Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2011., 20:01   #141
Quote:
HSP_HOS kaže: Pogledaj post
Što će ti link kad ti vjeruješ Blažekoviću? Tvoja mržnja spram Paraga se neće promijeniti bez obzira na sve i to je jasno. Objašnjavati za što se Paraga po Europi i SAD-u borio ti nikad shvatit nećeš.
Odi u knjižnicu i posudi knjigu Paraga - Paradžik - Borba za hrvatsku državnu nezavisnost od obnove do lipanjske povelje HSP-a.
A usput možeš posudit knjigu i Zvonimira Puškaša Hrvatski demokratski nacionalizam u kojoj također govori tko je Krešimir Pavelić i spominje obnovu HSP-a.
probat ću naći te knjige.

ali kakva je to obnova stranke u kojoj su praktički svi obnovitelji udbaši/hdz špijuni?

obnoviteljski sabor je očito bio legalan kao i onaj kutinski.
Scorpius Primus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 20:52   #142
Quote:
Scorpius Primus kaže: Pogledaj post
probat ću naći te knjige.

ali kakva je to obnova stranke u kojoj su praktički svi obnovitelji udbaši/hdz špijuni?

obnoviteljski sabor je očito bio legalan kao i onaj kutinski.
Tvrdit da je kutinski sabor legalan... ma to uopće više neću ni komentirati. Smatraj ti što god hoćeš kada je ona u pitanju.

Ja uopće ne sporim obnoviteljski sabor HSP-a niti to da Parage nema među osnivačima. Činjenica je da je krenuto u obnavljanje HSP-a nakon spomenutog Paraginog pisma iz Beča i da je to sve pokrenuo Paradžik. Uz to, u tom pismu, Paraga naravno nije spominjao da bi on trebao biti predsjednik HSP-a, nego je bilo govora samo o obnavljanju stranke. Kasnije mu je bilo ponuđeno to mjesto što je on prihvatio a kasnije i potvrdio Prvi sabor stranke 1991. godine.

Uloga Kreše Pavelića je u svemu tome bitna jer je on igrao na više strana, tj. igrao je kurvanjsku igrao jer je neke ljude zajebao prilikom obnavljanja HSP-a. Zato sam ti i preporučio knjigu od Puškaša.

Obnova je takva kakva je bila, a svi oni koji su podržavali politiku Tuđmana i HDZ-a nisu imali što raditi u HSP-u. Zato su i letili van.
HSP_HOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 21:29   #143
Quote:
HSP_HOS kaže: Pogledaj post
Tvrdit da je kutinski sabor legalan... ma to uopće više neću ni komentirati. Smatraj ti što god hoćeš kada je ona u pitanju.

Ja uopće ne sporim obnoviteljski sabor HSP-a niti to da Parage nema među osnivačima. Činjenica je da je krenuto u obnavljanje HSP-a nakon spomenutog Paraginog pisma iz Beča i da je to sve pokrenuo Paradžik. Uz to, u tom pismu, Paraga naravno nije spominjao da bi on trebao biti predsjednik HSP-a, nego je bilo govora samo o obnavljanju stranke. Kasnije mu je bilo ponuđeno to mjesto što je on prihvatio a kasnije i potvrdio Prvi sabor stranke 1991. godine.

Uloga Kreše Pavelića je u svemu tome bitna jer je on igrao na više strana, tj. igrao je kurvanjsku igrao jer je neke ljude zajebao prilikom obnavljanja HSP-a. Zato sam ti i preporučio knjigu od Puškaša.

Obnova je takva kakva je bila, a svi oni koji su podržavali politiku Tuđmana i HDZ-a nisu imali što raditi u HSP-u. Zato su i letili van.
napisao sam ono ironično; smatram da 25.02.1990. nije obnovljen HSP koji je zabranjen 06.01.1929.
Scorpius Primus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 22:43   #144
Quote:
Scorpius Primus kaže: Pogledaj post
napisao sam ono ironično; smatram da 25.02.1990. nije obnovljen HSP koji je zabranjen 06.01.1929.
Teško je općenito govoriti o HSP-u tada, današnjoj desnici itd. Ja se donekle slažem sa onom tvojom tezom da su tadašnji pravaški prvaci imali visoko mišljenje o sebi. Ja ih znam sve pa o svakom imam svoje mišljenje na temelju onoga što sam sve proživio s njima.
Krešo Pavelić je npr. sebe smatrao visokim intelektualcom što naravno nema veze sa stvarnošću, znao je dijeliti ljude tj. smatrao je da u HSP niži staleži?!?! nemaju što tražiti i slične stvari. O tome da je zatajio svoje članstvo u SK i sve ono što je bilo dalje stvarno ne vrijedi ponavljati. Ukratko tada se o nekima nije moglo sve znati jer da se znalo ne bi Kreše nikad bilo u HSP-u. Nije ni Tuđman, ili ajde bolje recimo HDZ bio glup pa da imaju ljude poput Kreše u stranci. Oni su bili korisni pijuni koje su ubacivali u stranke. Jel znaš tko je doveo Đapića u HSP? Krešo Pavelić. Pročitaj ovo ako hoćeš. http://www.tomislavjonjic.iz.hr/IV_tomcic.html Naravno ja se ne slažem sa nekim stvarima koje je Tomičić rekao ali ono o Kreši sve stoji.
Pokojni Paradžik i Paraga su dosta tvrdoglave osobe, eksplozivni i nepopustljivih stavova ali tom dvojcu poštenje i domoljublje nitko nikad neće moći oduzeti, oni su ga dokazali robovanjem u SFRJ i organizacijom obrane Hrvatske.
Iskreno ja ne znam što ti očekuješ od HSP-a, ono što je po meni ključni problem svih tih pravaških stranaka i desnice je što se svi smatraju vođama i neopisvo su egoistični i samoljubivi. A to je bolesno. HSP je do 1993. s Paragom i Paradžikom imao legitimitet da bude lider na desnici. To je moj stav. Sve ostalo je po meni razbijanje desnice i to sa ciljem. Da je svim tim lideriam stalo do sloge bili bi ujedinjeni, ali njima nije stalo, niti će im ikad biti stalo.
HSP_HOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 11:14   #145
Quote:
HSP_HOS kaže: Pogledaj post
Iskreno ja ne znam što ti očekuješ od HSP-a,
ma neću se više zamarati s tim, pravaštvo i HSP je propalo i NEMA šanse na današnjoj političkoj sceni Hrvatske

dosta mi je više tog prepucavanja tko je kriv

da pravaštvo kao politička opcija vrijedi ono bi se uzdiglo kao feniks
Scorpius Primus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 15:17   #146
Čim se okupljaju pravaške stranke u moguće ujedinjenje , evo HDZ -ovog ubačenika debelog đapića . Vidjeli ste svi neki dan . Malo teže hoda i nabacio je dobrih 80 kg viška , no da , to je on . Magistar đapić - namještenik hdz-a .
No , sve spletke i podmetanja neće pomoći hdz-ovcima , jel naciji je više dosta mlačenja prazne slame i laži jednih te istih ljudi .
Ovaj put neće im uspjeti pomoći , ni stanimirović , ni pupovac , ni drveni Friščić i HSS .
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 16:19   #147
Evo nešto zanimljivo

HSP KAŠTELA
'Đapiću treba oduzeti titulu počasnog predsjednika!'


http://www.tportal.hr/ResourceManage...84633&fmtId=20

Stjepan Maglica, predsjednik kaštelanske podružnice HSP-a traži da se Anti Đapiću zabrani javno istupanje u ime stranke, kako im ne bi i dalje štetio
'Tražim da se Anti Đapiću pod hitno oduzme titula Počasnog predsjednika HSP-a i da mu se zabrani bilo kakva javno djelovanje kako ne bi svojim istupima dalje štetio stranci'– izjavio je Stjepan Maglica, predsjednik HSP-a Kaštela. Razočaran je, kaže, viješću da se Anto Đapić na mala vrata vraća u stranku i aktivnu politiku.

'Uništio je pravaštvo u Hrvatskoj, provodio politiku šikaniranja članova te otjerao na stotine poštenih i časnih branitelja, doktora, profesora, intelektualaca raznog profila, a sada se javlja kao spasitelj. Što reći o čovjeku koji je sa osam saborskih zastupnika spao na jednoga, i to sebe, a nakon toga nije podnio ostavku' – istaknuo je Maglica.

Kaže da je nebulozna činjenica proizvedena u Đapićevoj kuhinji kako je Ivo Sanader crnim fondovima htio uništiti njega i HSP.

'Nije Ivo Sanader protjerao najbolje saborske zastupnike u Hrvatskoj: Tonča Tadića, Miroslava Rožiča, Ružu Tomašić, Peru Kovaćevića... HSP je uništio Ante Đapić zbog svoje taštine i straha od pametnijih i sposobnijih' – zaključio je Maglica.

Hrvoje Tomasović, predsjednik splitskog HSP-a, začuđen je Magličinim istupom.

'Počasni predsjednik ne petlja se u rad stranke. Tko hoće raditi - radi, a Maglicu je trebalo izbaciti još prije mjesec i pol dana kada nije izašao na izbore za mjesne odbore. To je opstrukcija HSP-a na račun kaštelanskog gradonačelnika Josipa Berketa, s kojim on surađuje' – rekao je Tomasović.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 20:53   #148
Quote:
HSP_HOS kaže: Pogledaj post
Da je svim tim lideriam stalo do sloge bili bi ujedinjeni, ali njima nije stalo, niti će im ikad biti stalo.
S time što se odnosi na SVE lidere SVIH pravaških strančica (volio bih napisati stranaka ali to danas jednostavno nije istina).

Bez veze je da npr. ti braniš jednog lidera, ja drugog, netko treći trećeg kad je rezultat svega čista katastrofa pravaške ideje.

Svi postojeći lideri se trebaju povući u političku mirovinu, sve pravaške strančice se trebaju ujediniti u JEDNU STRANKU u kojoj bi trebala vladati čista demokracija a ne lideri.

Vjerovatnost za takvo nešto je na žalost minimalna...
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 21:32   #149
1990. -
1992. 186,000
1995. 121,095
2000. 152,699
2003. 157,987
2007. 86,865
2011. ?

rezultati HSPa po izborima govore da je kapacitet HSP na hrvatskoj političkoj sceni nekih 150.000 glasova odnosno 5-6%

HSP kao i HSS su stranke-relikti prošlosti i na ovim izborima doživjet će svoj kraj
Manowar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 23:26   #150
Quote:
Manowar kaže: Pogledaj post
1990. -
1992. 186,000
1995. 121,095
2000. 152,699
2003. 157,987
2007. 86,865
2011. ?

rezultati HSPa po izborima govore da je kapacitet HSP na hrvatskoj političkoj sceni nekih 150.000 glasova odnosno 5-6%

HSP kao i HSS su stranke-relikti prošlosti i na ovim izborima doživjet će svoj kraj
I zato će nas relikti prošlosti: HDZ i SDP (nasljednici KPH i baštinici), sa svojim satelitima, i dalje voditi u "svijetlu budućnost".
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 00:00   #151
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
I zato će nas relikti prošlosti: HDZ i SDP (nasljednici KPH i baštinici), sa svojim satelitima, i dalje voditi u "svijetlu budućnost".
HDZ će skrahirat, a SDP će pobjedit

a kakva će budućnost bit, to ćemo vidjet
Manowar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.