Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2011., 17:18   #21
Quote:
Humphrey kaže: Pogledaj post
Čovjek ne zna ni pošteni dernek organizirati a kamoli riješiti problem nacionalne,vjerske i političke diskriminacije Hrvata u BiH.
Zna, ali samo za Tadica.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 17:20   #22
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Ali, prvo vidimo što će biti od ovoga o čemu piše Globus... Borba je tek počela
Ta autonomija se treba izborit na teritoriju RS-a gdje su Hrvati prije bili večina kako bi se stekli uvjeti za povratak , a u federaciji se treba izborit za treči dok još opće Hrvata tamo ima .
vratanijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 17:21   #23
Quote:
tragomduha kaže: Pogledaj post
Piše Globus da je predsjednik Josipović na sastanku s članovima predsjedništva BiH dogovorio da neće ništa biti od trećeg entiteta, već da će Hrvati imati institucionalnu autonomiju i pravo veta u donošenju svih važnih zakona.

Znači, Hrvati bi bili ravnopravni i bez uspostave trećeg entiteta, a to je udarac hrvatskim i srpskim nacionalistima koji hrvatski entitet traže iz zna se kojeg razloga.

Vaši komentari...
Kome smeta hrvatski entitet.
Samo budalama kao što je on.
Pogledaj Švicarsku.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 17:25   #24
Je li to opet Yutarnji/Globus kenjaju o nekakvim nacionalistima dok su Hrvati u BiH nikad zapostavljeniji i poniženiji? (osim možda u doba Osmanskih osvajanja)

A zaboravljaju na Republiku Smrtsku... -ah da, to nije nacionalizam, Smrtska je važan politički faktor i međunarodno priznata republika, simbol EUropejstva.

A hrvatski entitet... -jesi li ti normalan, želiš hrvatskim nacionalistima dati 3. entitet, da obnove genocidnu tvorevinu, primitivče jedan, kako ćemo u EUniju?!

Toliko o "nacionalistima"...
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 17:29   #25
Smirite se, ovo je sve naklapanje i gađanje zrna od strane ćorave kokoši.
Pustimo zlatne ljiljane da se vesele dok u Kiseljaku ne nikne tabla "Dobrodošli u Hrvatsku republiku Herceg-Bosnu", a graničar ne bude probijao tišinu oštrim glasom "Bošnjakistanci, isprave molim!"
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 17:30   #26
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Kroz institucionalnu autonomiju i pravo veta Hrvati dobijaju golemu moć u BH, moć kojom mogu paralizirat državu ako žele. Ako to dobiju, dobit će snagu da se sami izbore za treći.
E, jesi me obradovao?!
- Ja sam se obracao institucijama BiH i ranije, pa nisam nikad rijesio problem u zdravorazumskom roku kao drugi (podobni), a posebno ne pozitivno. Nakon okupacije Bosne i Hercegovine i podjele na sadasnje okupacijske zone Okupacijske institucije me ignoriraju i ne odgovaraju mi!!!
- Sto se tice "paraliziranja drzave", to su vec ucinili oni koji imaju okupacijske zone. Hrvati se moraju zalagati za BiH, a ne sudjelovati u okupaciji).
- Treci Entitet mora biti ENTITET, a ne Treca Okupacijska Zona - inace, smo isti!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 17:37   #27
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
E, jesi me obradovao?!
- Ja sam se obracao institucijama BiH i ranije, pa nisam nikad rijesio problem u zdravorazumskom roku kao drugi (podobni), a posebno ne pozitivno. Nakon okupacije Bosne i Hercegovine i podjele na sadasnje okupacijske zone Okupacijske institucije me ignoriraju i ne odgovaraju mi!!!
- Sto se tice "paraliziranja drzave", to su vec ucinili oni koji imaju okupacijske zone. Hrvati se moraju zalagati za BiH, a ne sudjelovati u okupaciji).
- Treci Entitet mora biti ENTITET, a ne Treca Okupacijska Zona - inace, smo isti!
Nikola Duspara
Pozdrav
Ti već strahuješ od pretjeranih ovlasti, a ja s pravom strahujem da od toga neće biti ništa. Upravo iz razloga što to dogovara Josipović, koji ni sam nema velikih ovlasti. (osim da financira razne komunističko/četničke derneke i spomenike)
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 17:42   #28
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Kroz institucionalnu autonomiju i pravo veta Hrvati dobijaju golemu moć u BH, moć kojom mogu paralizirat državu ako žele. Ako to dobiju, dobit će snagu da se sami izbore za treći.
Ucjenama ne mogu ništa postići. Neće ih u tome nitko podržati, ni RH, ni međunarodna zajednica....

Institucionalnom autonomijom Hrvati će biti ravnopravni, tako da će zahtjev za trećim entitetom biti suvišan, a inzistiranje na njegovoj uspostavi smatrat će se kao želja da se BiH rasturi.

Po tvom upisu se vidi da za vas nacionaliste zaista vrijedi ona bolesna „blut und boden“...
Vama nije važno da živite u pravednoj zemlji, već vam je jedino važno da živite u zemlji u kojoj žive samo vaši sunarodnjaci pa bila ona i najnepravednija zemlja na svijetu. Bolesno.

Zadnje uređivanje tragomduha : 03.02.2011. at 18:31.
tragomduha is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.02.2011., 17:45   #29
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Smirite se, ovo je sve naklapanje i gađanje zrna od strane ćorave kokoši.
Pustimo zlatne ljiljane da se vesele dok u Kiseljaku ne nikne tabla "Dobrodošli u Hrvatsku republiku Herceg-Bosnu", a graničar ne bude probijao tišinu oštrim glasom "Bošnjakistanci, isprave molim!"
Tiha voda brijege dere - pa i kad je boli.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 18:13   #30
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Kroz institucionalnu autonomiju i pravo veta Hrvati dobijaju golemu moć u BH, moć kojom mogu paralizirat državu ako žele. Ako to dobiju, dobit će snagu da se sami izbore za treći.
A tko će to uložiti taj veto u ime Hrvata?
Komšić ili Lagumdžija?
Hrvate u BiH ne predstavlja njihovim glasovima odabran predstavnik, nego su ga odabrali Bošnjaci svojim glasovima. I sad će tom 'hrvatskom' predstavniku dati mogućnost veta.
I time je Josipović izigrao hrvatske nacionaliste?
Je li se pod nacionaliste Hrvate misli na ovih 90% glasača koji glasaju za nacionalne stranke, a pravi Hrvati su onda glasači SDP-a BiH?
fibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 18:52   #31
Quote:
tragomduha kaže: Pogledaj post
Tuđman je potpisao Dayton koji sadrži Federaciju, a to je ono što vas najviše boli.
+ konfederaciju FBIH s RH.
cucak_fido is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:06   #32
Quote:
cucak_fido kaže: Pogledaj post
+ konfederaciju FBIH s RH.
gdje se u daytonskom sporazumu spominje konfederacija?
tragomduha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:07   #33
Quote:
tragomduha kaže: Pogledaj post
gdje se u daytonskom sporazumu spominje konfederacija?
Na papiru. Iznad potpisa.
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:13   #34
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Ti već strahuješ od pretjeranih ovlasti, a ja s pravom strahujem da od toga neće biti ništa. Upravo iz razloga što to dogovara Josipović, koji ni sam nema velikih ovlasti. (osim da financira razne komunističko/četničke derneke i spomenike)
Najtuznije je to sto moram (i) Hrvatima objasnjavati da nemaju potrebe, a ni sanse, voditi politiku kakvu vode vlasti okupacijskih zona. Po meni, Treci Entitet daje jednakopravnost HRVATIMA, a Treca Okupacijska Zona jednakopravnost (?!) OKUPACIJSKIM VLASTIMA te zone.
Meni ne treba nista vise od onoga sto imaju pripadnici drugih naroda i gradjana - niti smatram pravednim da pripadnici drugih naroda imaju veca prava nego pripadnici moga naroda.
Posebno, ne treba mi jednakopravnost nekog Hrvata u okupacijskoj vlasti BiH koji ne zna da i u drugim okupacijskim zonama zive Hrvati, ili bi bar trebali zivjeti!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:23   #35
Taj isti 'Globus' je pisao neposredno prije Oluje da se ne ide ni u kakvu akciju jer će HV 'žestoko stradati'.

a ionako je Josipovic rekao da se nece mjesati u unutarnje stvari BiH ,niti ima ovlasti ,niti on odlucuje kako ce hrvati u BH krojiti svoju sudbinu ,prema tome tko jos uzima za ozbiljno te ludarije sto pise globus .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 21:46   #36
Quote:
tragomduha kaže: Pogledaj post
Ucjenama ne mogu ništa postići. Neće ih u tome nitko podržati, ni RH, ni međunarodna zajednica....

Institucionalnom autonomijom Hrvati će biti ravnopravni, tako da će zahtjev za trećim entitetom biti suvišan, a inzistiranje na njegovoj uspostavi smatrat će se kao želja da se BiH rasturi.

Po tvom upisu se vidi da za vas nacionaliste zaista vrijedi ona bolesna „blut und boden“...
Vama nije važno da živite u pravednoj zemlji, već vam je jedino važno da živite u zemlji u kojoj žive samo vaši sunarodnjaci pa bila ona i najnepravednija zemlja na svijetu. Bolesno.
Treći entitet ne može biti suvišan, HR narod se treba boriti za svoje interese bez obzira sviđa li se to ili ne bilo kom nehrvatu na planeti. Ničije nesviđanje ne obavezuje Hrvate da isto uvaže.

Hoće entitet upravo jer žele pravednu zemlju.
I nema potrebe da me tako obasipaš komplimentima. Hvala ti, nadam se da jesam nacionalist.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:11   #37
Quote:
Humphrey kaže: Pogledaj post
Ako nije izigrao bošnjačke sve je u redu sa svijetom.

Upravo zbog talibana sumnjam u ovo ali svaki pomak naprijed pozdravljam,sve je dobro što vodi k boljoj budućnosti hrvatskog naroda u BiH i naravno jednom u budućnosti vraćanju hrvatskog teritorija u okvire Republike Hrvatske.
niš od tog
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:39   #38
Vidim Josipovićevci se vesele što nema 3. entiteta i zadovoljni su što je Bosna podijeljena samo na Srpski i Bošnjački dio
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 00:20   #39
Quote:
tragomduha kaže: Pogledaj post
Piše Globus da je predsjednik Josipović na sastanku s članovima predsjedništva BiH dogovorio da neće ništa biti od trećeg entiteta, već da će Hrvati imati institucionalnu autonomiju i pravo veta u donošenju svih važnih zakona.

Znači, Hrvati bi bili ravnopravni i bez uspostave trećeg entiteta, a to je udarac hrvatskim i srpskim nacionalistima koji hrvatski entitet traže iz zna se kojeg razloga.

Vaši komentari...
Daj me prosvijetli, iz kojeg to razloga?

Trećim entitet nema nikakve veze s nacionalizmom kako si ti to pravo partizanski sročio, već s težnjom hrvatskog naroda da bude ravnopravan s ostala dva naroda. I daj mi reci, u čemu je problem s tim entitetom?? Čemu toliki strah u vezi uspostave istog, entitet znači da ćemo imat neku vrstu svoje autonomije, nikako da ćemo se odcijepit iz BiH, on je po meni jedino jamstvo ravnopravnosti hrvata u toj zemlji. Ova partizanska institucionalna ravnopravnost, siguran sam neće donjet ništa dobroga, kao što ni prijašnje ovakve smicalice nisu donjele ništa dobroga našem narodu dolje. I krajnje mi je nejasno, zašto vi koji non stop serete po hercegovcima, imate pravo naslađivat se tome što nemaju entitet? I onda ćete se čudit kad vam dođu u zagreb, pa ćete se žalit za neku njihovu rodijačku vezu i šta sve ne. A vrlo je jasno da vama puca kurac za položaj naših ljudi dolje, i da je vamo samo zanimljivo gledat kako se naše ljude dolje zajebava. Umjesto da nam svima bude interese da se njihovi problemi trajno riješe, i da se prestane s doseljavanjem sve više i više hrvata iz te zemlje.
LičkiMeđed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 00:31   #40
Quote:
tragomduha kaže: Pogledaj post
Ja ne sumnjam.
Na ovaj način će hrvatskim i srpskim nacionalistima zavezati usta koja su puna trećeg entiteta kao rješenje za ravnopravnost svih naroda.

Zato kažem da ih je Josipović izigrao.
O kakvoj ti ravnopravnosti pričaš, jesi normalan ti?? Kako mi je zanimljivo pratit ove cro jugonostalgičare, uglavnom RS niti jednom ne smrdi, ali zato svaki iti najmanji pokušaj uspostave hrvatskog entiteta na način RS, je rušenje BiH i prvenstveno talibana iz sarajeva. Ne do Bog, da netko njima stane na kraj, bolje je kad se šire na naš račun, žalosno je za vidjet koliki se broj hrvata veseli ovakvom položaju našeg naroda u BiH. I onda se isti ti licemjerno čude, punom zagrebu hercegovana kako oni vole reć! Bit će njih sve više i više, jer vaše pametne glavice nikako da shvate da je treći entitet jedini put ka opstanku i ravnopravnosti unutar BiH. Nitko ne komada BiH, niti od BiH radi privatnu parcelu, već je sasvim logično i prirodno da sva tri konstitutivna naroda imaju svoj entitet, i to je trebalo napravit 1995 prilikom daytona, al onaj američki genije Richard Holbrook nije htio ni čut da hrvati imaju svoju zajednicu odnosno entitet, već samo srbi imaju na to pravo po njemu! I sad slušam ovakve pacijente ko Josipović, koji ne dovode u pitanje legalnost RS, al dovode u pitanje treći odnosno hrvatski entitet. Svi ste vi krajnje žalosni, da ne kažem smiješni s svojim stavovima i razmišljanjima, koji isključivo idu na mlin onih, koji su BiH dobrano okupirali od strane Hrvata. Malo proučite povijest BiH, koliko je Hrvata živjelo u njoj prije osmanlija, a koliko ih je živjelo nakon, vrlo lako ćete uočit da se jedino broj hrvata radikalno kroz stoljeća smanjivao, a broj srba i muslimana odnosno Bošnjaka rapidno rastao, upravo na našu štetu. I to nema veze s svojatanjem BiH, već sa činjenicom da je netko oteo našu zemlju, i parcelizirao je davno prije ovih današnjih pokušaja da hrvati imaju svoj entitet. Zato tvornici laži kumrovec, toplo preporučam da zatvori pogon, jer nema smisla da ona išta priča u svezi položaja i statusa hrvata u BiH.
LičkiMeđed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.