Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2012., 00:26   #1
SwiftKey

Kao što piše, SwiftKey Flow je u public beti tipkovnica je vrlo zanimljiva i daje skroz novi koncept tipkanja. Ok, možda ne skroz novi, ali s ovakvim predictionsima i detekcijom riječi, tipkanje postaje dječja igra

Iako je hrvatski jezik jedan od jezika u beti, stvar radi iznenađujuće dobro i brzo. Ok, trebat će nešto privikavanja ali stvarno je zanimljivo

http://www.swiftkey.net/flow/
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 10:47   #2
meni se itekako sviđa, super predviđa riječi, a flow također radi besprijekorno. Čak, i ako slučajno odete u pogrešnom pravcu pa se vratite na ono slovo koje ste trebali,često će dati željenu riječ. Jedinu zamjerku koju imam za ovu tipkovnicu jest što ima i hrvatska slova što dosta sužava slova, ali i to se donekle može riješiti ako se za primarni postavi i engleski i da se za njega obilježi raspored QWERTZ (bez onog Serbian/Bosnian/Croatian), ali opet je tu problem što ubacuje hrvatska slova, a to za naše sms-ove nije dobra s obzirom da smanjuje broj mogućih znakova u jednom sms-u. Možda i za to ima kakva sms aplikacija?
havingot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 11:48   #3
Mene isto živcira to s HR layoutom tipkovnice, volio bih da je kao na nekim verzijama Swypea, da je britanska QWERTZ tipkovnica, a da predviđa riječi sa slovima s dijakritičkim znakovima kada prijeđem prstom preko varijante istih bez dijakritika.

A ovo sa SMS-ovima... da, bilo bi super kada bi se u aplikaciji moglo podesiti da u određenim appsima ne stavlja dijakritike. Trebamo poslati feedback
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 12:41   #4
ja koristim Eng, ali ako bas oces čćšđž onda samo duze drzis :P bar meni tako radi
sloot water is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 13:48   #5
Quote:
sloot water kaže: Pogledaj post
ja koristim Eng, ali ako bas oces čćšđž onda samo duze drzis :P bar meni tako radi
Dok tipkaš ili swipeaš?
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 13:51   #6
@sloot water: znam, upravo sam to i ja objasnio, ali on svakako predvidi npr. kuća, a ne kuca. Znači i normalni QWERTZ i onaj s hrv slovima će predvidjeti i ostaviti riječi s dijakritičkim slovima... Čuo sam da na HTC-ima ima u postavkama opcija da se to regulira, ali ovako nema, bar koliko ja znam.
havingot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 16:12   #7
Prebacio sam na engleski layout uz instalirani hrvatski jezik i sad predviđa i hrvatske riječi bez široke tipkovnice

Mada tipkovnica ima problema s pogađanjem riječi koje počinju s dijakriticima kad je postavljena na ovaj način. Nekad ne može shvatiti riječ koja ima dijakritik u sredini ako postoji alternativna slična riječ bez dijakritika u sredini. No to je zaista mali problem

Sad mi malo bed što sam kupio Smart Keyboard Pro ali neka, koliko sam koristio black market verziju, developeri su zaslužili te novce
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 20:28   #8
dok tipkam....

ali npr meni je upaljen samo eng... jer mi je hrv layout prevelik... kako si to R1982 namistija????? ja kopam po settings nigdi nista
sloot water is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 21:16   #9
Swipe po razmaku
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 08:03   #10
Takodje sam kupio ovu aplikaciju i zazalio sam . Toliko su mala slova na tipkovnici da covjeku treba lupa da pogodi. Probao sam sa engleskim ali kod mene to ne ide

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
svilaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 13:58   #11
Zašto "lupa"? Samo letiš po tipkovnici i to je to. A i uvijek je tu beta verzija koju mpžeš isprobati pa vidjeti kako radi...
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 12:06   #12
Dali se mogu maknuti šćčž s tipkovnice ili jos to nisu napravili ? Jer sam skinuo ovu free verziju i za sada mi to jedino smeta...
goran1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 14:13   #13
Opcije -> languages and layout -> klikni na sličicu tipkovnice kraj jezika i postavi na qwerty/z.

Zadnje uređivanje assassin : 16.06.2013. at 14:23. Reason: Maknut nepotreban citat
Groovy Gregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 15:07   #14
Gregor, meni ovo tvoje ne funkcionira. I dalje mi se pojavljuju nasi znakovi, samo su smjesteni na drugom kraju tipkovnice.

Flow funkcionira sjajno, ali tipkovnica mi nije bas sjela jer:

1. Koliko sam skuzila, ne moze se kombinirati hrv i engl, a ja podjednako koristim oba jezika. Pretpostavljam da bih morala mijenjati postavke svaki put kad krenem pisati strancu i onda opet kad saljem mail mami?

2. Ne mogu se rijesiti hrvatskih slova Probala sam syncati sa svojim gmail accountom (tamo i hrvatske rijeci pisem bez dijakritickih znakova), ali ni to nije upalilo. Stoga za SMS-ove nabadam po tipkovnici.

3. Tipke su sicusne! Mogle bi biti vece da uspijem nekako maknuti znakove koji mi ne trebaju!

4. Kad flownem neku rijec, automatski se napravi razmak iza nje. A sto ako zelim staviti zarez? Nisam pronasla gdje se to iskljucuje.

5. Nisam uspjela naci kako promijeniti raspored znakova poput upitnika, usklicnika. Navikla sam na drugaciji razmjestaj i defaultni put do usklicnika mi je nezgodan.

Sve u svemu, nisam bas fascinirana, vratila sam se na Smart Keyboard jer mi se ta pokazala najboljom dosad. Mozda je stvar u meni, vidim da je svi hvale, a istina je da mi se nije dalo pretjerano istrazivati postavke.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 15:23   #15
1. Zašto ne? Pa to "dumb" tipkovnice imaju implementirano (npr. swipe po razmaku na Smart Keyboard Pro).
2. Ne znam
3. Ne znam
4. Stavi zarez iza razmaka i automatski će se pomaknuti na kraj riječi. Barem bi trebao.
5. Nisam siguran da se može mijenjati.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)

Zadnje uređivanje assassin : 16.06.2013. at 15:57. Reason: Maknut nepotreban citat
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 15:40   #16
Radi 100%. Uđi u languages and layouts, stavi kvačicu kraj hrv. i eng. i onda klikni na sličicu tipkovnice od eng. jezika i odskrolaj skroz na vrh i označi qwerty ili qwertz (samo to, bez ikakvih zagrada do). Sada kad ti se pokaže tipkovnice svajpaj razmak da ti se prebaci na engleski. Ta-da, trebali bi nestat svi dijakritični znakovi. Inače, hrv. jezik ti je i dalje aktivan, a tipkanje npr. "kuca" će se ispraviti u "kuća".
To bi trebalo riješit tvoje 1., 2. i 3. pitanje, 4. je već odgovoreno, a 5. je stvar navike. Btw. nemoraš držati stisnutu točku za doći do ! ili ?, nego samo pritisneš točku i odma svajpaš lijevo ili desno za željeni znak.

Također, bit ove tipkovnice je da ti netrebaju ogromne tipke niti 100% točnost, dovoljno je brljati otprilike u blizini tipaka koje želiš pritisnuti i swiftkey će sam ispraviti sve.
Groovy Gregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 17:07   #17


Sad sam instalirala aplikaciju nanovo da isprobam sve sto ste napisali i stvarno sve radi tocno kako zelim!

R, to sa zarezima nisam imala pojma, cim bih vidjela da je napravilo razmak poslije rijeci, odmah bih obrisala taj razmak i ubacila zarez. Takodjer, skuzila sam sad da ne trebam nista prebacivati izmedju hrvatskog i engleskog, sve rijeci su na hrpi pa samo bira koju flownem. Prije bih prije pisanja hr maila odznacila engleski rjecnik i obrnuto.

Gregor, stvarno, imao si pravo glede qwertz, prvobitno sam isprobala na hr slicici pa mi zato nije radilo. I hvala na uputi za usklicnik i upitnik, sramota me i reci kako sam objerucke pokusala uhvatiti upitnik nakon stiskanja te tipke.


Ajme, miline, pa ovo je pravi uzitak! Hvala vam, decki!
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 18:13   #18
Quote:
Groovy Gregor kaže: Pogledaj post
Radi 100%. Uđi u languages and layouts, stavi kvačicu kraj hrv. i eng. i onda klikni na sličicu tipkovnice od eng. jezika i odskrolaj skroz na vrh i označi qwerty ili qwertz (samo to, bez ikakvih zagrada do). Sada kad ti se pokaže tipkovnice svajpaj razmak da ti se prebaci na engleski. Ta-da, trebali bi nestat svi dijakritični znakovi. Inače, hrv. jezik ti je i dalje aktivan, a tipkanje npr. "kuca" će se ispraviti u "kuća".
To bi trebalo riješit tvoje 1., 2. i 3. pitanje, 4. je već odgovoreno, a 5. je stvar navike. Btw. nemoraš držati stisnutu točku za doći do ! ili ?, nego samo pritisneš točku i odma svajpaš lijevo ili desno za željeni znak.

Također, bit ove tipkovnice je da ti netrebaju ogromne tipke niti 100% točnost, dovoljno je brljati otprilike u blizini tipaka koje želiš pritisnuti i swiftkey će sam ispraviti sve.
Hvala ovo mi je trebalo

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
svilaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 10:07   #19
Dal mogu nekako spriječiti da mi se automatski pojavi razmak nakon što stavim zarez/točku/upitnik/uskličnik?
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 12:37   #20
Pise gore
Samo stavis zarez, tocku, upitnik ili usklicnik i razmak nestane!
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.