Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 05:55   #1661
Remi Varteksa i Varaždina u Jalkovcu pred gotovo tisuću gledatelja



Varaždinsko ‘finale Lige prvaka’ igralo se u Jalkovcu u srijedu, a u njemu su Varteks i Varaždin odigrali neriješeno pred gotovo tisuću gledatelja, uz odličnu atmosferu, gdje su navijanju doprinijeli neumorni White Stonesi.

Radilo se o polufinalu Županijskog kupa, a ulazak u finale znači ulazak u Hrvatski kup, što je jedina prigoda za pokazivanje na nacionalnoj sceni. Oba trenera imala su podosta ‘glavobolja’ uoči utakmice, Terzić bez Vukmana i Cvetka, a Kastel je igrao bez četvorice igrača. Unatoč tome Varaždin je bolje ušao u utakmicu, sukladno ulozi favorita, preuzeo je terensku incijativu, dok je borbeni Varteks, osokoljen svojim navijačima, solidno parirao u prvom dijelu i pokušao iznenaditi polukontrama.

Jedna od takvih urodila im je plodom, kada je Nježić prebacio obranu Varaždina koja je neuspješno namještala zaleđe, a Medved potvrdio odličnu golgetersku formu, za veliko slavlje White Stonesa. Što se tiče prigoda Varaždina, najbolju je tek predkraj prvog poluvremena imao Šafarić, no pucao je pored gola.

U prvih 45 minuta, sveukupno gledajući, bio je to vrlo dobar nogomet, obzirom na ‘grbavicu’ Jalkovca. Malo je dobar dojam narušila tenzija predkraj poluvremena, kada je došlo do naguravanja igrača kod sraza Spasića i Martinage. Smirivao je Šafarić i dobio (ne)očekivanu porciju ‘vrijeđanja’ od dijela igrališta na kojem su bili White Stonesi.

To kao da je bilo uvod u nastavak igre, u kojem su navijači podivljali nakon jedne akcije, u kojoj je Conjar, nakon što je bio fauliran ‘odalamio’ Kuhtu. Sudac Babić je pokazao (samo) žuti karton. Varaždin je bio dominantnija ekipa i u nastavku igre, a polako se stezao obruč oko Drevenovog gola. Jedna akcija u 76. minuti urodila je plodom. Jertec je ušao u kazneni prostor, ubacio u sredinu, gdje se lopta odbijala kao u biljaru, da bi se na kraju Radić skrenulo loptu prema svojem golu, gdje se od stative odbila u gol.

Svega nekoliko minuta kasnije odlična prigoda za Varteks, no Medved nakon odličnog prodora po lijevoj strani puca pored gola. Možda i najbolju prigodu imao je Varteks pet minuta prije kraja, kada jedan ‘slobodnjak’ Medveda umalo završava u golu. Završilo je neriješenim rezultatom, što daje šansu u uzvratu za obje ekipe.

Čestitke i jednim i drugim igračima, mi smo rano poveli, znali smo gde je Varaždin najjači. Uspjeli smo ih zadržati daleko od gola, što nam je bio najveći cilj. Mislim da imamo šanse i u uzvratu, dat ćemo sve od sebe. Navijači su nam uvijek 12. igrač, vjerujem da će tako biti i u uzvratu, gdje je Varaždin ipak lagani favorit – kazao je nakon utakmice trener Varteksa Izet Terzić.

Zadovoljni mogu biti i gosti, jer su na ‘teškom’ gostovanju izvukli neriješen rezultat. Mora se priznati da su igrači Zorana Kastela dobro igrali, imali dominaciju na terenu – “Imamo u subotu važnu utakmicu, potom još jednu, a tek onda slijedi kup. Vjerujem da ćemo se do onda oporaviti igrački, da ćemo imati i više igrača na raspolaganju. Kup nam dosta znači, šanse su podjednake u uzvratu – kazao je Zoran Kastel, trener Varaždina.

Uzvrat je na rasporedu 30. svibnja, na stadionu Varteksa. Bit će to varaždinsko finale lige prvaka, prije finala kupa između Rijeke i Dinama.



Varteks – Varaždin Igralište u Jalkovcu. Gledatelja: 1000. Sudac: Goran Babić.

Strijelci: 1:0 Medved (29), 1:1 Radić (76-autogol).

Varteks – Dreven, Kuhta, Radić, Medved, Sokser, Harmicar, Nježić, Spasić (od 66. Kuhar), Broz, N. Prahić (od 89. Jurić), Turković. Trener: Izet Terzić.

Varaždin – Gavranović, Martinaga, Jertec, Šafarić, Drožđek, Kolarić (od 64. Urlić), Šimek, Sambolec, Antolek (od 68. Kresinger), Havelka (od 46. Conjar), Novoselec. Trener: Zoran Kastel.


http://www.nogometplus.net/index.php...atelja/http://
Quisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 10:38   #1662
Stvarno se nadam da ćete uloviti plasman u finale/HR kup. :držifige:
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 08:16   #1663
Quisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 05:39   #1664
Tri kola prije kraja prvenstva Bumbari sedmicom stigli na dva boda do 3. lige


S krajem natjecanja u MŽNL ČK-VŽ sve su glasnija nagađanja o možebitnim putnicima u viši rang.

Kako je ovog četvrtka istekao rok za prijave za sudjelovanje u 3. HNL Istok, po informacijama kojima raspolaže Nogometplus, Bumbare tek dva boda u posljednja tri kola dijele od toliko željene 3. lige. U slučaju da Nedelišće do kraja prvenstva ne uzme maksimalnih 9 bodova, Varaždinci su današnjom pobjedom nad Zelengajom osigurali treće mjesto i promociju u viši rang.

Kako iz MŽNL ČK-VŽ prijavu za 3. HNL nije poslao nitko osim Varteksa, momčadi Izeta Terzića preostalo je samo da završi sezonu u prve tri ekipe i time zadovolji propozicije popune 3. HNL. Propozicije predviđaju da predstavnik MŽNL ČK-VŽ igra kvalifikacije s predstavnikom MŽNL BJ-KC-VT, no ni tamo prve tri plasirane ekipe, Tehničar, Garić i Pitomača nisu iskazale želju za viši rang pa do kvalifikacija neće ni doći.

Trener Terzić odlučio je odmoriti svojeg najboljeg strijelca Medveda, dok su zbog ozljeda i kartona izostali Radić i Turković, pa je ne preduga klupa domaćina brojala tek tri imena.

Ipak to se nije previše osjetilo jer je vratar gostiju na poluvremenu otišao s tri gola u mreži.

Krenuo je domaćin dosta nervozno i s dosta grešaka, a do prve prilike došao tek u 11. minuti – loše je pucao Nježić, ipak njegova lopta dolazi do Kuhara čiji udarac odlazi nebu pod oblake. Pet minuta kasnije opet je Kuhar u prilici – Jurić je ubacio za Soksera, ovaj sjajnom minijaturom izbacio kompletnu obranu Zelengaja da bi lopta došla do Kuhara koji je odlučio poderati mrežu Bešanića, no ovaj mu sjajno ulazi u šut i još bolje brani.

25 minuta trebalo je gostima za njihov prvi pokušaj, udarac Mlakara s 20 metara nije pogodio okvir Bešanićeva gola. Četiri minute kasnije opet Sokser dubinskom loptom proigrava Kuhara, ovaj izlazi sam pred Bešanića koji fantastično brani i šalje loptu u korner. Iz kornera Harmicar ubacuje, us koku je najviši Broz i Varteks vodi 1-0.

Praktički kako se krenulo s centra domaćin je opet u prilici, udarce Soksera prvo čisti obrana pa onda i vratar Zelengaja.

11 minuta prije kraja prvog poluvremena Varteks dolazi do 2-0 – povukao je kroz sredinu loptu Harmicar, gostujuća obrana ruši ga na ulazu u kazneni prostor – Spasić šalje loptu kroz živi zid Zelengaja za povećanje vodstva.

Deset minuta kasnije već je 3-0 – Sokser opet proigrava Kuhara koji izlazi sam pred Bešanića za prvi, pokazat će se od tri današnja gola. Mogli su gosti tri minute kasnije opet po loptu u mrežu, ali pokušaje Spasića i Soksera brani Bešanić. Za prvi pogodak u drugom dijelu nije se čekalo predugo – 54. minuta i Spasić bježi obrani Zelengaja koja reklamira zaleđe, zaobilazi čak i Bešanića i Varteks vodi 4-0.

Svoj prvi udarac u okvir Drevenova gola gosti su imali u 59. minuti, ali Mlakarov udarac nije bio previše opasan. Igra se malo primirila, a u 66. minuti domaćin reprizira situaciju iz 30. minute – Harmicar iz kornera za Broza i već je 5-0. Blizu šestog pogotka Varteks je bio u 75. minuti kad prvo Petric prolazi kroz sredinu, njegov udarac brani Bešanić, da bi u nastavku akcije Sokser pogodio stativu. Minutu kasnije opasni su gosti, ovaj put Mlakar opasno puca, Dreven odlično brani, a iz protunapada Varteks dolazi do 6-0 -povukao je loptu Sokser, dao za Kuhara koji lomi svog čuvara i šalje loptu u suprotan kut Bešanića.

82. minuta, Jurić za Markovića kojeg milimetri dijele od prvog gola ove sezone. Šest minuta prije kraj i gosti dolaze do počasnog pogotka – zaigrala se obrana Varteksa, loptu im krade Vugrinec i šalje iza Trstenjaka koji je na golu zamijenio Drevena. No ni to nije bilo sve jer u 90. minuti Harmicar probija desni bok, zavrće loptu u sredinu za novu asistenciju, hat trick Kuhara i konačnih 7-1.

http://www.nogometplus.net/index.php...-3-lige-video/
Quisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 07:06   #1665
Veliki uspjeh je treća liga samo tko će igrati na stadionu pošto ovi idu u drugu ligu? Na vlast dolazi Čehok,čovjek protiv kojega se protestiralo a stadioni su gradski no mislim da ne bi trebalo biti problema oko infrastrukture u Jalkovcu. 3. liga i promocija u hrvatski kup još da se dobi neki prvoligaš ili poznatiji klub druge lige se može okarakterizirati kao uspješnom sezonom. Tko zna,možda postoji onda i mogućnost prijateljske utakmice sa Austrijom Salzburg. Mislim da treća liga ionako osigurava igranje u hrvatskom kupu zar ne?
Tu su znala biti čuda,čak su autsajderi dolazili do polufinala haha.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 12:16   #1666
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Veliki uspjeh je treća liga samo tko će igrati na stadionu pošto ovi idu u drugu ligu? Na vlast dolazi Čehok,čovjek protiv kojega se protestiralo a stadioni su gradski no mislim da ne bi trebalo biti problema oko infrastrukture u Jalkovcu. 3. liga i promocija u hrvatski kup još da se dobi neki prvoligaš ili poznatiji klub druge lige se može okarakterizirati kao uspješnom sezonom. Tko zna,možda postoji onda i mogućnost prijateljske utakmice sa Austrijom Salzburg. Mislim da treća liga ionako osigurava igranje u hrvatskom kupu zar ne?
Tu su znala biti čuda,čak su autsajderi dolazili do polufinala haha.
Ne, moraju izbaciti Varaždin u polufinalu županijskog kupa za plasman u državni kup.

Nadam se da se Varteksu neće desiti što i spomenutoj Austriji, lani su igrali drugu ligu, ispali, sad ispali iz treće.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:28   #1667
Ummm, pitanje. Gledam baš snimku finala EURO U-17 i vidim da je dograđena tribina iza jednog (sjevernog?) gola. Koliko ja znam po regulama, UEFA ne dozvoljava na natjecanjima montažne tribine. Znači li to da je Stadion Anđelko Herjavec nadograđen sa tom jednom tribinom ili je to uistinu montažna tribina (ili pravilo o montažnima ne vrijedi za mlađe uzraste?).
Galijun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 17:00   #1668
Mislim da je kamera bila na suprotnoj strani pe te prevarilo
jujica is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 21:30   #1669
Istina, dobro si rekao.

Jbote, gledam baš sada, stvarno bi volio da se prvoligaški nogomet vrati u Varaždin u neko skorije vrijeme, fakat fale
Galijun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 05:25   #1670
Quote:
Galijun1 kaže: Pogledaj post
Ummm, pitanje. Gledam baš snimku finala EURO U-17 i vidim da je dograđena tribina iza jednog (sjevernog?) gola. Koliko ja znam po regulama, UEFA ne dozvoljava na natjecanjima montažne tribine. Znači li to da je Stadion Anđelko Herjavec nadograđen sa tom jednom tribinom ili je to uistinu montažna tribina (ili pravilo o montažnima ne vrijedi za mlađe uzraste?).
kak si i sam rekel; prevarilo te.
nema nikakve montažne.
jedino kaj je bilo montažno je semafor. za kojeg su rekli da je privremeni jer pravi nisu stigli pripremiti i montirati.

a stadion se (još uvijek) ne zove "anđelko herjavec" iako to neki govore i u medijima.
Quisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 05:34   #1671
nedeljane : varteks, snimka

https://www.youtube.com/watch?v=-oI2...ature=youtu.be
Quisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 05:26   #1672
snimka prve polufinalne utakmice županijskog kupa protiv varaždina:

https://www.youtube.com/watch?v=mylU...ature=youtu.be
Quisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 08:05   #1673
Bumbari do tri boda za 3. HNL



Odlična igra koju prikazuju zadnjih kola nogometaši Izeta Terzića izostala je danas u Prelogu. Usprkos tome u 28. kolu MŽNL Čk-Vž upisali su pobjedu rezultatom 0:1 (0:0).

Od prve minute momčad Varteksa izgledala je nezainteresirano, alibi posjed lopte te prilike domaćina iz kontranapada obilježile su prvi dio utakmice.

U šestoj minuti domaća Mladost prvi puta prijeti preko Hladika koji je (pre)optimističan sa 35 metara iskosa pa Dreven nije imao prevelikih problem s kroćenjem tog udarca.

Domaćin se od prve minuti postavio iza lopte i orijentirao na kontranapade, a u 24. minuti vidjeli smo munjevitu kontru Mladosti koju je potegnuo Tišljarić, uposlio Hladika u 16 metara, a njegov udarac Jurić čisti ispred crte.

Šest minuta kasnije Golubić je jači u duelu od Turkovića, izlazi sam pred Drevena koji fantastično brani. Sedam minuta prije kraja prvog dijela nova prilika za Mladost, Tišljarić okreće Kuhtu, no njegov udarac Dreven ponovno brani.

Na izdisaju prvog dijela u 44. minuti opet Tišljarić probija desna stranu, spušta u srce kaznena prostora za Golubića koji šalje loptu nebu pod oblake.



Puno su bolje Bumbari krenuli u drugi dio jer već u 50. sekundi ubacuje Kuhar sa Soksera čiji udarac glavom Farkaš vadi ispod prečke, da bi u nastavku Broz zakasnio na loptu i propustio Varteks dovesti u vodstvu.

Početni pritisak trajao je tek koju minutu pa se za novu priliku čekalo desetak minuta kad Kuhar iz izgledne prilike loptu šalje u ništa. Ni minutu kasnije obrana Varteksa priredila je priliku Tišljariću koji loptu šalje pokraj desne vratnice.

Dvije minuta kasnije Mladost je blizu vodstva, ali Dreven fantastično brani udarac Srake glavom. Varteks je u tom periodu bio poprilično bezidejan pa su mu se prilike događale više slučajno nego nekim smislenim akcijama.

Tako je u 65. Dreven pronašao Medveda preko cijelog terena, ovaj se otarasio svojih čuvara, no milimetri su dijelili Bumbare od vodstva. U prilici je i Harmicar, ali njegov slalom kroz domaću obranu nije završio udarcem koji bi ugrozio Farkaša.

Ipak u 65. Varteks dolazi do vodstva. Sokser se nekako našao na desnom boku, ubacio za Medveda na peterac, a ovaj takve prilike ne propušta i Varteks vodi 0-1.

To kao da je totalno obeshrabrilo domaćina pa je tri minuta kasnije opet Medved u mat situaciji. Pobjegao je domaćinima Kuhar, kad je već izgledalo da je od svega neće biti ništa šalje loptu za Medveda na 15 metara od Farkaša, no ovaj put Medved nije precizan.

Ovom pobjedom Bumbari su osigurali plasman među top 3 momčadi i kvalifikacije (ako će do njih doći) za 3. HNL Istok.

http://www.nogometplus.net/index.php...ri-boda-3-hnl/
Quisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 05:34   #1674
varteks : zelengaj

https://www.youtube.com/watch?v=LQRAB2RIi8U
Quisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 19:14   #1675
Vidim da Stonesi na FB NK Varaždin nazivaju "kladioničari", koja je pozadina priče, nisam baš upućen?
Rizling is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 05:48   #1676
Varaždin rutinski preko Varteksa do finala



Uvertiru sutrašnjem finalu kupa, kojem je domaćin Varaždin, odigrali su danas na stadionu Sloboda “mrski neprijatelji” Varaždin i Varteks.

Autsajder već od ždrijeba – Varteks, nije uspio ponoviti predstavu kao u Jalkovcu prije 2 tjedna pa momčad Zorana Kastela zasluženo očekuje finale i ogled s momčadi Nedeljanca.

Pred oko 1000 gledatelja prvu priliku imali su gosti već u 50 . sekundi, pogriješio je Jagačić pa do lopte dolazi Medved čiji udarac Gavranović teškom mukom brani.

Za prvu domaću priliku čekalo se do pete minute kad Kresinger radi nered u obrani Varteksa, s gol-aut linije šalje povratnu loptu za Kolarića koji je neometan, ali i neprecizan. Sedam minuta kasnije prekombinirala se obrana Varteksa, loptu im uzima Drožđek koji se odlično rješava svojih čuvara no rezultat ostaje 0-0. Ušla je voda u uši Bumbarima i gol je visio u zraku, te je samo neprisebnost napadača Varaždina ostavila mrežu Drevenova gola netaknutom.

Ipak u 15. minuti Varaždin dolazi do vodstva. Uzeo je na sredini terena loptu Jertec, prošao s njom kroz pola kipe Varteksa i smireno poslao u suprotan kut Drevena. Tri minute kasnije identična akcija, samo ovaj puta Šafarić prolazi sam do Drevena, ali Dreven brani. Teško je živio Varteks u narednim minutama, da bi u 26. minuti Šafarić sve napravio za Jerteca koji se našao praktički sam pred Drevenom za laganih 2-0. Nakon toga gosti dolaze malo do daha, Spasić puca sa 16 metara, ali Gavranović lako brani, a uskoro je već 3-0.

Zadnja linija i vezni red Varteksa opet su se zaigrale, između njih ubacuje se Drožđek koji topovski s 25 metara para mrežu Drevena. Do kraja prvog dijela Varteks je mogao smanjiti zaostatak preko Soksera, no njegove udarce zaustavlja domaći blok.

Šetnja domaćina kroz obranu Varteksa nastavila se i u drugom dijelu pa Šimek koristi još jedan poklon, ali njegov udarac sa 20 metara Dreven brani. Minutu kasnije opet Dreven čisti, ovaj puta Drožđek ne uspijeva sa 5 metara povećati vodstvo.

Nakon sat vremena Darijo Jertec na kontu imao je hat trick, a Dreven 4. gol u mreži. Kolarić je prošao po lijevoj strani, zavrnuo na natrčalog Jerteca koji opet šalje Drevena po loptu u mrežu. Poslije toga trener domaćina iskoristio je svih pet izmjena što je smanjilo ritam utakmice pa su obje ekipe samo privele utakmicu kraju za konačnu i zasluženu pobjedu Varaždina 4-0

http://www.nogometplus.net/index.php...ksa-do-finala/
Quisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 05:37   #1677
Quisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 07:10   #1678
Quote:
Rizling kaže: Pogledaj post
Vidim da Stonesi na FB NK Varaždin nazivaju "kladioničari", koja je pozadina priče, nisam baš upućen?
Kako nisi upoznat,pa to je ekipica koja je osuđena radi namještanja utakmica,odnosno njihova legenda koji je donedavno bio prvi trener.

Quisco koliko planirate imati proračun za 3.HNL Istok?Jebeno skupo natjecanje.
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 05:28   #1679
Quote:
gelo85 kaže: Pogledaj post
Quisco koliko planirate imati proračun za 3.HNL Istok?Jebeno skupo natjecanje.
ne znam detalje ali mislim da ispod 700 tisuća nebu išlo.
Quisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 05:41   #1680
novinari su se malo primirili pa sam pronašel sam kratak izvještaj s prošle utakmice:


Neugodan poraz Varteksa

U Međužupanijskoj ligi već se odavno sve zna. Varteks će u Treću ligu, jer se je jedini prijavio, a ligu će napustiti samo posljednjeplasirani Zadrugar. No ipak senzaciju kola priredio je upravo Varteks svojim domaćim porazom od Međimurca 1:5. Pred nekih stotinjak gledatelja na igralištu u Jalkovcu Varteksovci su poveli golom Soksera u 47. minuti, a onda je uslijedio nevjerojatan preokret. Izjednačio je Saša Treska pet minuta kasnije, no kada je isključen Jurić, zbog drugog žutog kartona, Međimurci su počeli puniti mrežu domaćina. Još jednom strijelac je bio Saša Treska, pa Darijan Treska i Kregar dva puta za konačnih 1:5.

Spomenimo da je od 72. minute, kod rezultata 1:2, Varteksu isključen i Spasić također zbog drugog žutog kartona.

http://aktualno.hr/53847-2/



da dodam da su oba isključenja opravdana.
prvo isključenje je čisto neiskustvo a za drugi mislim da je posljedica nervoze jer su gosti nakon prvog isključenja poveli. nakon drugog isključenja se igra potpuno raspala. kaj je bilo za očekivati jer je ekipa i s dva igrača manje probala doći do izjednačenja.
Quisco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.