Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2011., 21:38   #61
Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
U tom pogledu HDZ nije ništa drugačiji od ostalih stranaka. Pa nije koalicija 2003 izgubila izbore radi lijepih Sanaderovih očiju?
Trečesijećanjci nisu bili savršeni ni planetarno pametni,ali su započeli rekonstrukciju države sa namjerom podizanja konkurentnost,sa namjerom postizanja bolje stratne pozicije,sa namjerom pročiščavanja sistema.Reforme nikome ne odgovaraju,i ljudi nisu trpjeli određu neslogu unutar njih.To je u redu.Ali HDZ treba 5 godina da se sabere,da se protrese i otarasi otpada.
Nijedna stranka nije idelan,poštena i trlja baba lan,ali je HDZ zasigurno najveći genetski otpad koji je mogao parazitski uništiti zemlju.Oni su samo partijici omotani u zastavu.Ništa više.Njihova obećanja sliče onima nakon 45¨.Nažalost,čovjek mora biti grub u ocijeni prema njima jer nije za dugo vremena bila takva količina loših karaktera i manjka razuma i neodostak osnovne pristojnosti,političke kulture,a da ne govorim o nikad razmišljanoj viziji zemlje.Oni krpaju rupe,jer ako bi trebali zamijeniti cijeli krov,izgubili bi pravo gazdinstva.Oni zamišljaju život u dvije kategorije-povlašteni i nepovlašteni..Ne treba lamentirati kojoj oni skupini pripadaju!
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 21:41   #62
Quote:
Kokoš Hrvatica kaže: Pogledaj post
Čitajući sve ove postove čovjek se zapita u čemu je zapravo problem.
Svi mi ovdje na forumu dobro znamo odrediti probleme, svi ukazujemo na kriminal i čak ga i dokazujemo ali opet se ništa ne događa.

Ako je vlast loša a oporba još gora tko ima zadatak da se bori za pravdu?
Tko ima zadatak natjerati pravosuđe da pokreće postupke nad svakim sumnjivim slučajem?

Moje mišljenje je da su to u prvom redu novinari.

Kada na sveokupnu degradaciju novinarske struke, odnosno inflaciju novinarčića te upitnu kvalitetu studija novinarstva dodamo naviku iz EU da se sve ali baš sve može kupiti novcem postaje jasno zašto niti jedan novinar nije u stanju kvalitetno izvjestiti javnost o otkrivenom lopovluku a kamoli ustrajati u objavljivanju jedne te iste vjesti trako dugo dok se nešto ne pokrene.

Kad ste vidjeli da novinari istražuju poreznu upravu vezano na neplaćanje doprinosa i po 2 godine od strane nekih firmi.
Kad je netko pisao i ustrajao pisati o Kamenskom?
Razotkriti baš sve detalje, ako stečaj predugo traje objaviti ime i prezime stečajnog suca i stečajnog upravitelja i izazvati reakciju javnosti.
Kad je netko istražio koji su to prijatelji dali Mesiću 2 mil kuna za stan.

Izgubio se moral struke, lova je važnija od svega....
Moj naklon gospođo Kokoš.U svemu leži činjenica.Istina je pravo svih da kaže što želi.
Tko je vlasnik novina,ima i pravo na oblikovanje informacije.
Novinar dobiva novac od prodaje i od šefa koji tumači što se treba pisati.
Istraživačko novinarstvo ne uspijeva jer nema smisla kod ljudi.Oni su svijesni da ne valja,ali jadnici ne znaju konzumirati sovja prava..oni čekaju da im država kaže kada.I još kažu da nema komunizma u nas..
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 06:04   #63
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
...Istraživačko novinarstvo ne uspijeva jer nema smisla kod ljudi.Oni su svijesni da ne valja,ali jadnici ne znaju konzumirati sovja prava..oni čekaju da im država kaže kada.I još kažu da nema komunizma u nas..
Istraživačko novinarstvo ne uspijeva iz savim drugih razloga:

Quote:
Tih godina u novinskim izdanjima EPH, ali i u gotovo svim drugim novinskim kućama, istraživački novinari postali su zabranjena kategorija, zbog čega na bjesomučnu pljačku društvenog dobra gotovo nitko u to vrijeme nije upozoravao.
Cijeli (šokantni) članak ovdje http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...po/187170.html
__________________
˝Detuđmanizacija je u nečem ipak uspjela. Uspjela je moralno, ekonomski i politički razoriti zemlju"
Orlovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 15:27   #64
Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
Istraživačko novinarstvo ne uspijeva iz savim drugih razloga:



Cijeli (šokantni) članak ovdje http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...po/187170.html
Vjerovatnost je uvelike prisutna u tome,da vlasnik određuje tko i što smije pisati i istraživati o svojim partnerima,suradnicima i protivnicima.Ali što se očekuje od npr.Glasa Koncila,ili drugih medija?
Uvijek i svagda treba čitati između redaka.Tako je i na Zapadu,koji ima daleko usavršeniji model vlasnika,javnosti i medijskog alata.
Logički povezati,ako poznajemo pozadinu određenih krugova i ako uspijemo iščitati iz nastupa i napisa.Možda griješim u prvom,u drugom čitanju mislim da ne.Čovjek sam i ništa ljudsko nije mi strano.
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 16:43   #65
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
...Uvijek i svagda treba čitati između redaka...
Apsolutno se slažem. Jedina kvaka je što su medije tako temeljito bile počišćene da nije imao tko objaviti, pa su prepisivači domaćih zadaća mogli raditi što im je bila volja, a jedna od prvih ˝zadaća˝ im je bila iznutra kompromitirati i razoriti najprvo HDZ, a zatim cijelu državu. Oni koji su to vidjeli i digli glas protiv, čak da su samo malo dali naslutiti da nisu ˝na liniji˝, letjeli su van iz HDZ-a, kao što se desilo članovima obitelji Tuđman. Daleko od toga da HDZ nije i prije imao problema, upri prstom u onu stranku koja ih nema, ali ono što se desilo zadnjih nekoliko godina i stranci i državi je da ti dah stane. Imajući u vidu ˝reputaciju˝ EPH, nisam baš 100% uvjeren da sve ono što ovdje http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...2/Default.aspx piše je potpuno točno, ali ako jest i djelomično, onda je taj ekocid možda najgore što nam se moglo desiti, jer trovanje ljudi, zemljišta, vode i zraka nema premca po posljedicama za sve nas. Kako se to moglo desiti? Samo na jedan način; razori HDZ iznutra pa je poslije lako. Naravno, ˝maheri˝ ne mogu počistiti baš sve i svakoga. Smatram da je i pametno da se svi oni koji misle drugačije ne istrče odmah pa ih se pomete, nego pričekaju da najgore, prođe sačuvaju snage, pa tek tada ustanu kad ima smisla. Koliko vidim, detuđmanizatori se obnove HDZ-a najviše i boje, zato i urlaju preko medijskih grlana ˝svi sve znali i svi su krivi˝. To me najviše podsjeća na onu udbinu podvalu Hrvatima u iseljeništvu da je jedini dokazani pravi Hrvat onaj kojeg ubila udba, svi ostali su njezini agenti.

Da naglasim; želio bih da SVE hrvatske stranke smognu snage i riješe se taloga, samo tako mogu opstati dalje. Ne uspiju li, osnovati će se nove pa je baš to taj tračak nade da ćemo kao država i nacija ući u EU, a ne kao poharani teritorij na jugoistoku Europe.
__________________
˝Detuđmanizacija je u nečem ipak uspjela. Uspjela je moralno, ekonomski i politički razoriti zemlju"
Orlovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 20:09   #66
Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
Da naglasim; želio bih da SVE hrvatske stranke smognu snage i riješe se taloga, samo tako mogu opstati dalje. Ne uspiju li, osnovati će se nove pa je baš to taj tračak nade da ćemo kao država i nacija ući u EU, a ne kao poharani teritorij na jugoistoku Europe.
Zbog novaca je sve počelo, a prilično sam siguran da iz istog razloga jedino može i završiti. Uskratiti novac je jedini način da ih se međusobno posvadi, rasturi i potjera. Ne misliš valjda da je do unutarnjih previranja u HDZ-u došlo radi neslaganja oko etičkih pitanja ili općeg dobra?
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 22:43   #67
Quote:
Garovix kaže: Pogledaj post
Zbog novaca je sve počelo, a prilično sam siguran da iz istog razloga jedino može i završiti. Uskratiti novac je jedini način da ih se međusobno posvadi, rasturi i potjera. Ne misliš valjda da je do unutarnjih previranja u HDZ-u došlo radi neslaganja oko etičkih pitanja ili općeg dobra?
Od novca je i počelo ali ni u kom slučaju neće završiti radi samog novca. To kažem jer znam hrpu onih koji su kao dragovoljci išli u rat i iz znam kako dišu. E vidiš, danas takvima ja ne bih ni u snu želio prepriječiti put. I žuljalo to neke ili ne, njih ima još puno u HDZ-u, i znam iz prve ruke koliko su ogorčeni što se sve u njihovo ime radilo. E vidiš, zbog takvih i zbog njihovog znatnog broja dešava se ovo što sad vidimo, jer oni koji provode čupanje korova u HDZ-u i državnim službama to nikad ne bi ni počeli da nemaju veoma dobar oslonac među običnim članstvom. A da je taj pritisak odozdo toliko velik i usmjeren prema povratku na temelje s kojih se krenulo u stvaranje neovisne Hrvatske, vidi se i po tome kako Kosorica i ostali iz vrha povlače određene političke poteze. Dalje, koliki je taj pritisak da se nešto učini i to brzo, svjedoči i zadnje pisanje Glasa Koncila, a svi koji iti malo kuže politiku znaju veoma dobro koliko je Vatikan dobro obaviješten i da vuče javne poteze tek kad je sve sazorilo. Da je taj proces povratka izvornim vrijednostima kad se za državu i naciju ginulo prešutno (barem za javnost) prihvaćen kao realnost i od EU vidljivo je iz puno toga. Pa ne misli netko valjda da bi državni vrh baš sad, kad su pristupni pregovori za članstvo u EU u odlučujućoj fazi, bio toliko kratkovid da vukao bi poteze koji bi to mogli upropastiti?

Na kraju, uvjeren da takvih pravih ljudi ima i u drugim strankama, sa istim ili veoma sličnim razmišljanjima i namjerama. Kad i kako će oni krenuti, to je već drugo pitanje.

Naravno, lijepo je biti optimist i očekivati pomak na bolje, ali tu moramo biti na čistu da, bez obzira više nego jasnu potrebu da se makne s dna, svaka stranka može posrnuti i prestati biti odlučujući čimbenik na političkoj sceni. Međutim, smatram da je pravac kojim se krenulo nezaustavljiv, i ako jedni posnu, niknut će novi i nastaviti dalje, sviđalo se to dežurnim katastrofičarima ili ne.
__________________
˝Detuđmanizacija je u nečem ipak uspjela. Uspjela je moralno, ekonomski i politički razoriti zemlju"
Orlovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 08:01   #68
Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
Jedina kvaka je što su medije tako temeljito bile počišćene da nije imao tko objaviti, pa su prepisivači domaćih zadaća mogli raditi što im je bila volja, a jedna od prvih ˝zadaća˝ im je bila iznutra kompromitirati i razoriti najprvo HDZ, a zatim cijelu državu.
Odlučan sam reći da je HDZ kompromitirao sam sebe svojim dugogodišnjim neznalačkim radom,i tu je uloga utjecajnog medija vrlo malo pomakla stvar,jer si očito svjestan da apatija koja vlada u ljudima može značiti da su sutra novine mogu objaviti da Vlada prodaje Slavoniju austrijskim magnatima i neće se dogoditi ništa posebno.
Novine i svim mediji mogu pisati što žele i kako žele,što se mene tiče.Upravljanje zemljom nije bilo dobro,jer su davana obećanja koja se nisu mogla ispuniti,a ta obećanja bila su puna neodgovorne politike i u položaju da imamo novaca.Sve je bilo u održanju vlasti po svaku cijenu,u tome je vidim cjelokupni HDZ,pa mi je stoga žao onih pojedinaca u toj stranci koji zapravo šute o kancirogenosti tih ljudi uopće.Nema sumnje da svaka stranka ima svoje muljeve i kukolje,ali pogledajmo tko je bio na vlasti neusporedivo dugo.
HDZ je model partijskog upravljanja,tamo je nestala davna vizija Hrvatske,i u svemu se vidi unutrašnji neprijatelj.Doista zemlje je dovedena da funkcionira po načelu spletki i korupcije,klijentelizma i nesposobnih rodijaka da se najkraće izrazim.Nije bilo trezvene i odgovorne vizije,koja je možda i postojala u nekom dijelu HDZ,za koji ti tvrdiš da je počkaljen od strane medija,veće je to zamijenila opća pojava foteljaštava i uskogrudnosti vladajućih.Spominješ obitelj Tuđman.Mislim da je gospođa Ankica i kčerka joj Nevenka imali dovoljan nastup u medijima za ono što su osumnjičeni,dok g.Miru cijenim kao intelektualca koji nije smio biti šef obavještajne službe jer mu je tata šef države.To me podsijeća na bantu-države,sorry ali zaista jest.
Želim suvremenu zemlju koju vode vizionari,koja konkurira jednoj Švicarskoj i skandinavskim zemljama,a ne preinaku balkanske gudure-države koja je bila upravo pod HDZ-om,koji se želio toga loga otresti ali je bio nesposoban uvidjeti da je problem u njemu a ne u civilnom društvu.Jačanje činovništva,troma državna uprava samo je održavala stari način rada preuzet iz kominustičkih vremena,sada pod uvjetom nacionalnih obilježja.
HDZ nije sazrio,i njemu tek slijede ozbiljne unutarnje reforme bez kojih neće biti pravi odgovor na vrijeme u kojem živimo.Oni najprvo moraju priznati svoje promašaje i ispričati se državljanima ove zemlje koje su vuklii za nos ove silne godine.
Ponavljam da nisu jedini krivac,ali su svakako glavni.
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 10:10   #69
Kakav antagonizam, kao da postoje neke razlike između HDZ-ovaca.

Kalmeta je i dalje najmoćniji,iako je najkorumpiraniji ministar na svijetu
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 12:03   #70
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kakav antagonizam, kao da postoje neke razlike između HDZ-ovaca.

Kalmeta je i dalje najmoćniji,iako je najkorumpiraniji ministar na svijetu
Mislim da je to stranka koja je specifična po unutarnjem neslaganju i sve zbog održanja na vlasti.Ako pogledamo svjedočenja Scheeksa,Kalmete i inih o Sanaderu i njegovom ponašanju prema njima onda uočavamo veliku netrpeljivost,koju kamera ne otkriva dovoljno.Oni su jednostavno uklopljeni u mnoštvo osobnih ambicija koje mogu ostvariti jedino preko HDZ,koji u ruralnim krajevima može proći kao"naša"stranka".Naravno,svi ostali su antihrvatski komunistički elementi.
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 12:06   #71
HDZ i još uvijek u određenim krugovima(crkvenjaci i ruralni dio zemlje)nosi epitet snažne kontrakomunističke stranke,koja prirodno zadobiva naklonost Crkve uz koju stoji vjerno stado.To je dobitna kombinacija.Stvarnost je možda drugačija,ali tko želi živjeti u stvarnosti..?!

HDZ je otvorenu korupciju institucionalizirao kao legitimnu metodu vođenja državnih poslova(citat D.Butkovića,Jutarnji list)
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 13:52   #72
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
...HDZ je otvorenu korupciju institucionalizirao kao legitimnu metodu vođenja državnih poslova(citat D.Butkovića,Jutarnji list)
Da je nešto trulo u državi Danskoj vide i klinci iz pučke škole. Ali navesti za izvor informacija yutarnji pa još onda Butkovića, oprosti Peća ali nisam ni slutio da ćeš tako sočno sam sebe osramotiti.
__________________
˝Detuđmanizacija je u nečem ipak uspjela. Uspjela je moralno, ekonomski i politički razoriti zemlju"
Orlovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 23:29   #73
Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
Da je nešto trulo u državi Danskoj vide i klinci iz pučke škole. Ali navesti za izvor informacija yutarnji pa još onda Butkovića, oprosti Peća ali nisam ni slutio da ćeš tako sočno sam sebe osramotiti.
U redu.Naime,želio sam reći kako je ta rečenica slikovito objasnila sve o čemu se radi ovdje.Nisam smio prisvojiti to,pa sam citirao.Nisam aludirao na izvor,nego na vlasnika rečenice.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 03:30   #74
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Odlučan sam reći da je HDZ kompromitirao sam sebe svojim dugogodišnjim neznalačkim radom,...

...Spominješ obitelj Tuđman.Mislim da je gospođa Ankica i kčerka joj Nevenka imali dovoljan nastup u medijima za ono što su osumnjičeni,dok g.Miru cijenim kao intelektualca koji nije smio biti šef obavještajne službe jer mu je tata šef države.To me podsijeća na bantu-države,sorry ali zaista jest...

....Oni najprvo moraju priznati svoje promašaje i ispričati se državljanima ove zemlje koje su vuklii za nos ove silne godine...
Dužan sam ti odgovor na ovo gore, nisam stigao prije. Elem, niti u kom slučaju se ne mogu složiti da je u pitanju isključivo ˝neznalački rad˝. Naravno, njega je uvijek bili i bit će, ali to je samo popratna pojava manjeg značaja. Još sam od 2000-te smatrao da je na djelu namjerno i smišljeno kompromitiranje HDZ-a , jer je to bio jedini način da se najjača stranka gurne u stramputicu kako bi se i država mogla gurnuti u provaliju dugova i pljačke. Pod pljačkom prvenstveno mislim na otimanje banaka, novina, INA-e, Plive, da ne nabrajam dalje. Onih par stotina milijuna kuna preko i oko Fimi-Media je bakšiš, prašina u oči raji da se ne vidi pravi razmjer grabeža.

Obitelj Tuđman sam spomenuo da bih ukazao na nešto drugo što je ovdje bitno. Naime, i vrapcima na krovu je jasno da je izbacivanje Tuđmanovih bila demostracija sile i bahatosti te opomena članstvu što će im se desiti ne budu li kuš. Jer, ako se njih može izbaciti iz HDZ-a, koga se onda ne može? U tome kontekstu sam spomenuo izbacivanje obitelji Tuđman iz HDZ-a, samo ti to nisi vidio, ili možda nisi htio vidjeti.

Što se pak tiče Miroslava i njegovih dužnosti u državnim službama, i to što ˝nije smio biti šef obavještajne službe jer mu je tata šef države˝ pa te to ˝podsijeća na bantu-države˝, i ti zato onda ˝ sorry ˝, meni je to ˝obori˝ zdrav razum i svaku logiku sagleda li se u kakvoj smo gabuli bili. Uvijek iznova me zapanjuje sve veće i veće šarlatanstvo u ˝analizama˝ ne tako davne prošlosti i stvaranja neovisne Hrvatske, a još me više zapanjuje kad ti isti šrlatanski grlani ne vide kakvo ruglo od sebe prave svojim neznanjem. Da ne dužim, Tuđman je u Domovinskom ratu pozvao u obranu sve koji su mogli, i mobilizirao sve što je mogao. Tako se i Miroslav i toliki drugi uključili u obranu. A da je Miroslav bio najbolji izbor za dužnosti koje je obavljao, vidjelo se i po briljantnim pobjedama HV-a, jer i zadnji praširan zna da je prvi i osnovni uvjet svake briljantne vojne pobjede, vrhunski rad obavještajnih službi. Drugim riječima, da Tuđman nije povukao sve te poteze koji te podsjećaju na ˝bantu-države˝, danas bi ti hrvatska putovnica vrijedila koliko i putovnica Biafre.

Što se pak tiče isprike, duboko sam uvjeren da ju treba tražiti najprvo od trećejanuaraca i prepisivača domaćih zadaća, bez obzira na stranke, jer su braća po ˝zadaćama˝ i rezultatima, vidi moj potpis. Što se mene tiče, nikakva isprika nije ravna rezulatima danonoćnog rada USKOK-a i DORHA. A posao je tek počeo, što li će još izaći van do idućih izbora...
__________________
˝Detuđmanizacija je u nečem ipak uspjela. Uspjela je moralno, ekonomski i politički razoriti zemlju"
Orlovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 10:46   #75
Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
Još sam od 2000-te smatrao da je na djelu namjerno i smišljeno kompromitiranje HDZ-a , jer je to bio jedini način da se najjača stranka gurne u stramputicu kako bi se i država mogla gurnuti u provaliju dugova i pljačke.
Ne sumnjam u dugove koji su nastali dolaskom trećesiječanjske koalicje,ali poznajući uvjete u kojima je bila RH,odmah nakon preuzimanja vlasti drugo se nije moglo ni očekivati.Izolacija od međunaroden zajednice,investicije na kapaljku,domaća neuređena gospodarska grana,slaba životna i kupovna moć itd.HDZ je izgubio zbog očajne želje ljudi da uklone stranku koja je neprestano vladala zemljom preko obitelji Tuđman,koja je eto pro forma dobila neku dinastijsku inačicu.Nesumnjivo je da se u tom HDZ-u raslojavaju stranke i nastaju druge što samo pokazuje unutrašnja previranja i obračuni,a što svakako ne dovodi u pitanje i neslaganja trećesiječanjske koalicije koja je imala šest stranaka udruženih u namjeri izvlačenja zemlje iz kaljuže u koju je dovedena.
Mislim da je sasvim logično bilo očekivati,da od početka siječnja 2000 godine započinje nova stranica povijesti RH,u kojem nakon prvih pravih demokratskih izbora sa najmanje neregularnosti(koje imaju svoje repove i danas,ako uzimamo u obzir nesređene biračke popise)ljudi koji upravljaju zemljom imaju legitimnost pronaći pravo riješenje kako bi što prije usmjerili na pravi put,kako bi izašli iz stranputice i okova vanjskopoličke zavrzlame u koju nas je doveo pokojni predsjednika,koji je dakako imao sasvim drugačije poglede na BIH npr.nego njegovi nasljednici.Nikako se ne mogu složiti da je to bilo i smišljeno vrijeme u kojem se odvija nešto loše za bilo koju političku opciju,ali raskirnkavanje stanja u HDZ-u mogli smo pratiti i 1994 godine stvaranjem HND-a npr.Uvertira je bila da na državnoj televiziji,ili državnim novinama"Vjesniku",koji je svakoj vladi pamflet,dobije jednu dimenziju u kojoj HDZ neće biti omiljen zobg nagomilanih računa i odnosa prema ostalim građanima ove zemlje a ne samo onim koji su vezani ili imaju direktne koristi od HDZ-a.Raslojavanje,dugove i krpanje započele su vlade prije trećeg siječnja,ali je pravi zaokret u tome doista učinila koalicija koja je uzela krediti i odlučnije se pozavbavila sa unutarnjim reformama,koje su bile vrlo ozbiljne.Naime trećesiječanjci su još bili prilično sramežljivi što se tiče reformi,koje HDZ nikad nije proveo jer mu je vlast daleko bitnija od budućnosti zemlje.Nije naodmet uočiti kako je izražajni populizam uzagajan u HDZ-u palnski strukturiran samo zato da bi obitavali u njemu Sanader i sanaderi.Tko može spočitati trećesiječanjskoj koaliciji ovakav razmjer pljačke,pa i ne zaboravimo one koja se dogodila krajem ratnih sukoba.Pljačkati svoju zemlju urođeno je HDZ-u i tu se vrlo malo može osporiti.
Što se govori o Miroslavu,kao domaćem misliocu,doista nemam što dodati.Želim mu svu političku sreću i objektivnost koju može sagledati,ali da je on bio najbolji izbor,hmm..sumnjam.Ako misliš na pregovore sa slobinim poklisarima,pa da stoga to i ostane u tajnosti obiteljskog kruga to kužim,ali postojali su daleko stručniji ljudi.No svako vrijeme konfuzije ima svoje promašaje.
Obitelji Tuđman nemam što dodati.O Ankicinom računu za djecu Hrvatske znamo,i o Nevenkinom obrtništvu također.Mlađi sin Stjepan također se obogatio za vrijeme vladavine svog oca,i onda najviše smo slušali o unuku Košutiću,što sve držim ljigavim primjerica i privjescima jednog autoritarnog režima,koji je umro 2000 godine.
Rodijačke veze ukožene u HDZ,u raznim su birtijama svojih zemljaka i vikendicama povećih razmjera dijelile nacionalne resurse pod svoje ,a to mogu potvrditi sastanci raznih pašalića,rojsova,kovača i drugih malih ljudi,koji prije nisu bili nitko i ništa.Rat im je bio najbolja investicija.
Poslušnost u HDZ ravna je onoj iz doba komunizma.Partijska struktura i način razmišljanja kao da su promjenili zastave i kravate.Sve je ostalo isto.Populizam i prijetvornost.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 01:22   #76
Peća, smatram da si jedan od onih tipova koji su na ovom forumu prešli svaku mjeru. Svi mi imamo određena gledišta i mišljenja i red je da ih iznosimo. Također, nisam zato da se baš uvjek držimo strogo tematike, i na kraju i sam nabacim koju crticu koja nije baš 100% vezana za nju. Međutim, treba te ipak podsjetiti da je ovdje tema HDZ i odnosi unutar njega, ali ovo što ti radiš ovdje i na drugim javljanjima, u svojoj mržnji i paranoji prema Tuđmanovima i svemu što imama ikakve veze s nacionalnim, to je sad već krajnje prgavo i bezobrazno, i svojim lupetanjem si doslovno zagadio cijeli niz rasprava, pa tako i ovu. Ako već imaš nešto protiv njih ili bilo koga drugog, onda otvori novu tematiku pa tamo vrišti. Namjerno nisam odgovarao više nego je što jesam, ali ti očito imaš neke svoje probleme, ili te je netko posalo da praviš pljuvaonu gdje god se javiš.

Što se mene tiče, ovdje s tobom nemam namjeru više raspravljati, i mislim da je krajnje vrijeme da ti moderatori nabiju nogu i maknu te ovaj put za duže vremena, jer je to očito jedini način da te se nauči pameti.
__________________
˝Detuđmanizacija je u nečem ipak uspjela. Uspjela je moralno, ekonomski i politički razoriti zemlju"
Orlovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 23:57   #77
Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
Međutim, treba te ipak podsjetiti da je ovdje tema HDZ i odnosi unutar njega, ali ovo što ti radiš ovdje i na drugim javljanjima, u svojoj mržnji i paranoji prema Tuđmanovima i svemu što imama ikakve veze s nacionalnim, to je sad već krajnje prgavo i bezobrazno, i svojim lupetanjem si doslovno zagadio cijeli niz rasprava, pa tako i ovu.

Što se mene tiče, ovdje s tobom nemam namjeru više raspravljati, i mislim da je krajnje vrijeme da ti moderatori nabiju nogu i maknu te ovaj put za duže vremena, jer je to očito jedini način da te se nauči pameti.
Dakle paranoično tvrdim,vrijeđam sve što je nacionalno,naravno po modelu plaćenika,uključujući obitelj Tuđman,i sve tok kroz mržnju,bahato i osorno?
To je optužnica.Ne slažem se sa svim,ali svejedno pristajem na presudu.
Ovdje je tema HDZ.Ako se ne slažeš sa tim da postoji uvredljivi ton ponukan doista teškim stanjem u zemlji uzrokovan upravljanjem ove nomenklature,ja ti želim da pronađeš bolje mjesto za raspravu jer ja nisam kompetentan.Nisam pametan kao ti,što meni sasvim odgovara.A niti želim takve pameti.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 22:29   #78
Da ne ostanem dužan savijesti,ponovio bih i položaj najznačajnijeg hadezeovca,koji je opisan i u drugim temama kao svojevrsni čovjek iz sjene,iako se nerijetko pojavljuje ispred kamera i to vrlo vješto koristečki svoj već iskovani pravnički vokabular koji mu daje užuvanja da on ni u čemu nije odgovoran,ni u čemu nije loš,ili u krivu ili još manje da bi treba za što odgovarati.Ipak,jedna,kako kaže admiral Domazet-Lošo(prilično paranoidni analitičar geostrategije)engleska parapolitička nevladina organizacija organizirala je besplatnu seansu za spomenutog gospodina i za g.Scheeksa,sina volksdeutschera iz Šida,kako je to volim reći bez posebnog razloga,u kojem se govori o njegovim sumnjivim dužnostima za vrijeme Slobine agresije na Osijek i lokalne četničke pobune.No što je ovdje izuzetno važno,a to se zapravo i ne tiče izravnog optuživanja g.Scheeksa za sudjelovanja u ubojstvima osiječkih civila,jest to,da AI ima pravni alat kojim može narušiti ulogu,i potom ukloniti g.Scheeksa iz politike i dovesti ga pred sud.U najmanju ruku to je prednost za RH,jer bi konačno mogao odgovarati čovjek koji je isplivao iz tolikih neznanih unutarstranačkih previranja,odličan spletkaroš koji je održavao svoju vlast pa možemo reći dugih dvadeset godina,sve kroz važne funkcije činovnika države,pa i višeg ranga političkog angažmana.On je nepobitno prototip kakav postoji u režimima Bjelorusije,kakav je imao npr. svrgnuti Zinu Ben Ali,odnosno kakav postoji u svim autokratskim vladavinama u kojem obitavaju i stanuju kao politički paraziti razni Scheeksovi.Oni ima valjanu moć pravne regulacije i u svemu pronađe rupe kroz koju provuće svoje namjere u očito djelo,ali često smetne s uma da je njegov igrokaz toliko zagadio i kontaminirao cijelokupni politički prostor zemlje,da je on zapravo opasnost,prijetnja poput bakterije i smetnja za političku higijenu.On u svojim nastupima nerijetko vrijeđa,ponižava i ismijava protivnike u toj mjeri kao da je to pitanje života i smrti,kao da je njegova fotelja njemu obećana kada je bio mali,kao da je umislio da je nezamjenjiv,jedini pravednik,isljednik prava,začetnik sjajnog pravnog termina na koju sve poklopi dobrom kapljicom u mnogobrojnim privatnim seansama.
On je zaboga miloga izgubio sina,a vratio se kao još krvožedniji politički ovisnik,kao recidiv obijesne političke škole koja sebi zadaje nacionalne visine na leđima ljudi kojima može lagati unedogled i sa smiješkom.Gospodin Scheeks nije zlotvor,ali takvim se doima.On ispunjava sve elemente takvog karaktera,i trudi se da njegova zvijezda padalica sporo pada,da ne štedi na vremenu kako bi još duže,detaljnije mogao produžiti opori ukus prijevare koju je njegova stranka priuštila ovom narodu.On je jamačno odgovoran za mnoge afere kojima će tek doći vrijeme i ukojima je sudjelovao samo u interesu svoje osobe,za produžetak i jačanje svoje karijere,a nikako za ono za što je bio plaćen.On je majstor za prijevare,za podmukle i zakulisne igre koji koncima vodi zastupinike po hodnicima i nalaže odgovore po matrici koju je on isposlovao,usavršio i tako doveo još jednu političku anomaliju do kancirogenog stadija.On mora otići.Nestati na obzoru budućnosti,sklupčan u kutu kvadratne sobe ispod prozora sa rešetkama koje prokazuju plavičasto nebo kao komadić davno izgubljenog života.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 14:25   #79
Sve okolnosti govore da HDZ ima neprilika,ali to neće ništa mijenjati na unutarnjem planu.Pitanje je hoće li gospođa koji se voli tako patnički da mora biti prva na mjestu koje zahtijeva neko znanje i iskustvo,biti smijenjenja nakon izbora tekuće godine,i to mislim na svom stranačkom povijerenstvu?
Hoće li i tada biti valjan g.Scheeks,koji je očito nagrabusio u javnom živtou nakon što je on uspio eliminirati toliko nevinih ljudi u politici i živout koji se usudio mjeriti sa njegovom osobom?
Kako će ostali aparatčici u stranci muljanja,podmetanja i patološke laži uspijeti odhrvati se ovim statuama očio lažne riječi,a opet milozvučne za one koje ih ne poznaju.
Nema sumnje da HDZ treba valjano unutarnje pospremanje,rušenje i postavljanje jer ovi pojedinci koji su odabirom sudbine sasvim slučajno zasjeli u fotelje moći,nisu kadri vidjeti dalje od svoje ambicije koja će nama nabacati još par lopata zemlje na glavu.Neznaju oni što bi trebali znati,neupućeni su u cijenu goriva,hrane i drugih troškova života.Oni imaju visoko mišljenje o sebi,o svom radnom mjestu i očekuju nakolne,darove i besprijekornu lojalnost jer ne razumiju da ih svi vide i razumiju količinu gluposti u kojoj se ovi valjaju.To je nevjerovatna dijagnoza za njih,koji nemaju pojma što rade,nego smišljaju načine kako zavaljati stvari..Da,valja priznati da je dolaskom i gospođe Kosor političkom voljom g.Bajić pokrenuo neke progone,koje bi očito ostali zatomnjeni u arhivi.Hvala krizi da je došla!Da nije bilo krize,danas bi vjerovatno g.Ivo otvorio još neki državni ured u Splitu za mjerenje prometa plovnih jedinica u bračkom kanalu,i to bi bilo u dnevniku,a mi bi izgubili još jedan dan u životu zemlje.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 18:17   #80
Ako i postoji pametna i zdrava struja unutar najdugovječnije partije(PDZ-Partijske demokratske zajednice),koja je pravi logo HDZ-a,onda je sasvim jasno da će gospođa Kosor biti primorana odstupiti čim izgubljeni izbori budu potvrđeno nagrizali pitanje preslagivanja unutar partije/stranke/zajednice.
Nesumnjivo postoje mladi ljudi,jer je previše olako reći ljudi koju nisu bili upetljani u mutne poslove svoje zajednice jer je to praktički bilo nemoguće,koji će svrgnuti Kosoricu i ukloniti sve reptile koji se i dalje vrzmaju hodnicima,naravno ovdje uključujući Scheeksa,Jarnjaka,Hebranga i Bebića i one čije ime ne pamtim jer su preslabi u dizanju ruku pa bi HDZ mogao iznaći razlog za postojanje.
Teško je utvrditi tko daje glas takvom aparatu koji se dokazao kao otpad iz prošlih vremena,tko podupire sve te afere koje poznamo i očekujemo ih još,tko daje glas njima?
Ako računamo da je u ruralnom dijelu RH,posao dobiven preko stranke presudna stavka za puko preživljavanje,onda nesumnjivo svi vezani uz državu imaju privilegij glasati i za vladajuću partiju bez obzira što to ne bi bio i njihov logičan izbor ako računamo na normalni standard,ali u ovome očaju samo odvažniji mogu zaokružiti drugu opciju.Nadzirana demokracija koja to još nije u punom obliku nastanjuje dobardio zemlje ispod i izvan Zagreba i teško je očekivati da će Milinović koji glumi feuda u svojem kraju ili Kalmeta koji nagrnuo strojeve i pokrenuo radove u svojem gradu,izgubiti dio sjaja.Nažalost i mi i ovi ljudi u tim županijama su taoci ovih aparatčika i lokalnih vođa,te ih je teško ukloniti ako ne postoji zdrava alternativa istom,ili ponudi na novoj platformi razvitka.Scheeks je nepobitno najveći uteg kojeg se valja riješiti,jer ostajanjem na vlasti ovaj će samo otežavati procese koji trebaju biti svjetlosnom godinom udaljeni od načina rada njegovom metodom,jer je to krajnje štetno za demokratske vrijednosti.Tko može naslijediti ovu aparaturu teško je reći,jer oni ne razmišljaju o zamjeni.Tipično narcisoidno i politčki neozbiljno.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.