Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Sanaderov (i Kosoričin) hdz je bliži :
Tuđmanovom hdz-u 20 33.90%
Sdp-u i hns-u 39 66.10%
Glasovatelji: 59. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2011., 14:14   #21
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
To su oni koji su preživjeli sanaderovu čistku.
HDZ je bila stranka koja je išla od ljevice do desnice, stranka u koja je trebala stvoriti neovisnu državu u krajnje nepovoljnim uvjetima, to je bila stranka novog početka u Hrvatskoj, stranka koja je ponudila novu šansu svim svojim članovima u obrani Hrvatske. Nakon rata počela se profilitrati, ali na žalost od državotvorne stranke pretvorila se u slugansku zahvaljujući gore nabrojanim članovima....
Ovo su prilicno vazno clanovi stranke, bili i ostali. Daj molim te navedi pet sest onih koji su cinili pravi Hdz?

Steta sto se ovako profilirala, ali se morala profilirati. Vidjeli smo prije 45 stranku koja se nije profilirala i sto nam je donjela.
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 14:15   #22
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
hdz je 2000. godine izgubio izbore sto znaci da ljudi tada bas i nisu bili odusevljeni tudjmanovim hdz-om i takvom politikom za koju je trebala detudjmanizacija. to sto vas par smatra suprotno ne znaci da je i dobro jer valjda narod odlucuje, a ne sacica paranoicara. nije problem hrvatske detudjmanizacija nego su problemi nastali jos u jugi pa se produbili za tudjmana i konacno dozivjeli vrhunac za vrijeme sanaderovog i suzaninog hdz-a.
Slažem se da 2000. nije sve ispalo najbolje i SDP je dobio šansu da dotjera državu na bolje, više nisu granate padale po Hrvatskoj pa im je bilo lakše.

Na žalost, kroz detuđmanizaciju smo se uvjerili da ovi novi političarima nisu Tuđmanu niti do koljena.

Od 2000. političari su nas još više zadužili, još više rasprodali i to strateške gospodarske subjekte, lažu narod sa nekakvim približavanjem EU, hapse generale, branitelje i logoraše.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 14:41   #23
Tuđmanovim sprovodom i izborima 2000. jasno je pokazan prezir i nezadovoljstvo naroda i MZ prema Tuđmanu i HDZ-u. U toj situaciji Sanaderov lopovski genij shvaća da se Tuđmanovo ime u politici ne smije spominjati radi elementarne pristojnosti, ali zadržava u potpunosti njegove metode. Izborne prevare i dvostruke linije zapovijedanja, ratnu mafiju okreće na kriminalnu i nastavlja kontinuitet tuđmanizma. Od 2003. do 2007. uspio je obmanuti i velik dio međunarodne političke javnosti, te mnogih Hr medija. Ja nisam nasjeo. Prozreo sam njega i Tuđmana u samim počecima. Zbivanja su potvrdila percepciju. Hr desnica pak je prigrabila opciju iz uvodnog posta kako bi podigla lažnu Tuđmanovu kulisu, kao nekad o banu Jelačiću, iza koje može skrivati svoje davno proskribirano i prostituirano hrvatstvo. Treba im mit, legenda. Uskoro će se i Tuđmana odricati i sklanjati iza lika i djela Ante Pavelića ili čak Starčevića. HDZ je Tuđmanova ostavština, nasljeđe, tuđmanizam se nastavlja i traje i danas s promjenama sukladnim protoku vremena i jednakom pogubnošću za hrvatski narod kao i devedesetih. Jedini lijek protiv njega je raspuštanje, zabrana i sankcioniranje HDZ-a kao zločinačke Tukijve ostavštine, bilo po egipatskom scenariju, bilo pritiskom EU poslije haških i inih suđenja adezetovcima i tuđmanovcima kod nas i širom Evrope !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 16:15   #24
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Tuđmanovim sprovodom i izborima 2000. jasno je pokazan prezir i nezadovoljstvo naroda i MZ prema Tuđmanu i HDZ-u. U toj situaciji Sanaderov lopovski genij shvaća da se Tuđmanovo ime u politici ne smije spominjati radi elementarne pristojnosti, ali zadržava u potpunosti njegove metode. Izborne prevare i dvostruke linije zapovijedanja, ratnu mafiju okreće na kriminalnu i nastavlja kontinuitet tuđmanizma. Od 2003. do 2007. uspio je obmanuti i velik dio međunarodne političke javnosti, te mnogih Hr medija. Ja nisam nasjeo. Prozreo sam njega i Tuđmana u samim počecima. Zbivanja su potvrdila percepciju. Hr desnica pak je prigrabila opciju iz uvodnog posta kako bi podigla lažnu Tuđmanovu kulisu, kao nekad o banu Jelačiću, iza koje može skrivati svoje davno proskribirano i prostituirano hrvatstvo. Treba im mit, legenda. Uskoro će se i Tuđmana odricati i sklanjati iza lika i djela Ante Pavelića ili čak Starčevića. HDZ je Tuđmanova ostavština, nasljeđe, tuđmanizam se nastavlja i traje i danas s promjenama sukladnim protoku vremena i jednakom pogubnošću za hrvatski narod kao i devedesetih. Jedini lijek protiv njega je raspuštanje, zabrana i sankcioniranje HDZ-a kao zločinačke Tukijve ostavštine, bilo po egipatskom scenariju, bilo pritiskom EU poslije haških i inih suđenja adezetovcima i tuđmanovcima kod nas i širom Evrope !
Ti si se rodio poslije sprovoda?
Narod je na sprovodu pokazao sto misli o FTu. I to bez da ga partijski komesari skupljaju po uredima, skolama i ulicama.
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 16:20   #25
Quote:
Prog rock kaže: Pogledaj post
A Jaca je Savka, Šeks je Srećko Bijelić/Martin Špegelj (dobri dečki za razliku od tog smeća, ali su voljeli malo više pogledati u čašu) a Hebrang Mika Tripalo
Savka i Tripalo su bili Hrvatski komunisti, ali ta je vrsta izumrla 1972.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 17:52   #26
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
hdz je 2000. godine izgubio izbore sto znaci da ljudi tada bas i nisu bili odusevljeni tudjmanovim hdz-om i takvom politikom za koju je trebala detudjmanizacija. to sto vas par smatra suprotno ne znaci da je i dobro jer valjda narod odlucuje, a ne sacica paranoicara. nije problem hrvatske detudjmanizacija nego su problemi nastali jos u jugi pa se produbili za tudjmana i konacno dozivjeli vrhunac za vrijeme sanaderovog i suzaninog hdz-a.
HDZ je 2000.g. izgubio izbore samo zato što nije bilo Tuđmana.
Da je bio živ, glatko bi doio izbore.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 18:19   #27
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
HDZ je 2000.g. izgubio izbore samo zato što nije bilo Tuđmana.
Da je bio živ, glatko bi doio izbore.
Ovisi o gospodarskom stanju u zemlji,koje je bilo jako loše...

Možda bi ih dobio,ali glatko sigurno nebi...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 18:49   #28
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post

Pitanje je : zašto se Sanader odmaknuo od Tuđmana i simbolički i na svaki drugi način ? Je li to bio logičan potez nakon izbora "proeuropske šestorke" koja je uspjela uvjeriti narod u nebulozu da smo u međunarodnoj izolaciji i to zbog Tuđmana ? Kako ocjenjujete sada ,nakon vremenske distance ,to odmicanje hdz-a od Tuđmana ? Što bi bilo da su ostali bliži Tuđmanovoj ,tvrdoj /ponosnoj (kako ju tko već želi definirati) ,ali uspješnoj politici ?
Iz istoga razloga zbog čega su se odmaknuli svi koji su glumili Tuđmanove dvorske lude do 1999. Pitaj malo obitelj Tuđman koliko ih ima što im nisu okrenuli leđa.

Oni su skakali oko Tuđmana ne iz ideje već iz osobne koristi a da su procijenili da bi imali osobne koristi propagirajući Tuđmanove ideje i dalje, to bi i nastavili raditi. Neki vjerovatno i jesu, al narod je pokazao da ga očito za to zaboli pa takvima nije dopustio ulazak u Sabor.

Toliko o tome kakvim je krugom ljudi Tuđman sebe okružio. Samim dnom dna, inficirao je društvo najgorim boleštinama kojima društvo može oboliti, a ovo što imamo danas je samo zadnji stadij raspada. Nitko u međuvremenu nije ni pokušao liječiti.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 19:29   #29
Quote:
Grugru kaže: Pogledaj post
Ti si se rodio poslije sprovoda?
Narod je na sprovodu pokazao sto misli o FTu. I to bez da ga partijski komesari skupljaju po uredima, skolama i ulicama.
Pedesetosma mi je i čim vidim sve znam ! Sprovodu mu je nazočilo partijsko članstvo po dužnosti i par radoznalaca. Narod ? Ha, ha, otvarao je šamoanjac. Dokaz su ti izbori u manje od mjesec dana. Prvo parlamentarni, onda predsjednički. Narod je HDZ, kao Tuđmanovu ostavštinu zbrisao s vlasti !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 20:30   #30
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
HDZ je 2000.g. izgubio izbore samo zato što nije bilo Tuđmana.
Da je bio živ, glatko bi doio izbore.
Bilo bi gusto, morali bi koalirati sigurno,pitanje je s kime
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 12:11   #31
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Pedesetosma mi je i čim vidim sve znam ! Sprovodu mu je nazočilo partijsko članstvo po dužnosti i par radoznalaca. Narod ? Ha, ha, otvarao je šamoanjac. Dokaz su ti izbori u manje od mjesec dana. Prvo parlamentarni, onda predsjednički. Narod je HDZ, kao Tuđmanovu ostavštinu zbrisao s vlasti !
Oni koji Hrvatsku i Hrvate mrze već 70-ak godina i koji su tu mržnju prenijeli na nove generacije su se sigurno oblokavali šampanjcem kad je Franjo umro. A većina Hrvata je pokazala što misli o FT, usprkos njegovim manama,i dostojno su odali počast čoviku koji ih je vodio kroz najteže razdoblje u povijesti. To što mu na sprovodu nisu bili europski čelnici,(isti oni koji su 91. prepustili Hrvatsku na milost i nemilost četničkom nožu),to samo dokazuje protiv kakvih struja i otpora je Franjo uspio izboriti hrvatsku nezavisnost. Otvarao se šampanjac i kad je tito umro ali se ljudi nisu smjeli hvaliti s tim za razliku od tebe koji si to radio u "mračnoj diktaturi 90-ih".
zd.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 13:11   #32
Quote:
zd.hr kaže: Pogledaj post
Oni koji Hrvatsku i Hrvate mrze već 70-ak godina i koji su tu mržnju prenijeli na nove generacije su se sigurno oblokavali šampanjcem kad je Franjo umro. A većina Hrvata je pokazala što misli o FT, usprkos njegovim manama,i dostojno su odali počast čoviku koji ih je vodio kroz najteže razdoblje u povijesti. To što mu na sprovodu nisu bili europski čelnici,(isti oni koji su 91. prepustili Hrvatsku na milost i nemilost četničkom nožu),to samo dokazuje protiv kakvih struja i otpora je Franjo uspio izboriti hrvatsku nezavisnost. Otvarao se šampanjac i kad je tito umro ali se ljudi nisu smjeli hvaliti s tim za razliku od tebe koji si to radio u "mračnoj diktaturi 90-ih".
Većina Hrvata je pokazala što misli o FT na izborima mjesec dana poslije mu smrti. Zbrisala mu je stranku s vlasti i na njegovo mjesto izabrala najvećeg mu protivnika - Mesića !

Franjo je uveo narod u najteže razdoblje u povijesti.

...to samo dokazuje da o politici nije imao pojma, već je nepripremljen, ne znajući iskoristiti političke mehanizme, a vođen željom za vlašću, svojim mjestom u povijesti, izazvao rat, kad su se države stvarale uz šampanjac i potpise zlatnim perom, rukovanjem i ljubljenjem državnika uz himne i crveni sag !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 15:13   #33
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Pedesetosma mi je i čim vidim sve znam ! Sprovodu mu je nazočilo partijsko članstvo po dužnosti i par radoznalaca. Narod ? Ha, ha, otvarao je šamoanjac. Dokaz su ti izbori u manje od mjesec dana. Prvo parlamentarni, onda predsjednički. Narod je HDZ, kao Tuđmanovu ostavštinu zbrisao s vlasti !
Ajme , što ti to jedeš kad si toliko " pametan " ?
Eto , ostario si a još izmišljaš i lažeš . Koje se god teme na forumu dotakneš , prosipaš laži i poluistine pa onda i nije čudno što te ljudi stavljaju na ignore listu . Sve te tvoje izmišljotine ni pas s maslom nebi pojeo ali ako ti to čini zadovoljstvo i sreću ( čega se pametan srami , budala se diči ) samo naprijed . Da čujemo još neki tvoj " nebrušeni biser "
__________________
HP-Blank-Folder
SAMSON_VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 17:06   #34
Quote:
SAMSON_VK kaže: Pogledaj post
Ajme , što ti to jedeš kad si toliko " pametan " ?
Eto , ostario si a još izmišljaš i lažeš . Koje se god teme na forumu dotakneš , prosipaš laži i poluistine pa onda i nije čudno što te ljudi stavljaju na ignore listu . Sve te tvoje izmišljotine ni pas s maslom nebi pojeo ali ako ti to čini zadovoljstvo i sreću ( čega se pametan srami , budala se diči ) samo naprijed . Da čujemo još neki tvoj " nebrušeni biser "
A što je po tvom istina? McOzy se nije ni sa jednom rečenicom zajebao. Evo meni može biti skoro otac po godinama ali i dalje ga služi mozak za razliku od nekih. Gdje je onaj socijalizam kad je bilo puno više poštivanja i odgovornosti nego danas? Zanimljivo je da je u Hrvatskoj 80-ih bilo puno manje administracije nego danas. Nije bila svaka vukojebina općina kao ni to da pojedina sela mogu imati status grada.
I da, Tuđmanu je partijsko članstvo nazočilo sprovodu. Ja bih se prije ubio nego došao bilo kojem članu HDZ-a na sprovod ili tom kvazipovjesničaru.
Marko Cajkaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 17:12   #35
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Većina Hrvata je pokazala što misli o FT na izborima mjesec dana poslije mu smrti. Zbrisala mu je stranku s vlasti i na njegovo mjesto izabrala najvećeg mu protivnika - Mesića !
Koji dani...
ja tarzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 17:38   #36
Quote:
ja tarzan kaže: Pogledaj post
Koji dani...
druga je stvar što je HDZ došao ponovo na vlast. koalicija je trebala jedan radikalan potez napraviti.
Marko Cajkaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 17:49   #37
Quote:
Marko Cajkaš kaže: Pogledaj post
A što je po tvom istina? McOzy se nije ni sa jednom rečenicom zajebao. Evo meni može biti skoro otac po godinama ali i dalje ga služi mozak za razliku od nekih. Gdje je onaj socijalizam kad je bilo puno više poštivanja i odgovornosti nego danas? Zanimljivo je da je u Hrvatskoj 80-ih bilo puno manje administracije nego danas. Nije bila svaka vukojebina općina kao ni to da pojedina sela mogu imati status grada.
I da, Tuđmanu je partijsko članstvo nazočilo sprovodu. Ja bih se prije ubio nego došao bilo kojem članu HDZ-a na sprovod ili tom kvazipovjesničaru.
Što ga služi ? Davno se on pozdravio sa njim a što se tiče poštivanja , to treba zaslužiti a ja ga mogu samo sažalijevati jer toliko mržnje ima u svojim postovima ( zato malo - malo dobije crvendaća ) a ti mu u svojoj vukojebini ili selu podigni spomenik . Kao da bi bila velika šteta ! ( odgovor na tvoju zadnju rečenicu )
__________________
HP-Blank-Folder
SAMSON_VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 20:09   #38
Quote:
Marko Cajkaš kaže: Pogledaj post
druga je stvar što je HDZ došao ponovo na vlast. koalicija je trebala jedan radikalan potez napraviti.
Da jedan...sto minimalno
ja tarzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 20:17   #39
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Pedesetosma mi je i čim vidim sve znam ! Sprovodu mu je nazočilo partijsko članstvo po dužnosti i par radoznalaca. Narod ? Ha, ha, otvarao je šamoanjac. Dokaz su ti izbori u manje od mjesec dana. Prvo parlamentarni, onda predsjednički. Narod je HDZ, kao Tuđmanovu ostavštinu zbrisao s vlasti !
Mi valjda zivimo u paralelnim svijetovima s obzirom da se ja sjecam ogromnog reda do Mirogoja.

Izbori (za Sabor) su isli redovno, s njim ili bez njega.
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 20:59   #40
Quote:
Grugru kaže: Pogledaj post
Ti si se rodio poslije sprovoda?
Narod je na sprovodu pokazao sto misli o FTu. I to bez da ga partijski komesari skupljaju po uredima, skolama i ulicama.
Možda je čovjek još uvijek bio u podrumu ..??
duliba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.