Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2014., 23:39   #541
Quote:
Capriles kaže: Pogledaj post
Slabo sam nailazio na takve tekstove... Većinom o korupciji, off shore skandalu i tako što
Kina je dosad tribala propast jedno 365 x 20 x x (broj novina na zapadu) = bezbroj puta

Kao šta vidimo raste brzinom koja svako 2 godine asimilira jedno Indijsko gospodarstvo

I šta je najbolje izbacuje nekoliko puta više inženjera nego Amerika
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 21:04   #542
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
I šta je najbolje izbacuje nekoliko puta više inženjera nego Amerika
Kvaliteta i kvantiteta su UVIJEK obrnuto proporcionalni.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 21:11   #543
Opet počela priča o inženjerima
__________________
Halo Effect: "Civiliziranje" na španjolski (ili Hrvatsko Fašistički) način
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=292
Capriles is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 21:12   #544
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Kvaliteta i kvantiteta su UVIJEK obrnuto proporcionalni.
Potpuno krivo jer bi onda Amerika koja ima najviše svega ima sve to - najniže kvalitete
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 21:24   #545
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Potpuno krivo jer bi onda Amerika koja ima najviše svega ima sve to - najniže kvalitete
Pa 50% Amera nema pojma da se Zemlja vrti oko Sunca.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 22:06   #546
Hmmm,da.Možda i pola Kine misli da je Zemlja ravna ploča?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 23:58   #547
Čitam zadnjih nekoliko stranica, i uglavnom je prepucavanje, a nema veze s Kinom i Japanom.
Otočje je bliže Kini nego Japanu, bilo da se gleda "mainland", ili otok Tajvan.
Službeni Taipei pjeva kako traži gazda iz Washingtona, ali realna situacija je malo drugačija:
- u Japanu se ponovo bude imperijalističke tenzije prema Kini - prema Tajvanu to ne iskazuju toliko glasno zbog gazde, SAD-a, ali ga itekako gledaju
- Tajvan neće nikada moći kupiti vrhunsko oružje jer SAD ne želi da ono dođe u kineske ruke
- Tajvan realno kao veću prijetnju vidi Japan
- Peking će čekati koliko treba na reintegraciju i Tajvan će imati poseban status kao i Hong Kong i Macao
- Ono što se SAD i Japanu nikako ne sviđa:Peking prešutno zrakoplove ROCAF koji uđu u novoproglašeni ADIZ ne smatra stranim
- Drugo što "žulja" Japan, u slučaju ikakvog napada na Tajvan, Peking to smatra napadom na Kinu i reagirati će u skladu s time
Consultant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 09:54   #548
Quote:
Consultant kaže: Pogledaj post
Čitam zadnjih nekoliko stranica, i uglavnom je prepucavanje, a nema veze s Kinom i Japanom.
Otočje je bliže Kini nego Japanu, bilo da se gleda "mainland", ili otok Tajvan.
Službeni Taipei pjeva kako traži gazda iz Washingtona, ali realna situacija je malo drugačija:
- u Japanu se ponovo bude imperijalističke tenzije prema Kini - prema Tajvanu to ne iskazuju toliko glasno zbog gazde, SAD-a, ali ga itekako gledaju
- Tajvan neće nikada moći kupiti vrhunsko oružje jer SAD ne želi da ono dođe u kineske ruke
- Tajvan realno kao veću prijetnju vidi Japan
- Peking će čekati koliko treba na reintegraciju i Tajvan će imati poseban status kao i Hong Kong i Macao
- Ono što se SAD i Japanu nikako ne sviđa:Peking prešutno zrakoplove ROCAF koji uđu u novoproglašeni ADIZ ne smatra stranim
- Drugo što "žulja" Japan, u slučaju ikakvog napada na Tajvan, Peking to smatra napadom na Kinu i reagirati će u skladu s time
Jesi sad nasra gluposti ovdje

Japanci samo odgovaraju na provokacije iz Kine, kao što i Filipini isto moraju odgovarati na provokacije iz Kine

Istina Ameri im neprodaju vrhunsko oružije iz tog razloga, ali zato im pomažu pri razvoju vlastitih tehnologija

Tajvan i Japan imaju dobre odnose, riješili su sve probleme koje su ih mućili i to najviše ribolovna podrućija te Tajvan nije podržao Kinu u sporu oko senkaku otoka iako ih je Kina javno pozvala da to ućine, i još na sve to Japanci trenutno rade na svojoj verziji Američkoga Taiwan act-a

Velika većina mladih Tajvanaca sebe vide kao tajvanci a ne Kinezi, a u Hong Kongu čak 90% želi nazad pod Britansku krunu.

Nije istina, evo prije par dana Tajvanska mornarica je prekršila Kinesku zonu u pratnji 2 F-16 na što su Kinezi odgovorili slanjem svojih aviona u zonu

Zbilja neznam odakle si ti izvuka ovo da bi Japan napao Tajvan, ne da ih neće napasti nego bi skupa sa Filipinima mogli oformiti vojni savez kao protuteža Kini
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 12:41   #549
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Tajvan i Japan imaju dobre odnose, riješili su sve probleme koje su ih mućili i to najviše ribolovna podrućija te Tajvan nije podržao Kinu u sporu oko senkaku otoka iako ih je Kina javno pozvala da to ućine
Kako su sve rijesili ako Tajvan svojata Senkaku otocje, a ne moze podrzati Kinu iz razloga sto sam svojata a jos uvijek je odijeljen od Kine.

Quote:
Velika većina mladih Tajvanaca sebe vide kao tajvanci a ne Kinezi, a u Hong Kongu čak 90% želi nazad pod Britansku krunu.
Skroz neozbiljno. Zasto nisi napisao izvor? Za ovih 90% izvor je online anketa novina na engleskom jeziku, a glasalo je oko 4000 ljudi.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 12:48   #550
Za one koji misle da uvaženi forumaš Consultant piše gluposti uputio bi ih na temu o kineskoj avijaciji:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=609061&page=11
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 17:01   #551
Quote:
Consultant kaže: Pogledaj post
Čitam zadnjih nekoliko stranica, i uglavnom je prepucavanje, a nema veze s Kinom i Japanom.
Otočje je bliže Kini nego Japanu, bilo da se gleda "mainland", ili otok Tajvan.
Službeni Taipei pjeva kako traži gazda iz Washingtona, ali realna situacija je malo drugačija:
- u Japanu se ponovo bude imperijalističke tenzije prema Kini - prema Tajvanu to ne iskazuju toliko glasno zbog gazde, SAD-a, ali ga itekako gledaju
- Tajvan neće nikada moći kupiti vrhunsko oružje jer SAD ne želi da ono dođe u kineske ruke
- Tajvan realno kao veću prijetnju vidi Japan
- Peking će čekati koliko treba na reintegraciju i Tajvan će imati poseban status kao i Hong Kong i Macao
- Ono što se SAD i Japanu nikako ne sviđa:Peking prešutno zrakoplove ROCAF koji uđu u novoproglašeni ADIZ ne smatra stranim
- Drugo što "žulja" Japan, u slučaju ikakvog napada na Tajvan, Peking to smatra napadom na Kinu i reagirati će u skladu s time
Mene zanima u cemu se vidi to "ponovno budjenje imperijalistickih tenzija Japana prema Kini"?
I prema Taivanu? Mislim da olako spominjes nekakav scenario Japanskog napada na Taivan.Pa da bi Japance "zuljalo" kinesko smatranje Taivana svojim teritorijem.Pitam te to jer neznam da je tako nesto u Japanu razmatrano.Ako imas takve informacije volia bi da ih podjelis sa nama.

A po cemu to Taivan vidi vecu prijetnju u Japanu nego u Kini? Nije mi bas najbistrije jer sam nedavno gleda neki dokumentarac u kojem je bilo rijeci da je vecina vojnih instalacija Taivana okrenuta prema Kini. Da misle da im je Japan veca prijetnja , vjerovatno bi bilo drukcije.


I zar nisu upravo Kinezi ti koji se najvise bune i protestuju kod svake prodaje americkog oruzja Taivanu? Iz tvog upisa bi se dalo zakljucit da bi to americko oruzje zavrsilo u kineskim rukama.Pa mi sad nije jasno zasto se kinezi onda bune
kuhinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 17:58   #552
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Jesi sad nasra gluposti ovdje

Japanci samo odgovaraju na provokacije iz Kine, kao što i Filipini isto moraju odgovarati na provokacije iz Kine

Istina Ameri im neprodaju vrhunsko oružije iz tog razloga, ali zato im pomažu pri razvoju vlastitih tehnologija

Tajvan i Japan imaju dobre odnose, riješili su sve probleme koje su ih mućili i to najviše ribolovna podrućija te Tajvan nije podržao Kinu u sporu oko senkaku otoka iako ih je Kina javno pozvala da to ućine, i još na sve to Japanci trenutno rade na svojoj verziji Američkoga Taiwan act-a

Velika većina mladih Tajvanaca sebe vide kao tajvanci a ne Kinezi, a u Hong Kongu čak 90% želi nazad pod Britansku krunu.

Nije istina, evo prije par dana Tajvanska mornarica je prekršila Kinesku zonu u pratnji 2 F-16 na što su Kinezi odgovorili slanjem svojih aviona u zonu

Zbilja neznam odakle si ti izvuka ovo da bi Japan napao Tajvan, ne da ih neće napasti nego bi skupa sa Filipinima mogli oformiti vojni savez kao protuteža Kini
Quote:
kuhinja kaže: Pogledaj post
Mene zanima u cemu se vidi to "ponovno budjenje imperijalistickih tenzija Japana prema Kini"?
I prema Taivanu? Mislim da olako spominjes nekakav scenario Japanskog napada na Taivan.Pa da bi Japance "zuljalo" kinesko smatranje Taivana svojim teritorijem.Pitam te to jer neznam da je tako nesto u Japanu razmatrano.Ako imas takve informacije volia bi da ih podjelis sa nama.

A po cemu to Taivan vidi vecu prijetnju u Japanu nego u Kini? Nije mi bas najbistrije jer sam nedavno gleda neki dokumentarac u kojem je bilo rijeci da je vecina vojnih instalacija Taivana okrenuta prema Kini. Da misle da im je Japan veca prijetnja , vjerovatno bi bilo drukcije.


I zar nisu upravo Kinezi ti koji se najvise bune i protestuju kod svake prodaje americkog oruzja Taivanu? Iz tvog upisa bi se dalo zakljucit da bi to americko oruzje zavrsilo u kineskim rukama.Pa mi sad nije jasno zasto se kinezi onda bune
Pa ne znam... možda zato jer inače živim i radim u Šangaju, pa cijelu dalekoistočnu situaciju vidim ispred nosa?
Društvo drago, propaganda je gadna stvar, pogotovo kad nemate priliku vidjeti uživo o čemu je riječ.
Tajvan je praktički pod američkom okupacijom - antikineska propaganda u medijima i školstvu je zbilja na zavidnom nivou.
Japanci se smatraju superiorni ostalim azijcima i nikada nisu prestali smatrati da im trebaju biti gospodari (unatoč svemu od 2. svjetskog rata). Stvar je u tome da su trenutno i Tajvan i Japan američki slulge, pa se zato moraju donekle međusobno pristojno ponašati.

Da u Hong-Kongu ima onih koji žele pod britansku krunu - ima,a li da ih je 90%... jako dobro znaju koliko bi im ta kruna gurnula ruku u džep.

Ovo za prije par dana je dijelom istina - samo je prešućeno da je uz tajvanske brodove bio i američki razarač, a uz 2 F-16 su bila i dva američka F-15.
Osim toga, takvih ulazaka u zonu ima skoro svaki dan - bilo američkih, bilo japanskih. Vjerojatno im se sviđa adrenalinski šus jer Kina uvijek šalje 10-15 zrakoplova. Doduše, zanima me kako će biti nakon ljeta jer Kina za ADIZ i Diaoyu otočje uskoro planira znatno povećati eskadrile, pa će tamo uljezima "pokazivati mišiće" sa nadolazećih 25-30 lovaca. Čisto da se pokaže - imamo i možemo u svakom trenutku, a riječ je o sve mlađim i modernijim zrakoplovima.
Consultant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.