Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2012., 16:55   #2021
Quote:
boroR kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da program treba prikazivati stvarno i pravo stanje žirca 1:1.
ovisi o kojem dijelu progama govoriš. Za skladišni dio (komercijalno gledano) je plaćeno odmah. Knigovodstveno (prema glavnoj knjizi, pdv knjigama ili kpi), naravno nije dok ne sjedne uplata. Kao da si izdao račun koji nije plaćen.
Zato ja ne volim kad se već na skladišnim dokumentima mora definirati konto. Neka ima tu opciju, ali da se može isključiti ako korisnik koristi samo skladišni dio i zanimaju ga samo komercijalni podaci.
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 04:52   #2022
Quote:
Zdenamut kaže: Pogledaj post
znači prvo kupi, pa se onda žali ako ti ne valja? Kod Tehno ne trebaš ništa platiti dok se ne uvjeriš da ti paše.
To je OOOGROMNA prednost...
Da svakako, zko kupi Tehno usrećio se do neba....hahahaha!!

Quote:
scarreedd kaže: Pogledaj post
Molio bih dežurne računovođe da objasne kako oni to rade?
Pa kako ti to knjižiš?!? Zar ne uzmeš izvješće banke i ne knjižiš na rraju mjeseca?!?

Quote:
boroR kaže: Pogledaj post
Izvadak je jedina relevantna stvar kaj se plaćanja tiče. Ak nije na izvatku-ne postoji.
I to je to. Točka.
__________________
Sve gore...

Zadnje uređivanje lili p. : 22.06.2012. at 10:36. Reason: spajanje postova
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 08:52   #2023
Ja sve dokumente knjižim istog dana kad mi ih poštar baci na stol, ako ću čekat kraj mjeseca više neću znat gdje sam.
Meni ovdje nitko ne zna odgovorit kako se knjiži kartičarska faktura koja dođe jednom mjesečno a sadrži hrpu stavki koje su djelomično već naplačene, a dio će tek biti naplačen u ovom mjesecu. volio bih da program može tu fakturu nekako "rascijepat " tako da mogu svaki dan odgovarajući dio te fakture povezat a izvodom. I onda nek mi program to sve sam zavede u kpi i ja sretan
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
scarreedd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 10:54   #2024
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Da svakako, zko kupi Tehno usrećio se
pa sigurno, ako je isprobao i vidio da mu odgovara, onda se usrećio. Sigurno više nego sa pupilom koju prvo moraš kupiti da vidiš kakav je to mačak u vreći, a onda nemaš ni povrat novaca a nemaš ni podršku nego se moraš snalaziti ovdje po forumima i molit boga da ti netko hitno odgovori barem za mjesec dana
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 10:56   #2025
Quote:
scarreedd kaže: Pogledaj post
program može tu fakturu nekako "rascijepat "
za to trebaš škare, a ne program, lool
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 11:27   #2026
Quote:
scarreedd kaže: Pogledaj post
Ja sve dokumente knjižim istog dana kad mi ih poštar baci na stol, ako ću čekat kraj mjeseca više neću znat gdje sam.
Meni ovdje nitko ne zna odgovorit kako se knjiži kartičarska faktura koja dođe jednom mjesečno a sadrži hrpu stavki koje su djelomično već naplačene, a dio će tek biti naplačen u ovom mjesecu. volio bih da program može tu fakturu nekako "rascijepat " tako da mogu svaki dan odgovarajući dio te fakture povezat a izvodom. I onda nek mi program to sve sam zavede u kpi i ja sretan
Moze sto god hoces. Pitanje je samo jesi li ti to spreman platiti.
PoslovniProgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 13:45   #2027
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
pa sigurno, ako je isprobao i vidio da mu odgovara, onda se usrećio. Sigurno više nego sa pupilom koju prvo moraš kupiti da vidiš kakav je to mačak u vreći, a onda nemaš ni povrat novaca a nemaš ni podršku nego se moraš snalaziti ovdje po forumima i molit boga da ti netko hitno odgovori barem za mjesec dana
Mačka u vreći imaš opisanog (kompletno uputstvo za sve module) na web stranici. Prije nego ga kupiš, možeš doći kod njih na besplatnu prezentaciju, budući da se radi o složenijoj kupnji pa je dobro "u živo" čuti najbitnije upute i ono najvažnije, možeš dobiti novce nazad, ako nisi zadovoljan s programom, ako se javiš u neko dogledno vrijeme (mjesec, dva, a ne za tri godine).
Dovoljno dugo radim na Synesisu da su mi poznate te stvari. Upoznala sam (po glasu) i sve ljude koji se tamo javljaju na telefon (po stasu neke) i mogu reći da nisu tako "grdi", kako ih se ovdje opisuje. Obični su ljudi, kao i drugi, imaju svojih boljih i lošijih dana, nekad dobro razumiju postavljeno pitanje, nekad malo manje, ali smo skupa od 2002. i ne bih ih mijenjala.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 11:48   #2028
Quote:
scarreedd kaže: Pogledaj post
Ja sve dokumente knjižim istog dana kad mi ih poštar baci na stol, ako ću čekat kraj mjeseca više neću znat gdje sam.
Meni ovdje nitko ne zna odgovorit kako se knjiži kartičarska faktura koja dođe jednom mjesečno a sadrži hrpu stavki koje su djelomično već naplačene, a dio će tek biti naplačen u ovom mjesecu. volio bih da program može tu fakturu nekako "rascijepat " tako da mogu svaki dan odgovarajući dio te fakture povezat a izvodom. I onda nek mi program to sve sam zavede u kpi i ja sretan
Evo koja je poanta.
1. Čim si izdao gotovinski račun on je plaćen bez obzira gotovinom ili karticom. Gotovinu zbirno zatvaraš po obračunu prek uplate u blagajnu, a kartice s kontom kartičara. Odnosno, gotovina zadužuje kartičara, a kartice kartičara.
Tako na primjer na kraju mjeseca imaš 25 knjiženja na Master u iznosu 10000 kn. Od njih dobiješ uplatu od 7600 kn i račun na 400 što pokriva 8000 kn računa. Ostatak od 2000 nije ušlo u njihov obračun, jer se odnosi na prodaju nakon njihovog obr. razdoblja.
Na sljedećem njihovom obračunu će biti i taj ostatak...
2. Njihovu uplatu zatvaraš ne sa pojedinačnim računima nego s onih 25 zbirnih knjiženja.
3. Račun od 400 kn knjižiš na troškove prodaje, jer umanjuju stvarni prihod.
__________________
Scio me nihil scire
boroR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 04:10   #2029
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
pa sigurno, ako je isprobao i vidio da mu odgovara, onda se usrećio. Sigurno više nego sa pupilom koju prvo moraš kupiti da vidiš kakav je to mačak u vreći, a onda nemaš ni povrat novaca a nemaš ni podršku nego se moraš snalaziti ovdje po forumima i molit boga da ti netko hitno odgovori barem za mjesec dana
Tko god je kupio Yuga, usrećio se je, jer nije mogao isprobati Mercedes ili BMW. A tako nekako ide to sa Tehnom - pravi Yugo!! Isprobaj, pa baci!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 09:13   #2030
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Tko god je kupio Yuga, usrećio se je, jer nije mogao isprobati Mercedes ili BMW. A tako nekako ide to sa Tehnom - pravi Yugo!! Isprobaj, pa baci!
koje gluposti ti melješ. Čak da je i tako synesis je truli fićo kojeg nemožeš ni vratiti ni dobiti novce natrag, a tehno bar vratiš i ništa te ne košta.
Glupo je da se dva najtraženija programa bez potrebe ponižavaju, ako bi gledali cijenu i mogućnosti koje imaju to su ipak dva najpopularnija programa, ako uspoređujemo sa autima negdje u rangu popularnosti Astre ili Golfa.
Ostali programi su ili nesiguran oneman show ili preskupi za male firme.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 09:17   #2031
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Mačka u vreći imaš opisanog (kompletno uputstvo za sve module) na web stranici. Prije nego ga kupiš, možeš doći kod njih na besplatnu prezentaciju, budući da se radi o složenijoj kupnji pa je dobro "u živo" čuti najbitnije upute i ono najvažnije, možeš dobiti novce nazad, ako nisi zadovoljan s programom, ako se javiš u neko dogledno vrijeme (mjesec, dva, a ne za tri godine).
ne velim ja da je synesis loš, ali nemojmo ni pretjerivati u hvalama, ima on mana dosta. Bitno je ovdje što nemaju besplatnu probu, znači ipak moraš prvo platiti pa ako ti ne odgovara tražiti novce natrag, natezati se s njima itd. Velika zafrkancija. Barem se meni tako čini.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 19:35   #2032
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
ne velim ja da je synesis loš, ali nemojmo ni pretjerivati u hvalama, ima on mana dosta. Bitno je ovdje što nemaju besplatnu probu, znači ipak moraš prvo platiti pa ako ti ne odgovara tražiti novce natrag, natezati se s njima itd. Velika zafrkancija. Barem se meni tako čini.
Loše ti se čini, kao i sve ostalo što si napisao. Jednostavno ne stoji.

Riječi: ne velim da je loš, nemojmo pretjerivati u hvalama, ima on mana, natezati se s njima, velika zafrkancija,..... također ne stoje.

Vidim da nemaš iskustva sa Synesisom pa bi bilo korektnije da ne pišeš o onome sto ne poznaješ, niti razumiješ.

Piši nešto o sebi. Piši nešto o svom programu, bez uspoređivanja. Nitko od nas nema vremena isprobavati nove programe, ali bome ako napišeš nešto o svom programu, interesantno, jedinstveno, dobro riješeno, sigurno ćeš više pomoći potencijalnim kupcima, nego na ovaj način.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 23:25   #2033
Opet se priča svela na prepucavanje. Tehno-Synesis i to ne koji je bolji i zakaj nego koji je lošiji...
Nisam probao Synesis, a rado bi potrošio na njega par sati. Vidio sam ga kod svog knjigovođe, dosta dobro djeluje u segmentu u kojem ga koristi. Ona je jako zadovoljna programom i obožava ga. Znam za dva slučaja gdje su ga izbacili, jer nisu bili zadovoljni "business" dijelom, osobito skladištem.
Moj dojam je da je to dobar program za računovođe dok je manje primjeren u svakodnevnom poslovanju. Naravno s obzirom da ga nisam probal moj dojam je relevantan samo meni i to uvjetno.

S druge strane Tehno sam prevrnul i odgovorno (sam sebi) tvrdim da je loš.

Međutim bio program dobar ili loš, čovjek se na svakaj navikne ko i magarac na batine.
Stvarno je šteta da nema rasprava o drugim programima. Osobito bi bilo korisno i zanimljivo saznati o drgačijim konceptima.

Ova priča koja se svodi na temeljnica/glavna knjiga/izvještaj nije neka pamet. Za tak nekaj ti je i Excel dovoljan.
Kaj je ono kaj čini bit poslovanja? Temeljnica? Glavna knjiga?

Meni ne. Ima li kaj bolje od toga? Vidio sam bolje i sguran sam da ima toga još.
Pričajmo o tome kaj je bolje, a ne lošije.
__________________
Scio me nihil scire
boroR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 01:46   #2034
Quote:
boroR kaže: Pogledaj post
Pričajmo o tome kaj je bolje, a ne lošije.
Potpisujem
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 01:49   #2035
Quote:
boroR kaže: Pogledaj post
Opet se priča svela na prepucavanje. Tehno-Synesis
Stvarno je šteta da nema rasprava o drugim programima.
Kaj je ono kaj čini bit poslovanja?
Pričajmo o tome kaj je bolje, a ne lošije.
Synesis postoji više od deset godina, koliko je meni poznato i stalno se dograđuje. Primijetila sam da ima dosta ljudi ovdje, koji ga koriste.
Tehno je ime koje se silom želi "podmetnuti" kao ravnopravni program u razini Synesisa, od strane par forumaša, koji ga niti ne poznaju dovoljno, ali rade prema poznatoj formuli: vrti ime, vrti ime, ... pa će ljudi dobiti dojam da se tu radi o dva usporediva programa. Ili drugim riječima: koristi rasprostranjenost dobrog programa da uguraš nešto čemu to ne priliči, ali vrtiš, vrtiš, vrtiš, ..... i postižeš svoj cilj. Ljudi čuju ime.

"Kaj je ono kaj čini bit poslovanja?" - Po meni cjelina. I osnovna djelatnost (u ovom slučaju trgovina), i svaka potrebna, sporedna djelatnost. Ako se knjigovođu tu "ugura", pod potrebnu, sporednu djelatnost, bilo bi dobro istovremeno raditi na dvije razine, tako da se aktivnosti ne dupliciraju, odnosno, da se sve odvija istovremeno (u ovom slučaju nabava, prodaja) zajedno s knjigovodstvenim praćenjem.

Moram priznati da sam se srela s nekoliko "moćnih" programa maloprodaje na koje sam se samo "nastavila". Međutim, ne mogu izbjeći dio dupliciranja poslova i to me ljuti, a pomoći nema jer nisu kompatibilni, nažalost.

Na to te želim upozoriti, da imaš u vidu prilikom odabira rješenja.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 01:56   #2036
Quote:
boroR kaže: Pogledaj post
Pričajmo o tome kaj je bolje
Potpisujem i ja!
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 07:49   #2037
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Moram priznati da sam se srela s nekoliko "moćnih" programa maloprodaje na koje sam se samo "nastavila". Međutim, ne mogu izbjeći dio dupliciranja poslova i to me ljuti, a pomoći nema jer nisu kompatibilni, nažalost.
što se tebi točno dupliciralo u mp? Želiš reći da na svaki mp račun treba naguravati konto?
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 11:20   #2038
Quote:
boroR kaže: Pogledaj post
Međutim bio program dobar ili loš, čovjek se na svakaj navikne ko i magarac na batine.
tu se slažemo

Quote:
Stvarno je šteta da nema rasprava o drugim programima. Osobito bi bilo korisno i zanimljivo saznati o drgačijim konceptima.
razmisli zašto ih nema. Najlakše je popljuvat program (kao što si ti uradio prema Tehno, baš popljuvao bez argumenata), a teško je drugom programu naći i neku vrlinu. Ja ne preporučam pupilu ali često sam iznosio i neke vrline koje program nesumnjivo ima.

Quote:
Ova priča koja se svodi na temeljnica/glavna knjiga/izvještaj nije neka pamet. Za tak nekaj ti je i Excel dovoljan.
Kaj je ono kaj čini bit poslovanja? Temeljnica? Glavna knjiga?

Meni ne. Ima li kaj bolje od toga? Vidio sam bolje i sguran sam da ima toga još.
Pričajmo o tome kaj je bolje, a ne lošije.
vidi se da nisi ni probao Tehno, jer upravo se Tehno ne zasniva na guranju konta u sve i sva. Možeš, ali skladišni programi su odvojeni od toga (do momenta kad ne želiš sam uključiti te veze, koje su korisne samo onome koji odmah radi i knjigovodstveni dio, ali poduzetnici obično vode samo skladište).

I nije istina da se ovdje nije govorilo i prednostima, razlikama između Tehno i Synesisa, ali treba se vratiti unatrag i čitati a to je mnogima teško.
Osnovna razlika je što Tehno radi na SQL bazi.

Uostalom, moderatorica inzistira da se govori o manama, jer nas kao prednosti nebi trebale zanimati. Nije ni meni logično, ali ona usmjerava rasprave u tom smjeru.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 11:50   #2039
Apsolutno nije istina da ja želim da se naglašavaju mane. Kako si to uspio zaključiti?

Želim da se bavi programima - manama i vrlinama, a ne forumašima i pljuvanjem po istima. Valjda nisam bila dovoljno jasna - tema je program - dobar/loš, valja/ne valja, probao/nisam probao, a ne forumaš. Nadam se da sam sad jasna

I ja sam izražavala žaljenje što smo zapeli na dva programa, ali tako je kako je.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 11:55   #2040
Praktički me nazivaš lažljivcem.
1. Nisam "popljuvao" Tehno bez argumenata, probaj se skoncentrirat prilikom čitanja.
Rekao sam da ću napravit video gdje se vidi sva divota, al sam mislil ipak ne trošit vrijeme uzalud, jer ionako ovdje argumenti ne znače ništa. Međutim, izgleda da ću ipak morat pa ću se potrudit da ga vidi što veći broj ljudi.

2. Odgovaraš meni na nekaj kaj je rekel neko drugi. Ja nisam rekel da Tehno "gura konta u sve i sva". Dapače računovodstveni dio me uopće ne zanima. Međutim Paletko koji bi trebao biti kak ti poslovni program je trivijalan, loše napravljen i ne radi dobro.
__________________
Scio me nihil scire
boroR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.