Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2012., 01:12   #1
American beauty / Vrtlog života (1999)

IMDB

TRAILER

baš sam ga prekučer pogledao na tv-u i još uvijek sam pod dojmom kao da ga nikad nisam gledao a zapravo jesam, samo što je jako dugo prošlo otkad sam ga zadnji put pogledao. i rekoh sebi idem da vidim ostala mišljenja i pljuvanja jer ga nisam dugo gledao, al posebne teme o ovom filmu na ovom podforumu nema :/
ima nešto o usporedbi, no volio bih da moderatori ovu ostave kao jedinstvenu o ovom filmu za razmjenu i osvrte. ako ne, onda ju nemojte prebacivati u onaj topic nego ju izbrišite! fala lipa

za ovaj film vjerojatno svi znate ili bi barem trebali znati

daklem, jedan od ponajboljih filmova, ikad ili barem meni među prvih top 5.
savršena gluma, kevin spacey , temeljita razrada likova, odličan originalan scenarij, preistinito, soundtrack u ovom filmu sve štima, ma fantastičan!

Quote:
Dobitnik pet Oscara, "Vrtlog života" ne prestaje oduševljavati originalnošću prikaza života u američkom predgrađu. Iznimne strukture, prikazujući mnoge sudbine koje se prepliću, Mendesov će upečatljivi film najvjerojatnije zauvijek ostati visoko pozicioniran na top-listama najboljih filmova. Spojivši potresnu dramu s crnim humorom i obogativši film pomalo bizarnim, ali presudno značajnim detaljima, Sam Mendes zauvijek si je priskrbio mjesto među najvećim holivudskim imenima.
Quote:
Lester i Carolyn su savršen bračni par, no samo naizgled.
Srednjovječni Lester proživljava tešku krizu identiteta - žena ga zanemaruje, kći Jane mrzi, a na poslu mu je dosadno i prazno.
Nakon što upozna prijateljicu svoje kćeri, Lester postane opsjednut njome i odluči potpuno promijeniti život kako bi joj se svidio. Ubrzo se događaju radikalne promjene - Lester počinje pušiti travu, odjednom je opterećen svojim izgledom i tijelom, počinje dizati utege i daje otkaz na poslu, te se zapošljava u fast food restoranu.
U međuvremenu, njegova hladna supruga započinje avanturu s kolegom Buddyjem Kaneom...
Quote:
Film se bavi temama modernog američkog društva, obiteljskog života, muškosti, generacijskih razlika, karijerizma, opsesije uspjehom, homoseksualizma i homofobije, dekadencije, potrage za srećom, ljubavi, ljepote i slobode.
dali i vi smatrate isto ili pak da je ovo jedan od najprecjenjenijih filmova nevrijedan pažnje, vjerujem da će se naći i takvih

http://www.youtube.com/watch?v=Qssvnjj5Moo

http://www.youtube.com/watch?v=al21Vtlsg4A



Zadnje uređivanje Frankenstein. : 23.11.2012. at 02:28.
Frankenstein. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 02:00   #2
Film je super! muzika pogotovo
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 14:28   #3
meni osobno savršen film
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 18:13   #4
Jako dobar film, sjećam se da sam ga pred desetak godina i više kupovao nekome kao DVD poklon, a teta prodavačica mi je rekla da joj je film totalno bez veze i da ne zna što je dobro u tom filmu. Alapača.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 22:26   #5
meni nije nešto film, ne kažem da je loš ali nije to za mene, iako sam odvalio kad on traži posao u mcdonaldsa il gdje več
ŠEF
Gospodine mi ne primamo direktore!
ON
Ne, ja tražim nešto s najmanje odgovornosti
(to je taj film, ne? )
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 23:58   #6
Odličan film
__________________
Najlipše stvari na svitu su džabe.
Konti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 04:56   #7
film je odličan. al drago mi je da su izbacili scene gdje osude njegovu kćer i njenog dečka za ubojstvo., ovako su ostavili na nama da napravimo svoj razvoj događaja, što je meni jedan od dražih elemenata filma. po meni nisu trebali ni reći za te scene...
SibylVane is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 05:21   #8
Film rula!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 05:33   #9
Ok je film. Opisuje intimnu svakodnevnicu ispod teških naslaga "morala" u američkom društvu. Priroda čini svoje tj. puca po svim svojim šavovima i u dramatičnim trenucima otkriva svoje pravo lice.
Prirodom u ovom kontekstu smatram elementarne potrebe ljudskih bića za razumijevanjem, ljubavi i suosjećanju. Glumatanje, igranje uloga, uvjeravanje samih sebe u ono što nismo (žena koja sluša traku samopomoći) se kad tad sudari sa tvrdim i hladim spuštanjem.
Tvdim i hladnim zato što možeš sebe uvjeriti da si u zemlji čudesa i biti glup pa neko vrijeme živjet u oblacima.
Možeš i ne tražit zečeve u šeširima već vidjet čudesa u svijetu koji te okružuje bez stare dječije priče o zlim vješticama i princezama.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 06:25   #10
Quote:
SibylVane kaže: Pogledaj post
film je odličan. al drago mi je da su izbacili scene gdje osude njegovu kćer i njenog dečka za ubojstvo., ovako su ostavili na nama da napravimo svoj razvoj događaja, što je meni jedan od dražih elemenata filma. po meni nisu trebali ni reći za te scene...
za ovo prvi put čujem, wtf? ako je stvarno tako, složio bih se u potpunosti s tobom, i bolje da su to izrezali i izbacili! khm, ne sviđa mi se nikako sad to što sam pročito, ccc... mislim da bi mi to pokvarilo na kraju pozitivan dojam filma..
ugl. drago mi je da se većini sviđa, osim krize srednjih godina i ostale stvari tj. obrađene teme su predobro prikazane i to je ono što mi se najviše sviđa.. ma obožavam ovaj film.



http://oi49.tinypic.com/2dspx6x.jpg


Zadnje uređivanje Frankenstein. : 24.11.2012. at 07:22.
Frankenstein. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 18:55   #11
Meni je taj film precijenjen. Gledala sam ga više puta, svaki put mi je bezevzniji.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 19:14   #12
http://www.youtube.com/watch?v=cCW10...eature=related


Zadnje uređivanje El Nino9 : 24.11.2012. at 19:22.
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 15:51   #13
Dobar film, koji ima jednu apsolutno nepotrebnu stvar. Naime, Kevin Spacey naraciju..on doslovno objašnjava ono što vidimo..pa kome nije jasno? kvari cijeli ugođaj
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 16:57   #14
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Dobar film, koji ima jednu apsolutno nepotrebnu stvar. Naime, Kevin Spacey naraciju..on doslovno objašnjava ono što vidimo..pa kome nije jasno? kvari cijeli ugođaj
Mislim da je ta naracija hommage jednom drugom filmu i da je namjerno postavljena. Mene ne smeta.
__________________
ajgor
Abe Normal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 22:41   #15
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
Meni je taj film precijenjen. Gledala sam ga više puta, svaki put mi je bezevzniji.
meni je puno bolji "happiness" koji je izašao otprilike u isto vrijeme...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 22:57   #16
Jedan od najdražih filmova.

http://www.youtube.com/watch?v=D0rQ-5JnnbI
Čive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 13:21   #17
Nema dobrih filmova bez dobrih sporednih glumaca, a ovdje ih je na pretek + nenadjebivi Spacey. Sigurno moj favorit broj 1 u zadnjih 20ak godina.

Čekaj, ovo remek djelo tek neki dan dobilo temu???
revolver1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 17:54   #18
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
meni je puno bolji "happiness" koji je izašao otprilike u isto vrijeme...
Upravo to ...Happiness je remek djelo i puno razornije od uglačanog American beauty
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 18:40   #19
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
meni je puno bolji "happiness" koji je izašao otprilike u isto vrijeme...
Happiness je odličan ali ima scena koje mi nisu sjele-npr. Bill objašnjava sinu zašto se ne bi seksao s njim već bi umjesto toga drkao...

Dok mi je Vrtlog cijelo vrijeme ugodan, čak i onda kad Spaceyju pucaju u glavu.

Između ta dva-biram American Beauty. Uvijek.

Quote:
Čive kaže: Pogledaj post
Jedan od najdražih filmova.

http://www.youtube.com/watch?v=D0rQ-5JnnbI
I meni.

http://www.youtube.com/watch?v=GyJGnNFU5dc
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 19:53   #20
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Happiness je odličan ali ima scena koje mi nisu sjele-npr. Bill objašnjava sinu zašto se ne bi seksao s njim već bi umjesto toga drkao...

Dok mi je Vrtlog cijelo vrijeme ugodan, čak i onda kad Spaceyju pucaju u glavu.

Između ta dva-biram American Beauty. Uvijek.

Najbolji je Altman (Shortcuts), pa American beauty, pa Magnolia i tek nakon nje Happiness.
__________________
ajgor
Abe Normal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.