg djeteta na Mars, samo daj lovu. Poslije.... Ko vas šiša! Računa da će ljudi nevoljko prebacivati djecu, morali bi čak i priznati da su prevareni i nasamareni za vlastiti novac, djeca nikad ne vole mijenjati sredinu, a neki se možda čak i boje da će im djeca biti obilježena jer dolaze iz privatne židovske škole.
Pitam se samo zar u ovom sustavu ne postoje nikakve inspekcije koje bi obilazile i privatne škole, u ovoj bi se sigurno našlo štošta.
SophiaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 20:59   #9
Ako baš hoćeš, možda nam naše državne , "kvartovske" škole nisu savršene, ali 24 tisuće ojra je bolje dati malcu na stambenu štednju nek ima za fakultet, ili nek si kupi stan kad počne radit, ak neće ići na fakultet, nego ih ulupati u neku privatnu osnovnu školu, koja ti ionako ne garantira da će ti klinac iz nje izać pametniji nego iz državne.
SophiaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 21:02   #10
Bio sam u školi i oduševljen sam. Ovo je definitivno najbolja osnovna škola u Zagrebu, a obišao sam ih 10tak prije nego što smo se odlučili gdje ćemo upisati klinca iduće godine. Program je odličan i dosta zahtjevan, ishrana daleko iznad prosjeka školskih menzi. Jako mi se svidja mogućnost da dijete može nešto saznati i o drugim kulturama i nisam primjetio da je naša domicilna ignorirana (doduše nema križeva po zidovima, ako je netko to očekivao...). Nadam se da će ubuduće biti više ovakvih škola.

PS. Čini mi se da gospođa SophiaX osim skrivene ksenofobije i problema sa židovima, indijom, veganima, harekrišnom i možda nekog privatnog problema sa ravnateljicom ove škole - nema baš nekih dobrih argumenata kontra ove škole, ali mi je drago da neće svoje dijete tamo poslati, jedan frik manje na roditeljskom....
Junije16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 23:48   #11
Nisam bila u samoj školi, ali sam čula dosta o njoj i preporučivali su mi je. No najdalje što sam otišla bila je njihova web stranica.

Sad... Glede "odličnog i dosta zahtjevnog" školskog programa, ajmo realno, on je IDENTIČAN onome u bilo kojoj drugoj osnovnoj školi s ranim učenjem klasičnih jezika. Čine ga predmeti i udžbenici propisani od strane MZOŠ-a. Možda je u izvedbi tog programa škola malčice bolja od ostalih škola, u smislu da je sve to malo opuštenije, "individualnije" ili "kreativnije", ali opet, sve se svodi na to da ćeš plaćati ono što ti dijete može dobiti besplatno u nekoliko državnih zagrebačkih osnovnih škola - klasične jezike, strane jezike, ostale predmete koji su u biti jednaki za svu tu djecu.

Druga je stvar ako je tebi od životne važnosti da ti dijete nauči baš hebrejski i dobije osnove židovskog obrazovanja. Razumijem ljude koji upisuju djecu u tu školu iz tog razloga - jer ta škola tada pruža ono što ne pruža niti jedna druga. Ali malo je takvih, jer malo ih ciljano želi samo jezik i minimum vjersko-kulturnog obrazovanja (koje se, po onome što sam vidjela, ionako više svodi na crtanje i "kreativan rad", a ne na dubljenje po Talmudu).
Ja osobno dolazim iz židovskog zaleđa pa ću vam reći da svi ortodoksi koje poznajem, a kojima je vjera od iznimne važnosti, NIKAD ne bi upisali djecu u školu koja je, kako bi se reklo, "culturally Jewish", kao što je ova. Takvi ljudi upisuju djecu u škole koje funkcioniraju po dual-curriculum sistemu, pa djeca dio dana provode uz "limudei kodesh" (što ne uključuje samo hebrejski jezik i nekakvu mutnu "židovsku kulturu", već je riječ o vrlo sveobuhvatnom židovskom vjerskom obrazovanju, koje uzme veći dio dana), a tek dio dana uz "limudei chol", odnosno svjetovne predmete. A oni pak ljudi koji su u potpunosti sekularni uopće svjesno ne upisuju djecu u škole "židovskog" predznaka i nekako nisu skloni takvim getoizacijama i izdvajanju iz šireg društva, a onaj "kulturni" dio odrade u sklopu zajednice, a ne tako da osnuju zasebne škole za djecu.
Zbog toga škole "židovske atmosfere", kako ovi tvrde, su u biti ciljane škole poprilično malog broja Židova, uglavnom neo-ortodoksa i kojekakvih konzervativno-reformnih struja. U principu, ozbiljni vjernici u takve škole ne upisuju djecu, niti većina sekularnih.
I baš zbog toga argument "važan mi je hebrejski i židovsko obrazovanje" opet previše ne stoji. Kome je to ozbiljno važno, taj je našao načina da živi u Jeruzalemu, ili Brooklynu, ili već nekom mjestu s velikom populacijom starih ortodoksa i "pravim" ortodoksnim školama.

Dakle, ja stvarno ne vidim NIKAKAV razlog za ciljano upisati dijete baš u tu školu - jer kome je židovsko obrazovanje bitno ide u sasvim drugačiji tip škola, a kome nije, zašto gurati dijete u školu koja se bazira na nečemu što ti NIJE bitno?

Nemojte me krivo shvatiti - ne osuđujem ničiji izbor, i škola mi se čini vrlo simpatičnom. Samo što jednostavno ne razumijem razloge ljudi koji plaćaju ono što mogu dobiti besplatno, i ne razumijem zašto getoizirati dijete u školu manjinskog predznaka, a još više time ako NISI ta manjina.

Moje dijete ide u državnu školu, stvari nisu savršene, ali ne pada mi na pamet plaćati 30k kuna godišnje, a da jedino ekstra što dobije bude dnevna doza hebrejskog (uostalom, da mi je to toliko bitno, to bi dobivala od MENE, a ne od škole).
Glede "upoznavanja drugih kultura", razumijem i taj način razmišljanja, ali nekako mislim da se to ne riješava tako da getoiziraš dijete u školu manjinskog predznaka.

Eto, čisto moje mišljenje, kao nekoga tko NIJE upućen iz prve ruke kako stvari u toj školi izgledaju, NEMA prijatelja čija je djeca pohađaju i NIJE član židovske zajednice, već naprosto kako se meni to čini sa strane. Naravno, slažem se da roditelj ima pravo odabrati tip obrazovanja za svoje dijete. Samo ne razumijem logiku biranja takvog tipa privatne škole, to je sve.
Esperanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 06:08   #12
Oprez onima koji čitaju ovaj forum - u Zagrebu postoje 2 židovske zajednice koje nisu u dobrim odnosima. Ova škola pripada jednoj od njih, tako da na forumu gore postoji mogućnost da se javljaju pripadnici one druge zajednice i namjerno blate ovu školu - događalo se već na forumima.

Ja nemam dovoljno love da upišem mojeg sina u ovu školu, ali ne mogu reći ništa loše o školi, osim da mi je skupa. Moja prijateljica ima curicu koja tamo ide, mala je presretna. Informaciju koju imam je da tamo idu i židovi i nežidovi, mali je broj učenika u razredima, hrana je odlična, i uopće škola ima dojam velike obitelji, a ne institucije koja je prenapučena i u kojoj isfrustrirane učiteljice imaju premale plaće.

Svakako da škola nije za ultra-židove niti ultra-katolike, a ni velike hrvate, srbe, itd. jer uči toleranciji i učenju od drugih kultutra, a ne getoiziranju u jednu jedinu...
LukinaMama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 15:15   #13
ja sam svoje dijete ispisala iz te škole. i meni su rekli da je židovstvo i hebrejski izborni predmet, a učilo se najviše o tome. dijete su naučili da je izrael najljepša zemlja na svijetu i židovi najhrabriji narod na svijetu. sve mi se to činilo previše. molitva prije svakog jela, obavezno nošenje židovskih kapica za sve dečke i sl.
nekaTamoJedna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 22:18   #14
Quote:
nekaTamoJedna kaže: Pogledaj post
ja sam svoje dijete ispisala iz te škole. i meni su rekli da je židovstvo i hebrejski izborni predmet, a učilo se najviše o tome. dijete su naučili da je izrael najljepša zemlja na svijetu i židovi najhrabriji narod na svijetu. sve mi se to činilo previše. molitva prije svakog jela, obavezno nošenje židovskih kapica za sve dečke i sl.

Na fotografijama na službenim stranicama ja sam vidjela i dečke bez kapica (doduše, i hrpetinu dečkiju sa šiltericama - što je valjda "alternativa" nošenju kipot ili tako nešto? - ali i dečke bez apsolutno IČEGA na glavi). Ali i ako ima takvo pravilo, iskreno, po meni je to u redu.
Ono što mi nije u redu je ostalo što si napisala, ako je to uopće točno - jer za to da bi neki Židov inzistirao da neki ne-Židov izgovara brochos prije jela i slično, pa makar se nalazio među Židovima, iskreno, nisam čula nikad, a povezana sam sa Židovima koji su DALEKO fanatičniji od ovih hrvatskih (i u dobrom, ali i u vrlo lošem smislu).
Esperanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 09:53   #15
Quote:
Esperanza kaže: Pogledaj post

Na fotografijama na službenim stranicama ja sam vidjela i dečke bez kapica (doduše, i hrpetinu dečkiju sa šiltericama - što je valjda "alternativa" nošenju kipot ili tako nešto? - ali i dečke bez apsolutno IČEGA na glavi). Ali i ako ima takvo pravilo, iskreno, po meni je to u redu.
Ono što mi nije u redu je ostalo što si napisala, ako je to uopće točno - jer za to da bi neki Židov inzistirao da neki ne-Židov izgovara brochos prije jela i slično, pa makar se nalazio među Židovima, iskreno, nisam čula nikad, a povezana sam sa Židovima koji su DALEKO fanatičniji od ovih hrvatskih (i u dobrom, ali i u vrlo lošem smislu).
Nije istina da su djeca primorana da čitaju molitve niti da se mole prije jela. To je stvar izbora. Na kraju i upis u tu školu je stvar izbora.

A to da uče da je Izrael najljepši...o čemu govorite...i kaj tu ima loše!? Treba li ih učiti mržnji?!

Pa sve nas su učili da je Jugoslavija najljepša...pa smo svi ipak formirali drukčije mišljenje. Iskreno, bolje mi je da uče da je Izrael najljepši, nego ovo polurevizionističko sranje po drugim školama...
Junije16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 22:27   #16
Wink SOPHIAX - HRPA GLUPOSTI

Quote:
SophiaX kaže: Pogledaj post
.
Dakle, takvu gomilu gluposti već davno nisam pročitala na Forumu! Upozorana sam od strane prijatelja o neistinama koje plasira SOPHIAX, ali ovo nisu neistine, ovo je zločesto narušavanje ugleda jedne male i vrlo respektabilne osnovne škole čija je budućnost u Hrvatskoj kao jedne od najboljih privatnih osnovnih škola!
A evo i argumenata MAJKE UČENICE koja od ove godine polazi jedan od nižih razreda - prebačena iz državne škole zbog učestalog zanemarivanja, omalovažavanja od strane učiteljice, konstantnog laganog zlostavljanja kao oblika normalnog ponašanja u školi!
1. - tijekom posjeta školi i razgovora s vrlo ljubaznom i simpatičnom ravnateljicom toliko toga lijepog mi je napričala da je moja prva misao bila - Ok!, ako je i pola od toga istinito, meni je dovoljno. Vrlo jasno mi je predočila i specifičnu slobodnu aktivnost, hebrejski program, i zamislite! TO ME JE ODUŠEVILO! Druga kultura, povijest židovskog naroda (LJUDI - NAŠA POVIJEST!!), raznolikost običaja, kulture - pa to je divno! Neka moje dijete nauči i nešto drugo osim onoga što mi živimo, neka vidi da postoje različitosti, NEKA NAUČI POŠTIVATI RAZLIČITOSTI!!
2. - prvi tjedan svi mi roditelji dobili smo popis slobodnih aktivnosti, ime i stručnu spremu voditelja, preporučljiv uzrast za pojedinu aktivnost. Moja kćerka i ja, u zajedničkom razgovoru, odlučile smo da će polaziti 3 od ponuđenih 7, i, zamislite??? SVE SE REDOVITO ODRŽAVAJU!! Nije samo hebrejski program aktivnost koja se održava, draga SOPHIAX, SVE SE ...pročitaj prije napisano!!
3. - učiteljica moje kćerke je divna osoba. Komunikativna, pažljiva, ozbiljna, predana poslu. Individualno radi sa svakim učenikom (maksimalno 10 ih je u razredu, ljudi dragi - gdje to ima???), a meni i ostalim roditeljmima šalje detaljno izvješće o napretku kao i o problemima, vrlo otvoreno i iskreno.
4 - prehrana? Jelovnik sam pokazala prijateljici liječnici koja se bavi problemima pretilnosti u djece osnovnoškolskog uzrasta. Izračunala je vrijednosti pojedinih obroka i rekla mi da tako kvalitetno sastavljen jelovnik nije imala prilike vidjeti kroz svoje istraživanje u osnovnim školama. Meni dovoljno! Tu i tamo dođem u školu u vrijeme ručka, SOPHIX, riba koja se tu priprema 2 do 3 puta tjedno, svježa je da svježija ne može biti. A da je kuharica odlična, ODLIČNA JE! Garantiram! I ravnateljica nije nikakav "Indija-harikrišna- .... freak" Žena je koja živi normalan život i jede hranu uobičajenu za naše podneblje. SOPHIA, SOPHIA! Ti stvarno svašta nadrobiš!

Uglavnom, da završim, za sada (kažem za sada, nakon 2 mjeseca) ravnateljica mi nije obećala ništa što se nije i ostvarilo. Kako će biti dalje, ne znam. U razgovoru sa ostalim "starim" roditeljima vidim da su to njima sve normalne stvari, i da je to sve stvarno tako kako je i za sada. Nije da sam osoba koja ne vjeruje da su mogući i problemi. Ali uvjerila sam se da na školi rade sve odreda ljudi sa kojima su kroz razgovor moguća rješenja svih problema koji će vjerojatno ponekad i doći.
Eto, SOPHIAX, ovo ti je iz "prve ruke". I nisam Židovka, katolik sam, vrlo tolerantna u svezi svih različitosti. Dapače, smatram da različitosti treba biti što više, TO NAS ČINI BOGATIJIMA! Zato smatram da treba biti i zločestih ljudi na ovome svijetu, pa kako bismo inače znali prepoznati dobrotu, iskrenost i poštenje?!
Gabrijela178 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 22:40   #17
Thumbs up NE NASJEDAJ NA GLUPOSTI!!

Quote:
akafi kaže: Pogledaj post
sinoć sam naišla na ovo, vidim da su imali dan torenih vrata , jel bio netko , znate li išta o toj školi
čini se too good to be true

http://www.lauder-hugokon.hr/
AKAFI, preporuka mene kao majke učenice koja je polaznik te škole je da, ako ste zainteresirani za upis djeteta, otiđete u školu na razgovor sa ravnateljicom. Dobit ćete vrlo iscrpne i kvalitetne informacije. Vjerojatno će vas, kao i mene svojedobno, pozvati da navratite kad god želite i pogledate školu kako biste dobili i bolju sliku, i to, kažem, ako ste zainteresirani za upis djeteta, iskoristite i dođite. Ja sam oduševljena školom, odnosom prema djeci, atmosferom koja se osjeti na hodniku, odnosom prema roditeljima.
Kratko i jasno - PREPORUČUJEM ŠKOLU!
Gabrijela178 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 07:32   #18
Quote:
SophiaX kaže: Pogledaj post
Netko je dobro rekao, škola "Hugo Kon" je raj za naivčine pune love za bacanje, ili kako je ravnateljica nedavno odbrusila jednom roditelju koji je tražio da mu predoči jelovnike, da zna što mu dijete svaki dan u školi koju skupo plaća (ne) jede; "Ovo je škola za vas stare i bogate roditelje koji se želite riješiti svog djeteta da se ne biste morali njime baviti, i da se možete umjesto svom djetetu posvetiti vlastitom životu. Nikoga od roditelja ove škole osim vas ne zanima što mu dijete od 8-17 h radi ili jede u školi, samo plaćaju da bi vlastitu djecu što manje gledali doma".
.
jel ti sad bolje, se osjećaš superiornije?
ajme koliko mržnje izlazi iz tebe, pa to je nevjerojatno.

lijepo se skrivati iza nicka i onda ovako pljuvati po nekome ko nije tu da odgovori. A to jako puno govori o tebi.

Laž do laži.

Kao prvo, nitko ne mora tražiti da mu se predoče jelovnici jer ih redovito dobijemo na mail.

Kao drugo, prehrana nije veganska jer ima i mljeka i mlječnih proizvoda, i ribe, i pazi sad-mesa

Što se tiče molitve i kapica- dečki koji nisu Židovi trebaju pokriti glavu samo prilikom jela. To što je nekom klincu fora da tu šiltericu nosi i dalje to ne znači da mora.

Mole na Šabat, znači u petak. Moje dijete je neŽidov(fuj, sama ta podjela koja je uvedena na ovoj temi mi se gadi al dobro, kad moramo već tako)- je jednom predvodio molitvu iz razloga da izvrsno svladava hebrejski i to mu je bila čast.

GADI mi se to što neki koji nemaju veze sa školom, koji stalno nešto čuju o toj školi a nikad nisu bili tamo blate nešto o čemu nemaju pojma. I onda još blate nas koji imamo djecu u toj školi da smo "naivčine pune love za bacanje i roditelje koje boli ona stvar za njihovo dijete" Epa sram te može biti Sophia!!!

Očito se iza toga nalaze neki skriveni interesi ili bolest.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 07:48   #19
Quote:
SophiaX kaže: Pogledaj post
Pitam se samo zar u ovom sustavu ne postoje nikakve inspekcije koje bi obilazile i privatne škole, u ovoj bi se sigurno našlo štošta.
Sophia,i ti kao državljanin RH imaš pravo pa čak i obavezu reagirati ako smatraš da se prava djeteta na bilo koji način krše pa te ja molim da to i napraviš. Nazoveš Ministarstvo obrazovanja, pravobraniteljicu za djecu, ako je potrebno MUP i USKOK i sve lijepo prijaviš. Možeš i anonimno.

Isto tako, kako optužuješ roditelje koji su upisali djecu u ovu školu da ne vode brigu o njima, prijavi to socijalnoj službi i nadležnm organima- evo ja sam prva spremna dati JAVNO sve svoje podatke pa možeš početi od mene

a možda bi i druga strana mogla pokrenuti razne postupke zbog npr. kaznenog djela klevete a i lako izvedivo pošto ide novi zakon o dostupnosti podataka poput IP adresa i odgovornosti za izjave skrivene iza nickova na forumima, blogovima i slično.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 13:10   #20
moderator

Quote:
Kikica kaže: Pogledaj post
Sophia,i ti kao državljanin RH imaš pravo pa čak i obavezu reagirati ako smatraš da se prava djeteta na bilo koji način krše pa te ja molim da to i napraviš. Nazoveš Ministarstvo obrazovanja, pravobraniteljicu za djecu, ako je potrebno MUP i USKOK i sve lijepo prijaviš. Možeš i anonimno.

Isto tako, kako optužuješ roditelje koji su upisali djecu u ovu školu da ne vode brigu o njima, prijavi to socijalnoj službi i nadležnm organima- evo ja sam prva spremna dati JAVNO sve svoje podatke pa možeš početi od mene

a možda bi i druga strana mogla pokrenuti razne postupke zbog npr. kaznenog djela klevete a i lako izvedivo pošto ide novi zakon o dostupnosti podataka poput IP adresa i odgovornosti za izjave skrivene iza nickova na forumima, blogovima i slično.
ja nemam dijete uopće, a kamoli u nekoj školi, ali kad imam slobodnog vremena volim ga provesti na forumima, na mnogim temama sam informirana, ponešto naučila a često shvatila kako o mnogočemu nemam pojma, npr. volim odlaziti i čitati postove o temama posvećenim religiji, židovstvu, kršćanstvu, islamu, tamo bih preporučila da ode i autorica ksenofobičnih napisa o židovskoj školi, da vidi koje je more našeg (jedino u tome, priznajem) zajedničkog neznanja o religijama koje su temelj ove civilizacije, u kojoj i gospođa, htjela ne htjela živi i ubire dostignuća. Ako ništa bar računalo, internet........
O predrasudama i ksenofobiji moglo bi se unedogled, Kikici bih poručila, nije potrebno zvati ni MUP, ni USKOK, sve ove teme prate i moderatori i mogu reagirati....
Za sada je bolje da ne diraju ove postove, oni najbolje pokazuju, ono što bi se reklo, početnica su i abeceda ksenofobije i predrasuda, usudila bih se reći, i - primitivizma našeg svagdašnjeg...
Dobro da ima ovakvih, pa i anonimnih rasprava u kojem možemo reći što mislimo onima koji broje krvna zrnca i usuđuju se određivati kolika je dopustiva mjera domoljublja, da se kao argumenti moraju potezati nacionalnost i vjeroispovijest...
I za kraj, makar nemam djecu, drago mi je da postoji škola kakva je Hugo Kon, i divim se hrabrim roditeljima koji su dali djecu u tu školu, unatoč ovako strašnim predrasudama, u sred naše metropole!!!!.......
autumn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.