Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2011., 23:41   #1
PBZ mobilno bankarstvo (mPBZ)

Imam problema sa setupom ovoga za Android, a koliko sam vidio neki ljudi već koriste ovo duže vremena.

Ima netko iskustava s ovim?

----

EDIT (assassin):
Besplatna aplikacija na Marketu.

Quote:
mPBZ mobilno bankarstvo i banka uvijek pri ruci
mPBZ aplikacija je brza i jednostavna, a omogućuje siguran pristup informacijama vezanim uz proizvode i usluge koje imate u PBZ-u te obavljanje financijskih transakcija bilo kada i s bilo kojeg mjesta gdje imate pristup internetu s Vašeg mobilnog telefona. mPBZ uslugu možete ugovoriti u poslovnicama Banke ili putem PBZ365@NET usluge. Prilikom ugovaranja mPBZ usluge dobiva se aktivacijski kod koji je potreban za aktivaciju mPBZ aplikacije.
SVOJSTVA I FUNKCIONALNOST APLIKACIJE
Putem mPBZ aplikacije imate potpunu kontrolu nad svojih bankovnim računima i redovnim plaćanjima, a omogućuje:
• provjeru stanja i prometa po tekućem, žiro i deviznom računu, oročenjima i PBZ Stambenoj štednji
• plaćanje računa i kreiranje naloge za plaćanje koji će se izvršiti na datum u budućnosti kojeg sami odredite
• uvid u detalje kredita i uplatu rate
• uvid u limite i troškove po karticama i podmirenje troškova kartica
• provjeru stanja i prometa poslovnih računa obrtnika
• uvid u tečajnu listu te kupnju i prodaju deviza po povlaštenom tečaju 0,15% povoljnijem u odnosu na važeće tečajeve PBZ-a
• kupnju, prodaju ili zamjenu udjela u investicijskim fondovima
• kupnju GSM bonova
• slanje potvrde za svako plaćanje na željenu e-mail ili kućnu adresu
• pristup kontakt podacima (brojevi telefona, e-mail adrese, web stranice)
SIGURNOST:
Korištenje mPBZ aplikacije potpuno je sigurno, što je potvrđeno i certifikatom za sigurnost ISO 27001:2005. mPBZ aplikacija koristi se pomoću PIN-a kojega zna samo korisnik, pa u slučaju krađe ili gubitka mobitela ne može doći do zlouporabe. Svi podaci vezani uz račune i PIN ne pohranjuju se na mobitel, čime je zajamčena apsolutna tajnost podataka. Aplikacija se zaključava nakon tri uzastopna unosa pogrešnog PIN-a, čime je dodatno osigurana od neželjenog pristupa.
__________________
People prefer safe literature. They don't want to be awake and stir up. It's easier to over sleep their lives.

Zadnje uređivanje assassin : 11.09.2011. at 21:15. Reason: Dodan opis aplikacije
darrien fawkes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 00:24   #2
Ja ga koristim vec nekih 3mj. i sve 5 kakvih problema imas?
zknezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 10:38   #3
e da se ja ubacim, to mobilno bankarstvo se nesto dodatno placa, na mjesecnoj razini ili, te koliko?
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 13:40   #4
Quote:
backtothesleep kaže: Pogledaj post
e da se ja ubacim, to mobilno bankarstvo se nesto dodatno placa, na mjesecnoj razini ili, te koliko?
Placa ti se 8 HRK na mjesecnoj bazi ali ako placas račune preko njega onda se isplati, ja ga koristim za placanje racuna i nekad prebacivanje na racune a i kupovanje na str kao sto su kolektiva, kupi me ili ponuda dana. I ono trenutno služi samo za zamjenu tokena za razliku od iphone koji ako se ne varam ima punu funkciju
zknezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 14:54   #5
Postoji mToken i mPBZ. Prva aplikacija zamjenjuje token, a druga je potpuno funkcionalna aplikacija za mobilno bankarstvo (kao PBZ365)
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 00:35   #6
Quote:
zknezic kaže: Pogledaj post
Ja ga koristim vec nekih 3mj. i sve 5 kakvih problema imas?
Primao sam neki čudan error kod instalacije aplikacije sa njihovog linka. imam pbz probno na tri mjeseca.
upravo sam napravio redistribuciju usluge preko pbz365 servisa, dobio novi aktivacijski link i poruku da će mi link za download stići za dvije minute. kakogod, očigledno spavaju jer je prošlo već 7 minuta
__________________
People prefer safe literature. They don't want to be awake and stir up. It's easier to over sleep their lives.
darrien fawkes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 15:54   #7
Nevezano uz aplikaciju, koliko se mjesecno placa to PBZ mobilno bankarstvo ?

Vec imam i placam PBZ365. Pokriva li to i to "mobilno" ?

Moze i na PM, da ne offtopicarimo ...
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 19:21   #8
Quote:
darrien fawkes kaže: Pogledaj post
Primao sam neki čudan error kod instalacije aplikacije sa njihovog linka. imam pbz probno na tri mjeseca.
upravo sam napravio redistribuciju usluge preko pbz365 servisa, dobio novi aktivacijski link i poruku da će mi link za download stići za dvije minute. kakogod, očigledno spavaju jer je prošlo već 7 minuta
Ja ti imam mToken imao sam isti problem. Ma onaj koji ti je rekao nema pojma tako su i meni rekli da pricekam link pa da skinem i tako nekoliko puta. E vidis tu je problem android to ne podrzava vec moras otici na android market i skinuti aplikaciju
Bila ona mToken ili mPBZ

Quote:
Gervasius74 kaže: Pogledaj post
Nevezano uz aplikaciju, koliko se mjesecno placa to PBZ mobilno bankarstvo ?

Vec imam i placam PBZ365. Pokriva li to i to "mobilno" ?

Moze i na PM, da ne offtopicarimo ...
ne pokriva ono je zasebno mPBZ koliko znam imas na njihovoj stranici besplatni telefon pa ce ti sve reci sto te zanima
zknezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 10:25   #9
Quote:
zknezic kaže: Pogledaj post
Ja ti imam mToken imao sam isti problem. Ma onaj koji ti je rekao nema pojma tako su i meni rekli da pricekam link pa da skinem i tako nekoliko puta. E vidis tu je problem android to ne podrzava vec moras otici na android market i skinuti aplikaciju
Bila ona mToken ili mPBZ
Zašto Android to ne podržava? Meni se mPBZ aplikacija uredno instalirala nakon što je došao link koji usmjerava na Android market.

Quote:
zknezic kaže: Pogledaj post
ne pokriva ono je zasebno mPBZ koliko znam imas na njihovoj stranici besplatni telefon pa ce ti sve reci sto te zanima
Prvih 3 mjeseca je probni rok i besplatan je, nakon toga usluga se plaća 8 kn mjesečno. Ako npr. imaš PBZCOM@NET nastavljaš plaćati tu uslugu plus 8 kn mPBZ.
__________________
Foxy
Foxy44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 18:49   #10
Quote:
Foxy44 kaže: Pogledaj post
Zašto Android to ne podržava? Meni se mPBZ aplikacija uredno instalirala nakon što je došao link koji usmjerava na Android market.
Neznam, takav sam imao ja problem u početku pokušavali smo pa nekih 15-tak puta i ništa otišao sam na android i skinuo ukucao u njega aktivacijski kod i to je to
zknezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 21:11   #11
Quote:
zknezic kaže: Pogledaj post
Neznam, takav sam imao ja problem u početku pokušavali smo pa nekih 15-tak puta i ništa otišao sam na android i skinuo ukucao u njega aktivacijski kod i to je to

Dah. Rješeno. Nakon redistribucije uspjelo sve normalno, s linka skinuh app i radi.
__________________
People prefer safe literature. They don't want to be awake and stir up. It's easier to over sleep their lives.
darrien fawkes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 12:31   #12
Samo da se javim u vezi mPbza...
Imam uzasno iskustvo sa aplikacijom i samom podrskom. E sad u cemo je stvar... Prije mjesec dana sam bio u Hrvatskoj (zivim u USA) i navratio do PBZ da se raspitam oko mPbz aplikacije, posto imam 2 slicne aplikacije za android od americkih banaka. Zatrazio aktivaciju usluge, dobio aktivacijski kod i sve aktivirao. Sve je radilo OK. A sad nastaju problemi...Telefon koji sam dofurao u HR ostavio sam burazu i napravio sam wipe na njemu, kupio si novi HTC Sensation i insatlirao mPbz. Upisao sam svoj aktivacijski kod i token, ali aplikacija odbija autorizaciju. Nazvao sluzbu za korisnike,objasnio im da sam promjenio telefon, da nisam u Hrvatskoj i da aplikacija NE radi, a oni kazu da dodjem do njihove poslovnice i zatrazim novu aktivaciju! Ja njima ponovo ponovio da nisam u HR, da mi majka ima punomoc na mom deviznom racun i da bi zelio da ona zatrazi novu aktivaciju. I sad, kazu iz PBZa da ona nije ovlastena da trazi novu aktivaciju mada ima moju punomoc potpisanu za taj isti racun u PBZ. Uglavnom, sad nemogu koristiti
aplikaciju, nemugu ni ukinuti uslugu, a za koji mjesec cu ju morati i placati iako ju nemogu upotrebljavati. Eto, to je moje iskustvo sa mPbz!

PS: Samo da kazem, da druge 2 aplikacije od americkih banaka rade bez ikakvih problema na novom telefonu i da se NE naplacuje njihovo koristenje...nikad!
ST4LKER is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 15:57   #13
Meni je recimo glupo da to funkcionira samo za fizičke osobe, a za pravne ne može.
IKX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 10:58   #14
Quote:
ST4LKER kaže: Pogledaj post
Samo da se javim u vezi mPbza...
Imam uzasno iskustvo sa aplikacijom i samom podrskom. E sad u cemo je stvar... Prije mjesec dana sam bio u Hrvatskoj (zivim u USA) i navratio do PBZ da se raspitam oko mPbz aplikacije, posto imam 2 slicne aplikacije za android od americkih banaka. Zatrazio aktivaciju usluge, dobio aktivacijski kod i sve aktivirao. Sve je radilo OK. A sad nastaju problemi...Telefon koji sam dofurao u HR ostavio sam burazu i napravio sam wipe na njemu, kupio si novi HTC Sensation i insatlirao mPbz. Upisao sam svoj aktivacijski kod i token, ali aplikacija odbija autorizaciju. Nazvao sluzbu za korisnike,objasnio im da sam promjenio telefon, da nisam u Hrvatskoj i da aplikacija NE radi, a oni kazu da dodjem do njihove poslovnice i zatrazim novu aktivaciju! Ja njima ponovo ponovio da nisam u HR, da mi majka ima punomoc na mom deviznom racun i da bi zelio da ona zatrazi novu aktivaciju. I sad, kazu iz PBZa da ona nije ovlastena da trazi novu aktivaciju mada ima moju punomoc potpisanu za taj isti racun u PBZ. Uglavnom, sad nemogu koristiti
aplikaciju, nemugu ni ukinuti uslugu, a za koji mjesec cu ju morati i placati iako ju nemogu upotrebljavati. Eto, to je moje iskustvo sa mPbz!

PS: Samo da kazem, da druge 2 aplikacije od americkih banaka rade bez ikakvih problema na novom telefonu i da se NE naplacuje njihovo koristenje...nikad!
Svaki put kad napravis wipe ili stavis novi ROM na Androidu moras napraviti (besplatnu) redistribuciju aplikacije s novim aktivacijskim kodom preko klasičnog internet PBZ bankarstva s tokenom ili čitačem kartica (već 10-ak puta sam to napravio ;-)...
Jedino je problem ako nemaš klasično internet bankarstvo kod PBZa, onda trebas dolaziti u poslovnicu...
frulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 21:14   #15
Evo ja sam danas imao namjeru napraviti mpbz ugovor iako imam token doma ali ga naravno ne nosim sa sobom i rekoh ovo će biti komotnije. No iako nemam naviku čitati ugovore na internetu o app-a ovaj sam pročitao jer me zanimalo koliko me to košta. Ono što me prilično iznerviralo a što stoji u ugovoru je ova klauzola o plaćanjima pa je evo i prepisujem:

"...Upisnina, članarina i naknade
Članak 5.
Korisnik se obvezuje platiti Banci jednokratnu upisninu prilikom potpisivanja ovog Ugovora. Članarinu i naknade za korištenje usluge mPBZ korisnik se
obvezuje plaćati u visini i na način propisan odlukom Banke o naknadama u poslovanju s fizičkim osobam
Potpisom ovog Ugovora Korisnik ovlašćuje Banku da bez ikakve njegove daljnje suglasnosti ili posebnog naloga izvrši naplatu članarine, naknada te
drugih troškova koje je Banka imala ili će imati vezano uz izvršenje ovog Ugovora sukladno odluci Banke o naknadama i drugim troškovima, te daje
Banci bezuvjetno i neopozivo ovlaštenje da bez ikakve daljnje suglasnosti i obavijesti može dospjele tražbine iz ovog Ugovora naplatiti bez intervencije
suda sa svih njegovih računa koji se vode u Banci, pri čemu je Banka ovlaštena, a Korisnik suglasan da se izvrši konverzija sredstava s Korisnikovih
deviznih računa u kune prema kupovnom tečaju za devize tečajne liste Banke na dan naplate....
"

Pa ovo je totalno idiotski napisano, onaj tko ovo ne pročita daje banci bezuvjetno pravo da mu naplati troškove onoliko koliko god oni misle da treba . Šta , ja trebam vjerovati da su oni dobri i fini i da neće tako što jednog dana odlučiti da sad treba članarinu naplatiti 400KN? Nevjerojatan ugovor. Ja sam odustao od ovakvog načina suradnje nek idu u ... Možda ja jesam previše skeptičan, no danas više zaista ne vjerujem nikome. nakon franka i duplog kredita koji otplaćujem...
rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 09:40   #16
Quote:
rabbit kaže: Pogledaj post
Evo ja sam danas imao namjeru napraviti mpbz ugovor iako imam token doma ali ga naravno ne nosim sa sobom i rekoh ovo će biti komotnije. No iako nemam naviku čitati ugovore na internetu o app-a ovaj sam pročitao jer me zanimalo koliko me to košta. Ono što me prilično iznerviralo a što stoji u ugovoru je ova klauzola o plaćanjima pa je evo i prepisujem:

"...Upisnina, članarina i naknade
Članak 5.
Korisnik se obvezuje platiti Banci jednokratnu upisninu prilikom potpisivanja ovog Ugovora. Članarinu i naknade za korištenje usluge mPBZ korisnik se
obvezuje plaćati u visini i na način propisan odlukom Banke o naknadama u poslovanju s fizičkim osobam
Potpisom ovog Ugovora Korisnik ovlašćuje Banku da bez ikakve njegove daljnje suglasnosti ili posebnog naloga izvrši naplatu članarine, naknada te
drugih troškova koje je Banka imala ili će imati vezano uz izvršenje ovog Ugovora sukladno odluci Banke o naknadama i drugim troškovima, te daje
Banci bezuvjetno i neopozivo ovlaštenje da bez ikakve daljnje suglasnosti i obavijesti može dospjele tražbine iz ovog Ugovora naplatiti bez intervencije
suda sa svih njegovih računa koji se vode u Banci, pri čemu je Banka ovlaštena, a Korisnik suglasan da se izvrši konverzija sredstava s Korisnikovih
deviznih računa u kune prema kupovnom tečaju za devize tečajne liste Banke na dan naplate....
"

Pa ovo je totalno idiotski napisano, onaj tko ovo ne pročita daje banci bezuvjetno pravo da mu naplati troškove onoliko koliko god oni misle da treba . Šta , ja trebam vjerovati da su oni dobri i fini i da neće tako što jednog dana odlučiti da sad treba članarinu naplatiti 400KN? Nevjerojatan ugovor. Ja sam odustao od ovakvog načina suradnje nek idu u ... Možda ja jesam previše skeptičan, no danas više zaista ne vjerujem nikome. nakon franka i duplog kredita koji otplaćujem...
To ti je nešto kao trajni nalog (znači, Banka ti neće slati uplatnicu za članarinu, nego će ti automatski sinuti traženi iznos s računa). A ako Banka promijeni članarinu, ti lijepo raskini ugovor pa ti neće moći naplatiti 400kn. Ovo nije ništa drugačije nego naplata vođenja tekućeg računa, godišnja članarina za neku kreditnu karticu, trajni nalog i slično.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 12:15   #17
T mobile move mPBZ

Nedavno sam kupio mob. T mobile move (navodno je napravljen po alcatelu): Imam problem prilikom preuzimanja aplikacije za internet bankarstvo mPBZ.Kada u SMS poruci koju dobijem od PBZ kliknem na pristigli link za preuzimanje aplikacije dobijem odgovor da nije ispravna adresa za downolovanje. Kako da ispravim adresu (baš nemam iskustva sa androidima i dali taj mobitel uopće podržava tu uslugu)
komadant mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 12:40   #18
Quote:
komadant mark kaže: Pogledaj post
Nedavno sam kupio mob. T mobile move (navodno je napravljen po alcatelu): Imam problem prilikom preuzimanja aplikacije za internet bankarstvo mPBZ.Kada u SMS poruci koju dobijem od PBZ kliknem na pristigli link za preuzimanje aplikacije dobijem odgovor da nije ispravna adresa za downolovanje. Kako da ispravim adresu (baš nemam iskustva sa androidima i dali taj mobitel uopće podržava tu uslugu)
Aplikaciju možeš preuzeti i sam na Android marketu , i naravno podržana je aplikacija . Ali ako si promjenio telefon , moraš u banku da ti daju novi broj za aktivaciju ili ako imaš intenet bankarstvo , broj možeš i sam nabaviti .
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 12:57   #19
Za početak, mPBZ - Android Market
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 10:20   #20
Thumbs up

Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Aplikaciju možeš preuzeti i sam na Android marketu , i naravno podržana je aplikacija . Ali ako si promjenio telefon , moraš u banku da ti daju novi broj za aktivaciju ili ako imaš intenet bankarstvo , broj možeš i sam nabaviti .
fala na informaciji- ja probao i uspjelo
komadant mark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.